Biosolar Forum  =>  Helység hűtés  =>  Légkondi házilaglapozz: « előző   1, 2
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-07-03
13:26:52
Előzmény: gottay #31270#31272
gottay,

Minden egyéb méretezési kérdés előtt belegondoltál abba, hogy a szükséges hűtőteljesítmény 200%-át (nem tudom, hogy pontosan mennyi) nappali árammal kellene fedezned?

2012-07-03
13:18:19
Előzmény: takyka #29571#31270
Sziasztok,

Olvasva a hozzászólásokat talán többen kompetensek vagytok a következő problémám megoldására: Adott a családi házam (nettó:100nm, belmagasság:3m, új építésű,kielégítő szigettelés, árnyékos telek, alumínium redőny mindenhol). Fal- és mennyezet fűtésem van ami tökéletesen működik. A hidraulikus váltón kiépítésre került a hideg víz be-, vissza csonk. Tehát csak a hideg vizet kell előállítanom. Mivel ez falhűtés, adott a harmatpont feletti vízhőmérséklet. A házba párátlanító is van így a következő adatok tökéletesen helytállóak: átlag hőmérséklet: 26,5 C, páratartalom 67%. Ilyen adatok mellett a harmatpontom kb. 20,5C. Tehát min. 20,5 fokos vizet szeretnék a rendszerbe keringtetni. A következőt találtam ki költséghatékonyság tükrében. Vennék egy akvárium klímát (Hailea HC 300A) amely 500 L vizet Delta T:6 C-kal 20óra alatt hűt le. Tennék mellé egy HMV 300 L puffert amelyet öszekötve a fali osztókkal (így a falban lévő 700 méter 8mm-es csővel) egy kb. 450l víztömegű hűtőközeget alkotna. Az első lehűtés nyilván több időbe kerülne mivel a falban lévő víz jelenleg 24,5 C-os így Delta 4 fokot hűtene a rendszer de utána már Delta 2 fokonként kapcsoltatnám a rendszert. így a klíma a megadott adatok alapján a delta 2 C-ot 6 óra alatt minden esetben le tudná hűteni. Persze ez az elmélet de eddig nem találtam senkit aki ezt méretezni tudná. Nem szeretnék beruházni erre a rendszerre amíg vki nem bizonyítja, hogy a rendszer működőképes, illetve mi a hiányosság. Amennyiben valaki tudna nekem segíteni nagyon megköszönném. Addig is a hideg legyen mindenkivel.

Üdv, Attila

Biosolar Forum  =>  Helység hűtés  =>  Légkondi házilaglapozz: « előző   1, 2
Copyright © 2005-2021 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva