Biosolar Forum  =>  Építés  =>  Gipszkarton vizes helyiségekbenlapozz: « előző   1, 2, 3   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-08-12
09:52:12
Előzmény: plaszlo #16556#16572
pepe,

Tudok nyitni a falújításodnak egy külön témát (például itt van Payagyarké https://biosolar.hu/forum/449 ), oda szépen "kirakhatod amid van" :) Oké?
2011-08-12
07:22:21
Előzmény: plaszlo #16556#16561
Mint sándor írja: " öntvénytisztító kefe" az amit nem tudom milyen ? ,- nem láttam még olyat: gépesítettet.
2011-08-12
00:12:56
Pepe blogot írjál a felújításról, azt folyamatosan követheti bárki, ahogy közzéteszed és sok kép elfér benne.
Ez a kályha láthatólag nem dísznek készült, a sorok össze-visszák vakolás miatt nem volt lényeges az egyenesség és szabályosság. A téglák sem mondhatók szépnek, felületük egyenetlen az időtől és a vakolattól elporladt, nem hiszem, hogy az óvatos csiszolás kárt tenne benne. Én a fürdőszobánk vakolatát mikor csőtörés miatt végig le kellett verjem, hetekig hagytam csupaszon száradni. Hogy ne porladjon a maradék vakolat a téglákról, fúrógépbe fogott drótkefével tisztítottam le és egyáltalán nem lett csúnya. Ugye ez sem klinker tégla volt, és követelmény sem volt a szépség, egyáltalán nem vigyáztam rá.
A revétlenítő nem lesz kicsit erős a téglának? A kép alapján a felülete már nem túl erős, az öntöttvashoz képest nagyon gyenge, szét fogja porlasztani a felületét. A pneumatikeus ütvefúrók is csak akkor ütnek rendesen, ha hozzányomod a fúrót vagy vésőfejet a falnak, addig csak zörögnek. Persze egy kikopott gép már jó lehet hozzá, de amikor véséshez új Hiltit kaptam a kölcsönzőtől, határozott erővel kellett a vésőfejet a falnak nyomnom, különben nem csinált semmit, de utána szinte felrobbantotta a tömör téglát, így inkább kézzel véstem inkább. Nem volt olyan nagy gép, mert zömmel fej fölött kellett (volna) dolgoznom vele.
2011-08-11
17:36:56
Előzmény: sándor #16533#16552
Ave /Cézár/ SÁNDOR!.
Kösz az érdeklődést , haladunk.a sok gond ami ezzel a házzal van, arra az elhatározásra juttatott, hogy azért is helyrehozom! Lehet, hogy nem tart majd 1o-2o, évig az ujszerü állapot, de hol leszek én már addigra.
Rengeteg képet csinálok, szinte percről- percre. Majd sorbarakom őket , "oszt" írok egy könyvet, fotókkal illusztrálva..De addig: Hol lehet azt a revetlenítőt kapni?Jónaqk tünik. megírod?
A kemence, mint láthattad beépített, igy nem tudom ,- men is akarom,- szétszedni. A tűztér ajtaját akarom letisztítani , és úgy megcsinálni, ahogy azt az alsó nyilásra csináltam. Tudom, nem szoktak az alsóra ajtót tenni,de az aszzonynak így kell.Hát csináltam egyet. Majd beépítve is fotózok, és küldöm.Szept.közepén megyek megint, addig gyüjteni kell az erőt. üdv pepe

2011-08-10
15:24:11
Előzmény: Plaszlo #16505#16529
Halihó. Nem tudjátok mivel impregnálják a gipszkartont? Netán VÍZüveggel?köszi pepe.
2011-08-10
08:54:20
Előzmény: Plaszlo #16505#16520
Köszönöm a tanácsot, akkor használom az impregnált gipszakartont.
2011-08-09
10:23:40
Előzmény: kmuhi #16503#16505
Rövid ideig igen, utána azért szellőztetni kell. Ha jól emlékszem 80%-os páratartalmat 8 óráig el kell viselnie károsodás nélkül. Nekem is gipszkarton van a fürdőben és szokott gomolyogni a pára, de fürdés után kiszellőztetünk. Így hosszú távon bírja a gyűrődést. Az OSB lap is idővel átnedvesedhet és akkor elkezd a széleinél szétesni. Persze ez mindig attól függ, ki mivel tud jobban dolgozni. A gipszkartont jól lehet javítani, alakítani, kiegészíteni gipsszel, talán azért tartom célszerűbbnek, de ez egyéni vélemény.

2011-08-09
10:18:58
Előzmény: pepe #16493#16504
Szia Pepe.
Gratulálok a sok munkához és elért eredményeidhez. Fényképeket készíts sokat, mert jó lesz sok év múlva visszanézni honnan indultál, de sokszor jól jön, ha fényképen meg tudsz nézni egy-két dolgot a felújítás során, amire már nem emlékszel pontosan.
Pormentes csiszolási módról sajnos nem tudok, maximum elszívóval kombinálva. A flexszes csiszolást nem javaslom, láttam már ennek az eredményét (tele volt korongnyommal) és irgalmatlan porral jár. Inkább fúrógépbe fogható tárcsás csiszolóval próbáld simára csiszolni. Ha egy kicsit benedvesíted a téglát, nem porol annyira. Ha elkészültél, klinker olajjal kend át a téglát, az tartósítja és nem porzik utána. A téglának szép színt ad.
Volt aki étolajjal kente át a téglát, de szerintem az nem jó hosszú távon, főleg beltérben.
2011-08-09
09:59:45
Előzmény: Plaszlo #16502#16503
...de úgyis le szeretném csempézni. Akkor is a gipszkarton a jobb?
Illetve a plafonnal nem tudom mi legyen. Az impregnált gipszkarton képes elviselni az intenzív párás levegőt?
2011-08-09
09:37:43
Előzmény: kmuhi #16500#16502
Az OSB-re kívül nem kell fólia.
Belülre én impregnált gipszkartont raknék, annak ellenére, hogy nem szeretem a gipszkartont. Szerintem jobban alakítható, szebben eldolgozható. Az impregnált zöld gipszkartonban is létezik tűzálló típus, aminek az anyagában üvegszövetháló van. Bár drágább, de sokkal erősebb, mint a sima gipszkarton. A különbség akkor derült ki, amikor a tűzálló gipszkarton után a sima zölddel dolgoztam, főleg a vékony hosszú részeknél.
2011-08-09
08:01:18
Előzmény: ifarkas #16498#16500
Az OSB kívülről nikecell-el lesz borítva.
Az OSB-re akkor sehova nem kell fólia?

Belülre , és a plafonra mehet az OSB, vagy jobb az impregnált gipszkarton?

2011-08-09
06:42:11
Előzmény: kmuhi #16487#16498
Szia
Párazáró fóliát mindig a meleg oldalára kell rakni a rétegnek, tehát belülről a belső boritás (gipszkarton, vagy osb) és a kőzetgyapot közé.
Ha a hideg oldalra teszed, akkor az ott megfogott pára kicsapódik és elvizesíti a szigetelést.
2011-08-08
21:12:44
Előzmény: robert #7583#16493
heló -plasztó -h.-robert!
küldök egy-pár képet a munkákról, nem teljesek, mert sokszor elfelejtettem a fotózást egyes munkafázisokról. esőcsatorna -.kész:, alatta a vízelvezetéshez még egy csatorna,- a szennyvízárkot felhasználva a szigetelésre- összekötve a vizelvezető csatorna szigetelésével- , egy-harminc mélyen,- ugy másfél méterre sikerült/?/ távolítani a csapadétot a falaktól. Nem sok , de valami. a falak száradnak, több részét lebontottam!/döntöttem!/ taljesen uj falat építve,/ persze alpozva, szigetelve.
Azért próbaképpen egy falrészre párnafa+gipszkarton borítást tettem, úgy, hogy a gipszkarton és a fal közé, / néhol 1o cn, is van/ a padláson át kivezetve szellőző csövet raktam.ezen kéne néha / sokszor/ kiszívni a párás levegőt.Hogy a hideggel mit csinálok télen , azt még nem tudom.
Összességében jól haladunk.
Ja:! és találtam a vakolat alatt egy -szerintem-szépen "kitéglázott" kemencét, amit kifugázva, lecsiszolva a HÁZ- ékességének szándékozok helyrehozni.
Ezzel kapcsolatban volna egy kérdésem!: Mivel lehet a téglát-a legkisebb porral- , és házilag, olcsón,- ujjávarázsolni? előre is köszi , pepe

2011-08-08
15:31:13
Tiszteletem az Uraknak!

Tetőtérben fürdőszobát építek, könyűszerkezetes külső falakkal.
A tetőt kibontottuk, és OSB lapból egy kiugró készült.
A kérdésem az lenne, hogy hogyan kell a falban a rétegrendnek kinéznie?
OSB lap, belülről párazáró fólia, kőzetgyapot, hőtükrös fólia, impregnált gipszkarton?
Jó ez a rétegrend a plafonra is?
Vagy a gipszkartont hagyjam el, belülre is jobb lehet az OSB lap?

Talán a falat csempézném. Az OSB-re vagy a gipszkartonra lehet csempét rakni?
A mennyezet milyen anyagból legyen?

Előre is köszönöm a hozzáértő válaszokat.

2010-09-20
06:05:49
banita,

"Szerinted az álmennyezet felrakása nem jelentene megoldást?"

Nem tudom, mivel nem tettél fel képet hogy pontosan hol a gond, hol jelentkezett a penész. Mely részén a helyiségnek.

A párát kell csökkenteni intenzív szellőztetéssel fürdés után.
2010-09-19
19:47:53
banita!

Gond lehet szerintem az is,ha telibe gletteltétek a gipszkartont,mert az teljesen lezárja a felületet én csak a csavarokat és az összeeresztéseket(hálóval megerősitrve repedés ellen)gletteltem le.
Chemocid penészgomba gátló adalék amit használtam,Platinum színre kész festékbe keverve.Az alsó fűrdő ablak parapettjében nálam is volt penész (amíg meszelve volt ez nem jelentkezett)a penész letörlése után lekentem vele,március óta tartja magát.A felhólyagosodás feltehetőleg az ezelőtti réteg miatt van,kérdezzétek meg a mestert,hogy mivel festett.Ha újból átakarjátok festeni csiszoljátok le a papírig,csak a méjedések legyenek kitöltve glettel.Ha csak kijavítjátok a hólyagos részeket,próbáljátok meg az egész felületre felvinni hengerrel egyenletesen megfelelő víz mennyiséggel higítva.

Üdv!
2010-09-19
15:11:38
banita!

Próbáljátok meg az előkészített falat penészgátlóval lekezelni + a festékbe
belekeverni,én is gletteltem a tetőtérben a zöld gipszkartont a mosó szárító
helyiségbe , és csak a festékbe raktam,de eddig nem penészedett.A márkáját
nem tudom,majd este megnézem a maradékot,mivel nálatok volt penész ezért
gondoltam a glettelést is lekezelni.Nagyon fontos a szellőzés,beépítettem egy
higroszabályzásu atomata szellőzőt az ablakkeretbe és általában résnyire
nyitva az ajtó.

Üdv!
2010-09-19
09:22:40
monolit,

Köszönöm a tanácsokat.A házunk könnyűszerkezetes, ezért gipszkartonozva vannak a falak. Szerinted az álmennyezet felrakása nem jelentene megoldást?
2010-09-19
08:11:37
banita,

Sajnos nem vagy egyedül ezzel a problémával. A legtöbbször a gondot a glett okozza. A festéken átmegy a pára, azt a gipsz összegyűjti és penészesedést okoz.

Én nálam is előfordult ez a gond az előző házamnál, lekapartam a falról a festést és mészfestékre cseréltem ki. Igaz nálam nem kartonozva volt, hanem vakolva.

A festékekben levő penészgátló adalék csak ideiglenesen nyújt védelmet.

A megoldás az alapos szellőztetés és a diszperziós festék mellőzése. Ha nincsen nagy pára, a kültéri nemesvakolat felhordása megoldást jelenthet, ez esetben elhagyható a glett réteg.

Mostanában felismerve a problémát már sok helyen vakolt felülettel kivitelezik a vizes helyiséget, mészfestést alkalmaznak.
2010-09-18
20:14:11
A tavalyi festés után újra kipenészesedett a fal és több helyen megrepedezett a festék. A penészt lecsiszoltuk,a repedezést spaklival lekapartuk.Ezután glettelte le a férjem, ahol lejött a festék.A mostani festék neve JUPOL.
2010-09-18
19:44:55
banita,

Milyen típusú a festék?

Volt előtte glettelve?

A táblák között (összedolgozás) jött-e fel a festék, vagy máshol?
2010-09-18
19:21:25
Sziasztok!
Segítséget kérnék fürdőszobai zöld gipszkarton festéséhez.
Férjem ma megpróbálta kifesteni a fürdőt, de valamiért felhólyagosódott a festék.Tavaly a festő kicseréltette velünk a gipszkartont,mert penészesedett.
A válaszokat előre is köszönöm.
2010-09-18
19:07:12
pepe,

Bár többet kellene tudni a házról, de legtöbbször a falak körül körben ásott árok amit nagyméretű kaviccsal kell feltölteni (kulé) megoldhatja a problémát, elvezeti a vizet a falazattól.

Meg kell vizsgálni készült-e vízszigetelés, valamint hogy milyen mély a fal alapozása. Ez alá semmikép nem szabad menni. Sok esetben még járdázva sincsen, az esőcsatorna vízelvezetése sem megoldott. Ezek is okozhatják a gondot.

Fotót mellékelj, hogy több segítséget adhassunk.
2010-09-18
07:36:51
pepe,

A vizes falakra semmit se építs.
Azt kell kideríteni először, hogy honnan jön a nedvesség, és az okot kell megszüntetni, utána kiszárítani a falakat. Ha a házban lakik valaki, akkor jelenleg az egészsége veszélyben van.

2010-03-29
09:20:12
Monolit,

Több cég termékét néztem meg, már nem emlékszem melyiknél volt, de az egyik azt írta, hogy két rétegben érdemes felvinni, másik meg csak egy réteget említett. Nézegettem minta képeket is, érdekes felületet, meg mintát ad ez a festék. A képeid között megtaláltam a kandallód képét is, ahol ezt a festéket használtad, mindenesetre feltűnő jelenség :-).
Biosolar Forum  =>  Építés  =>  Gipszkarton vizes helyiségekbenlapozz: « előző   1, 2, 3   következő »
Copyright © 2005-2019 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva