Biosolar Forum  =>  Fűtés - Biomassza  =>  Biogázlapozz: « előző   1, 2
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-03-17
10:57:25
Egy másik fórumról:
"Van egy család, aki alkalmazza magyarhonban a már említett komposzt fûtést, esõvíz ívóvízellátásra stb-t.

2011-03-17
10:51:57

Szia Róbert,
egy idõben én is rá voltam kattanva a biogázas dologra.
Ki is próbáltam egy hordónyi anyaggal.
Nagy öröm volt mikor sikerült meggyújtanom a szép kék lángot :).
Aztán sajnos mivel napon volt a hordó túlmelegedett, onnantól nem volt több gáztermelés. El is ment a kedvem :(.
Pár napja nézegetem ezt komposztfûtést, ahogy olvastam 70C is lehet a belsejében.
De valahol azt írták hogy kb. 7m3 a "kritikus tömeg" az alatt nem mûködik jól.
Ez is érdekes:
www.komposztalo.blogspot.com/2010/10/komposzttal-futeni.html

Üdv,
Tamás

2011-03-17
10:47:20
Biogáz házilag, magyar kísérlet 2009-bõl: - www.biogazhazilag.blogspot.com/
Másik kísérlet, szintén magyar: - www.stirlingmotor.atw.hu/forum/viewtopic.php?t=175
Sok elmélettel, de van pár megvalósított rendszer is: - www.forum.index.hu/Article/showArticle?t=9181799

Gondolkodtam én is a gázon, de nem tudom tárolni azt a keveset, amit termel. A szennyvízzel egyszerre csak egyet lehet csinálni. Tisztítom és locsolásra használom, vagy gázt termelek és komposzt marad utána. Nálam a víz nagyobb kincs, maradok a házi tisztításnál.
Pali

2011-03-17
10:15:41
Morren szennyvíz hasznosítás témában javasolt linkjérõl (www.eautarcie.org/) továbbugorva találtam rá Jean Pain-ra, aki komposztból nyert energiát.
Itt egy videó német alámondással, angol felirattal.
1. rész
www.youtube.com/watch?v=JHRvwNJRNag
2. rész
www.youtube.com/watch?v=zGCj7NA0OIs&NR=1

2010-11-05
10:36:13
"Önmagában a kommunális szennyvíz, illetve a sertés hígtrágya lebontása nem gazdaságos. Dúsítani, azaz szárazanyag tartalmat növelni kell. Dúsító anyagként az előzőekben felsoroltak közül, bármely szerves anyagfajta alkalmas. A technológia az eddigi alkalmazottól abban tér el, hogy a lebontási hőmérséklet 65 C, a folyamatos beadagolás-elvéttel szemben a reaktorokat a naponta keletkező (biztosíthatö) alapanyag mennyiségre tervezzük. A lebontási időt így 11-14 napra redukáltuk, a kinyerhető gázmennyiség 30-40 %-al növelhető. A lebontás után visszamaradó iszap pedig nagy beltartalmi értékekkel rendelkező "steril" biohumusz! A betáplált alapanyagok köbméteréből 28-30 m3 biogázt nyerünk, amelynek 65-70 %-a metán, míg a többi széndioxid és egyéb gáz. A tisztítás után a metánt gázmotorokkal hasznosítjuk. A metán köbméteréből 2,2 kWh villamos áramot és 3,2 kWh hőenergiát nyerünk. A telep üzemeltetéséhez a megtermelt villamos áram 15-20 %-ára és a hőenergia 80-85 %-ára van szükség. A fennmaradó mennyiség a villamos ellátó rendszerbe táplálható, míg a hőenergiát helyben kell hasznosítani."

"Több éves kemény, kitartó erőfeszítésünk ellenére sem voltunk képesek megvalósítani egy telepet annak ellenére, hogy nagyon komoly megrendelői háttérrel rendelkezünk. Ennek elsősorban a magyar támogatás, valamint a banki lehetőségek hiánya a oka, míg másodsorban az áramszolgáltatók komoly kerékkötői e megvalósításnak. Az ország több pontján más-más szolgáltatótól kért előzetes állásfoglalások a hálózatba való betáplálás lehetőségéről azt mutatják, hogy a kötelező átvételt nem megtagadva, maximum 515 kWh lehetőséget biztosítanának. Ez még olyan helyen is csak 511 kWh, ahol az évekkel ezelőtt kiépített vételezési lehetőség 1,5 MW. Általában 15-20 km távolságot jelölnek meg átvételi pontnak, ameddig a hálózatot ők építik ki a saját tarifájuk szerint a megrendelő költségére. Természetesen üzembe helyezés után pedig az áramszolgáltató tulajdonába kerül a kiépített vezeték!! Így szabhat gátat egy szolgáltató a fejlődésnek, hiszen ha a lehetőség 3-4 MW energia termelésre adott, akkor mit kezdjen a többi energiával a termelő? Arról nem is szólva, hogy a beruházás megtérülése annál rövidebb minél nagyobb a betáplálható energia mennyisége.

Minden jel és körülmény arra enged következtetni, hogy hazánknak nem fontos a környezetünk védelme, sem a megújuló energia termelése."

Szabó Sándor
a környezetvédelem mestere
6640 Csongrád, József u 9.
Tel: 20-9287-670

Biosolar Forum  =>  Fűtés - Biomassza  =>  Biogázlapozz: « előző   1, 2
Copyright © 2005-2021 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva