Biosolar Forum  =>  Fűtés - Egyéb  =>  Kazánbiztonsági berendezéseklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-03-19
08:33:55
Előzmény: sándor #13062#13066
ezt pontosan hogy érted ???
"A beépített túlmelegedés elleni csőkígyó egy megrakott túlmelegedő kazánnál annyi, mintha ott sem lenne."
A másik -általad nem annyira kedvelt- fórumon már többen írták, hogy "elindult" a hűtőhurok 1-1 rosszabb beállítás egyéb probléma miatt....
Rövid működés után visszahűtötte a kazánt és minden ment továbbb...persze folymatos szivattyú üzem mellett...
Te a teljes leállásra gondolsz, áramszünetkor?
akkor nem érne semmit ?
És a beépített szivattyúelkerülővel , átmeneti "Gravitációs" üzem mellett sem ??

2011-03-19
08:30:26
Előzmény: votinka #13064#13065
Nem nem köll.

Ha fix előremenőt akarsz és nem akarod soxor állítgatni , akkor jó a VTA is, ugyan azt tudja...A VTA-nál, hogy a hőfokot állítsd le kell róla szedni valami müa fedelet és alatta állítható a hőmérséklet...
A honeywellnél pedig van kölön 1 termofej, mint a radiátoroknál, és külön az érzékelő...
Én 30eft ért vettem a neten új/de kimaradt darabot...V135+t100R ennyit nekem megért a többlet a VTA-hoz képest.....
Amúgy szerintem a beállítható hőfoktartománya is és a KVS-e is nagyobb mint a VTA nak.....
De sokaknak működik minden probléma nélkül a VTA....

2011-03-19
08:09:32
Előzmény: DeJoe #13063#13064
DeJoe

Bocs,azt hittem,hogy az ESBE-hez is kell a t100r!

sándor

Azért gondoltam ezeket a helyettesítéseket,mert látom,hogy jóval olcsóbb
egy watts sts20 mint egy Honeywell/TS 131 és elvileg ugyan azt tudja.
Egy ESBE VTC 511 ára kb harmada az ESBE TV 32-5/4”-nek!
A DeJoe által említett ESBE VTA és Honeywell/V 135 1 B Termoszelep és Honeywell/T 100 R 30-70° Termofej páros között is elég nagy a difi.
Ha egyformán jók és ugyan azt a célt szólgálják akkor elvileg felesleges megvenni a drágábbat!(Lehet nem jól gondolom)

"A beépített túlmelegedés elleni csőkígyó egy megrakott túlmelegedő kazánnál annyi, mintha ott sem lenne."
"Automata utántöltést a nyomás beállítás fontossága miatt nem lehet javasolni."

Akkor feleslegesnek tartod a hűtőhurkot ts 131-el esetleg sts20-al?

A szünetementes általad leírt bekötése úgy gondolom egyszerűen megoldható.

Nyitot rendszer biztonsági elemeiről esetleg tudsz mondani valamit?

2011-03-19
07:46:35
Előzmény: votinka #13055#13063
"Esetleg Esbe VTA 372 és a t100r vezérelné?"

Ezt nem értem hogyan gondolod...
VTA-k -hoz nem kell semmi más, hogy múkoggyenek...
A honeywellhez kell a T100R...
2011-03-18
17:16:42
Előzmény: DeJoe #13054#13055
Köszönöm a gyors választ!
Nem a pénz miatt hagynám ki,tényleg nem nagy tétel,csak ahova a kazánt szeretném tenni ,egyenlőre nincs elvezetve a hálózati víz!

Nyitot rendszer biztonsági elemeiről esetleg tudsz mondani valamit?
Miben más stb?

Én is úgy gondoltam,hogy csak a fűtés körbe teszek alphát,de gondoltam rákérdezek azért!
Igaz jóval drágább ,mint a sima,de szerintem hosszú távon megéri,fogyasztás stb..

Esetleg Esbe VTA 372 és a t100r vezérelné?

Köszi!
2011-03-18
16:51:22
Előzmény: votinka #13052#13054
"Az lenne a kérdésem,hogy zárt rendszer esetén meg lehetne e valahogy csinálni, azt,hogy ne keljen hálózati vizet kötnöm a rendszere,(kihagyható e belőle)?
Ha ez megoldható akkor ts 131 se kell?"
Igen.... egyszerűen nem kötöd be.....:-))
DE miért hagynád ki ?????
ha már van külön hűtőhurok ???
Azt a 15eft-ot sts20 pl, nem éri meg a biztonságod ???

Amúgy a hűtőhurok+ TS131 vagy sts20-hez nem kell külön töltő szelep.... megoldja maga, max nyomás szabályzó elé .
Tényleg kell nyomás szabályzó elé ??

Kazán puffer körbe feleslege az alpha 2.
Volt aki azt rakott és AUTOADAPT módban használta !! oszt jól megforralta a kazánt...
Fűtéskörben nekünk az van... szerintem jó, fogyasztása 7-13W...

"Honeywell/V 135 1 B Termoszelep és Honeywell/T 100 R 30-70° Termofej
helyett tudtok valamit ajánlani,vagy ez így jó ahogy van?"
olcsóbb ha ESBE VTA-t raksz (kb 16eft) , de a V135 könnyebben/gyorsabban szabályozható... persze 3x-os árért....
Szerintem....

2011-03-18
16:36:54
Sziasztok !
Segítséget szeretnék kérni egy faelgázasító(Atmos) kazán biztonsági elemeivel kapcsolatban.Milyen elemeket szükséges beépíteni nyitott illetve zárt rendszer esetén.

Amiket én lelestem a gyári bekötési ajánlásról:
Zárt rendszer esetén:
-Honeywell/TS 131 hűtőhurok szelep, esetleg ez helyettesíthető egy watts sts20-al?
(Jóval olcsóbb mint a Honey.)
-Honeywell SM120 biztonsági lefúvató szelep(E helyett még nem találtam vele egyenértékűt ami olcsóbb nála)
- gondolom kell valami szelep ami utántölt hálózati vízzel , amikor kinyit a ts 131
-Szünetmentes tápegység
Remélem nem hagytam ki semmit.
Az lenne a kérdésem,hogy zárt rendszer esetén meg lehetne e valahogy csinálni, azt,hogy ne keljen hálózati vizet kötnöm a rendszere,(kihagyható e belőle)?
Ha ez megoldható akkor ts 131 se kell?

Nyitott rendszer esetén milyen biztonsági szerelvényekre,alkatrészekre van szükség?

Más kérdések:
Egy ESBE TV 32-5/4”, 60° szelepet lehet helyettesíteni egy ugyanilyen csak ESBE VTC 511-el?

GRUNDFOS Ups 25-60 helyett érdemes az Alpha változatot venni,fűtéskörbe és kazánkörbe egyaránt?Esetleg fűtéskörbe alphát kazánkörbe simát?

Honeywell/V 135 1 B Termoszelep és Honeywell/T 100 R 30-70° Termofej
helyett tudtok valamit ajánlani,vagy ez így jó ahogy van?

Kösznöm a válaszokat előre is!

2010-11-24
15:40:40
Takika!
Honeywell gyárt termikus elfolyószelepet Ts-130 típusú, ez egy 1,3m kapilláris érzékelővel rendelkezik és a hideg víz oldalba kell beépíteni.
A Dég Thermoset Kft foglalkozik az értékesítéssel.
2010-11-17
15:45:09
Egy ismerősöm vízteres kandallót építet be. Ajánlásomra szeretne biztonsági hűtést is beépíteni. A csőszerelő azt mondta neki, hogy egy biztonsági hidegvíz-szelep 30000Ft. Tényleg ilyen drága? Tudtok nekem írni valamilyen típust?

T.
villam64Válasz erre
2010-11-16
19:45:47
DeJoe
Semmi gond. Csak rákérdeztem. Szerintem ha 1.3 Bar-ra állította be őket, és a nyomást is, rendben. Én is annyira állítottam volna be, vagy 1-2 tizeddel magasabbra, mint amennyire feltöltöm.
2010-11-15
21:34:36
villam64
FűtésReszelő csinálta ne én, de ha jól emléxem 1,3 körül.
Kaptam valami exeles táblázatot (tágtartály méretező és nyomás beállítás) és az is ekörüli értéket írt. (De már nem nagyon emlékszem, holnap megnézem a munkahelyen , az ottani gépemen van)

Miért mennyire kéne? :-)
Sok a tól-ig érték szerinted ?
2010-11-15
21:00:30
dejoe:
>Miért szeretnéd zárttá tenni ?
mert szeretnek 1 korben tudni mindent. vegyes + radiator + pufferek + padlofutes.
gazkazan egyelore nincs, csak az opciot hagytam meg.
mivel a futesrendszer ugy lett kialakitva, hogy a masodik kortol kezdve zartak a korok, nincs nagyon lehetoseg az egeszet kinyitni, mert a nyilt tagulasi tartalyt a padlason kellene elhelyezni, amit eleg nehezen tudok most mar kivitelezni.
egy hasznalaton kivuli kemenyben kellene kb 8 meter csovet felvigyek. nem lehetetlen, de macera es falat bontanom is kellene.

>A gázkazánnal 1 körön lenne a vegyes ?
meguntam a hocserelozest. plusz aramfogyasztas, kisebb hatasfok. a kazanom tudna tobbet is, ha tudnek rendes visszaterot adni neki: 50-60 fok eleg lenne neki a mostani 65-70 helyett. es akkor nem 65-90-en jarna, hanem mondjuk 60/80-on es jobb hatasfokkal.

>A gázkazánodbak kell egy minimális nyomás , hogy működjön ?

>A 2x80 liter biztos kevés lesz a 2200 literes pufihoz ! Főleg, hogy a max csak 1 bar lehet.
>Nekünk a közel 1 m3-es pufihoz van 2 x 80 liter, + a vegyesnél 25 literes.
>Az alap nyomás 1,3 bar, és fölfűtve a pufit 80/75/75-re 1,9 bar-ig megy föl a >nyomás. Biztonsági szelepek 2,5 barosak.

>Amúgy van "értelme" hűteni az előremenőt, ha már forr a kazánban a víz???
nem tudom. valahol lattam, hogy kulso hutest igy oldanak meg.

>Gyárilag a kazán vízterében van a hűtőhurok. Nem ?
ebben nincs.

>Ps: mi van az "oldaladdal"
>Nov-1-i a dátum, Nem frissül, átalakítod?
lehalt a szerver:( amint ujraindul, irok.

villam64Válasz erre
2010-11-15
20:53:53
DeJoe
Mennyire fújtad fel a tágulási tartályokat?
2010-11-15
18:33:24
zsezse
Miért szeretnéd zárttá tenni ?
A gázkazán miatt ?
A gázkazánnal 1 körön lenne a vegyes ?
A gázkazánodbak kell egy minimális nyomás , hogy működjön ?

A 2x80 liter biztos kevés lesz a 2200 literes pufihoz ! Főleg, hogy a max csak 1 bar lehet.
Nekünk a közel 1 m3-es pufihoz van 2 x 80 liter, + a vegyesnél 25 literes.
Az alap nyomás 1,3 bar, és fölfűtve a pufit 80/75/75-re 1,9 bar-ig megy föl a nyomás. Biztonsági szelepek 2,5 barosak.

Amúgy van "értelme" hűteni az előremenőt, ha már forr a kazánban a víz???
Gyárilag a kazán vízterében van a hűtőhurok. Nem ?

Ps: mi van az "oldaladdal"
Nov-1-i a dátum, Nem frissül, átalakítod?
2010-11-15
11:48:39
sziasztok

beszelgetek a kazanom gyartojaval, es azt mondja, a szabalyok modositasaval lehetoseg nyilik az en kazanomat is zart rendszerbe kotni megfelelo biztonsagi berendezesekkel, es ha a tervezo garantalja, hogy 90 fokos kazannal sem lepi tul az 1 bart a rendszerben a nyomas

ha ez igy van, a kovetkezore gondoltam:
van egy spiral hocserelom (75KW) amit raultetnek a kazan eloremenojere, ehhez tennek egy STS20as termoszelepet, ami 95 foknal nyit es hidegvizzel hutene a kazant a hocserelon at.
az eloremenore es a visszaterore tennek 1 baros biztonsagi szelepet, valamint 2x80Liter tagulasi tartalyt a 2.2 kobmeter puffer miatt
szerintetek ez biztonsagos lehet igy?

2010-10-23
06:09:51
dejoe:
nyitott!!

2010-10-22
06:54:46
zsezse
zárt a kazánkör ? (105 fok miatt biztos )
Alapból mennyi a nyomás, és amikor megszalad mennyi ?

2010-10-22
06:25:31
dejoe:

bizony, neha megszalad. keves neki a hocserelozes, nem eleg hatekony igy.
majd osszenyitom egyszer oket, de most massal foglalkzom

ha nagyon megpakolom, es nem zarom el idoben a pillangoszelepet, akkor brutalis hot ad le pillanatokon belul.

az a tervem, hogy kiveszem a hocserelot, es rarakom a kazanra kozvetlenul, ez lesz a huto hocserelo, hideg vizzel tudom majd huteni egy STS20-szal.
persze kellene pluszban egy gozelvezeto cso is meg.
2010-10-21
19:38:34
zsezse
nem pont ide tartozik,
DE kiváncsi vagyok
Néztem a honlapodon a kazán előremenő hőmérsékletét, és soxor volt 100 fok körüli az érték, de volt már 105 és majd 110 fok is ...????
Valamit rosszul néztem??
2010-10-08
09:18:42
Sándor,
ez jó ötlet, de úgy vélem ezzel belekotorsz a rendszer lelkivilágába, ami garanciális problémákat is okozhat.
Az ötleteden elindulva annyit módosítanék, hogy az elektronika legyen felkészülve a szünetmentes áramforrásról való üzemelésre, tehát érzékelni tudja, vagy átkacsolható legyen erre. Az áramszünetet akár egy direktbe kötött bemenettel - ami "kikerüli" a szünetmentest - érzékelhetné, és akkor a vezérlés állítja le a tüzelőanyag utánpótlást, valamint elkerülhető lenne, hogy rövid időre visszatérő áramszolgáltatás alatt megint teletöltse az égőteret.
2010-10-07
09:29:12
A pelletkazán vezérlője ha ennyire "okos" mint írják, akár lehetne soros vagy USB porton a szünetmentes akkuinformációját fogadnia, és ahogy egy számítógépet le tud állítani, úgy a pelletkazán is szépen leállítaná magát, nem adagol tovább és amire kifogy a szufla a szünetmentesből és leállnak a szivattyúk és ventilátorok, a tűz is kialszik.
Tegnap az Elmű nálunk elszórakoztatott minket, fel le kapcsolgatta az áramot, valami nagy gáz lehetett, mert próbált visszakapcsolni 3-szor, aztán hosszú szünet, majd megint elölről. Ez a pelletkazánt is próbára tette volna.
2010-10-06
18:14:26
Sándor!

Szünetmentesben mindenképpen gondolkodtam,a szolárrendszeremen van egy 700VA(400W)-os beüzemelve,a terv szerint a mostani fűtésrásegítés szivattyúja lesz a fűtésé is a kályháéra rásegítve(ez amúgy is rajt van az UPS-en).A képeken lévő pelletkályhát néztem ki,ezen rajt van a ventillátor is.

2010-10-05
21:52:30
monolit!

Mégegyszer megnéztem a rajzát az említett vízteres pelletkályhának és úgy néz ki,hogy egy csövön keresztül potyogtatja be a pelletet a csiga,közvetlenül nem érintkezik a tűztérrel.Egyet értek abban,hogy a tűztérben lévő kevés tüzelőanyag hamar kialszik.Ezekszerint nagyvonalakban arra a következtetésre jutottam,a segítségetekkel,hogy beépíthetném a készüléket a megfelelő szabályokat betartva.A rendszerre kötéssel kapcsolatban a megfelelő topicban tovább boncolhatjuk a témát,a tervem már elméletben megvan,ha lesz időm felteszem megvitatásra a rajzot.

Üdv!

2010-10-05
17:17:41
"Miért égne vissza? Ezt nem értem."

Mint mindig, most is sokféle lehet a konstrukciós megoldás. Kazánfajtája válogatja hogy mely kialakítást lehet alkalmazni, (utólagos beépítés) egyes esetekben visszaéghet a tüzelőanyag.

Ezt elkerülendő azt kell választani ahol ejtőcsőbe ürít, ekkor nem történhet a folyamat.
2010-10-05
16:28:20
Miért égne vissza? Ezt nem értem. A pellet kályhát elektronika vezérli, csak annyit adagol be, amennyire az adott pillanatban és igény szerint szükség van. Áramszünet esetén nincs további betáplálás, a tűztérben csak az éppen esedékes kicsi adag ég, ami a ventilátorok leállása után sokkal lanyhábban ég, mint befújás közben. Az adagoló rendszer a XXI században csak van már úgy kialakítva, hogy a láng semmiképp se érhesse el a következő adagot a csigában.
Hallottatok már ilyen esetről, vagy ez csak elméleti fejtegetés?
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Egyéb  =>  Kazánbiztonsági berendezéseklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14   következő »
Copyright © 2005-2019 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva