Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés - Magastető  =>  Tetőtéri hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
pireus78Válasz erre
2010-11-12
12:14:22
Sziasztok. A következő lenne a kérdésem,tetőterünk hőszigetelésén szeretnénk javítani,kasírozott 6cm kőzetgyapot szigetelés utólagos beépítésévél,jelenleg gipszkarton+ 12cm gyapot+ fólia+ 8cm légrés+ cseréprendszer van.A légrésbe szeretnék a padlástérből letolni szigetelést pluszba,kérdésem a következő,az alukasirozott szigetelés átereszti e a párát a helységekből?,és a plusz szigeteléstől nem fognak e penészedni vizesedni a falak?.Az alukasirozás nyáron hőtükörként szolgálna.
köszi.üdv István.
2010-11-11
20:55:12
ok, vettem.
tehát a mennyezetre fólia + karton.
a ferde sikokra meg 5/10 cm gyapot + fém távtartók + fólia + karton?
az nem baj ha ennyivel kisebbek lesznek a szobák, hely van elég.
köszi a sok jó tippet....
2010-11-11
20:12:59
s5vi,

Belső oldali szigetelés: elvileg működhet a dolog, de több gyakorlati problémát is látok.

1. A légrés a lambéria alatt nem szerencsés, de ha jó a párazárás, akkor nem oszt, nem szoroz.

2. Hogy ragasztod fel a fóliát, és utána a fóliára a polisztirolt úgy, hogy ne essen le?

3. Mit csinálsz a polisztirol felületével?

4. Én biztosan nem tennék a belső térbe polisztirol, már egy kisebb tűz is halálosan mérgező füstöt csinál, oltani pedig lehetetlen.

Nekem jobban tetszik a fólia és a plusz réteg gipszkarton, de ettől a szigetelés nem fog javulni, a szarufák helye ezután is meglátszik.

A csavaroknál olyan erővel szorul össze a két gipszkarton, hogy ott nem jut át a levegő.

2010-11-11
19:58:50
Robert, nagyon köszönöm válaszodat

Igen zsindelyfedés, deszkán, nem OSB-n, a légrések nyitottak az eresznél kb 3cm magas.
A tetőn Isola 44 szellőzők vannak ( asszem minden 2. szarufaközre esik 1)
www.isola.hu/hu/zsindely/d.html

Az oromfalba vágott nyilás tényleg jó ötlet, mindenképpen megcsinálom, ráadaásul a javasolt méret arra is elég hogy ott bemásszak, és nem kell belülről bontani a mennyezeti szigeteléshez, és ahhoz hogy ellenőrizzem a meglevő ásványgyapot nedvességét, plusz a ferde sikokba is benézhetek, hogy meg van-e rogyva.
( lámpa, notebook és webkamera )

Belülről a párazáró folia + 1 réteg gipszkarton: igy nem lesz kilyuggatva a folia a gipszkarton csavarokkal ?
Ha lesz párazáró fólia akkor a gipszkarton mögötti légrés (ami a lécezés miatt van) is jobban funkcionál?

Még azt a tippet kaptam, ha nem akarom lebontani a ferde sikokat:
a meglevő gipszkartonra tennék párazáró fóliát, és ráragasztani polisztirol lapokat, amit tapéta boritana.
Tudom nem szerencsés belülről szigetelni, de itt már egy meglevő szigetelést vastagitok belülról.
Ha ebben nem látsz gikszert, azért lenne jó, mert viszonylag egyszerű kivitelezni, és nem jár tul sok koszolással, ( lakjuk a tetőteret, macerás lenne mindent lebontani)

Amugy nem tul katasztrofális a helyzet, 95 m2 földszint + tetőtér, az elég sok légm3, és kb 2300-2500 m3 gáz fogy. Dehát egyre drágább lesz a gáz...

2010-11-04
23:57:41
s5vi,

Tehát zsindely fedésed van, talán osb lemezen.

Hány cm a szellőző légrés? A teljes keresztmetszetében nyitott lenn is? A gyenge szellőzés a hőszigetelés nedvesedéséhez vezet, a szigetelés hatásossága nagyon leromlik.

A hőszigetelő folytonosan kitölti a szarufák közét, nincs megrogyva, összegyűrve?

A gipszkarton fölötti légrés semmire sem jó, a fólia szerinted sem funkcionál.

Ehhez a munkához bontás szükséges.

A gipszkartont le kellene szedni, lehetőleg a lécezést is, meg a fóliát is. Így láthatóvá válik a szarufák közötti szigetlő állapota.

Az esetleges folytonossági hibákat ki kell javítani, a megfelelő légrést és a szükséges keresztmetszetű kiszellőzőket alul ki kell alakítani.

A lécezés helyett fém profilokra szerelném a gipszkartont, olyan hosszú távtartókra, hogy 10cm szigetelés beférjen.
Arra egy jó párazáró fóliát átlapolással ragasztva, végül a gipszkarton.

A mennyezeten is meg kell csinálni a párazárat, ami a gipszkartonra ragasztott fóliaréteggel, és egy újabb réteg gipszkartonnal letudható.

A padlástérben még 10cm hőszigetelést a régire kellene teríteni.

Legalább két nagy méretű (50x50cm) szellőző a padlás két végében elhelyezve szúnyoghálóval, a csapó esőtől védve elég lesz.

2010-11-04
21:18:54
T szakértők,

Jelenlegi tetőterünk szigetelésén szeretnék javitani.
Amikor deres a tető látszanak a szarufák helyei, és a padlástér felett is olvadt a dér. Összességében télen hidegebb nyáron melegebb, mint a földszint.

A rétegrend:
szellőző légrés
12 cm ásványgyapot a szarufaközökben ( ennyi hely van )
fólia (olcsó volt sztem nem párazáró)
lécezés ( itt van 1 kicsi levegő is )
gipszkarton

a mennyezet fölé tudok még tenni plusz réteget, kell oda vmilyen folia is?
de mit lehet csinálni a ferde tetősikokkal?
esetleg vmilyen folia és mégegy réteg gipszkarton?

A padlástér szellőztetve van, de csak zsindelyszellőzőkkel, a tűzfalba kellene réseket furnom, hogy jobb legyen a légmozgás?
2010-09-12
06:54:40
estike,

Nem hinném hogy a párazáró fólia használata egy parasztháznál ahol a nyílászárók nem zárnak tökéletesen problémát okozna. Ilyen értelemben a hajópadlós tetőtérnél sem lenne alkalmazható.

Valószínűsíthetően az illető a sártapasztás miatt gondolhatta ezt. Mivel a pára a hőszigetelt oldalon csapódik ki, emiatt ajánlott a fólia használata.

A rétegrend fólia, valamint kőzetgyapot,geotextília legyen. Amennyiben a porhó bejuthat a tetőtérbe, alkalmazható agrofólia is, a lényeg hogy a párát átengedje.

Alkalmazható lenne még a könnyű kivitelezhetőség miatt perlit, ill. hungarocellgyöngy terítés is, de azt a légmozgás elhordhatja. A gyapotot két rétegben terítsétek, a második réteget keresztben az elsőre, hogy a mikrohőhidak elkerülhetőek legyenek.
2010-08-28
15:16:15
mylo,

Igen, ha az "1-es mód" azt jelenti, hogy az eredeti szigetelőt visszabontod, és így teríted a fóliát:

a. Ha nem vagy benne biztos, hogy a faanyag gombamentesítve van, akkor kend le, ha már egyszer a felszínre került.
b. A toldás mentén ragaszd össze a fóliát.

A kereszt-gerendákat nem kell lerögzíteni, a deszkázat összetartja.

Tetőtéri hőszigetelés RECOMMENDED

2010-08-28
15:08:33
Elnézést, valamiért nem töltötte fel a képet...

2010-08-28
15:06:44
Kedves robert,

nagyon szépen köszönöm segítséget.
Egyetlen kérdésem maradt csak:
A fóliát ugye az 1-es módon kell leteríteni.
Szélen 2 szöggel megfogatom, és kiterítem.
A kereszt deszkákat pedig derékszögű lemezekkel lecsavarozom.
Gondolom, ha nem az egész padlást akarom használni az nem gond, hogy nagy részt csak geotextil megy rá, és csak 30-40 m2 lesz ledeszkázva.

Köszönöm!

2010-08-28
11:45:52
mylo,

Padlásfeljáró
A gerendák köze megnyitható, ha a képen látható módon két erősebb gerendát pl szeglemezekkel a meglévő gerendákhoz csavarozol.

Szigetelés
A jelenlegi szigetelést felszedve a gipszkartonra kellene a fóliát fektetni (iceraven-el egyetértek), a, szigetelő vissza, 10cm-es pallók fektetése a jelenlegi gerendázatra merőleges irányban majd újabb 10 cm szigetelés a pallók közé, geotextília porfogó, majd deszkázatból járófelület.

A legelegánsabb elrendezés a kereszt-gerendázat hozzáigazítása a kibúvónyíláshoz:

Tetőtéri hőszigetelés RECOMMENDED

2010-08-28
07:57:40
Kedves Gyuri!

Én bátrán magamra veszem az inget, sőt szinte büszkén vállalom, hogy abszolút nem értek ehhez a témához, ostoba vagyok hozzá.
Ezért kérdezek meg nálam okosabb embereket róla, akik azért hozták létre ezt a fórumot (feltételezem), hogy a hozzám hasonlóknak segítsenek.
Nem pedig azért, hogy ha egy ostoba hozzá nem értő ember kérdez egy baromságot, akkor lemarják.

DE örülök, hogy Te "prifi modon csinálod meg, mert nem is konyitasz hozza", bar azt hiszem nekem még ez az összefüggés is magas. Valaki azért profi mert nem ért hozzá.
Akkor én is profi vagyok, mert ehhez? :-)

De így profiként is van még egy kérdésem. Mint látható nincs semmi fajta fólia a mostani szigetelésem alatt.

Akkor teendőim:
1. mostani szigetelést felszed.
2. párazáró fóli leterít (gerendákra is?)
3. régi szigetelés vissza
4. kereszt deszkázás
5. ujabb szigetelőréteg
6. deszkázás

Kérem csak az válaszoljon, akit nem idegesít fel, hogy nem értek hozzá. :-)
Vagy szóljon valaki ha rossz helyen érdeklődöm. :-)

Köszönöm!

Üdv.

villam64Válasz erre
2010-08-28
05:23:47
Szia gyurim.

Te meg a hozzászóláshoz, és az emberek megértéséhez vagy hülye. Bocs a személyeskedésért. Akinek nem inge ne vegye magára.
2010-08-27
22:04:49
Sziasztok!
Nemrég épitkeztem(1 éve)!A tetöteret most akarom beépiteni és nézegetem a szigetelés milyet is tegyek be!!
Csak ámulok és bámulok a sok béna emberen,hogy milyen butaságokat kérdeznek,irnak be!Szerintem Én prifi modon csinálom meg mert nem is konyitok hozzá de ti nagyon hülyék vagytok ehhez a dologhoz!!!!Bocsi a kinek nem inge nem veszi magára!
2010-08-27
20:08:17
Kedves iceraven!

Köszönöm, hogy foglalkoztál a kérdessel!

Az a helyzet, hogy egyelőre nincs egy normális padlás feljáróm. De szeretnék egyet csináltatni. A gond éppen a sűrű gerendázás lehet, mert kb. 33 cm-enként vannak a gerendák. De arra gondoltam, hogy mivel ilyen sűrűn vannak, ezért nem lehet gond max. 2 darabot szétvágni és oda betenni egy feljárót.
Tárolásra szeretném főleg használni.

A mostani szigetelés nincs egy magasságban a gerendákkal. Azt érdemes lenne "szintig" tölteni, vagy mindegy, ha úgyis fölé megy az üveggyapot?

Lenne még egy ostoba kérdésem. Az ilyen melóhoz ácsot, tetőfedőt, vagy kit kellene keresni?
Tudom, nem egy óriási dolog, és képesnek is érezném magam rá, de külföldön dolgozom, nem sokat vagyok itthon, azt a kevés időt pedig nem erre szánnám...

Üdv.
iceravenVálasz erre
2010-08-24
20:12:19
Kedves Mylo!

Bár nem engem kérdeztél, felmerül ez esetben pár kérdés. Mennyire szeretnéd használni a padlásteret? Ha nem, akkor van a legegyszerűbb dolgod, teríts le 10cm üveggyapotot min. 0,039-est (javaslom a minimum 12kg/m3-est, mert az nem esik össze 2 év alatt) a padlástér teljes felületén, és nem kell többet vele foglalkoznod.

Ha hasznos felületet is szeretnél, keresztgerendázást (párnafák) javaslok, közé szintén 10 cm üveggyapot, tetejére deszkázás (OSB felejtős, mert hazavágod az egészet a párazárása miatt).

A jelenlegi állapot a képek alapján sajnos eléggé hőhidas megoldás, ráadásul a sűrű gerendák miatt nincs is jó szigetelése.
iceravenVálasz erre
2010-08-24
19:58:44
Kedves Oytop!

Egy javaslat:

A födémen leterített gyapot alá ne tegyél párazáró fóliát, ha gipszkarton álmennyezetet szeretnél, kizárólag a gipszkarton és a fölötte levő szigetelőanyag közé, mert hosszútávon meggátolnád a páravándorlást, a gipszkarton fölötti gyapot benedvesedik, és az nem vezet jóra.
2010-08-24
19:52:37
Kedves Róbert!

Mellékelek 2 képet a padlásunkról. Az egyiken maga a tető látszik belülről, a másikon a padlás. A házat úgy vásároltuk még tavaly. 35-40 centiméterenként gerendák, közte 2 rétegben közetgyapot(?) alatta mint a képen is látható az álmennyezet.

Ön szerint ez elegendő ez a szigetelés, vagy van értelme vele foglalkozni (és ha igen, akkor hogy?).

Illetve egy nem annyira idevágó kérdésem is lenne. Szeretnék egy padlásfeljárót. Az egyik gerendából ki lehet vágni egy kb. 1,5-es darabot? (csak mert mint említettem elég sűrűn vannak)
Vagy meg kell elégednem a mostani kb. 80x80 cm-es apró "feljáró" nyílással. (A rendes feljárót másik helyiségbe tervezem)

Előre is köszönöm a segítségét!

Üdv.

2010-08-02
19:22:36
Kedves Robert, Plaszló!

Köszönöm építő jellegű hozzászólásotokat.
Ami azt illeti, a régi hőszigetelés nagyon hevenyészett volt. Szúrós, vékony üveggyapot volt feldobálva a padlásra, és ráadásul az is össze-vissza. Ezt én teljesen eltávolítottam, tehát arról szó sincs, hogy a régi szigetelést meghagyva tennék be új anyagokat. A lambériától viszont tényleg meg kéne szabadulnom. Csak az a kérdés, hogy hogyan. De ez már más téma. :)

Köszönöm nektek mégegyszer.

Kellemes estét.

Üdv.:

Roland
2010-08-01
15:51:33
Robert!
Kratosz!

Mi kipróbáltuk.
Ez közvetlenül a miskolci paneltűz után történt.

Letörtünk egy darabot a nyílászárókat rögzítő, állítólag a legjobb és tűzbiztos purhabból. (A purhab előző nap lett bedolgozva.)
Egy pillanat alatt begyulladt egy szál gyufától és elkezdett zúgva, pörögve égni, mint egy szilveszteri pörgettyű. Csak nem szórt akkora szikrákat.
Próbaként rádobtam egy negyed EPS táblát. Rögtön begyulladt és sem vízzel, sem taposással nem lehetett eloltani. A készülő lakás megtelt maró füsttel és jól tapadó korommal. Egy betonvasat beleszúrva kivittem a házból. Az utat végig égő és elolthatatlan cseppekkel csorgatta tele.
Még akkor is égett, amikor letakartam pár lapát homokkal.

Többé nem volt kérdés, hogy szóba sem jöhet sem a belsőtér, sem a födém szigetelésénél. Maradt az üveggyapot és a sűrűbb, de drágább rözités.

2010-08-01
15:31:26
Robert,

jobban ég mint a papír, kb. hamu nélkül szétolvad egy gyufa lángjától is...
Igazad van, ezért az egész szigetelést nem csinálnám ilyen táblákkal, habár reklámozzák ezerrel!!!
De nálam a szarufák és a lécek is kezelve vannak egy égéslassító/gátló szerrel, plussz tűzvédelmi gipszkarton lesz feltéve, ill. 19cm kőzetgyapot alá menne az a kiegészítő 5cm EPS, amin átnyúlnak a 9cm-es csavarok... nem tudom, így is nagy probléma-e, hiszen egész tetőtereket szoktak ilyen habokkal szigetelni.
Végülis csak a kőzetgyapot, ami nagyon magas hőfokon ég el és akkor sem képződik gáz, az összes többi hamar elég ill. legalábbis nagyon károsodik. Szóval éljen a kőzetgyapot!
De ez az alsó 5cm-es tervem nagyban leegyszerűsítené a szigetelés befejezését, nem nagy rizikóval...

2010-08-01
15:04:12
kratosz,

Gyújts meg egy darabka EPS-t, azután képzeld el, hogy egy lakástűz esetén mi történik!
2010-08-01
14:31:03
Kedves Robert!
Köszönöm válaszod.
(Nem szélátfújásokra gondoltam a hibás berakás miatt, hanem pl. az Isover katalógusaiban írják, hogy amennyiben nincs póruszárva a szálas szig. anyag, akkor a számításokban a lambda értéket egy módosító tényezővel kell változtatni, ami kb. 0,3, azaz pl. 0,038-ból egyből (1+0,3)*0,038-at csinál, ami már annyira nem jó. Emiatt is kell vastagabb szigetelést tenni a kétszeresen kiszellőztetett szerkezetbe... Már amennyire ez az egész igaz a sokkal merevebb/kötöttebb Deltarock esetében is...)

Miért EPS-t legbelülre?
Mert a szarufákon akusztikus kengyeleken függő vízszintes falécezés közé megy a Multirock és mégegy keresztlécezést nem szeretnék felszerelni a köv. réteg Multirocknak. Persze Lehetne hosszabb kengyeleken is lógatni a léceket, csak akkor a már meglévő 7cm-es Multirockot nehezen lehetne betenni a kiegészítő 5cm táblákkal együtt... Ezért tennék inkább a lécek alá 5cm EPS-t (összeragasztva a táblákat) majd a fólia után _9cm-es_ gipszkarton-csavarokkal a borítást.
Nagyon bizar ötlet?

Üdv.

2010-07-31
19:57:21
kratosz,

A tetősík ablak a szellőzőjáratot valóban elzárja, de a helyzet nem annyira kritikus, mert az ablak alatt és fölött csak kb 1-1 méternyi szakaszról van szó, ami az alsó és felső járatokon kiszellőzik.
A lényeg, hogy a munka a tetősík-ablak beépítési útmutatóját betartva a gyári beépítő anyagok felhasználásával történjen.

Ha a szigetelő táblák hézagmentesen, szorosan csatlakoznak egymáshoz és a szarufákhoz is, akkor nem fogj a szigetelésen a szél átfújni, a felületi légáramlat viszont szépen szárazon tartja. Ami igazán ront, az a nedvesség, és a folytonosság hiánya.
A plusz fóliával nem érdemes görcsölni.

Miért EPS lapokat akarsz beépíteni, miért nem kőzetgyapotot? Lényeges biztonsági szempont a tűzállóság.

2010-07-31
17:15:12
Sziasztok! Előző kérdéseimhez kapcsolódóan elfelejtettem mégegy megoldást, amelynek a véleményezésére vagyok kíváncsi.

Ugyanaz a szigetelésre váró tető, már bent levő nem páraáteresztő fóliával :( :(
Azt olvastam, hogy a szálas szig. anyagok szig. képessége nagyon leromlik, ha levegő járja át, ezért felmerült bennem, hogy belső 3cm légrést ugyan hagyva, de a 12cm Deltarock előtt a szarufák közé - pl. kis lécekkel kifeszítve - raknék be páraáteresztő fóliát, aminek csak annyi lenne a funkciója, hogy a Deltarock pórusai le legyenek zárva, a levegő ne járja át. Macerás munka és nem tudom, megéri-e ill. egyáltalán jó gondolat-e?

Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat!

Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés - Magastető  =>  Tetőtéri hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24   következő »
Copyright © 2005-2021 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva