Biosolar Forum  =>  Fűtés - Elektromos  =>  Villanybojlerlapozz: « előző   1, 2
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
fusimisiVálasz erre
2013-11-22
08:41:17
Előzmény: nadtom #43625#43653
Ez az a kérdés amihez nem mertem hozzászólni na de mégis nem bírtam ki. - villanybojler 2kW/óra. Amit beválasztottál időt elviszi fél jó nap termelésed.
Ami még szóba jöhet helyette egy kisebb indirekt tároló amire ráfűthetsz picit villannyal a nagy részét megoldja a fűtés vagy a solar. A rajz nincs előttem csak egy 5let.
2013-11-21
11:54:17
Előzmény: nadtom #43625#43635
Nadtom,
a legjobb neked olyan lett volna, amit tegnapelőtt adtam el, alsó csőkígyós hőcserélővel , és elektromos fűtőbetéttel.
Én nem variálnék, simán utánakötném a villanybojlert.
Amúgy is dúskálni fogsz az áramban, valamint nagyon sokat számít, hogy 5-10fokos, vagy kicsit előmelegített vizet fűt tovább. Bizonyára lesznek napok, amikor nem kap előmelegített vizet, ennek ellenére én speciel nem variálnék, a víz útja akkor a
szolár tároló-->villanybojler-->gázkazán, hát nem tudom.
Így ráadásul nem küszöbölöd ki a gázt, hisz elmondásod szerint az az utólsó láncszem így is az maradna.
Valamint, nem tudom számokkal levezetni, csak ráérzés, hogy ha mindent így hagysz, olcsóbban jársz, mert

1 bojler+1váltószelep+havi x mennyiségű áram+havi x mennyiségű gáz+anyag, szerelés
ez nagyobb, kisebb, egyenlő
eddigi gázfogyasztás+semmit nem kell venni, átalakítani

Te döntöd el, hogy az egyenlet alsó és felső része közé milyen jelet teszel.

Amit nyernél, kis családoddal együtt, HA mindig menne a villanybojler,
az a melegvízkomfort. Én speciel rühellem az átfolyósokat, volt már dolgom 440ezer forintossal is, egy tusolás erejéig futottunk össze :-) de énnálam fix tároló forever.

2013-11-20
21:32:53
Sziasztok,
Lenne egy kérdésem:
Jelenleg a HMV-et a napkollekor illetve őszi téli időszakban a kondenz kazán biztosítja.
A rendszer úgy működik, hogy a 300L tárolóból a víz egy segéd energia nélkül működő útváltó szelpbe megy, ha 48C-ot meghaladja a víz hőmérséklete megy egyből a csapokhoz, ha nem éri el megy a kanzánba és az rámelegít.

A gázfogyasztásom szeretném eliminálni, tekintettel a HMKE-re, azaz a HMV-t is villannyal szeretném előállítani. Arra gondoltam, hogy a 300L-es solár tároló után (a meglévő irányváltó szelep elé) beteszek még egy segédenergia nélkül működő utváltó szelepet és egy 80L-es villanyboilert.
A rendszer úgy működne, hogy a víz ha nem elég meleg a solár tárolóból először a villanyboilerbe menne, majd a boilerből a mostani irányváltó szelepbe.
Ha a villanyboiler felmelegítette a vizet a kazán előtti irányváltó szelep egyből a csapokhoz küldené, de ha sok vizet pancsolnánk ki és a villanyboilerből kifogyna a víz akkor a kazán továbbra is rámelegítene, mint most is. Így mindig rendelkezésre áll a HMV, illetve mivel mindig zuhanyzunk (3fő) a 80L villanyboiler is elegendő melegvizet biztosítana terveim szerint. A villany boilert egy időzítővel csak pl. 16:00-21:00 engedném működni, hogy ne pazarolja az áramot fölöslegesen.
Szerintetek jó lenne ez így vagy van egyszerűbb megoldás?
2013-03-27
11:51:34
Előzmény: robert #39907#39919
Azért a 0,6kWh melegvízre nem gyenge spórolásnak tűnik! Hiába no, túl jól élünk... :-) A vízhőfok csökkentést én is megcsináltam, mióta gázzal fűtöm a tárolót, azóta csak 50 fokig engedem fel. Így naponta 3x fűt rá a kazán. (persze nem tetőtől talpig)

Az inka24k-val nyomatom a bojler (Hajdu ide200f) csőkígyóját 80fokon.
2013-03-26
20:03:22
Előzmény: takyka #39811#39907
takyka,

"Elmúlt nyáron elég pontos képet sikerült kapnom a melegvízkészítésem energiaszükségletéről. A három hónap átlaga napi 8kWh egy 200L-es bojlerrel."

Anyukám feljegyezte villanybojler éjszakai áram-fogyasztását.
A 120 literes Hajdú bojler 45 fokra állítva egy év alatt 530kWh áramot fogyasztott, ami 1.45kWh napi átlagnak felel meg.

Bármennyire is spórolós valaki, a veszteségen csak akkor tud fogni, ha alacsony hőfokon tartja a bojlert.
Gyári adat a 120 literes tárolóra: készenléti energia = 1,5kWh/24h (@65C)
65 helyett 45 fokos vízzel arányosítva (20 fokos helység) 0.8kWh veszteség várható.
Az elhasznált melegvízre marad 0.65kWh.

HAJDÚ - www.hajdurt.hu
A villanybojlerekről:

ELMÜ - www.aram.hu
A melegvíz-készítésről:

2011-10-07
22:48:44
Előzmény: villam64 #18368#18370
Ariston Velis

Markec duma:
Az Ariston megtalálta a kompaktság, az energiahatékonyság és a design közötti
egyensúlyt, ezáltal a vízmelegítőt egy modern háztartási berendezéssé változtatta.
A Velis sorozat mindössze 27 cm mély, így bárhová felszerelhető!
A Velis új arculatot kölcsönöz az Ön fürdőszobájának: elegáns, újszerű, stílusos és
kifinomult.
Örömét leli a méret és teljesítmény e tökéletes kombinációjában.

A rendszer két különálló vízmelegítő tartállyal van felszerelve. Ez biztosítja a víz legjobb rétegződését, ami lehetővé teszi az első zuhanyozáshoz szükséges felfűtési idő csökkentését.
A Velis használatával nő az Ön szabad ideje, mivel a szokásos vízmelegítőkhöz képest csökkenti a várakozási időt.
Attól függően, hogy milyen kapacitású Velist használ, megtakarít 1,30 órát a 100 literessel, 60%-os időmegtakarítás.
Ezzel az új vízmelegítő családdal az Ariston nem csak időt, hanem elektromos áramot is megtakarít Önnek.

KÉT TARTÁLY, DUPLA KOMFORT
Újszerű belső szerkezete lehetővé teszi a meleg és hideg víz jobb keverését, amellyel optimális teljesítmény érhető el minimális térfogatban.
A két „termikusan egymástól független tartállyal” rendelkező belső szerkezet lehetővé teszi a két tartály
egymástól független egyenkénti vezérlését, maximum 1500 kW áramfelvétel mellett.
A kéttartályos belső szerkezet az alábbiakat jelenti:
• a fűtési ciklusok rugalmassága
• a várakozási idő csökkenése
• lapos, szuper kompakt méret

Az ECO olyan szoftver, amely maximális energiamegtakarítást tesz lehetővé azáltal, hogy megtanulja a felhasználói energiafogyasztást. Optimalizálja a melegvízelőállítást és a minimumra csökkenti az energiaveszteséget. Az ECO intelligens rendszere megtanulja a felhasználó szokásait:
memóriájában ciklikusan elraktározza, hogy a felhasználó mikor, mennyi meleg vizet használt. Ennek köszönhetően, rendszeres időközökben
mindig rendelkezésre áll a szükséges melegvízmennyiség.
Az ECO funkció az ezen felüli vízkivételi többlet biztosítása érdekében a vizet állandóan minimális biztonsági hőmérsékleten (45°C) tartja. Így
garantálja, hogy valamenynyi meleg víz mindig rendelkezésre áll. Így valamennyi az ECO funkcióval akár 10%-os energiamegtakarítást tesz
lehetővé.

Megjegyzések:
Hátrány: Ez a villanybojler nappali árammal működik, ami a kapcsolt árához képest 67%-al magasabb (30/50).

Előny: A nappali áramnak van egy előnye: nem kell tárolni a forró vizet. A 60C helyett 45C tárolási hőmérséklet miatt 40%-al csökken a tárolási veszteség (45-20)/(60-20).

Hátrány: A két tartály felülete 20%-al nagyobb, mint egy azonos térfogatot biztosító tartály esetén. Ez nem csak a hőveszteséget növeli, hanem az anyagfelhasználás is.

Előny: A programozott melegvízelőállítás szintén csökkenti a tárolási veszteséget.
Hátrány: A plusz elektronika és csicsás kijelző pedig növeli a költségeket.

Kérdések:
Miért a két különálló vízmelegítő tartály a legelőnyősebb mód a rétegződésre?
Egyik fő érv a várakozási idő csökkenése. Ti mennyi ideig szoktatok várni a villanybojlerre?
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Elektromos  =>  Villanybojlerlapozz: « előző   1, 2
Copyright © 2005-2023 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva