Biosolar Forum  =>  SZELLŐZÉS  =>  Légminöség
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2020-02-12
08:40:47
Előzmény: BJaca #54384#54385
BJaca,

Jelenleg akkor látok a levegőben megcsillanó porszemcséket, ha erősen besüt a nap. Valószínűen ezek annyira apróak, hogy akkor sem lehetne észrevenni, ha valamilyen szöveten fekszenek.

1 hét múlva a következő tisztításkor megpróbálom egy átlátszó üvegbe önteni a vizet. A Nap felé tartva talán nem lesz olyan átlátszó, mint a referencia csapvíz. Ha mégis, akkor talán a levegő annyira jó minőségű, hogy nincs szükség tisztításra.
2020-02-12
07:49:24
Előzmény: robert #54383#54384
Szia!
Öntsd át a vizet valami hófehér, sűrű szövésű anyagon.
2020-02-11
16:41:01
Előzmény: zsezse #4173#54383
Beruháztam egy úgynevezett légmosóba (forgó tárcsás).

5 nap után kiöntöttem a vizet belőle, de a vaksi szemeimmel nem találtam szilárd részecskéket.

2020-01-24
18:31:18
""""
Ismét kifogásolt a levegőminőség a magas szállópor-tartalom miatt több nagyvárosban.

A levegő minősége tizenhárom városban kifogásolt, ezek: Budapest, Dunaújváros, Kazincbarcika, Kecskemét, Miskolc, Nyíregyháza, Pécs, Sajószentpéter, Százhalombatta, Szeged, Tököl, Vác és Várpalota - írta Facebook-oldalán a Nemzeti Népegészségügyi Központ.

Kifogásolt levegőminőség esetén a gyerekek, az idősek, a várandós kismamák és a krónikus betegségben szenvedők légúti tüneteket tapasztalhatnak, így számukra nem javasolják a kültéri fizikai tevékenységek végzését vagy a forgalmasabb utak mentén történő sétát.
"""

Nagyon kevés mérőállomás adatai érhetőek el a környékünkön. A nyilvános adatok pedig nem adnak okot a derűre. Ezért megrendeltem egy pontos SDS011 típusú lebegő pormennyiség mérő szenzort.

2015-08-11
10:23:53
Az egészségügyi határérték százalékában 1670(!) százalékos szállópor-szennyeződést mértek kedd reggel Dorog környékén. A levegő minősége napok óta nem javul.

Dorognál nem kevesebb mint 1670 százalékos PM10-koncentrációt mértek kedd reggel – közölte az Időkép a Földművelésügyi Minisztérium óránként mért adataira hivatkozva. Az adatot az egészségügyi határérték százalékában adják meg.

A PM10-szennyezettség egyébként Budapesten is meghaladta kedd reggel az egészségügyi határértéket, de a dorogival nem összevethető, 108 százalékos mértékben.

A PM10-zel lényegében a levegő szállópor-koncentrációját jelölik. A szálló porszemcsék mérete 0,001 és 100 mikrométer közé esik. Az egészségre gyakorolt hatásuk függ a méretüktől, ugyanis a nagyobb méretű szemcsék megakadnak az orrunkban, míg az egészen kicsik lejutnak a tüdő mélyére. Tartalmazhatnak kormot, szerves anyagokat, nehézfémeket, azbesztet. Nagy részük rákkeltő. Egységes egészségügyi határérték megállapítása igen bonyolult, mert sok aeroszolképző anyag már egészen kis mennyiségben is nagyon káros lehet.

A meteorológiai oldalon közzétett kép szerint az ország északi-középső részén koncentrálódik a légszennyezettség.

A fővárosban múlt csütörtökön szmogriadót rendeltek el, a változatlan időjárás, a kánikula és a gyakorlatilag nem létező légmozgás miatt a levegő minősége az utóbbi napokban semmit nem javult.

2010-01-22
17:31:55
tegnap megjott a legtisztito.
a daikin parasito nelkuli valtozatat. (MC707VM)
erre irtak a legjobbakat.

rogton be is uzemeltem, nagy remenyekkel.
az 1. nap tapasztalatai:
az elso eszrevetelem az volt, hogy estere valoban eltuntek a levegobol a szallo, lathato porok, szoszok.
mar csak apro hompolygo mikropor folyamot veltem felfedezni a levegoben amikor bevilagitottam a sotet szobaba.
az eleinte 2. fokozatu koszjelzo estere lekapcsolt.

reggel amikor lejottem az also szintre, ahol a gep dolgozott furcsa irritalo volt a levego. kaparta a torkom, kohogtem egesz delelott.
a paratartalom a beka feneke alatt volt valahol 33%-on, mig a haloban 45 folott.
a gep turbo fokozaton mukodott, azaz keverte a levegot, mint az orult.

azota lekapcsoltam a gepet mediumra, es feltoltam a nappaliban a parat 48%-ra. elmult ez az irritalo erzes, es valoban tisztanak erzem a levegot.

a kovetkezokre tippelek:
-a gep nagyon keverte a levegot, es meg nem volt letisztitva rendesen
-a hirtelen paratartalomcsokkenes volt az ok
-a Sandor altal emlitett okok, miszerint ha a nagy reszecskeket kiszurjuk, a mikropor akadalytalanul jut a tudobe.

mindenesetre most tunetileg okes a dolog.

Biosolar Forum  =>  SZELLŐZÉS  =>  Légminöség
Copyright © 2005-2019 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva