Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés - Magastető  =>  Tetőtéri hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2010-03-02
16:24:10
Szarufák 15 centisek, a szigetelés 15 centi. A 14. oldalon láttam kepéket, kb ugyan így néz ki a mienk is.

Közben latom, hogy írtál, szóval van a szürke tetőfólia, ami mögött a cserép van, utána vannak a szarufák és közte a sárga paplanszigetelés, 15cm. utana fem gipszkarton rögzítő, majd a hőtükör fólia és a gipszkarton. Tehát van légrés a gipszkarton és a szarufák között, gondolom ott nem kéne legyen. Ugy gondoljuk, hogy esetleg a fém is átvezetheti a hideget.

A mennyezeti rész penészedik valamint, ahol a ferde fal a az ytong fallal (nem a térdfal) találkozik szépen a sarokban le a térdfalig.

Meg annyit, hogy a tetőtérben fűtés nélkül télen kb 5 fok van, ami sztem kevés, igaz, hogy a födém meg le van szigetelve és nem megy fel a meleg...

2010-03-02
07:45:07
Zizu,

Arra lennék kíváncsi -nem értettem az eddigiek alapján-, hogy a szarufák között van-e szigetelő, a gipszkarton alatt van-e szigetelő, hol milyen fóliák és légrések lettek beépítve. Milyen méretűek a szerkezeti elemek, stb...

Nem egy szabványos műszaki rajzra gondoltam.
2010-03-01
14:44:11
Kedves Robert!

Eloszor is elnezest, ha nem nagy hozzaertest tanusitok, de a ferjem nem nagyon er ra, igy engem kuldott ra a temara, hogy utana jarjak, hogy tudnank a problemankat megoldani a tetoterben.

Vegigbongesztem a forumot es hat eleg vilgossa valt, hogy a tetoterunk peneszedese annak tudhato be, hogy a szarufak es a gipszkarton kozul hianyzik a szigeteles... Na mar most ezzel mit lehet kezdeni? Amugy a tobbi retegrend ugy van, ahogy mar tobbeknek is irtad. Ha meg egy rend gipszkartont rateszunk, ahogy nalatok is van? Vagy az nem eleg? Kene koze szigeteles is? Vagy milyen megoldast tudnal javasolni? Bontani nem szeretnenek termeszetesen es gondolom a belulrol felragasztott hungarocell sem lenne jo megoldas (?), bar eleg nagy a belter.
Igazabol foleg a mennyezet peneszedik, az oldalfalak csak a rendes fallal valo illeszkedesnel peneszednek, ami meg kivulrol szigetelve van.

A masik kerdesem, ami szinten innen derult ki, hogy a terdfal, ami ytong, nincs kivulrol leszigetelve, azt le kene? Mivel?

Egyelore ennyi lenne, nagyon szepen koszonom a segitseget!

2010-02-28
19:39:41
zsezse,

A cseréplécet talán nem kellene leszedni, viszont a szarufákra a fent hagyott lécek közé azokkal egyenlő vastagságú deszkadarabokat szögelve stabil alapot lehetne csinálni az ellenléc+cseréplécnek.
A régi cseréplécekhez feszülne belülről a szigetelés, akkor biztosan nem csúszik meg később.

2010-02-28
19:18:07
robert!

a hejazat csereje alatt erhetem azt is, hogy
cserep leszed, csereplec leszed,
szarufakra paraatereszto tetofolia, ra ellenlec, majd csereplec es regi cserep vissza?

igy vizmentesitettem a padlasteret.
?
2010-02-28
16:02:30
robi,

Az, hogy nincs párazár nem jelenti azt, hogy a pára "simán távozik", mert a harmatponti hőmérséklet alatti szigetelésben kicsapódik.

Avval, hogy beépíted a tetőtéteret nem elzárod, a pára útját, hanem eltolod a harmatponti hőmérséklet határát, ami kikerül a födém szigetelésből. A helyes tetőszigetelés miatt a beltéri pára már nem fog tudni kicsapódni.
A tetőtérben fűtés nélkül, még hideg téli napokon is 10 Celsius felett lesz a hőmérséklet.
2010-02-28
15:43:16
Köszi a gyors választ.A kérdés azért vetődött fel bennem mert,eddig a pára simán távozhatott a tetőtérbe ,nem ütközött akadályba ,most viszonteg szigetelővel kitöltött zárt szerkezet lesz.
2010-02-28
15:36:22
robi,

Ha eddig nem volt gond a párazár hiánya, akkor a beépítés után mégúgy sem sem lesz.

A tető szigetelésekor viszont nagyon figyelj oda a helyes rétegrend kialakítására.

2010-02-28
15:31:57
helló volna egy szakmai kérdésem.Jelenleg egy két éve épült családi házban lakunk.Aktuálissá vált atetőtár beépítése.Aház fafödémes,alulról giszkarton van gerendaköz kitöltve szigetelővel.Akivitelezés során azonban kihagyták a párazáró fóliát. A kérdés az lenne,hogyha a tetőtéri padló elkészül és a felső szint nem lesz fűtve ,vagy eppen csak részben ,akkor a bezárt szigetelőanyag nem fog e esetleg átnedvesedi?Nyilván a mennyezetet nem szeretnénk lebontani.Válaszodat előre is köszönöm T Robi
2010-02-28
09:16:49
zsezse,

A héjalás teljes cseréje nélkül semmilyen további munkát nem érdemes végezni.

Ha ez a költség nem fér bele a büdzsébe, akkor csak pénzkidobás egy fillért is költeni rá.

2010-02-27
11:49:09
sziasztok

adott egy regi tipusu padlas (~30 eves haz), melynel felvetodott a tetoter beepithetosegenek lehetosege.

kivulrol haladva: cserep, tetolec, szarufak.
hogyan lenne erdemes ezt tetoternek kialakitani?

ezeken a cserepeken siman be tud folyni a hole vagy a nagyobb szelben szerintem beverhet valamennyi esot is.

2010-02-21
19:23:12
gombhal,

Az első problémán koko ötlete, a másodikon egy flex, egy fűrészlap valamint egy vésőgép segíthet.
2010-02-21
19:14:30
koko
Nekem is ez a gondom,hogy a szigetelés és a tetőfolia(nem páraáteresztő) között nincs légrés,és ha még valahogy megoldanám(hogy?)akkor is ott a következő probléma a dryvit teljesen neki lett tolva a lambériának és ez által nincs kívűlről szellőzés.
2010-02-16
19:55:04
koko,

Nagyon jót gondoltál ki.

A lécek végét és élét csiszold gömbölyűre és simára, úgy nem fogja felszakítani a szigetelést, vagy a fóliát. Ha deltarock-ot használtál, akkor szenvedni fogsz , mert elég tömör anyag.

A padláson kapcsolj fel egy erős lámpát, ha teljes szélességében átlátsz a szarufák között, akkor ok.

A kibontott részt ne falazd vissza, rovarhálóval zárd le, és a padlástérben is gondoskodj a kiszellőztetésről, például a kúpcserepek megemelésével.
2010-02-16
19:26:32
Sziasztok Szakik !

Gondom a következő: miközben azon csemegéztem a fórumon,hogy milyen energia és környezetkímélő dolgokat tudnék belecsempészni a most még szerkezetkész házunkba csúnya hiányosságot követtem el a tetőszigetelés technológiai felépítésében.
Adva van egy tetőtéri beépítés, ami 50 nm, 1 m parapet, a belső tetősík 210 cm.
A menyezet a fogópár alá van rögzítve (padlástér van!). És mindez gipszkartonozva és a válaszfalak is már állnak.... és a tetőzug kívülről természetesen befalazva :(
Fölvázolnám:-betoncserép
- 5-cm légrés
-solflex hőtükrös fólia téli
-szarufák között 15-cm rockwool kőzetgyapot ami tejesen kitölti a teret.(és ez az ami engem frusztrál,hogy kimaradt a légrés )
-kereszt lécezés+5cm rockwool
-solflex hőtükrös fólia nyári
-és a gipszkarton 12.5 ös

Hát ez az én sikertörténetem.Láttam,hogy boncolgatva van ez a téma és,hogy kerülni kell az ilyet.
Szerintetek mi lehet a megoldás erre,kerülném a bontást,mert tavaly fejeztem be.
Azon agyalok,hogy kibontom a tetözugban a falazatot és egy 4-5 cm széles lambériát fektetve felnyomok a közetgyapot és a folia közé majd élére allítom.Ebböl kb 3db-ra lenne szügség 2 szarufa közé.Ez valamiféle légrést eredményezne....
Szerintetek mennyire életképes ez?Van valami egyéb ötlet erre.
Elöre is köszönöm.

2010-02-12
20:29:40
sorost,

A megtérülés kalkulálásához itt találsz egy programot:
apps.biosolar.hu/payback/?wall_type=0.9&wall_thickness=20&insulation_type=0.050&insulation_thickness=20&insulated_area=100&fuel_type=14&insulation_specific_cost=5000&dt_average=14

Én már beállítottam egy beton födémet, 20cm kőzetgyapot szigetelést és 5000 Ft négyzetméterenkénti árat. (A Külső-belső hőm. különbséget hagyd 14 Celsiuson.)
Az ár úgy jött ki, hogy 10cm kőzetgyapot négyzetméterenkénti ára 1500Ft, a járófelület pedig házilagosan elkészítve (munkadíj nélkül) 2000 Ft.

A megtérülés kondenzációs gázkazán mellett kb 4 év. Egy kivitelező négyzetméterenként 1500 alatt nem hiszem, hogy megcsinálja, de akkor is megtérül a beruházás 5 fűtési szezon alatt.

Ha későbbiekben be szeretnétek építeni a tetőteret, akkor most elég lehet 10cm szigetelés is, lehetőleg olyan szigetelőből, amit a beépítés során a ferde síkoknál fel lehet majd használni.

Játszadozz egy kicsit a programmal.

A kiszellőztetést tetőszellőzők beépítésével kellene megoldani.

2010-02-12
19:01:09
Sziasztok!

Köszönöm a segítséget! Ez esetben akkor 2x10 cm szigetelést érdemes rakni, vagy elég az 5-10cm vagy 5-5cm? A pára kültérbe való vezetését már nem tudom megoldani esetleg a cserép és a fólia közé lehetne vezetni. Párásodást nem láttam fent. Tetőn nincs külön szellőző ablak, "csak" szellőző cserepek, kb. 15db. Gondoltam már arra is, hogy a szarufák között szigetelem le, de a padlást feleslegesen nem szeretném fűteni, így döntöttem inkább a födém szigetelésnél. Szerintetek mennyit spórolnék a gázfogyasztáson?

Tibor
2010-02-12
16:01:45
sorost,

Itt van a hozzászólás, amire zseuzse utalt:
https://biosolar.hu/forum/show/2577#2577

Nem kell újabb réteg fólia.
2010-02-12
14:50:52
szia

engem 1 sor fogott meg:
"a fürdőben van egy állítható szellőzőnyílás a padlásra vezetve."

ha a furdobol nyomjatok fel a levegot, akkor jo esellyel megy fel para is a padlasterbe, ezt mindenkeppen ki kell onnan szelloztetni.

1. gondolat) ne a padlasra hanem a kutlerbe nyomjatok - ugyelve, hogy magatol ne induljon meg huzat kifele
2. gondolat) padlas szellozese legyen megoldott. -> ezesetben a parnafak koze szoritott szigeteles nem fog erni semmit

ha jarhato feluletet szeretnel a padlason, arra a galeriaban talalsz fenykepeket is. (csaladi haz utolagos szigetelese talan)
egy megoldas lehet: 10-15cmes szarufakat fektess le elere, es koze rakd a szigeteloanyagot.
a tetejere tehetsz OSB lapot vagy deszkazatot.

2010-02-12
13:57:44
Sziasztok!

Örülök, hogy találtam egy fórumot, ahol nagyon sok hasznos tanácsot találtam és kielégítő választ kapnak a kérdezők. Gratulálok! Végigolvastam kezdetektől a témát, de mint ahogy látom egyedi kérdéssel fordulok hozzátok.
2 éve költöztünk be családi házunkba, és felmerült, hogy leszigeteljük a padlást felülről.A padlást ritkán használt holmik tárolására használjuk, tehát a járhatósága fontos.
Paraméterek:
A lakótér teljesen alápincézett, alapterület 140nm.
A pince fala 38-as pincefalazóból készült a falak (ragasztott)és a mennyezet (szerkezeten) gipszkartonnal van burkolva.
A lakótér falazata 38-as Leier tégla kívülről 5cm szigetelés, belülről ragasztott gipszkarton. Mindkét födém E gerendás beton béléstesttel. Az alsó födém rétegei felfelé:(födém, 5cm lépésálló, párazáró fólia, aljzat beton, hideg/meleg burkolat)
A mennyezet felfelé: (gipszkarton, párazáró fólia, 5cm üveggyapot, födém, felbeton)
A nyílás-zárók műanyagok, a tető Bramac cserép, légrés, páraáteresztő fólia, szarufa.
A padlás födémre gondoltuk, hogy párnafák közé teszünk 10cm üveggyapotot és ezt OSB lappal vagy deszkával fedjük.
Kérdéseim a következők: Elgondolásunk megfelelő-e illetve megtérülési oldalon a későbbiekben energia megtakarítással jár-e? Szükséges még fent is párazáró fólia használata ha már belülről a karton alatt van?
Jelenleg a napi gázfogyasztásunk 6-14m3 között mozog (radiátoros fűtés) külső hőmérséklet függvényében állandó 21foknál. Relatív páratartalom: fűtési szezonban 38-52%, fűtési szezonon kívül 52-62%, persze a kinti páratartalom befolyásolja de túlnyomóan ezek az értékek jellemzőek, minimum és maximum értékek túllépése nem jellemző. Párásodást egyenlőre sem sarkokban sem ablakon nem tapasztaltunk, a fürdőben van egy állítható szellőzőnyílás a padlásra vezetve.
Bocsánat, nem akartam hosszúra nyújtani, de próbáltam mindent összefoglalni.
Előre is köszömöm a segítséget!
Üdv,
Tibor
2010-02-11
21:23:49
Koszonom a valaszokat!

a szarufak koze ez megfelelo lenne: KNAUF ECOSE TP-116 10CM es akkor 10 cm keresztlecezes es 10 cm KNAUF ECOSE ÜVEGGYAPOT menne keresztben majd a parazaro es a lamberia. Ez lenne a ferde sikokon ,de a plafonnal nem akarom csokkenteni a belmagassagot igy oda lehet paplant tenni vagy tablast rakjak 20cm-est(2x10), koszonom a tanacsokat.

malmosi
2010-02-11
10:21:46
malmosi,

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Minden faanyagot le le kell kezelni a rovarok és gombák ellen.
A 14 cm szarufavastagságból a szigetelés fölötti légrés elvesz 4cm-t. A szarufa közé 10cm táblásított kőzetgyapotot kell szorítani (pl deltarock).
A szarufákra a gipszkartonozásnál használt kengyelekkel bramac-lécet síkban felerősíteni.
5-10cm újabb szigetelőréteget az első rétegre merőlegesen felvinni (ez lehet puhább, pl multirock).
Az egész felületet le kell zárni párazáró hőtükrös fóliával, majd mehet rá a lambéria.
2010-02-11
10:04:21
malmosi, szia!

a "vastagitasnak" egy formaja, ha keresztlecezest alkalmazol a szarufakon.
el tudom pl kepzelni, hogy 10 cm szigetelest raksz a szarufak koze, es azokra keresztben felteszel keresztlecezest, azok koze mondjuk 10 cm vagy 2x5 centi szigetelest, esetleg ujabb keresztlecezessel?! majd masok megerositik vagy megcafoljak.

belulre mindenkeppen parazaro megoldas kell, pl hotukorfolia vagy parazaro folia, arra mehet a lamberia.

2010-02-11
03:23:18
Üdv!

Örülök , hogy rátaláltam erre a fórumra...:) , tetőtér beépitése előtt állok és annyi féle dolgot olvastam és hallottam hogy teljesen belebonyolodtam a dologba. Visszaolvasgattam itt a fórumban , de azért megkérdezném nekem mit javasoltok.
A tetőm szerkezete jelenleg 70x140-es szarufa rajta kátránypapír cserépléc majd cserép. Szeretném rendesen leszigetelni a tetőteremet a későbbi gondok elkerülése végett , de a tetőt nem szeretném megbontani , tehát befele vastagítanék a szarufákon és úgy raknék kb 20cm paplant vagy kőzetgyapotot( ez majd az árakból kiderül) lécezés, fólia? de milyen és lambériát szeretnék a ferdesíkokra és a plafonra , a függőleges falon gipszkarton lesz(kb 100 cm). Nagyvonalakban ennyi lenne, a kérdésem pedig mennyit vastagítsak a szarufákon mert ugye légrés kellene a kátránypapír alatt , milyen fóliát használjak vagy egyáltalán jól gondolom-e a dolgokat. A kivitelezés saját kezűleg lesz családi segítséggel , de én azért szeretnék tisztán látni és az esetleges buktatókat elkerülni pl. a szobákban a penészedést....

Köszi , malmosi

2010-02-10
07:56:35
Penge,

Az alátétlemez megfogja a tető felől érkező nedvességet.

Ha táblásított szigetelőt használsz, nem a nagyon laza paplant, akkor azt nem tudja semmilyen légmozgás kihűteni, viszont jobban szellőzik a felülete.
A páraáteresztő fóliákkal nincsen tapasztalatom, ezért, ha valaki tud ajánlani 10 éve működő típust, akkor az sokaknak segíthetne a választásban.
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés - Magastető  =>  Tetőtéri hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24   következő »
Copyright © 2005-2021 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva