Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés - Magastető  =>  Tetőtéri hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2009-08-19
07:11:26
dancuska,

Ha nem kivitelezhető a külső szigetelés, akkor a egy előtétfal tényleg megoldást jelenthet.
Tehát a pince belső falára 5cm vastag eps szigetelés, és 6-os válaszfal téglából előtétfal (vakolni sem kell). A plafonra az egyszerűség kedvéért szintén 5cm-es eps. Először az összes szigetelést feltenném (teljesen becsomagolva a helységet), és csak az előtétfal rögzítési pontjain (sarkoknál) bontanám meg a habot. Igy a hőhid a minimumra csökkenthető. A pince mérete kb 12 cm-re csökken a falak mentén, tehát a hossz és a szélességi méretek 24cm-el csökkennek.
Még mindig nem tudom, hogy jól képzelem-e el az alaprajzot (azt sem tudom, hol van a bejárat). Ez a szigetelés fagymentesítheti a pincét, mert a talaj felől érkező meleg ellensúlyozhatja a téli kihűlést.
A válaszfal csak stabil talajra rakható. A pince talaj betonozva van? És száraz a helység?

A rajzon:
szürke - garázs fal
vastag barna - pince fal
sárga - hőszigetelő
belső barna - előtétfal

Az épület pontosabb ismerete nélkül nehéz tanácsot adni.

dancuskaVálasz erre
2009-08-18
21:28:48
Robert!
Igen ,a pince 3m hosszú-2.50m széles keresztben helyezkedik el a garázs rajt ami 3m széles s 6m hosszú igy csak a pince hátsó fala van sikban a garázs falával,igy csak a hátso fal mellett tudnék leásni,de mivel az egész pince s garázs s minden csupa vasbeton igy a külsö szigetelés szerintem semmit nem érne mert a falak viszik le a hideget!S ha belülröl kifalaznám téglával a pinyot?
2009-08-18
20:28:56
Andyka,

Ha visszaolvasod ezt a témát, akkor biztosan választ kapsz a tetőtér hőszigetelésére. Elég sokszor, elég részletesen leírtuk már, és szerkezeti rajzokat is találsz (például itt Előzetesen csak annyit, hogy a szükséges szellőzőhézagokat semmiféleképpen ne tömködjétek be.

Nyílászárókból én a fából készülteket preferálom, a hőszigetelés anyagául pedig szálas hőszigetelőt választanék (az isover is az).
2009-08-18
20:10:09
Kedves Róbert!

Most épülünk egy tetőteret, és minden okos ötletet szívesen vennék. Pl.: mire kell figyelni a szigetelésnél? 18 cm- es szalufák vannak, felette páraáteresztő fólia, és Leier cserép. Érdemes "megtömni" szigeteléssel az összes helyet, vagy inkább csk 15 cm-t kellene beletenni? Üveggyapottal, kőzetgyapottal, vagy egyáltalán mivel érdemes szigetelni? Van aki azt mondja, alul tükrös fólia kell, van, aki azt mondja, azt aztán be ne tegyük.

Tudom, nem ide tartozik igazán, de műanyag, vagy inkább fa nyílászárót javasolsz? Hatalmas tető van a bejárat fölött is, ugyhogy nem ázna, és a nap sem sütné. Külső homlokzati hőszigetelést is most csináljuk. Mi a véleményed a 8 cm- es Isover szigetelőanyagokról?

Válaszodat köszönöm, üdv: Andi
2009-08-18
15:41:52
dancuska,

Nem értem, a pince köré épült a garázs? Akkor a garázs falát kellene szigetelni. Ne már, párátlanítót és klímát egy pincébe?!
Ha tennél fel képet, az segítene.
dancuskaVálasz erre
2009-08-17
21:17:42
Zsezse
Palackozott borgyöjteményröl van szó nem hordos borrol ami párát csinál,de van lent párátlanito berendezés!

Robert
a kiásás nem lehetséges ,nem férek hozzá a pince falaihoz,mint emlitettem garázs van felette s a falai tulnyulnak a pince falain!
Azt tudom hogy közetgyapottal kell csinálni,s van hozzá egy ragasztó habarcs is ,felragasztás után be kell dübelezni a gyapotot s utána hálóval s ezzel a habarcsal áthúzni.
Gondolkodtam azon is hogy csak a plafont szigetelem de a beto vezeti a hideget igy a falak is árasszák a hideget télen,nyáron a meleget megoldom egy klimaberendezéssel állandositani lehet a hömérsékletet.
Lehet hogy a két oldalso falat ne szigeteljem le,?csak a leghátsot a plafont az befalazottablakfalrészt,a frésházfelöli falat s a présházat?nem tom??!!

Köszi Isti
2009-08-17
16:35:04
Robert:

a lenn alvas ma meg megy, de a jovore gondolva mar nem fog mindenki elferni lent;)

dancuska:
beton pinceben bort?;) a pince paras levegojet nem tudom, hogy szereti majd a kozetgyapot!

2009-08-17
12:17:28
dancuska,

A belső szigetelések nem szoktak jól működni. A probléma az, hogy a hőtehetetlenséget biztosító tömeg a helység levegőjétől el van szigetelve. A hőingadozások nagyok lesznek, nyáron túlmelegszik a pince, a szigetelés pedig gátolja a fal szellőzését, ami egy pince estében penészedéshez vezethet.
Ha mindenáron a helység belsejében szeretnél szigetelni, akkor ezt a plafonon követném el, így a garázs felé már nem hűlhet a pince. A szigetelés anyagául kőzetgyapotot ajánlok, ami az egyenetlen felületre is jól illeszthető.
Amennyiben a következő télen úgy tűnik, hogy ez nem elég, akkor a pince külső fala mellett leásnék és EPS szigetelést tennék a falra, majd visszatemetném, esetleg meg is magasítanám a földtakarást.
dancuskaVálasz erre
2009-08-17
11:41:32
Robert

Tanácsot szeretnék kérni!
Betonbol van egy szuterén szerü pince ,elötte egy présház s felette egy garázs,amik szintén betonbol vannak!Bortárolásra használom a pincét de télen eléggé lehül!Szeretném belülröl leszigetelni közetgyapottal!!
Tanácsot szeretnék hogy miként csináljam!
Köszönettel István
2009-08-13
09:39:26
zsezse,

Miért nem alszotok nyáron a földszinten?
2009-08-13
09:19:16
Robert,

a split klimak mar fenn vannak par eve, de a huzat (es persze az aramszamla) miatt csak akkor hasznaljuk, ha nagyon muszaj (altalaban este, alvas elott; napkozben nem tartozkodunk itt)

sajnos norbi kutklimaja a huzatot nem kuszoboli ki, ezmiatt valami huzatmentes megoldast keresek.

2009-08-13
07:49:28
zsezse,

Hűtésre javaslom durkonorbi kútklímáját.
2009-08-12
22:28:45
szia

eloszor is koszonom a jotanacsokat.

a futes illetve maga a tetoter mar kesz, jelenleg szerintem az altalad javasolt lapradiatorok vannak fenn, de ugye a hutes miatt valt kerdesesse a feluletfutes/hutes.

2009-08-12
15:40:20
zsezse,

A szigetelés anyaga a lehetséges rögzítési módoktól nagyban függ. Képeket nem közöltél, de van egy olyan érzésem, hogy közepes fajsúlyú táblás kőzetgyapot lenne a legmegfelelőbb. Annak van tartása, a ferde és függőleges részeken is a szarufák közé lehet szorítani, a saját súlyától nem rogyik össze.
Ha a szarufa-távolságok akkorák, hogy vágáskor sok lenne a leeső, akkor érdemes átlósan átvágni a táblát, és az átfogó mentén elcsúsztatva beállítható a szükséges távolság. A vágást gyárilag megejtik a deltarock márkanevű termékeken.
Két egymáson átlapolt réteget ajánlok 20cm vastagságban.

Ne felejtsd el a szigetelés és a szigetelést védő fólia valamint az új héjalás között a légrés kialakítását sem.

Éghető szigetelést ne építs be!

Fűtésre nagy felületű lapradiátorokat ajánlok.
2009-08-12
15:20:41
sziasztok

tanacsot szeretnek kerni tetoteri hoszigeteles temaban.
a tortenet roviden a kovetkezo:
a tetoterben a kulso szerkezettol es hejazattol fuggetlenul egy belso fakeret lett kialakitva, amire a ferde reszen lamberia, a mennyezetre pedig farost lemez lett teve.
nehany helyen kihagytak a parazaro foliakat is, illetve a hoszigetelesnek hasznalt uveggyapot sem paplan allagu,hanem dirib darab hulladekokbol all,igaz abbol jo 20cm vastag.
most, hogy a kulso hejazatot es szerkezetet cserelnunk kell, lehetoseg nyilik ennek a szigetelesnek a kijavitasara.

arra gondoltam, hogy amint a kulso hejazat lekerul, a nemmegfelelo minosegu szigetelest leszedem, valamilyen ipari porszivoval kitakaritom, lefoliazom, es ugy rakok vissza egy uj, paplan szigetelest.

1. kerdes: milyen szigetelest javasoltok? uveggyapot vagy inkabb kozetgyapot? illetve milyen vastagsagban?
a PUR tabla kicsit elerhetetlen arban van.

2. kerdes felmerult itt ugye a falfutes/hutes topicban, hogy panelra szerelt futesben lenne erdemes gondolkodni ilyen konnyuszerkezetes megoldasnal.
ezesetben az nem lenne megoldas, ha a mostani farostlemez fole - de a szigeteles ala - helyeznem el ezeket a paneleket mondjuk a kesobbiekben?
termeszetesen a farostlemez lecserelheto gipszkartonra is konnyuszerrel, ha annak hotechnikai adatai jelen esetben kedvezobbek.

DezsoLaszloVálasz erre
2009-07-02
20:04:19
T.C. vackorx 2009-07-01 23:22:30,

félted az életedet? Akkor STATIKUS írásbeli szakvéleménye, terv és műleírás, építési engedély nélkül SEMMIT!!! A födém, az nem házilagos téma.
2009-07-02
10:09:30
vackorx,

A problémád megoldása műszakilag egyszerűbbnek tűnik, mint jogilag.

A fórumon több helyen szerepel a padlásterek utólagos hőszigetelése, ami legegyszerűbben valamilyen szálas vagy cellulóz hőszigetelés leterítésével történik. Járófelület kialakítása szükség szerint.

Amennyiben a födém rossz, és egy nagyjavítás, csere, vagy ráépítés várható, akkor nem érdemes most költeni.

Kérdéses a lakók hozzájárulása. Lehet, hogy a kéményseprőknek és tűzoltóknak is van beleszólása. Erről meg kellene kérdezni a közös képviselőt.
Sajnos minden házban akad egy ellenséges lakó
2009-07-01
22:22:30
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni utólagos szigetelés ügyében. Egy budapesti bérháznak a legfelső szintjén van a lakásom, fölötte már csak a padlás található, ami nincs hőszigetelve. Ennek megfelően nyáron kénikula van fönt, télen meg fagy, ami az én lakásomba is átsugázik a födémen keresztül. Milyen megoldások léteznek ezen födém utólagos szigetelésére?
A födém, tudomásom szerint, elég rossz állapotban van, nem nagyon lehet rajta közlekedni, fennáll a beszakadás veszélye. A gerendákon keresztbe fektetett deszkákon lehet csak járni. Amennyire meg tudom ítélni maga a födém valamilyen tégla-béléstestből van, amire vastag rétegben homokot terítettek, meg egyébb apró építkezési hulladékot.
Gondoltam, hogy esetleg valamilyen habként teríthető és utólag megszilárduló anyag lenne a legpraktikusabb, de bármilyen más ötlet érdekelne.

Előre is köszönöm!

2009-05-21
10:27:43
abcika,

Az üveggyapot paplan nem nyúlik, hanem a ferde síkon (ami, ha jól értem nálad 7m) való rögzítés nehézsége miatt megcsúszik, egyes helyeken összegyűrődik, míg máshol szétválik (főleg az illesztéseknél), ami által megszűnik a folytonossága. A tető felől megbontva ellenőrizni lehetne a szigetelés állapotát.
A táblásított szigetelés valóban jobb mechanikai tulajdonságokkal rendelkezik.

10 cm vastag jól kivitelezett szigetelés mellett a gázszámla (fűtés, főzés, melegvíz) még hideg téli hónapban is soknak tűnik. Persze, ez sok más, eddig nem említett körülménytől is függ. Például az ablakok felülete, és minősége, a szomszédos lakások hőmérséklete, takarékoskodtok a gázzal, vagy sem, stb...

Ha rászánjátok magatokat, akkor 20 cm vastagság alá ne menjetek. A rétegrenddel kapcsolatban sok hozzászólást lehet találni a fórumon, ajánlom, hogy visszamenőlegesen olvasd el a bejegyzéseket.

A légkondi sajnos nem spórolható meg, ha csak 26 fokig vagytok hitelesítve.
2009-05-20
14:18:43
Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni. Sok hasznosat olvastam ezen az oldalon, de lenne még pár specifikus kérdésem.

Most vettem egy tetőtéri lakást Budapesten, 2001-ben épült. Tetőtéri, de csak az egyik tetőoldal tartozik a lakáshoz. Ez keleti fekvésű, 7m hosszú és kb 7m "magas" (itt a ferde hosszt értem). A lakás belső két szintes, teljes alapterülete 77nm, a hasznos 62nm.
Vásárlás előtt kimentem egy építésszel, aki megnézte (szerencsére) a szigetelést, és azt találta hogy csak szarufák közötti tekercses üveggyapot van betéve, kb 10cm. Mivel a (gázcirkó) fűtési költség 30-35 ezer volt egy téli hónapra (nekem ez lett gyanús) javasolta a szigetelés cseréjét. Ennek a költségét kb. 500 ezerre tette, ezt sikerült is lealkudnom az árból.

A kérdéseim:
- mennyire érdemes cserélni a régi tekercses gyapotot? (Az építész azt javasolta cseréljem táblásra, mert ez nyúlik.)
- elég-e a szarufák közötti táblás gyapot, vagy inkább alá is tegyek egy réteget?
- ha az utóbbi, mennyi legyen ez? (a pénz igazából nem gond, de csak akkor szeretnék plusz költséget ha az meg is térül, kb. 5 évig szándékozom a lakásban maradni...)
- milyen rétegrend a célszerű?
- márka, típus, stb tippeket is kérnék ha lehet!
- légkondi mindenképp kell, vagy egy jó szigeteléssel ilyen esetben (keleti fekvés, fél tető, stb) megspórolható? 25-26 fokban még jól érzem magam...

Előre is köszi a segítséget!
kicsiatiVálasz erre
2009-03-14
20:23:43
Szia szepygab!

Igen, nagyon lecsökkentené a belmagasságot, valamint elég macerás lenne kivitelezni. A szarufáknál már végeztünk, holnap kezdjük a fogópároknál. Igen, én csinálom egy ismerőssel. Precíz ember vagyok, mindenhol jól kitöltöm.
Köszi a válaszokat!
szepygabVálasz erre
2009-03-14
18:05:02
Szia!

Baj nem történik, ha a fogópárok alatt nincs hőszigetelés, de ha van, az javít rajta. Arra figyelj, ha nem Te csinálod, hogy a fogópárok köze is rendesen ki legyen töltve.
Az, hogy kerül-e a fogópárok alá is szigetelés, az a belmagasságtól is függ. Ha nagyon lecsökkentené, akkor mindenképp el kell hagyd.

üdv

szepygab
kicsiatiVálasz erre
2009-03-12
07:25:57
Szia!

Eddig a tetőtérben a szarufák szigeteléséről beszéltünk. Bocsi, rosszul írtam, a mennyzetnél vagyok meglőve.
20 centis fogópárom van. Jó az úgy, hogy az összes szigetelést közé rakom, és egyből rá a fóliát, és a lambériát?
A padlástérben talán nincs olyan nagyon hideg, és a fogópároknál nem lesz akkora a hőhíd, ha alá nem teszek szigetelést. Vagy sokat jelent az a 2x5 centis rész ahol csak fa lesz, és nem lesz szigetelés?
Lásd a két képet amit a napokban belinkeltem.
szepygabVálasz erre
2009-03-11
22:39:40
Szia!

"Akkor most hová is tegyem azt a fóliát? Tetszés szerint?"
A döntés a Tied. Mi csak szempontokat, tanácsokat adhatunk, elmondhajtuk, hogy magunk miképp csináltuk. A Te házadat Te ismered, Neked kell eldönteni mi az ideális (vagy jó kompromisszumos) megoldás.

"Egyébként gondoltam arra is, hogy a szarufákra egyből ráteszem párhuzamosan az 5 centis párnafát, és arra egyből a lambériát. Csak így nagy lesz a hőhíd a szarufáknál."
Így igaz, a fa rosszabb hőszigetelő, mmint az ásvány-/üveggyapot.

"A tetőnél vagyok meglőve. Ott hogyan tegyem a szigetelést? Mindet a fogópárok közé, vagy 14 centit közé, és 5 centit elé?
Ott talán nem lesz akkora hőhíd a padlástér miatt. Egyszerűbb lenne mindet közé tenni, és arra egyből a lambériát."
Eddig nem a tetőről beszélgettünk? Nem teljesen értem a kérdésedet.
Mekkora szarufáid vannak? Közéjük fér egyáltalán 20 cm szigetelés?
Tehetsz közé 20-at és alá 5-öt is, nem fogsz rontani vele :-)

üdv

szepygab
kicsiatiVálasz erre
2009-03-11
07:18:16
Szia!

Akkor most hová is tegyem azt a fóliát? Tetszés szerint?
Egyébként gondoltam arra is, hogy a szarufákra egyből ráteszem párhuzamosan az 5 centis párnafát, és arra egyből a lambériát. Csak így nagy lesz a hőhíd a szarufáknál.
A tetőnél vagyok meglőve. Ott hogyan tegyem a szigetelést? Mindet a fogópárok közé, vagy 14 centit közé, és 5 centit elé?
Ott talán nem lesz akkora hőhíd a padlástér miatt. Egyszerűbb lenne mindet közé tenni, és arra egyből a lambériát.

Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés - Magastető  =>  Tetőtéri hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24   következő »
Copyright © 2005-2021 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva