Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés - Magastető  =>  Tetőtéri hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
herrmikiVálasz erre
2011-03-14
18:22:42
Előzmény: robert #12930#12931
Köszi a választ. Kihajtottam a fóliát. Az egyik oldalon (ezüstös)a mastermax felirat van meg az átfedésnek a helye megrajzolva. Akkor ez a külsõ oldala, a fehér pedig a belsõ oldala? Végül is egyértelmûnek látszik, csak amiben nem vagyok biztos inkább megkérdezem, nehogy utána meg bontani kelljen.
2011-03-14
16:56:15
Előzmény: herrmiki #12927#12930
herrmiki,

Egyáltalán nem mindegy a fektetési irány. A szövet szerû oldal néz a befelé, az ezüstös kifelé. Ha kihajtod a tekercset, akkor rá kell, hogy legyen írva.
2011-03-14
16:53:57
Előzmény: reho #12928#12929
reho,

Volt egy kis hálózatkimaradás :(

Milyen kéményrõl van szó? Jól jönne egy fénykép.

A belsõ oldalra solflex tél való. Nyáron meleg lesz, amit a dupla kiszellõztetés tesz elviselhetõvé.
2011-03-14
15:39:46
Előzmény: robert #12925#12928
Igen, erre gondoltam és terveztem szellõzõ cserepet minden szarufa közé.

Van viszont egy másik problémám: van egy kémény is, ami a tetõtér végében a tûzfal mellett megy el közvetlenül. Eköré, hogyan tegyem a párazáró fóliát? Ha esetleg üzemelni fog a kémény, akkor nem fog ráolvadni? (bár talán annyira nem melegszik fel egy kémény)

Bonus kérdés: ugye nekem a solfex nyár fólia kell belülre? Fõ problémám a nyári meleg lenne, ugyanis dolgozószobának készül.
herrmikiVálasz erre
2011-03-14
15:15:34
Sziasztok!
Én egy kb.15 éve épült családi ház tetõterét szeretném leszigetelni.Sok jó infóhoz jutottam itt a fórumon, amit köszönök is nektek. Viszont lenne egy kérdésem, amiben nem vagyok biztos. A szigetelés és az ellenlécezés közé mastermax3 eco páraáteresztõ fóliát vettem. Úgy gondolom, hogy a fólia feliratos része van a cserép felé, az egy színû pedig a szigetelõ felé. Jól gondolom ezt, vagy mindegy, hogy a páraáteresztõ fólia hogy van fölrakva?
2011-03-14
14:30:03
Előzmény: reho #12924#12925
reho,

Ha erre gondolsz, akkor ok. Lehetõleg minden szarufaközbe tegyél szellõzõcserepet.

Tetőtéri hőszigetelés RECOMMENDED

2011-03-14
13:58:59
Előzmény: robert #12923#12924
Köszi! Azt hiszem mindenképpen így teszek, 2x 10cm lesz.

A Tondach honlapján találtam egy prospektust (www.piciurl.hu/5sw) ahol van egy rajz, amin a gerinc közelében véget ér a tetõfólia és a szellõzõ cserép oldja meg mindkettõ kiszellõztetését. A gerinc közelében kivágom a tetõfóliát, mert a kúpcserpet az ikerházas kialakítás miatt nem emelhetem meg, mert akkor a szomszédnak is át kellene építeni vagy pedig elég bután nézne ki, hogy a mi felünk magasabb - szóval hiszek a tondach féle rajznak.
2011-03-14
13:45:08
Előzmény: reho #12922#12923
reho,

"... a kivitelezõ váltig állította, hogy egyáltalán nem szükséges a szellõzõ cserép, mert a cserepek közötti rés megfelelõ szellõzést biztosít... "
Állítom, hogy a kivitelezõd nem ért hozzá, vagy tudja hogy kellene csinálni, de az érdekei mást diktálnak, ergo ne hallgass rá.

Mindegy, hogy milyen a tetõfólia, (remélhetõleg jól van felrakva) a szellõztetõ rést az eresz és gerinc közeli kiszellõztetõ nyílásokklal együtt a fólia alatt és fölött is ki kell építeni.
Ennek megfelelõen a szarufák közé csak 10cm vastag hõszigetelést szoríts, a szarufák alá keresztbe is betehetsz ennyit (a gipszkarton és a szigetelés között a párazárás kivitelezésére kölönös gondot kell fordítani!).

Lapozz vissza, a gerinc mentén szükséges teendõk leírásához.
2011-03-14
13:30:21
Sziasztok,

Tetõtér beépítését tervezem és jelenleg az információ gyûjtés fázisában vagyok. Olvasgattam ezt a fórumot és nagyon sok hasznos információhoz jutottam, elõre-utólag is köszönet érte!

A házunk, egy ikerház, itong építésû, fagerendás födém és tetõszekezettel, gipszkarton válaszfalakkal. A szomszéd lakás tetõtere be van építve a miénket nem bíztam a kivitelezõre, talán joggal.

A tervezett rétegrendem:

- tondach kerámia cserép (adott)
- bramacléc (adott)
- ellenléc (adott)
- tetõfólia (adott, na ezzel kapcsolatos lesz a kérdésem)
- 15cm gerenda, közé 15cm kõzetgyapot táblák beszorítva
- 5 cm üveggyapot vagy kõzetgyapot lemez, merõlegesen a gerendákra
- kengyeleken aluszerkezet
- hõvisszaverõs párazáró fólia
- gipszkarton

A kivitelezõ váltig állította, hogy nem értek hozzá (tul. képpen nem ez a szakmám valóban) és, hogy egyáltalán nem szükséges a szellõzõ cserép, mert a cserepek közötti rés megfelelõ szellõzést biztosít. Ehhez képest a gerinc közelében, kis penészpamacsok jelentek meg a fólián belül - gondolom, a nem megfelelõ szellõzés okaként.

A kérdésem az, hogy szerintetek milyen tetõfólia az amit felraktak? Páraáteresztõ vagy sem?

Mellékelek egy képet róla, az anyaga olyasmi, mint a zsákok anyaga, ilyen szõtt mûanyag.

Azért kérdem, hogy a szigetelés és a tetõfólia közét kiszellõztessem-e, vagy sem, betoljam-e a kõzetgyapot lemezt a fóliáig vagy sem. A penész miatt a kiszellõztetés felé húzok, de akkora gerincnél is végig kell vágni a fóliát, mert ott is fedésbe rakták.

2011-01-30
18:04:26
Előzmény: robert #11220#11223
Robert!

A kérdést viccnek szántam. De tényleg sok helyen lehet ezt a jelenséget megfigyelni, szerintem olyan tetőkön, ahol gyenge lehet a födémszigetelés.

A tető alatt semmilyen szigetelés nincs. Sőt a déli oldal miatt még "fűtött" is a padlás.
A déli oldalon, ahol a két tetősík (a cseréppel fedett és a hullámpala) találkozik, ott van közöttük egy 25-30cm széles rés, tehát a padlást akár nyitottnak is lehet nevezni. Pont hátulról kapja a legveszélyesebb viharos szeleket, ráadásul az egész tető kiáll a környezetéből, ezért nem mertem lezárni. Le van ugyan kötve a tetőszerkezet mélyen a falhoz, de a réssel történő nyomás kiegyenlítést biztonságosabbnak találtam.
2011-01-30
17:37:39
Előzmény: sándor #11113#11220
Sándor,

Ezen a tetősíkon milyen a hőszigetelés?
2011-01-27
22:47:14
Előzmény: sándor #11113#11138

"A kérdés. Most akkor hőhidat képeznek, vagy szigetelnek a tetőszerkezet fa alkatrészei, a szarufák, riglifák, stb."

A felhasznált hőszigeteléshez képest hőhidat képeznek, ajánlják mostanában hogy a szarufákra is kerüljön hőszigetelés, pl. Polifoam csík.
2011-01-27
01:11:13
Robert!

Az egyik kedvenc témád. Már alig vártam, hogy összejöjjenek az ideális időjárási körülmények.

A kérdés. Most akkor hőhidat képeznek, vagy szigetelnek a tetőszerkezet fa alkatrészei, a szarufák, riglifák, stb.

Az egyik képen a kazánház tetejének északi oldala látható. Éjjel esett két centi hó. Reggeltől ragyogó napsütés, a levegő délben, amikor a fotók készültek -4fok volt.
Jól láthatóan eltünt a hó a padlásfeljáró fölül. Ki lehet venni a közvetlenül a tető alatt lévő tágulási tartály veszteségét is.

A déli oldalon a vákumcsövek eltérő vákumértékei tökéletesen láthatók. A cserép a kollektor mellett +17fokos volt! A dér estig sem tünt el teljesen a csövekről, de a kollektorok folyamatosan termelték az 55-60 fokos fűtésrásegítést az állandó, a gyári érték közelében lévő térfogatárammal.

2010-12-29
12:43:46
Előzmény: mylo #7104#10019
Itt egy EPS-táblákból készített hőszigetelt padlásfeljáró képe:

2010-11-17
08:10:28
Szia Plaszlo!

Köszi. Nem is azon a pár tízezer forinton múlik.
2010-11-16
11:05:28
Blue007,
emlékezz, nem is olyan régen gyulladt ki egy hűtőház és napokig égett, nem tudták eloltani. Biztos, hogy a szórható épületszigetelő purhab más, mint a régi, ami neked is van.
De tényleg ne kockáztass, menj biztosra. Esetleg melléképület szigetelésére még jó lehet.
2010-11-16
07:06:47
Még annyit róla, hogy ezek is építőipari panelok, mert nem csak hűtőkamrákat építenek belőle, hanem raktárépületeket is.
2010-11-16
07:05:43
Szia plaszlo!

Nincs róla nekem sem infóm, de utánanézek. Azt olvastam és a katasztrófa védelmis ismerőseim jelezték, hogy vannak gondok a panelokkal. Az elmúlt években volt pár tűzeset. Nem kockáztatok pár tízezer forintért.
2010-11-15
23:37:16
Blue007,
nem mondom, hogy az életemet tenném rá, de biztos vagyok benne, hogy a hűtőgépekből kiszedett habszigetelés és az építőiparban használt purhabos hőszigetelés nem ugyanaz az anyag. Bizonyára égéskésleltető, lángelfojtó tulajdonságokkal rendelkezik, különben egy tűz esetén krematórium lenne a házból.
2010-11-15
20:40:31
Szia robert.
Igazad van, nem teszem be. Ha nem is ég, de elhamvad.
Bár érdekes, hogy akkor miért alkalmazzák az építészetben.
2010-11-15
20:28:44
Szia robert!

Most a keresővel megtaláltam. Egy embernél jelentkezett ha jól vettem ki.
A neten más negatív tapasztalatot nem találtam, pedig már vagy 5-6 éve szerelnek vele.
Nincs ilyen irányú tapasztalatom (építkezés), de azért mert egy típus egy darabja problémás, az lehet még üzemeltetési gont is.
A lényeg most utána nézek, hogy másoknak, akiknek már évek óta van ilyen a lécek alatt, mit tapasztaltak. Az ácsok, akik feltették, azt mondták, még nem hívták őket vissza sehova.
Ettől eltekintve köszi az infót. A PUR lapokat meg ahogy nézem igen régen és nagyüzemben használják már tetőfedés alá hőszigetelésnek.
De megnézem, mennyire gyúlékony.
Köszi, átnézek másik topikokba is.
2010-11-15
18:25:21
Blue007,

Elkerülhette a figyelmedet az egyik topicban, hogy a solflex lélegző az egyik leggyengébb tulajdonságokkal rendelkező fólia. Ezért én nem ajánlanám szellőzés nélkül hagyni a szigetelést.

Egy darab habot gyújtsd meg mielőtt bármit is kezdenél vele. Valószínűleg tűzveszélyes, nagyon nem ajánlom (a polisztirolt sem), mérgező gázok szabadulnak fel az égésekor.

Ha esetleg, ne adj Isten, mégis úgy döntesz, hogy beépíted, akkor csakis a belső oldalra tenném.

A sorrend tehát így nézne ki:
A fólia alatt 5cm légrés jól kiszellőztetve.
Kőzetgyapot a szarufák belső szintjéig.
Lécezés.
A lécezés közé újabb szigetelőréteg. Ha ez a hab lesz, akkor nagyon ügyesen kell beszabni, utána a közöket kipurhabozni, a kitüremkedő habot szintbe vágni.
Erre egy jó párazárást csinálni a fólia átlapolásával + ragasztással.
Gipszkarton.

Minél nagyobb szigetelővastagságra törekedj, de minimum 15cm.

Remélem segítettem.
2010-11-15
15:01:24
Sziasztok.
Új vagyok, de becsülettel végigrágtam magam a topikon.
Egy régi háznak a tetőterét szeretném beépíteni.
Vannak meglévő anyagaim, amiket szeretnék felhasználni.
Ami idáig elkészült:
A cserepet újra rakták, cserép, léc, ellenléc, solflex lélegző hőtükrős tükörrel kifelé.
A kérdésem a következő lenne. Van nekem lecsupaszított hűtőkamrapanelom ami elég lene a szarufák közé (a lemez le van hántva róla). Ezt szeretném felhasználni, hiszen a hőszigetelése tudtommal nem rossz.
Hova tegyem ezt, és mivel dolgozzam be a szarufák közé? A lélegző fóliánál elvileg a gyár ajánlása szerint nem kell szellőző rést hagyni, tehát teljesen ki lehet tölteni a rendelkezésre álló teret a szarufák között.
Toljam be teljesen a PUR-t és erre tegyek kőzetgyapot táblát a tér kitöltésének, vagy tegyem be a kőzetgyapotot, és zárjam le a beltér felől a PUR táblákkal?
A szarufáimat gondolom le kell kezelnem (nem mai gyerekek).
A szarufákat a hőhíd miatt mekkora hőszigeteléssel érdemes lefedni bellül?

Köszi.
pireus78Válasz erre
2010-11-12
13:32:55
Robert, köszönöm a válaszodat és a jó tanácsot.megfogadom.
üdv István.
2010-11-12
12:35:00
pireus78,

Semmiféle anyagot ne tegyél a légrésbe, hagyd szabadon, ha nem akarsz penészedést, gombásodást.

Ha javítani akarsz a a szigetelésen, azt csak a lakótér rovására.

Szerintem a jelenlegi gipszkarton is csak akkor maradhat, ha az új borítás lécezése így is megfelelően rögzíthető. Ebben az esetben az új lécezéssel kell kezdeni (igazodva a szigetlőtáblák méretéhez), azután közé szorítani a kasírozatlan szigetelőt, erre az átlapolással és ragasztással folytonossá tett párazáró fóliát, majd az új gipszkarton borítást.

Remélem segítettem!
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés - Magastető  =>  Tetőtéri hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24   következő »
Copyright © 2005-2021 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva