Biosolar Forum  =>  Fűtés - Padlófűtés  =>  Padlófűtéslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-07-22
14:07:55
Előzmény: maxpal #16177#16183
Mi (ideiglenesen) padlóftésen élünk, alszunk, gyerekekel játszunk akár a földön is. Jó. A lebegtetett por mítoszt baromságnak tartom!
Én allergiás vagyok a házi porra (is), de semmi gondom. Míg egy kicsit is elhanyagolt sznyegpadlós helyiségben hamar elkezd folyni a taknyom.
Egy cimbinek 10-en éve van full padlóftése, gyerekei oda születtek, semmi gondjuk.
Földszintre én mindenhova padlóftést javaslok, parkettás helyiségbe radiátorral kiegészítve.
2011-07-22
13:34:57
Előzmény: maxpal #16177#16180
Konkrétan: ha alacsony hőmérséklettel tervezel (25-35 fok előremenő) akkor a padló hőmérséklete 30 alatti marad (jól szigetelt ház kell hozzá). Ebben az esetben semmi gond vele.
Én kihagytam a földszinten a hálókat, de már nagyon bánom! Vacak laminált parkettára volt pénz csak, az meg hideg mint a fene padlótemperálás nélkül a lábnak. Hiába a sok szigetelés, mivel nálam a hidegburkolat alatti temperálás fűti az egész házat, arról belépve a szobába nagyon kellemetlennek érződik, számomra is meglepő volt.
2011-07-22
13:07:27
Előzmény: zsezse #16172#16177
meg egy valami a padlofutessel kapcsolatban

Van valakinek padlofutes a haloban, ill gyerekszobaban?

A szokasos ellenvelemenyeket hallottam, olvastam, csak olyannal nem talalkoztam meg, akinek volt padlofutese a haloban/gyerekszobaban es gondja is lett volna belole.

Komolyan erdekelne olyan velemenye, akinek van a haloban es gyerekszobaban padlofutes. Akinek nincs, de van velemenye rola, olyannal mar tobbet talalkoztam mint kellene :)

Ezert szeretnem ha konkret tapasztalattal tudna valaki szolgalni

elore is koszonom

2011-07-22
12:46:09
Előzmény: zsezse #16172#16176
zsezse, koszi a valaszokat

nalunk is megy majd alatta csovezes, igy a 3cm + x cm lepesallo jo otlet
erdemes-e 3+7cm-t alatenni?
inkabb legyen most koltsegesebb (ha van ertelme) , mivel utana mar nem lesz lehetoseg ezen javitani

2011-07-22
12:42:34
Előzmény: robert #16170#16175
(Le se merem írni, hogy én 2*8cm-t)
Szigetelésből sosem elég!
A kulcs mondat: ÖSSZHANGBAN AZ ÉPÜLET TÖBBI RÉSZÉVEL!
2011-07-22
12:12:28
Előzmény: robert #16170#16173
robert:

nem tervezitek bevezetni a "lájk" funkciot a forum hozzaszolasokra?:)
a hasznos tanacsokat hamar meg lehetne talalni:)
2011-07-22
12:11:24
Előzmény: maxpal #16166#16172
pali

a masik topicban mar valaszoltam, de irok ide is:

altalaban minimum 5cm lepesallo EPSt szoktak javasolni a padlofutes ala. HA tervezel szerelvenyeket vinni a szerelobetonon (villanyvezetek, futes gerincvezetekek), akkor ehhez ki kell vesni a hungarocellbol ezeknek a nyomvonalat.
Nekunk bevalt az a modszer, hogy 1x5cm helyett 2x3cm EPSt tettunk le, igy az also retegben futottak a szerelvenyek, nem kellett vesni, csak meretre vagni a hungarocellt, a masodik reteg pedig egy homogen fedest biztositott, raadasul kotesbe tudtuk rakni az elso reteggel, talan jobb lefedest biztositva , ill. 5 cm helyett 6cm a teljes reteg.

Szerelobetonnak nem kell tul vastag, 5cm boven megteszi.

Szerintem a rendszerlemez feleslegesen dragitja a projektet, bar biztosan egyszerubb vele szerelni.
Mi a szerelobetonra EPS100at raktunk, arra hotukorfoliat (gondosan leragasztva a toldasokat, felhozva a fal eleinel), arra jott egy vashalo (15x15 meretu), es ezekhez lett rogzitve a padlofutescso sima gyorskotozokkel.
A betonozas elott nyomasproba (a csovek valamennyit tagulnak, igy a nyomast utan kell allitani par ora utan!), es a betonozas alatt is nyomas alatt kell tartani a padlofutescsoveket!!
A falak eleihez dilettacios csikokat kell vagni hungarocellbol (1-2cm EPS megteszi), illetve az ajtoknal, beszukulo helyeknel is oda kell figyelni erre, mert repedhet a padlo!

remelem segitettem:)
2011-07-22
12:05:53
Előzmény: zsezse #16169#16170
zsezse,
Én is 3+5cm EPS-t fektettem. Még annyit, ha a szerelőbeton egyenetlen, akkor száraz homokot lehet szórni alá, és lehúzni egy léccel.
2011-07-22
12:02:24
Előzmény: maxpal #16162#16169
maxpal:

mi iden csinaltuk meg 2. padlofutesunket, es bevalt az az otlet, hogy ne 1x5cm lepesallo EPSt tegyunk le, hanem 2x3cm-t, igy nem kell szenvedni a padlon elvezett csovek helyenek kivalyasaval, hanem csak siman ki kellett vagni a hungarocellt meretre, es a masodik reteg mar osszefuggo, jobban is fed/takar.
2011-02-25
18:30:55
Előzmény: rakos #12190#12202
Hát ez működik. Az látszik, hogy a fűtési körben a tömegáram majdnem kétszeres, megpróbálhatnád a szivattyúk sebességét átállítani (a zöld nyilak irányába), akkor az elmenő (4) hőmérséklet emelkedne.

Mi a hőcserélő pontos típusa? Nem lett alulméretezve ?

2011-02-25
16:36:40
Előzmény: robert #12163#12190
szia.
a 0:50 fok
1:48fok
2:35fok
3:25fok
4:35fok
2011-02-24
22:15:34
Előzmény: rakos #12162#12163
Pl a kazán feliratából kiderülhet (meleg csonkból kifelé áramlik a víz). A mért hőmérsékletekből is ki fog derülni.
2011-02-24
22:12:15
Előzmény: robert #12160#12162
megpróbálok ilyet venni .Azt hogy tudom ellenőrizni hogy merre folyik benne a víz?

2011-02-24
22:02:43
Előzmény: rakos #12159#12160
rakos,

Érintő hőmérővel kellene mérni. Pl ezt rugóval lehet a csőre erősíteni, kb 1000 forint az ára, érdemes kettőt venni.
A méréseket olyan időpontban kell elvégezni, amikor folyamatos működik a kazán (állandósult állapot).

A nyilaknak megfelelő irányban áramlik a víz?

2011-01-22
13:21:00
Előzmény: szakilaci #10972#10985
szakilaci!

Monolitnak igaza lehet szinte biztos,hogy a külső érzékelőt fordítva kötötték be,de nem úszod meg a szerelést mert csak úgy tudod leellenőrizni a rendszert,hogy szabad áramlást biztosítasz minden körben.Mivel új szerelésről beszélünk lehet akár dugulás,összenyomott cső,kosz a termofejben(szorul a termosztátja)stb.Szerintem első körben kiiktatni a hőfokszabályzást és körönként próbálni,hogy át megy e a víz rendesen.

Üdv!
2011-01-22
12:24:55
Előzmény: szakilaci #10972#10982
Én magam nem ismerem ezt a rendszert, de az oventrop után rákeresve úgy látom fordítva van a fejek bekötése. Azok az előremenőben vannak a rajz szerint.

A kültéri érzékelőnek is fordítva kellene üzemelnie. Hideg idő esetén feljebb kellene modulálnia a lángot. Lehet hogy ez is el lenne kötve?

szakilaciVálasz erre
2011-01-22
02:33:25
Sziasztok !

Nagyon elegem van a Buderus kazánrendszerből, amit most elkészült lakásomba installáltak. Van szoba, ahol 26 fok van, van ahol 19. Ha odakint melegszik az idő, akkor fűt, ha hűl az idő, akkor cseszik elindulni. Már kikötöttem a külső-hőmérséklet érzékelőt, mire jócskán javult a helyzet.
De a szobákat még mindig nem tudom jól szabályozni.

A fő problémát abban látom, hogy az osztógyűjtőnél a visszatérő ágra szerelt Oventrop thermofejek csak 30-60 között szabályozhatóak. Ilyet adtak.

Ma beszéltem újra a Buderus-os ürgével, és azt mondta, elvileg szét lehet szerelni ezeket és át lehet "kattintani", hogy alacsonyabb hőfokon zárjanak.

Szerintetek működhet?
Nem szívesen operálnám le a hőfok-mérő szondákat újra... állati macerás.

2011-01-13
19:18:55
Előzmény: avorjudit #10658#10660
Kösz a visszajelzést, és örülök, ha valamiben segíthettünk :)
avorjuditVálasz erre
2011-01-13
19:13:55
Előzmény: robert #10336#10658
Sikerült a hibát elhárítani, szuper a fűtés újra! A keringetéssel volt gond, valóban! Az egyik cső el is volt tömődve, ezt tisztították, lecserélték a kiegyenlítő tartályt is.
A kazán beszerelése volt kissé szakszerűtlen, más szakembert hívtunk, ő tudott igazán segíteni. Köszönjük szépen a közreműködést!
2011-01-06
14:11:11
Előzmény: avorjudit #10335#10336
avorjudit,

A kazán cseréje nagyon is LÉNYEGES átalakítást jelent a fűtési rendszerben.

Azt a fűtésszerelőt kell hívni, aki a cserét végezte, majd ő a javítást garanciában elvégzi.
Valószínűleg nem állította be a programozható fűtőviz-hőmérsékletet, vagy a szükséges szivattyú-teljesítményt, esetleg más beállítás is elmaradt.
Remélhetőleg az új kazán teljesítménye nem lett alulméretezve.

Kérhetnék egy visszajelzést a hiba elhárítása után? Kíváncsi lennék, hogy mi volt a bibi.
avorjuditVálasz erre
2011-01-06
13:46:10
Kedves Robert,

köszönöm a kimerítő választ, továbbítom is, biztos segít!
Kérdéseire válaszolva, nem történt változás a helyiségekben, ugyanazt a teret kell felfűtenie, amit a legelején, amikor sokkal hatékonyabb volt. (Pince nincs alatta)
A kazánt pár hónapja cserélték, akkor ellenőrizte szakember, ezért gondoljuk, hogy azzal nem lehet gond.
(én személy szerint arra gondoltam, hogy a csövekben esetleg lehet vízkőlerakódás, de lehet hogy ez butaság.. :) )
Igen, mindenesetre szakemberrel megnézetjük - vidéken nem egyszerű igazán hozzáértőt találni -, és persze a szakácsok maradnak a konyhában mindenki örömére. :) Minden jót és BÚÉK!
2011-01-06
09:20:44
Előzmény: avorjudit #10320#10322
avorjudit,

A helységek használatában történt valami változás? Pl az étterem emeleten van, és az alatti/fölötte lévő szinteket ezen a télen nem fűtik.
Történt-e valamilyen átalakítás a fűtési rendszeren?

Ha 8 éve üzemel már egy kazán egy étteremben, az olyan, mintha dupla ennyi ideig szolgált volna egy lakásban. Valószínű, de nem biztos, hogy a kazán tisztítása segít. A gázkazánokat egyébként évente egyszer érdemes felülvizsgáltatni, ilyenkor a tisztításon kívül a víznyomás, a tágulási tartályt és a szivárgási problémákra is fény derül, ha szükséges, a rendszer légtelenítését is elvégzik.

Az első mondatban arra utaltam, hogy a kazán valószínűleg megérett a csére (nem biztos, lehet, hogy könnyen javítható).

A melegvíz készítés vesz ki a legtöbb teljesítményt a kombi kazánokból, és az a része vízkövesedik jobban. Ha tehát a vizet rendesen felmelegíti, akkor először a fűtési körben kellene ellenőrizni a nyomást (1-2 bar között), és a nyomás állandóságát (néhány tized bar értéken belül marad-e), nem levegős-e a rendszer. Az is lehet, hogy a kazánban a keringető szivattyú gyengélkedik, de talán a kazánon kívül is van keringető szivattyú, ami elromlott, esetleg egy szelep. A fűtési előremenő és visszatérő csövön kézzel érezni lehet, ha keringési probléma van.
A kazán hőmérője mit mutat fűtés közben?

Ha az a kevés dolog, amit a kazánon kívül házilagosan ellenőrizni lehet nem derít fényt a problémára, akkor fűtésszerelőt kell hívni, ne a szakács próbálkozzon a gázkazán javításával :)
avorjuditVálasz erre
2011-01-06
03:01:25
Sziasztok,
segítségeteket szeretném kérni.
Egy 8 éve épült étterem padlófűtésével vannak gondok. Kazánt már cseréltek, egész nap megy a kazán és mégsem tud már felfűteni úgy, mint pár évvel ezelőtt. Vízkőtelenítve nem volt, a keringetés működik, nem levegős a hálózat. Mi lehet a baj? A konyha melegvíz ellátását is ez a kazán adja, így néha átkapcsol, de ha napokig nem használnak meleg vizet, tehát csak fűt a kazán, akkor sem fűt fel 19-20 foknál többre. Hogyan kellene vízkőteleníteni, ha az a gond?
Köszi!
J.
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Padlófűtés  =>  Padlófűtéslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6
Copyright © 2005-2019 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva