Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés - Magastető  =>  Hőszigetelés kiszellőztetéselapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-01-29
20:23:27
Előzmény: kovari.norbert #11195#11196
kovari.norbert,

Jól ki kell szellőztetni a padlásteret. Valószínűleg nincs megfelelő légmozgás.
Ez lehet az oka.
kovari.norbertVálasz erre
2011-01-29
19:52:27
Előzmény: robert #11194#11195
Szia!

Nem a víz a fólia belső felén van és a gerendák vezetik ki a falra.Gyanúm szerint egyébként a párazáró fólia miatt,mert mint előzőekben írtam a másik lakásban nincs ilyen tünet és ott más a fólia.Csak tök laikusként okoskodom.Ezért kértem segítségeteket,hátha kiegészítésekkel javíthatok rajta.
köszi Norbi

ui: amit egyenlőre kigondoltam biztos,hogy 10 centit rádobok a födémre,de a szigetelést lefedjem valamivel (fóliával) vagy csak osb bútorlappal?
2011-01-29
19:33:46
Előzmény: kovari.norbert #11192#11194
kovari.norbert,

A víz a fólia cserép felőli (felső) oldalán van?
2011-01-29
18:58:28
Előzmény: robert #11190#11192
Üdv Robert!

Sajna az 5 centi biztos,mert a gerendát 15 centinek mértük és azt néztem 10 centit most rá tudok dobni.Ez amúgy a vizszintes sík (födém)ha jól mondom.Tehát a rétegrend a szobából:gipszkarton plafon fólia (olyan mint az alufoólia)utánna van egy párcenti légrés talán a lécek miatt és utánna a szigetelő.Ez a födém.

A ferde sík kivülről A cserép utánna a tetőléc van egy légrés és úgy a fólia.

Tehát a probléma a ferde síkon jelentkezik,és már a gerenda kivezeti a ház oldalára.

Elörre is köszi a sgítséget: Norbi
2011-01-29
15:57:20
Előzmény: kovari.norbert #11187#11190
kovari.norbert,

1. Nem világos, hogy a ferde sík szigeteléséről, vagy a födémről van-e szó.
2. Az egyes rétegek között hol vannak légrések, és hogy vannak kiszellőztetve?
3. 5cm üveggyapot szinte semmit sem ér, biztos vagy benne, hogy csak ennyi?
2011-01-29
14:06:31
Sziasztok fórumozók!

Segítségeteket kérném tető és szigetelés ügyben.A probléma páralecsapódás a tető alatti fólián.A tető szerkezete:cserép lécezés és fólia (sárga színű kis kockákkal)A födém gipszkarton fólia üveggyapot kb 5cm a (felhelyezése talán nem is jó)a gerendák közé begyűrve.A dolog érdekessége hogy a szomszéd ikerházba már egy grafitszürke zsákszövet mintázatú fólia van a cserép alatt.Más szembetűnő eltérést nem tapasztaltunk.Nem igazán tudom biztosan a gondom okát,szigetelés vagy a fóliával tudnék javítani a helyzeten.mivel egyéb eltérést a két ház közt nem leltem én a fóliára gyanakodnék,hogy az én házamon lévő párazáró a másik nem.Várom köszönettel észrevételeiteket illetve megoldásra ötleteiteket.

köszönettel:

Norbi
2010-11-11
16:34:58
Szia!

Még nem néztem este, de a mai nap, meg is nézem rögvest.
Most mentem ki, benyúltam alulról és teljesen száraz. Átmentem a padlás részre, felnyúltam a tűzfal fölött a tetőgerinchez is, ott is száraz minden.
Készítek majd képet is, felrakom.
Köszönöm..

2010-11-11
15:12:24
talpfa,
Csak azért kérdeztem, hogy kaphat-e a szigetelés a lakás felől még párát.
Vegyük úgy, hogy nem. Akkor nézzük mi a helyzet odakint:
Éjszaka a környezet, a cserép és a szigetelő külső felülete is lehűlt 5-6 fokra. Reggel gyorsan el kezdett emelkedni a levegő hőmérséklete és a harmat, talajnedvesség párologni. Amikor bekotortál, volt -mondjuk- 12Celsius és 80%-os relatív páratartalom. A harmatponti hőmérséklet ekkor 8.7 fok. A szigetelő nem melegszik át gyorsan, az elemi szálak anyaga kő vagy üveg, ráadásul nem is nedvszívó. a szigetelő felülete pedig még ez alatt van, ezért kicsapódik rá valamennyi pára. Ahogy felmelegszik az anyag, a kondenzátum el is párolog, a pára pedig a szellőző résen át távozik.
Este fordított a helyzet, a nap közben felmelegedett szigetelés melegebb, mint a külső hőmérséklet, ilyenkor csontra ki kell száradnia.
Este felé is megtapintottad?

2010-11-11
14:16:16
Szia!

Sorry, de nem tudom mire gondolsz ezzel kapcsolatban!? Kicsit bővebben.
A paplan maradt, de a hibákat kijavítottam, újra igazítottam a szigetelést, ahol kellett. Alaposan átnéztem, mielőtt lefóliáztam és gipszkartonoztam.
A hétvégén szereltem fel a rovarhálót, akkor nyúltam be a szellőzésnél és néztem meg, mégegyszer, hogy minden rendben, megvan e a légrés. Ez ok.

2010-11-11
13:56:06
talpfa,
Erről van szó? https://biosolar.hu/forum/show/3041#3041
Kijavítottad a hibákat?
2010-11-11
12:53:05
Szia Robert!

A kérdésem a következő.
Normális az, hogy a hőszigetelés teteje, a reggeli, délelőtti órákban nedves?
Később a nap folyamán már kiszárad, nem érzem.
A tető az kétszeresen átszellőzetetett, a hőszigetelés és a párazáró fólia között megvan az 5cm légrés.
Alulról teljes keresztmetszetben megvan a beszellőzés (rovarhálóval védve), a tetőgerincnél a fólia átvan lapolva, de úgy, hogy az egyik oldalt a cseréplécre van ráhajtva, áthajtva (így kb. 3cm légrés, ugye a bramac léc 3X5), tehát így lett kialakítva tetőgerinc szellőzése.
Annyit még hozzá tennék, hogy nem a teljes tetőtér lett beépítve, kb. a tetőtér fele. A padlást, egy tűzfal választja el a lakótértől.
A tűzfal pont a fogópárokig ér, a fogópárok fölött a padlás felé teljesen nyitott a "kis háromszög", gerincnél a rész. Tehát elméletileg erre is tud szellőzni?!
A padlásnál a talpszelemennél, nem lett befalazva, tehát az egész padlás szellőzik, huzatos.

Köszönöm a választ előre is.
2010-10-21
17:28:36
PLászló,

A maradékból is és vágtam is ki nekik a kritikus helyről -legalább szellőzik.
2010-10-20
23:41:50
Atika,
a fóliából vittek mintát? Maradékból, vagy kivágták?
Köszönöm a beszámolót, egyre kíváncsibb vagyok az eredményre.
2010-10-20
22:33:35
Kedves Róbert, Plászló, Sándor....!

Ma voltak nálunk a fóliagyártók, nagyon segítőkésznek tűntek (öltönyben a kispadlásban...)

Vittek mintát -bevizsgálásra, dolgoznak az ügyön, és még én is keresgélek.
Ma ameddig elértem kihúzgáltam az éklemezeket a szarufák közül és tulajdonképpen egy kb. 30cm-en(a mennyezet ill. fogópás és a ferde sík találkozásánál) találtam nedvességet a gyapot külső 0,5 -1 cm-én, ill. a fólián ilyen területen gyöngyözött. A szarufa gyakorlatilag penészmentes és száraz a szigetelésben.
Egyelőre a padlás két végén vágtam két "ablakot" a fóliára az intenzívebb légmozgás miatt... ??
2010-10-18
23:35:54
Robert!
atika!

Egyszer már foglalkoztunk a pára áramlásával. Ha kívül alacsonyabb a páratartalom, mint belül, akkor a pára nem csak át fog lengedezni, szivárogni a legkisebb réseken (mert abban megegyezhetünk ugye, hogy tökéletesen lezárni a pára útját nem lehet), hanem nyomással igyekszik a külső tér felé.

A hőszigetelő anyag térben elosztja a feláramló párát. Ha nem szabadon, jól átszellőzött térrel érintkezik a hőszigető anyag felülete, akkor elkerülhetetlenül megjelennek a vízcseppek. Lehet ez félig áteresztő fólia, keménypapír, farostlemez, gerenda, bármi, ami le tud annyira hűlni, hogy az alján a harmatpont kialakuljon, akkor ott beindul a gyöngyözés.

Nálunk pont ezért kellett a kőzetgyapot gyártó által javasolt felső vízzáró, porvédő fóliát pár hónap után eltávolítani. Le is romlott a szigetelés. Meg kellett duplázni a vastagságát. Azóta, hogy szabadon van, nincs semmi probléma.

Sajnos még csak "bizonyos mértéket" elérő vízcsepp kialakulása sem szükséges. Elég, ha a farészek felülete vékonyan elszineződik a nedvességtől. A többit a gombák elintézik.

A jó háromrétegű ablak külső párásodásának örülni kell. Ez azt jelenti, hogy jó a minősége. Megvan a kellő vákum a rétegek között. Ezért párásak a vákumcsöves kollektorok csövei minden reggel.
2010-10-18
21:08:03
atika,
még nem, ahhoz a gipszkarton borítást kéne kibontani, vagy a lambériát a felső szinten.
2010-10-18
17:31:28
Róbert, igen érintkezik -ezért is nedves a gyapot.
Ami biztos, hogy egy "bizonyos" mértéket nem halad meg ez a jelenség,tehát nem gyűlik föl jelentős vízmennyiség a gyapotban.
2010-10-18
16:37:53
atika,

"A lakótérben keletkezett pára nem a leghidegebb pontokra csapódik ki?"
A te környezeted a lakás falakkal határolt része, ezt a területet tartod szemmel. A párás levegő viszont minden résen kiszökik, a hideg üregekben pedig kondenzálódik, észre sem veszed.

Ha három rétegű ablakaid vannak (az természetes, hogy a külső üveg párásodik néha, de az a pára a kültérből származik), akkor föltételezem általában jó a légzárás, de van néhány "kiskapu", és az sajna pont a szigetelésbe vezet. Ez önmagában nem is lenne probléma, ha a szigetelőanyag ki lenne szellőztetve, vagy kisebb páraellenállású anyagot építettél volna be.

Arra nem válaszoltál, hogy a fólia érintkezik-e a kőzetgyapottal.
2010-10-18
15:39:35
Az előbb említett kémény -mely keresztmetszetében nincs megoldva párazárás, de itt minimálisan találkozik a ferde síkkal és itt nem is igazán párás.

2010-10-18
15:28:39
plaszló! megnézted már a Tiedet?

2010-10-18
15:26:52
A lakótérben keletkezett pára nem a leghidegebb pontokra csapódik ki? hűtőből a sör... Mivel gyakorlatilag mind három szint össze van nyitva a lagnyirkosabb és hidegebb hely a mosókonyha és környéke a pincében. Ha valahol akkor télen ott volt némi tartós pára és penészkezdemény. Most jelenleg -mint már írtam csak az északi oldalt van ilyen jelenség a délin sehol sem. A szellőztetésre nagyon odafigyelünk. Szóval nem mosodáról, uszodáról van szó...
Még egy érdekes jelenséget megfigyeltem az é-ny-i ablakokon -melyek hármas üvegezésűek, párás hűvösebb időben kívülről párásodnak -tehát a külső üveg külső rétege. V.mi ilyesmi játszódhat le a gyapot külsején... -nappal fölmelegszik de ne tulságosan, hajnalban pedig a külső pár mm-e lehül és ott a pára, ami nem termelődik ki a szabadba.!???
2010-10-18
14:35:02
robert,
ha alulról a lakótér felől rendesen lezárták párazáró fóliával a tetőt, hogy tud ennyi pára megjelenni? Apró réseken is képes ilyen mennyiségű pára elszökni?
Kezdek aggódni.
2010-10-18
14:31:52
atika,
engem is nagyon érdekel mit mondanak, én is Solflex fóliákat használtam.
2010-10-18
14:19:42
atika,

Kellemes meglepetés, hogy a gyártó kimegy a helyszínre! Ragaszkodj tárgyszerű jegyzőkönyv felvételéhez, és olvasható nevekkel történő aláírásához. Kíváncsian várom a beszámolódat.

Amint az előző hozzászólásomban jeleztem, a fólia éppen-hogy teljesíti az előírásokat, ezért a hatásossága nemcsak a beépítés szakszerűségétől, hanem a helységek páratartalmának a feltételezetthez viszonyított eltérésétől is nagyban függ. Ha tehát a helységben a relatív páratartalom az átlagostól eltér...

Én a filtráció okozta páraterjedésre gyanakszom... de ki fog derülni.

2010-10-18
13:49:55
Kedves Róbert!

Köszönöm a gyors reagálást!
Mint említettem minden szakszerűen lett végrehajtva, tehát van ellenlécezés. A faanyag nincs kezelve, de 2évet száradt anyagból dolgoztunk. Meglátásom szerint bármilyen kezelőanyagnak a hatása rövid időn belül megszűnik, pusztán egy újabb káros anyag az építkezésben... De a probléma ettől még létezik -most is.!
Jó a kérdésed -lépcsőház van alatta amely nappali-étkező-konyhával van kapcsolatban. A lépcső egy un. kéményházat jár körbe, melyben egy szerelt kémény és a kollektor csövei mennek,és ez a kéményház a pincéből indul. Ezen a kb. 0.5 m2 felületű kémény-nyíláson nincs megoldva az alsó párazárás, de ez alig érintkezik a ferde síkkal, és csak egy szarufa közét érinti.
Köszönöm a felvetéseidet, valóban mindent meg kell vizsgálni.
Ígéretük szerint a héten jönnek a fóliagyártók -telefonon segítőkésznek tűntek.
Az eddigiek szerint én a fólia nem megfelelő működését okolom. Gondolom, van fogalmad arról, mekkora "projekt" ezt tisztességesen orvosolni az egész tetőn; kollektor bontás, cserép, léc, fólia.... elborzasztó, még ha fizetik is... egy szégyen, csőd!
Róbert! megszenvedtünk ezért a házért, ami e probléma kivételével sok örömet ad, én behajtom, akin be kell! Jól gondolom?
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés - Magastető  =>  Hőszigetelés kiszellőztetéselapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6   következő »
Copyright © 2005-2019 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva