Biosolar Forum  =>  000 ÜZENETEK 000  =>  MINDENKINEK
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
levendulaVálasz erre
2023-01-03
07:40:49
Előzmény: robert #54784#54810
Kedves Robi,

nemrég kerestelek meg telefonon egy kérdéssel - nem bízva a fórum aktivitásában – és fejből mondtad a választ. Előtte két gépészt kérdeztem meg, ők csak hímeztek-hámoztak. Aztán én is számoltam, és tűpontos volt a válaszod. Ennyit arról, hogy mennyit is számít ez a fórum. Mert itt azt tapasztaltam, hogy aki nem tud érdemben segíteni, az általában nem szól hozzá, nem viszi félre a témát, a facebook csoportokkal ellentétben, ahol legtöbbször vak vezet világtalant.

Az kétségtelenül előnye ezeknek a csoportoknak, hogy témaspecifikusak, csak hát nem teng túl bennük a szakértelem. Itt pedig rengeteget tanultunk egymástól, főleg én tőletek.

Írtátok a megújulást is, és hogy sok korábbi téma fölött eljárt az idő. Viszont a tagoknál is frissültek azóta a dolgok, úgyhogy szerintem a frissülés magától is megoldódhat, ha beindul újra a forgalom.

A „megújulásról” gondoskodott nekünk az élet is: drágaság és szabályváltozások; most kell a fejünket kapkodni, és a BIOSOLAR-ral ez könnyebb lehet, de vidámabb biztosan.

Úgyhogy köszönöm/köszönjük a megkeresést, és hogy még kitartasz! A többi rajtunk múlik, ne tartsuk vissza a kérdéseinket, bennem is ragadt már jó pár.

Minden jót mindenkinek, és BUÉK!

levendula

2023-01-02
18:32:15
Előzmény: takyka #54806#54809
OFF:
Szia Takyka!
Ha lesz időd / kedved írhatnál a hőszivattyúdról a megfelelő topikba, milyen lett a végleges felépítés, mik a tapasztalatok vele.
Szeretnék én is belevágni.
Köszönöm.

Üdv,
Tamás
2022-12-31
16:44:09
Sziasztok,

Én is nagyon sajnálom, hogy elült ez a fórum.
Már csak azért is, mert az évek során sok megvalósított projektről kaptunk itt hírt. Jó volna hallani, kinek, hogyan váltak be a projektjei, mit csinálna most másképp. Ez egy óriási segítség lehetne a most erre az útra lépni tervezőknek, hogy a sok zajból jobban kiszűrhessék a releváns információt.

Ha passzívvá is válik a fórum, örülnék, ha kereshetően néhány évig még megmaradna...

Köszönöm Róbert!
2022-12-29
12:51:45
Köszönöm a visszajelzéseket!

A magam részéről az utóbbi két-három évben kibírtam fórumozás nélkül. Igazán időm se nagyon volt rá, pedig a szerkesztés sok időbe telik.
Az index meg az fb eszembe se jutott és a parttalan vitákra sem vágyom már. Főleg az utóbbi miatt maradtam passzív.
Viszont többször kerestem vissza valamire a régi hozzászólások között, tehát nekem is hasznos volt a tartalom.

Jól esik, hogy többek szívesen olvasnának, sőt vennének részt a további munkában.
Meg is hosszabítom a tárhely előfizetést.
2022-12-29
12:25:44
Előzmény: robert #54784#54799
Szia Robi,

Röviden: IGEN!

Hosszabban: Eddig szinte bármilyen fórumra mentem segítségért, folyamatosan "vak vezet viltágtalant" érzésem volt. A legjobban az egzakt adatok/tények nélküli, hiányos logikával alátámasztott "segítség"-el lett tele a hócipőm. Szinte bármilyen témában több időtt vitt el az evidenciákon történő vitatkozás, mint a valós, közös megoldás keresés.
Nos, ez a fórum nem ilyen. Ezért szeretek itt lenni, és ezért sajnálnám ha megszűnne.

Úgy gondolom hogy a növekvő infláció, és úgy általában a gazdasági helyzet miatt egyre többen kénytelenek elgondolkodni azon, hogy hogyan tudnának spórolni.
Ebben ez a fórum ebben nagy segítséget nyújthat. Ha változtatni kellene, én inkább előre menekülnék...

BUÉK mindenkinek!
ÉgboltosVálasz erre
2022-12-29
00:58:16
Köszönöm az értesítést, megörültem neki. Jó volt itt, lehetett tanulni, sőt most is. Ritkán, de néha visszanéztem ide. Többeket személyesen is ismerek (már) innen. Régen napelemes keresésre elsők között jött fel, ma el sem tudom képzelni hanyadik lehet a sorban. Talán a facén népszerűbb lenne, de ott ismétlődnének ugyanazok a kérdések, itt meg a lista sokat segített, de úgy olvastam, hogy ez megszűnt. Szóval, ha nem nehézség örülnék ha megmaradna, és a lista is működne.
Köszönjük, hogy működött, példamutató kezdeményezés volt. S amiben meg példátlan manapság, elkerülte a politizálás.
Üdvözlettel Baráth Zoltán
2022-12-28
20:41:40
Nagyon sokat köszönhetek ennek a fórumnak. 8-10 év távlatából az ott leírtak bizonyították is létjogosultságukat. Mai napig hálával gondolok Bous és Payagyerek társakra, akik nem fukarkodtak tudásuk megosztásával és mások segítésével. Mai FB csoportok közelébe nem kerülhetnek amit ez a fórum annó adott...
2022-12-28
18:52:29
Előzmény: robert #54784#54795
Szia!

Igen ,elég sok minden megkereshető igy utólag is.
Nekem a napelemes rész tetszik. Megtarthatnád!

A közizlés, meg a viselkedés változásával sajna nincs mit kezdeni. -mintahogy a klikkesedéssel sem.

A facebokkos részleget meg --Útálom !
2022-12-28
18:08:37
Előzmény: robert #54784#54793
Üdv. Szerintem ne add fel a forumot.
Én itt szedtem össze a tudást a höszivattyú építés apró fortéjairól,amit máshol nemlehetett megtalálni
2022-12-28
17:51:39
Előzmény: robert #54784#54792
Én mindig szívesen olvastam és olvasnám továbbra is.
Üdv Gáspár
2022-12-28
17:25:19
Előzmény: robert #54784#54791
Szerintem mehetne tovább, de el lehet gondolkodni a hagyományok mellett némi újításon is.
2022-12-28
17:08:09
Előzmény: robert #54784#54790
Először is sziasztok, szia mindenkinek.

Robert köszönöm a mailos megkeresést olyan segélykiáltás féle érzésem lett.
Nem voltam itt nálad-nálatok 4-5 éve, és most sem néztem be semelyik topikba, nem láttam értelmét.
Megvan az oka, 2x tértem vissza de harmadjára sem tudtam elmenni szó nélkül bizonyos fafejek értelmetlen és befolyásolhatatlan dogmatikus megnyilvánulásai mellett. Inkább elköszöntem.
De azt nem hinném hogy a hiányom érdemben hozzátett volna a fórum hanyatlásához, bár 1 tag is egy tag.

Én is nagyon sokat köszönhetek ennek a fórumnak, mint szerintem sokan, nagyon sokan mások is.
A maga idejében példaértékű volt és bátran kijelentem hogy hiánypótló és igen nívós szakmai színvonallal bírt, merem állítani eljutott nemzetközi ismertségig is.
Csak... nem eljárt felette az idő hanem megváltoztak az internetes tudáskeresgélő szokások.
Megvadult a net, jöttek minden vonalon a kisebb lokális szakmai vagy bármi közösségek helyet a mammutmédiák.
Megmondom a frankót én is fennt vagyok Fészen 3 szakmai csoportba.
És ki jött velem szembe minap? Bous. Hogy itt mikor volt, nem tudom. de Ő is "átköltözött".
Azt nem mondom hogy a csoportok színvonala megütné a béka seggét, ez köszönhatő az abszolút szedett-vedett tagoknak akiknek állítom a 70-80%-ának fogalma sincs pl. a PV rendszerekről, vagy az elektronikáról. vagy egyáltalán bármiről de beregeltek mert 'Jajjj jön a világvége és én szigetüzemet akarok.

Ugyanez a tendencia a bloggerek, videomegosztók, minden téren. Mammutok maradtak meg jóformán és a nép oda megy mert nagyobb a választék, több a tag és így ugye többekkel lehet jókat veszekedni is.

Hogy hogyan döntesz, meddig viszed tovább ezt a nagyszerű de hanyatlóban lévő fórumot, abban én, de talán más sem tud tanácsot adni.
Életmű, életmunka és ebben semmi túlzás nincs.
Csak tudni kell a csúcson abbahagyni, hogy erről már lekéstél, vagy még emelt fővel lehet lelépni a pástról, vagy van még benne-benned kakaó és tovább kell vinni...?
Megváloszalatan kérdések. Talán az örök igazság,
az idő mindent megold.

Jól kipofáztam itten magamat, el lehet nézni mert igen nosztalgikus emlékek tolulnak fel, full aktív tag voltam nálad sok éven keresztül.
Ha nem írsz sose tudom meg a Biosolar sorsát, mint jeleztem 5 éve felé se néztem. De így most meg elszomorodtam.
Nem tudom a fórum mekkora forgalommal bír most.
Egy szakmai fórum motorja a aktív tagok, a napi problémák megoldása, a naprakész témák.
Nagyon sok téma 3-5-10 alatt elavul, elévül, és ha nincs pörgés akkor valóban megkérdőjelezhető a további vegetáció.

Megvan még a regem, simán beengedett a biosolar, abban biztos vagyok hogy egy darabig fel-felnézek ide. Nem a haláltusa végigasszisztálása, vagy épp az akár elképzelhető főnix újraszületés a motivációm hanem jól éreztem magam itt valamint nagyon sok szakmai tudást szedtem magamra itt és érdekel mi is lesz ebből a jobb sorsra érdemes tudáshalmazból ami itt összegyűlt.

Maradtam tisztelettel
444tibi

2022-12-28
16:18:52
Előzmény: robert #54787#54789
Sajnáltam, mikor a főoldalról lekerültek az utolsó hozzászólások, mert onnantól keresgélnem kellett dátum alapján, hogy frissült-e valamelyik topik (emiatt persze egyre ritkábban is néztem rá).
Gondolom azért vetted le, mert nincs nagy aktivitás, de még ha nem is aktív a fórum annyira, talán páran, mint én is, néha visszaolvasnak.
Én a megtartására szavazok, nagyon sok segítséget és hasznos infot találtam itt, és itt (volt?) a legjobb a segítőkész, hozzáértő emberek aránya.
Kérlek szólj előre ha mégis megszüntetnéd, mert akkor lementenék magamnak pár témát ha szabad :)

Köszi és BÚÉK mindenkinek!
2022-12-28
16:16:34
Előzmény: robert #54784#54788
Kedves Róbert!

Viszont kívánom én is!

Én rendszeresen visszajárok, mert sok tudás van itt felhalmozva.
Sajnálom hogy ennyire megállt az élet itt, pedig sokkal barátságosabb hely mint sok széttrollkodott fórum.
Bárhogy is döntesz, köszönöm az eddigi munkádat.

Üdv,
Tamás

2022-12-28
14:23:58
Előzmény: ATengerész #54786#54787
Üdv Tengerész,

Sajnos nekem is évek óta kétségeim vannak !

Én persze nem álltam le, de régóta nem osztom meg a gondolataimat...

Üzenetet küldtem a 150 "utolsó mohikánnak". Ha lesz biztatás, akkor nem zárok be végleg.

ATengerészVálasz erre
2022-12-28
14:18:27
Köszönöm a jókívánságokat, hasonló jókat kívánok, a kérdésre a válaszom: "Fogalmam sincs".
Egészség!
A Tengerész
2022-12-28
13:45:11
JÁRVÁNYOKTÓL, HÁBORÚTÓL, INFLÁCIÓTÓL ÉS ENERGIAHIÁNYTÓL MENTES BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDEN OLVASÓNAK !

Szerintetek van értelme még ennek a fórumnak?
Biosolar Forum  =>  000 ÜZENETEK 000  =>  MINDENKINEK
Copyright © 2005-2023 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva