Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés - Magastető  =>  Hőszigetelés kiszellőztetéselapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
milegyen77Válasz erre
2011-02-05
10:52:28
Előzmény: monolit #11427#11432
Íme a szellőző, mindkét oldalon van kettő.

2011-02-05
08:33:01
A keményebb szigetelőanyag mögött jobban tudott volna szellőzni, az nem esik össze amikor be van téve a szarufák közé. Marad némi rés.

A tetőn nem látok semmiféle szellőzést. Nem is lett kialakítva? Hová tudod a párát így elvezetni? Esetleg a tető gerincnél?
milegyen77Válasz erre
2011-02-04
18:29:56
Előzmény: robert #11410#11412
Hát igen leginkább ott jön elő ahol van ez a keresztgerenda, ott összegyűjti ezt a párát és átszivárog. Mindenképpen azzal fogom kezdeni hogy a térdfal mögül kiszedem majd a szigetelőanyagot, azt anno még én tettem be oda mögé, az a régi tető alatt volt, mondták ne dobjam ki hanem tömködjem be oda. Úgy látszik akkor az nem volt valami jó ötlet.
2011-02-04
18:14:34
Előzmény: milegyen77 #11409#11410
milegyen77,
Az lehet egy jó kiindulási pont, hogy MINDEN szarufaközből kipiszkálod.

Az északi oldal hidegebb, ott erősebb lehet a kicsapódás, az is lehet, hogy a fólia nagyobb felületen összegyűjti a vizet, és ahol lecsorog róla, ott átáztatja a falat.
milegyen77Válasz erre
2011-02-04
18:09:30
Előzmény: robert #11407#11409
Az nem lehet elég, hogy azt a térdfal mögötti szigeteléseket kiszedem? Valószínű hogy sok helyen már átnedvesedett, vagyis az egész szigetelés már nem ér egy kalap sz...t se? Ha átnedvesedik akkor alakot vált és elcsúszhat az egész hóbelebanc? Vagyis lehet kezdeni az egészet előről? És miért csak az egyik oldalon az északin jelentkeznek ezek az izzadások?
2011-02-04
18:01:49
Előzmény: milegyen77 #11404#11407
milegyen77,
Itt is az látszik, hogy szigetelővel ki van tömve a rés, a szigetelő nincs valószínűleg nedves, mert nem tud kiszáradni.

A zsindely alól ugye nincs a vízszigetelés kispórolva?

Ha kicsit jobb idő lesz, akkor nagyobb területen kellene feltárni a szerkezetet.
Sajnos meg van az esélye annak, hogy újra kell csinálni az egész felületen.
Az izzadás annak is lehet a jele, hogy a szigetelés át van ázva, hiányos, vagy összecsúszott (esetleg minden hiba egyszerre jelen van).

milegyen77Válasz erre
2011-02-04
17:25:44
Előzmény: robert #11402#11404
Sajnos pont arról nincsenek fotóim. Ez az én legnagyobb bajom, valamint hogy mi van mögötte.....
Egy helyen megbontottam a gipszkartont, egyből mögötte fóliát találtam, és mögötte a szigetelőanyagot. Az a gyanúm, hogy a szigetelő sok helyen nekiérhet az OSB-nek így nincs meg a megfelelő szellőzés. Az oldalfalaknál tetőig be volt építve, én az első télen minden második szaruközben csináltam légrést. Tavaly májusban mikor a sok esőzés volt, akkor áztunk be úgy ahogy a sárga falas képeken látszik. Akkor a tetőszellőzőkre csináltunk alulemezből a szellőző elé rácsos takarót. Arról is próbálok maj képet küldeni. Most se hó, se eső és megint elkezdtek izzadni a falak.

2011-02-04
17:19:38
Előzmény: milegyen77 #11401#11402
milegyen77,

Légy szíves sorold fel, hogy mi van a gipszkarton mögött ( a légrések elhelyezésére, és a légrések kiszellőztetésének módjára is kíváncsi vagyok)?

Esetleg képek a hőszigetelési munkálatokról?
milegyen77Válasz erre
2011-02-04
17:08:17
Kicsit el vagyok keseredve az miatt amiért írok, azonban reménykedem hogy itt a fórumon valaki tud nekem valami okosat mondani.
Tetőszigetelés, beázás, minden témakör azt hiszem érintve lesz.
Palatetőnket felújíttattuk, zsindely került rá. A tetőteret beépítettük, gipszkartonozás megtörtént, mögé került szigetelő anyag. Képeket csatolok.
Beázunk. Nincs kellő szellőzés? Lecsapódik a pára a hajlatokban, mit lehet tenni?

kovari.norbertVálasz erre
2011-02-04
16:56:22
Sziassztok Plaszlo és villam64 helyzet az hogy a szigetelés üveggyapot paplan,tehát nem táblás és sajnos a pára jutott bele ha visszanéztek láttok képeket is.Sajna már málik az anyag,ezért gondoltam,hogy kukaérett.Azt is hallottam így nem nagyon szigetel,ill még páraforrás.Ha van további ötletetek a Roberttel történt beszélgetésünk alapján várom köszönettel

Norbi
2011-02-02
10:08:32
Én úgy gondolom, ha megtörték, tehát a gyári vastagsága kisebb lesz, összeesik, akkor már nem egyforma, homogén a hőszigetelő képessége az egész táblának. Az összeesett résznél hiány keletkezik, ott szigetelés helyett csak levegő lesz. A kőzetgyapotnál kifejezetten felhívják a figyelmet, hogy ne tapossák, ne törjék meg a szigetelőanyagot. Nem kell sok hozzá, hogy megrogyjon, főleg a lágyabb, kisebb testsűrűségű típusoknál.
villam64Válasz erre
2011-01-31
16:37:39
Előzmény: Plaszlo #11232#11250
Miért baj az ha megtört. Én visszatenném. 5 cm úgy is kevés. fedésben egymásra rakva. Mindemellett veszélyes hulladék lenne.
2011-01-31
10:07:13
kovari.norbert
Még ne dobd el a régi szigetelést, ha kiszedve kisimul, és nincs megtörve, akkor méretre vágva vissza teheted a helyére. Szedjél ki egy tábla ilyen szigetelést és nézd meg, mennyire törték meg, nem biztos, hogy kuka érett.
2011-01-30
19:57:40
Előzmény: robert #11225#11227
Köszönöm szépen a segítségedet úgy érzem az irányelvekkel tán tisztába kerültem,dolgozom a megoldásokon,és egy alkalmas pillanatban majd ismét kérem véleményed tanácsod a szigetelés és annak lefedése ügyében.

Még egyszer köszi és minden jót

Norbi
2011-01-30
19:39:24
Előzmény: kovari.norbert #11224#11225
kovari.norbert,

1. A két gerenda közé a képen látható módon gerendadarabokat kellene beszabni, és már kész is a keret. A lemez ajtó maradhat, úgy lehet, hogy jobban néz ki.

2. "...tehát minél többet fed a fólia annál jobb?..." Igy van.

Itt van még kép: https://biosolar.hu/forum/show/6016#6016

4."A szigetelő anyagot kiszedem és újat beteszek azt méretre vágjam?"
Igen
".., ha bútorlappal lefedem az egészet az jó?"
Nem, de erről még beszéljünk.

5."...ha a ferde síkon szigetelném segíthetne a dolgon valamit?"

2011-01-30
18:33:32
Előzmény: robert #11219#11224
Szia először is köszi a segítséget a képekkel is.
Annyira nem örülök,hogy iskolapéldát szolgáltattam.

Szeretném végre rendesen a dolgokat megcsinálni,ezért ne haragudj,de lesüllyednék
a magam kis szintjére.
1.az én padlásfeljárómon lefelé nyílik a lemezajtó.Ahogy felbújok rajta felfelé van egy keret(fa gerendából,ehhez rögzítették a feljárót).ha erre teszek egy ajtót és rázáratom a keretre így dupla ajtó lesz tehát marad a lefelé nyíló lemezajtó felette meg az általad leírt szigetelő ajtó a padlástér felé nyílva, így működhet?Vagy új fa kerettel egy olyan ajtó amit leírtál.
2.a mennyezetre fektetett párazáró fóliát amennyire lehet tegyem folyamatossá,az illesztéseket ragasztó szalaggal összeragasztani.A válaszfalakra is tegyek párazáró fóliát?tehát minél többet fed a fólia annál jobb?
3. ez az átszellőztető nem teljesen világos a képen ha jól veszem ki az a lukacsos egy perforált lemez ami az állatok stb ellen véd.hogy tudok a cserépen tetőn ilyesmit kialakítani,úgy hogy a csapadék ilyesmi miatt ne keljen aggodnom?
4.A szigetelő anyagot kiszedem és újat beteszek azt méretre vágjam?hogy ne gyűrődjön így mint a képen?ill ha bútorlappal lefedem az egészet az jó?
5.ha a ferde síkon szigetelném segíthetne a dolgon valamit?bár lehetb a pára miatt ami a házból jön, nem segít.
2011-01-30
17:16:21
Előzmény: kovari.norbert #11216#11219
kovari.norbert,

A képek 500k-nál kisebb .jpg fájlok legyenek.

Szóval:
A csatolt képek tankönyvbe kívánkoznak.
A párásodást sürgősen meg kell szüntetned.

Ehhez két dologra van szükség:
1. Megszüntetni a pára átjutását a lakásból.
2. Nagy keresztmetszetű kiszellőztető nyílásokat kell kiépíteni a padláson.

1.

a. A fém csapóajtó körül
Rétegelt lemezből készíts egy új ajtót pántokkal a padláson rögzítve a kibúvó keretre. Körben tömítőszalagot ragassz rá, így az ajtó saját súlyánál fogva légtömören zár.
A padlástér felől a rétegelt lemezre 10cm polisztirol hőszigetelést ragassz.
Alulról ilyesmi lesz (ennél szebb):

b. A csatorna szellőző kivezetése a tető fölé

c. A párazáró fólia foltozása.

2.
Az eresz felé pl így:

2011-01-30
12:26:46
Üdv Robert!
Csináltam egy pár képet.Sajna már a szigetelőre csepeg itt ott málík.Úgytünik az egészet ki kell cseréljem.A képek amiket készítettem itt nem mennek át vagy alakítanom kell vagy ha adnál egy emailt elküldeném majd.Az emailcímem ha úgy gondolod és itt nem akarod oda küldhetsz elérhetőséget.köszi
1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

2011-01-29
21:50:39
Előzmény: robert #11203#11204
értem a hőszigetelőt be kell szabni jól tudom?másképp ha összetömörül nem ér semmit.ha sikerül holnap mindent fotózok amit írtál ha nem jövőhéten.még egyszer köszi a segítséget.A tetőfólia nem játszik közbe azért kérdem mert a szomszédnak kettő is megy a tetőtérbe mégsem csapódik le.
2011-01-29
21:38:46
Előzmény: kovari.norbert #11202#11203
kovari.norbert,

A szellőző cserepek alapvetően a fólia és a cserép közötti járat kiszellőztetésére szolgál, nem kell kivágni, a szellőzést máshogy kell megoldani. Pl két szemközti oromfalon fél négyzetméteres ablakok, úgy elhelyezve, hogy a csapadék ne jusson be rajta.

A pára minden résen utat talál magának, ezért a párazáró fóliákhoz kapható ragasztószalaggal a lehető legjobban össze kell ragasztani. Ezt a műveletet összeköthetnéd a hőszigetelés megvastagításával.
2011-01-29
21:18:01
Előzmény: robert #11201#11202
Semmi gond így jutok infóhoz.a padlásfeljáró a lakás előszobából nyílik snassz fémajtó.a párazáró fólián a födémre fektetettet érted?nos amit láttam nincs összeragasztva.kéne ezek szerint?Mivel hogyan?képeket is megpróbálok majd mindenről.csak az idő lesz.azt nem írtad a szellőző cserepeknél ki kell vágni a tetőfóliát?köszi a segítséget
2011-01-29
21:07:34
Előzmény: kovari.norbert #11200#11201
kovari.norbert,

A csatorna kivezetésen át folyamatosan pára jut a tetőtérbe, azt ki kell vezetni a tető fölé.

Minden nyílás/rés/tömítetlenség a lakás és a padlás között (ilyen a rosszul vagy egyáltalán nem összeragasztott párazáró fólia is) egy újabb páraforrást jelent, amit ki kell javítani.

Jó lenne, ha feltennél néhány képet a hőszigetelésről, a párazáró fóliák találkozásáról, a tetőfóliáról, a tetőfólián kicsapódó páráról, a kicsapódott pára kifolyásáról és a szellőzőkről. Hol lehet feljutni a padlásra? Ajtó a tető felől, vagy a lakásból egy csapóajtón át?

Bocs a sok kérdésért.

2011-01-29
20:37:20
Előzmény: robert #11199#11200
A fólia csak a kibúvónál van kivágva azon kívül átfedéssel folytonos.szellőztető nincs de van egy cső ami aztmondják lehet a csatornának a szuszogója.A további szigetelésről a födémen mi a véleményed javíthat a helyzeten?Ha páraáteresztő a fólia az nem segít?a karton felett a fólia amit láttam folytonos szintén átfedéssel
2011-01-29
19:41:33
Előzmény: kovari.norbert #11197#11199
kovari.norbert,

A szellőző cserépnél át van vágva a fólia?

A pára valószínűleg a lakásból kerül a padlástérbe. Nem vezet a fürdőszobai, vagy konyhai szellőző a padlásra?
A párazáró fólia a gipszkarton felett folytonos?
2011-01-29
19:26:33
Előzmény: robert #11196#11197
Próbáltuk a kibúvót kinyitottuk,van szellőztető cserép is ,valamint a kibúvonál és töbhelyen ki lehet látni a fólián keresztül.Hogy tudnék még légáramlatot biztosítani?
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés - Magastető  =>  Hőszigetelés kiszellőztetéselapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6   következő »
Copyright © 2005-2019 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva