Biosolar Forum  =>  Állatvilág  =>  Hangyalapozz: « előző   1, 2
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-07-09
00:57:40
Előzmény: robert #13901#15755
Én a héten figyeltem meg, hogy a diófa levelein a fekete erdei hangyák tenyésztenek valamiféle tetüt.
Döbbenetes a szervezettség: Minden levélen 1-1 dolgozó. Van egyféle katona (nagyobb fej), ami pedig járja a leveleket és mintha infot cserélne az adott dolgozókkal időről időre. Ha megzavarom őket, akkor a potrohukkal kopogtatva jelzik a veszélyt.
Majd fotózok.
2011-04-22
10:54:11
Arra gondoltam, hogy a hangyák nem tudnak megkapaszkodni a fa törzse köré feszített ragasztószalagon. A legnagyobb megdöbbenésemre meg sem próbálják. Amit elérik ezt a sávot, mintha megégették volna magukat, úgy fordulnak vissza. Vissza-vissza térnek, de sohase mennek át rajta. Második napja lesem őket, a diófáról teljesen eltűntek. Nem tudom, hogy meddig lehet becsapni őket.

Ragasztós változat: Csíkcsapda

Amikor a kártevők az élelem utáni kutatás során a földről a fák lombjába vándorolnak, akkor inváziójuknak gátat vethetünk egy ragadós szalaggal, melyet a gyümölcsfák, a bokrok és a díszfák törzse köré ragasztunk, a támasztókarót is körülfogva vele. A kártevők beleragadnak e ragacsos csapdába, és nem érik el céljukat. Így meg tudjuk védeni gyümölcsfáink koronáját az olyan kártevőktől, mint az ékköves faaraszoló hernyó, a téli araszoló és más araszolók, az almabimbólikasztó ormányos vagy a hangyák …
A szalag 5 m hosszú és megfelelően széles, a rajta lévő rovarfogó ragasztó pedig víz- és hőálló. Rendkívül ragadós, tehát az igen kisméretű gyümölcskártevőket is csapdába ejti. A szalag mindkét oldala ragadós, használata pedig egyszerű, mivel szilikonpapírba van csomagolva.
A SZALAGOT KI KELL CSERÉLNI, HA TELE LETT KÁRTEVŐKKEL.
Kiszerelés: 5 m / csomag
Termék ára: 1400.- Ft bruttó

Fa törzsére kötött műanyagpohár
Öntsünk bele illatos, jó cukros, illatosított teát pl. eper ízű. Ahogy mennek felfelé, megcsapja az orrukat az illat és nem csak kísértésbe esnek, hanem a lébe is.

2010-05-25
14:52:15
A bóraxos mézet behordják a bolyba és kimúlnak. Egyébként pl a szájfertőtlenítő ecsetelők egyik alapanyaga (ebből látszik, hogy nem lehet túl ártalmas), és csak a hangyócákra hat.
2010-05-25
14:41:36
Róbert
Mire jó a bóraxosméz ???
Amúgy ha a hangyák kicsinálása a cél vegyetek mezőgazdasági boltban régi nevén piretrint, az úja neve piret-mix. Fehér por, ki kell szórni lehetőleg a bejáratához , behordják a bolyba és kampó.
2010-05-25
14:15:11
zsezse,

Olyanok, mint a vakondtúrások? Kis hangyák, vagy nagyok?

Én tegnap kevertem be a bóraxot a mézbe, de az eső elmosta a tegnapi csalit, ha beválik, ha nem akkor is megírom.

2010-05-25
13:52:29
a gyepben nagyon sokj hangyabolyt velek felfedezni.

nem tudom, mit tegyek veluk.

2010-05-12
19:15:37
Kipróbálta már valaki a bórax és méz keveréket a hangyákon?
2009-05-02
15:42:57
A járda egy kicsit megsüllyedt, ezért felszedtem. A képen nem látható hangyák már elbújtak, ezeknek nem sikerült.

Biosolar Forum  =>  Állatvilág  =>  Hangyalapozz: « előző   1, 2
Copyright © 2005-2021 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva