Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés - Magastető  =>  Hőszigetelés kiszellőztetéselapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2013-06-01
15:42:26
Előzmény: TTGabor #40895#40898
TTGabor,

"Ha nem hagyom ki ezt a szellőző rést, és egyenlőre ablak sem lesz annak milyen következményei lesznek?"

A faszerkezet begombásodik és a hőszigetelő képesség drasztikusan leromlik.
Óriási hibát követnél el!

2013-06-01
12:30:32
Előzmény: robert #40890#40895
Ha nem hagyom ki ezt a szellőző rést, és egyenlőre ablak sem lesz annak milyen következményei lesznek?
Párás lesz fent a levegő? Bevizesedik a födémre leterített üveggyapot?
Egyébként maga a tető a cserép és a fólia között át van szellőztetve, és szellőző cserepek is vannak.
2013-06-01
07:48:09
Előzmény: TTGabor #40886#40890
TTGabor,

"A szarufák között, a tetőn nem lesz szigetelés."

A "hideg padlás" kiszellőztetésére valóban ablakok jelentik a legjobb megoldást, lehetőleg álló ablakok.

Ha biztos lennék benne, hogy később sem lesz beépítve a padlás, akkor én is azt választanám, hogy a padlás két végében egy-egy ablakot helyezek el.
Egy új ház esetén nehéz előre látni, hogy mi lesz néhány év múlva, ha megépítenéd a szellőzőt most, akkor talán egy későbbi bontástól kímélnéd meg magad.

2013-05-31
19:02:24
Előzmény: robert #40878#40886
Nem a hőszigetelés kiszellőztetésére gondol, hanem magának a padlástérnek a szellőzésére, hogy ne legyen fent nyáron nagy meleg, illetve ne legyen párás a levegő.
A homlokzati falon lévő rés a hőszigetelés kiszellőztetésére szolgálna valójában?
Nálam a födémen üveggyapot vagy kőzetgyapot szigetelés lesz. A szarufák között, a tetőn nem lesz szigetelés.
2013-05-30
21:58:04
Előzmény: TTGabor #40876#40878
TTGabor,

A tetőablaknak semmi köze sincs a hőszigetelés kiszellőztetéséhez a tetőfólia alatt. Nem értem, hogy mire gondol.

2013-05-30
20:16:47
Előzmény: robert #40872#40876
Az ereszcsatornánál és a gerincnél lévő szellőzést Ő is támogatja, egyedül a hajópadló alatti rést ellenzi, szerinte inkább építsek be egy tetőablakot és azon keresztül szellőztessek, de én meg nem szeretnék folyton feljárkálni ki-be csukogatni az ablakot.
2013-05-30
19:38:57
Előzmény: TTGabor #40871#40872
TTGabor,

Az általam bemutatott kiszellőztetési módot tanítják, a tetőfedés gyártók pedig ajánlják.

A számon-kérhetőség érdekében (és nem utolsó sorban azért, hogy tanuljunk, ha van jobb) a felelős műszaki vezetődtől az építési naplóba kérd írásban a kifogásait, és rajzolja le az általa ajánlott helyes építési módot.

Légy szíves írd meg az eredményt.

2013-05-30
19:01:07
Előzmény: robert #40715#40871
Létezik más megoldás a padlástér kiszellőztetésére? Mert ezt a szellőzőrést az eresz alatt a Felelős műszaki vezető nem igazán támogatja. Szerinte mindenképpen falazzam fel a homlokzatot a tetősíkig, és a szellőztetést másképp oldjam meg, persze erre már semmilyen épkézláb ötletet nem adott.
2013-05-18
20:39:43
Előzmény: TTGabor #40714#40715
TTGabor,

A szarufák teljes szélességében kb 5 cm légrést kell hagyni, ez biztosítja a minimális keresztmetszetet. A gerincen a kúpcserepeket is meg kellene kicsit emelni, a rést pedig műanyag rovarhálóval lezárni.
A szellőzőcserép csak a cserép és a fólia közötti részre van hatással.

A lezárást a képen látható módon megoldhatod. A perforált Lindab lemezből csíkokat kell kivágni, 45 fokos szögben visszahajtani 2 cm-t a szélén, ennél fogva a deszkázathoz lehet csavarozni, így a nyestek, verebek és darazsak hoppon maradnak.

"Megnéztem jónéhány új építésű házat a környékünkön és mindeggyiknél fel van falazva a homlokzati fal a tető síkjáig, de ott vajon, hogy van megoldva a padlástér szellőztetés?"

Azok a tetők el lettek rontva.

Hőszigetelés kiszellőztetése RECOMMENDED
2013-05-18
20:23:22
Sziasztok! Be nem épített padlástér tetőfólia alatti részének szellőzéséről kell-e valahogyan gondoskodni? Most épült tetőről van szó, körbe a homlokzati fal és a tetőeresz közötti kb. 17 cm magas rést teljesen a tető síkjáig fel kell falazni vagy hagyni kell néhány cm-es rést a tető szellőzésének. Megnéztem jónéhány új építésű házat a környékünkön és mindeggyiknél fel van falazva a homlokzati fal a tető síkjáig, de ott vajon, hogy van megoldva a padlástér szellőztetés?
Nálunk nincs oromfal (sátortetős), és ablak sincs a tetőn, ha azt a rést ott befalazom, gyakorlatilag semmi levegő nem fog bejutni a padlástérbe a fólia alatti részre, természetesen a fólia felett vannak szellőző cserepek, de ez nem tudom elég-e.
2012-11-09
23:54:47
Előzmény: plaszlo #35254#35279
@plaszlo

Eredetileg Icopal Veral Stainless fólia lett volna a tetőn, erre írtam, amit idéztél. www.icopal.de/produkte/spezialbahnen.html
Ez a terv változott a szálcement táblásra, több ok miatt.
2012-11-09
13:22:31
Előzmény: stanpan #35252#35254
Stanpan,

ezt a részt értem, de korábban ezt írtad:
"és a héjazás sem a megszokott bitumenes lemez lesz, hanem hővisszaverő fóliával borított."
Milyen fóliát tervezel, ami kibírja az időjárást hosszú távon?

2012-11-09
13:08:49
Előzmény: plaszlo #35217#35252
@plaszlo

Nem az alátétlemez lesz a szálcement lap, hanem maga a héjazás. Természetesen a rendeltetésnek megfelelő lappal, kivitelezéssel. Érdekes lesz az egész szigetelés - héjazás, rakok majd fel képeket.
2012-11-08
11:44:53
Előzmény: stanpan #35210#35217
Stanpan,

És erre kerülne valamilyen hővisszaverő réteg?

A honlapján azt írják:

"Az Eternit Eterplan egy nagyméretű, nem éghető szálcement lap beltéri fal-, és födémszerkezetek burkolására ill. bizonyos feltételek mellett kültérben is alkalmazható, továbbá számos egyedi szerkezet burkolására alkalmas."

A bizonyos feltételek adottak lesznek?
2012-11-07
21:09:45
Előzmény: plaszlo #35157#35210
@plaszlo

Igen, ilyesmit akarok, de a héjazás végül nagy táblás szálcement lapokból lesz szerelve.
2012-11-06
11:09:45
Előzmény: stanpan #35024#35157
Stanpan,
látható gerendásra tervezed a padlásteret?

Ebben az esetben így csinálnám:
- szarufák felett vastag lambéria, vagy hajópadló lefelé fordítva
- párazáró fólia
- hőszigetelés
- hőtükrös páraáteresztő fólia
- az átlagosnál nagyobb kiszellőzés -> 8-12 cm
- OSB lemez
- kátránypapír - valami normálisabb, nem a hagyományos
- bitumenes zsindely

A vastag kiszellőzés hatékonyan el tudja szállítani a zsindely által közvetített nagy meleget, így nem melegíti feleslegesen a szigetelőréteget. A párazáró fóliát úgy kell rögzíteni, hogy a szél ne tudja kirántani a meleget a szigetelőanyagból télen, tehát szél ellen alaposan lezárva. A szellőzés be és kilépő részének megfelelő kialakítása nagyon fontos az intenzív szellőzés biztosítására. Ezzel nagyrészt megoldható, hogy ne kelljen klímát használni nyáron.

2012-11-03
19:09:41
Előzmény: robert #35033#35036
@robert

Meglátjuk, hogy belefér-e a keretbe a Bachl rendszer.
Igen, egy szellőző rétegre gondoltam, olcsóbb is, mint a kétszeres, a kivitelezését is be merem vállalni. A ház az adottságaiból eredően nem nagyon meleg, és a héjazás sem a megszokott bitumenes lemez lesz, hanem hővisszaverő fóliával borított.
2012-11-03
17:36:46
Előzmény: stanpan #35030#35033
stanpan,

PUR alapú szarufák fölötti hőszigetelést gyárt a Bachl www.bachl.hu/alk_poliuretan.htm

Most úgy értem, hogy mégiscsak egy szellőztető rést tervezel, ami elég a hőszigetelés szárazon tartására, de nem olyan hatékony a nyári meleg elszállítására, mint a kétszeres kiszellőztetés.
Ha laktál már légkondi nélküli tetőtérben, akkor el tudod képzelni, hogy milyen klíma vár rád nyáron az összenyitott lakásban.
Ha laktál már légkondis tetőtérben, akkor el tudod képzelni, hogy milyen költségek várnak rád nyáron az összenyitott lakásban.

2012-11-03
14:43:08
Előzmény: robert #35028#35030
@robert

Lehet, hogy nem volt egyértelmű, hogy szarufák feletti hőszigetelést csinálok. Nem hiszem, hogy normálisan le tudnám skiccelni, a lényeg, hogy a szellőző réteg a hőszigetelő táblák, és az OSB között lenne. Víz felülről nem jut be, a pára kiszellőzik felfelé, a lecsapódás meg az OSB alsó felületén fog jelentkezni, ha jól sejtem. Habosított anyagok ellen mik a fő ellenérvek?
2012-11-03
13:00:40
Előzmény: stanpan #35027#35028
stanpan,

A rétegrend nem világos.

Ha jól emlékszem, az energetikai követelmémyérték U=0,25 W/m2K hőátbocsátási tényezőt szab átlagosan. A tetőnek a szerkezeti anyagok okozta hőhidakkal együtt kell teljesíteni ezt az értéket.

Így kiszámítható hőszigeteés vastagságának a minimuma.
A vastagság növelésének az ésszerűség szab felső határt.

20-25cm vastag szálas hőszigetelő általában a hőhidakkal együtt is hozza a követelményértéket, és ekkora vastagság beépítése nem igények speciális építési technikát, tehát a pénztárcát sem terheli meg indokolatlanul.
Én is ekkora vastagságot választanék.

Hideg padlás esetén persze sokkal kevesebb pénzből vastagabb hőszigetés beépítése is lehetséges, és az épület üzemeltetése is jelentősen olcsóbb, mint egy galériás házban.

2012-11-03
12:16:57
Előzmény: robert #35025#35027
@robert

A rétegrend nem érthető, vagy az egybenyitás?

A jelenlegi belmagasság 3 m. Úgy néz ki, az önálló tetőszerkezet gerendakiosztása megengedi, hogy jól használható galériákat építsek, ez volna a cél.
2012-11-03
11:52:32
Előzmény: stanpan #35024#35025
stanpan,

Nem értem. Skicceld le!

Mielőtt a hőszigetelés vastagságáról beszülünk, gondold végig a szintek egybenyitását. Ezt a vizuálisan kellemes megoldást választók közül sokan meg szokták bánni a döntésüket.
1. Elvesztik a padlást
2. Fűtési költség magasabb lesz
3. Hűtés drágább/elkerülhetetlen lesz

2012-11-03
11:03:43
Előzmény: robert #35019#35024
@robert
Így gondoltam a rétegrendet (belülről kifelé):

-lécezés a szarufák felett
-párazáró fólia
-hőszigetelés
-ellenléc
-OSB
-bitumenes lemez

Egyszintes, fafödémes téglaházat újítanék fel, aminek a lakóterét egybenyitnám a padlástérrel. A falszigetelés is szellőztetett lesz, szálas anyaggal. A tetőn milyen vastag szigetelés legyen szerinted?
2012-11-03
09:57:00
Előzmény: stanpan #35005#35019
stanpan,

Cserép-fedésnél a két szellőző réteg közül az első a hőszigetelés és a fólia között (fólia alatt), a a második a fólia és a héjalás között (fólia fölött) szokott elhelyezkedni.
Zsindely esetén fólia helyett az OSB-re fektetett bitumenes lemez védi a alsó rétegeket, amire közvetlenül ráfekszik a zsindely. Hol alakítanád ki a második szellőző-réteget?

2012-11-02
23:07:35
Sziasztok! Először is köszönet a tagoknak, és főleg robert-nek a sok hasznos információért, amit itt olvastam.
Kérdeznék a szakértőktől tető utólagos hőszigetelése ügyében: OSB-re fektetett bitumenes lemez héjazat esetén van előnye a kétszeres átszellőztetésnek?
A válaszokat előre is köszönöm!
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés - Magastető  =>  Hőszigetelés kiszellőztetéselapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6   következő »
Copyright © 2005-2019 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva