Biosolar Forum  =>  Fűtés - Rendszer rajzok  =>  Rendszer rajzoklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-07-19
11:56:49
Üdv mindenkinek!

Még annak idején Sándornak mutogattam a problémát, de a tél közepén esélytelen lett volna átépíteni a rendszert, azért most várnék minden kedves tanácsot.

A kazánból megy be a víz a pufferbe, és onnan megy a radiátorok felé. Az első radiátoron átmegy a víz, de a nyílt tágulási tartály ott helyezkedik el az első radiátor után, a tetőn, így ha valamiért levegős lesz a kazán, akkor végig kell mennie a fél rendszeren és csak aztán tud kimenni a levegő.

Kérdésem az lenne, hogy egyből a kazánból menjen-e a tágulási tartály? Ha igen, akkor, hogy a legcélszerűbb kivitelezni? Át tudnám helyezni a tartályt pár méterrel a kazántól balra, csak ehhez először tudnom kéne, hogy mennyire jó, ha mondjuk az ábrán lilával berajzolt módon tudom ezt megoldani.

Üdv.

2011-03-31
09:07:29
Előzmény: fusi76 #13296#13313
fusi76,

Úgy látom még senki sem reagált a kérdésedre.

Egy darab tárolóval az lehet a probléma, hogy kevés átfolyós gázkazán szereti az előmelegített vizet. Ezért vagy egy külön indirekt melegíztárolós gázkazánt, vagy a puffer felső rétegének az állandó fűtését javasolnám. Ha nincs nagy melegvízfelhasználás, viszont van éjszakai áram, akkor egy, a vízvételi helyek közelében elhelyezett kisebb villanybojlerrel kombinált megoldást tartanék a legjobbnak, még akkor is, ha az üzemeltetés kicsit drágább.

Puffer a vegyes kazán miatt szükséges, de 1000 liter alatt ne is gondolkozz.

Illusztrációnak itt egy rajz egy előőbi hozzászólásból:

strigosaVálasz erre
2011-03-30
15:35:38
Előzmény: DeJoe #13303#13306
Üdv!
Nem fűtök gázzal, csak fával. Kb. napi 40-45 kg kemény fa(tölgy+akác 2éves)fogy
a leghidegebb napokon. Tegnap 17 órakor gyújtottam be kb. 5-6 kg fával, és még 19,4 oC-ot mutat a hőmérő a leghidegebb ponton. Ma is kb. 5-6 kg-os gyújtás elég holnap délutánig.
A ház 90 m2 belső terű, 285 cm-es belmagassággal, és az egészet fűtöm radiátorokkal. A patkó 18 kW-osnak készült, de lehet, hogy valamivel erősebb.
Kösz a vezérlő tippet.

2011-03-30
14:39:57
Előzmény: strigosa #13300#13303
Vezérlőért nézz körül a permanent honlapján.
Nekem percont2-es van, az még nem, de a 3-as már tud kezelni napkolit+vegyest is..Olvasd el a használatijukat, vannak rajzok is.
Amúgy mekkora a házatok hőigénye. Mennyi a napi gázfogyasztás a leghidegebb napokon, vagy fűtési szezonra.? csak, hogy a 390liter mire elég ....
strigosaVálasz erre
2011-03-30
14:21:03
Előzmény: DeJoe #13297#13300
Üdv!
A hmv után két bojler(villany,gáz) van sorbakötve. Lehet, hogy sok, de már régóta megvannak, nem akartam őket kihagyni, nyáron még jól jönnek hőtárolásra.
A patkó védelmére egy keverőszelep valóban szükséges (köszönöm!!)
A patkó két szezont fűtött. A leghidegebb időszakban sem kellett 30 percnél
több, hogy 70 oC legyen a keringetett víz. Aztán jött a szintentartó tüzelés egész nap. Eddig akit kérdeztem(hozzáértő?), mindenki legalább 1000l-es puffert javasolt, de mint írtam, ez a 390 l-es áll rendelkezésre.
Szeretném némileg kényelmesebbé tenni a pufferrel és a kollektorokkal a rendszert, első nekifutásra elég, ha éjszakára besegít valamennyit.
A hmv oldalon elég, ha naponta összejön a 45 oC-os víz.
Szerinted milyen vezérlő lenne ide alkalmas minimálisan?
Köszönöm a választ. Strigosa
2011-03-30
13:13:11
Előzmény: strigosa #13295#13297
Jól látom, hogy HMV.nél. lenne 1 ndirekted, ami után sorba kötsz 1 elektromos valamit(bojle), majd ezután sorba az átfolyós gázkazánt ???
Nem sok ez 1 kicsit ?? :-))

A cserépkályhában lévő patkó az már régóta működok ?
Fel lehet azzal fűteni a lakást és a puffert.???
Nem raktál be kazánvédő szelepet)ESBEVZTV511)...Jó-e a cserépkályhának, ha folymatosan hideg visszatérőt kap a pufferből

2011-03-30
12:54:15
sziasztok! az alaphelyzet a következő: adott egy 100 nm-es ház, amibe padlófűtést plusz radiátorokat terveztem. Lesz egy vegyes kazán, és egy kondenzációs gázkazán, a fűtésnél a z elsődleges a vegyes, a plusz hő csinálhatna használati melegvizet, amennyiben nincs akkor a haszn. melegvizet a gázkazán oldaná meg.(átfolyós) A kérdés . kell -e puffer, v. melegvíz tároló, ha igen akkor 1 vagy 2 (remélem h. eggyel meg lehet oldani, mert h, nincs töb hely) ez a tároló tudja -e kezelni a vegyest és a gázkazán hőjét egyszerre, illetve kell-e, lehet-e ez a tároló elektromos fűtésű is egyben? előre köszi a válaszokat, az egyszerűsé kedvéért hogy megértsem tudna valaki kapcsolási rajzot is kreálni?
strigosaVálasz erre
2011-03-30
12:48:26
T. Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni Tőletek a házam „fűtéskorszerűsítésével” kapcsolatosan.
Meglévő rendszeremet bővíteni akarom rendelkezésre álló puffer és hmv tárolóval, valamint 4 db vákumcsöves kollektorral.(szintén megvan már)
Készíttettem egy kapcsolási vázlatot, melyet mellékelek.
A kérdéseim:
1. Szerintetek lehet-e még praktikusabban megtervezni a vázlaton szereplő eszközökből, és ha igen hogyan?
2. Milyen minimális tudású kollektor vezérlő képes irányítani és felügyelni a rendszert?
Fő vonalakban a működés elve:
Ha a patkóban a víz 45 oC, indul a radiátorok felé a keringtetés. A megfelelő lakás- hőmérséklet elérése után a puffertároló felfűtése következik(kézi vezérléssel) vagy párhuzamosan is fűthető mindkét egység.
A kollektor elsődlegesen a hmv-t fűti, aztán a puffertartályba dolgozik. Nagyjából ennyi.
Minden észrevételt, javaslatot előre is köszönök! Üdvözlettel: strigosa

2011-03-08
23:02:34
Előzmény: robert #12728#12742
Üdv mindenkinek

szerintem is a 2m x ember = 4-6 max 8 négyzetméter kollektor aminek van értelme, legalábbis a saját tapasztalatom szerint mint megtérülés...(felénk sok a ködösnap télen és ezért hiába süt a nap)a 36 - hoz legalább 3000l puffer dukálna.

" A kollektorok nyári védelméről történő gondoskodás újabb kiadásokkal járna. "
az csak szintén puffer kérdése, nekem néha 90-95 fokos a teteje.

2011-03-08
15:52:35
Előzmény: aptschi #12705#12728
aptschi,

Látszik, hogy az előző tulaj nem tudta mire és mekkora napkollektorokat lehet használni. Majd kiszámolom, hogy az általa kitalált rendszer mit tud (előreláthatólag egy katasztrófa).

Az anyagiakkal lehetne indítani: 36m2 kollektor felszerelve minimum 3 millió.
Mekkora jelenleg a gázszámlád? Talán 300 ezer/év. Ebből a melegvíz mondjuk 60 ezer, a főzés 40.
A főzésre jutó gázon nem tudsz spórolni. Ekkora kollektorral a melegvíz 80%-a előállítható (50ezer), de csak akkor, ha lecseréled a kádat egy kisebbre, vagy csak zuhanyoztok. A nagy kád használatával a melegvíz 50%-nál kevesebb hányada állítható elő napenergiával.
A fűtési átmeneti időszakban a feladathoz mérten kevés tárolókapacitás, ezért 3000kWh-nál nem hasznosul több hő (45ezer).
Az elektromos segédenergia-igény (200kWh/év) 10ezer Ft.
Összességében 45+50-10=85 ezer forintot spórolsz egy hatalmas kollektormezővel. A beruházásod nem térülne meg a rendszered élettartama alatt, azt lehet mondani, hogy tiszta ráfizetés.
A kollektorok nyári védelméről történő gondoskodás újabb kiadásokkal járna.

Ha csak 4-6m2 kollektort állítsz üzembe, van esélyed 2000-2500kWh hőt hasznosítanod egy év alatt. A kollektorok felszerelése 300-500 ezer lenne, a megtakarítás évi 30-35 ezer. A megtérülés 10-15év.

2011-03-08
13:02:55
Egy tervezett rendszer rajza:

2011-03-08
11:30:55
Előzmény: sándor #12713#12715
Mondjuk mi a gyerekeknek sok dolgot meg fogunk engedni, de egész nap pacsálásra nem tervezem a rendszert.
Igazából itt az esti „nagyleszívás” a kérdés, hogy azt hogyan bírja a rendszer.
S ez hogyan működik? Ha lehet fűteni a HMV tárolót, akkor azt fűti a kollektor; ha már nem kell akkor a puffert fűti. Este hi kipacsáljuk a vizet a HMV tárolóból, akkor a napközben fűtött pufferből tud melegvizet csinálni? Ehhez azért a puffert olyan 50 fok környékén kellene tartani…
Van egy vidéki kisiparos által készített vezérlőm, az vezérli a HMV tároló szivattyúját: most oylan 39 fokra van állítva (a csövön van egy hőm.érzékelő), a tartályon lévő hőmérzékelő olyan 4x fokot mutat általában, bar az ha jól látom a felső részen mér.
Lehet, hogy magasabban kellene tartani a hőfokot a HMV tárolóban, s akkor kevesebb meleg vizet fogyasztanánk, s tovább elég lenne?
Majd leszedem a HMV tárolóm elejéről azt a fekete ma burkolatot, hogy nincs-e benne esetleg még villamos fűtés is, kíváncsi leszek.

de még mindig az a kérdésem, hogy mennyibe kerül az egyik és mennyibe a másik változat.
Tudtok segíteni egyelőre a tippelésben?

2011-03-08
10:45:21
Előzmény: sándor #12706#12708
Nem villanybojler, csak egy sima 1 hőcserélős HMV tároló.
(ezek szerint én rosszul használom a bojler megnevezést?)

Én még az elvet sem tudom, hogy mennyi kollektor legyen.
A 120L nekem is kérdéses, hogy elég lesz-e, ha nagyobbak lesznek a gyerekek. Bár gondolom tizenegynéhány éves korukig fürdeni fognak.
Eddig 1x pacsáltuk ki belőle a vizet, de a pufferből hamar (kb 2-3 perc alatt) lett újra melegvíz.

2011-03-08
10:19:55
Előzmény: robert #12703#12705
Igazából sztem nyílások lezárásával is már javulni kell a helyzetnek a hidegszobánkban. Most, hogy fent voltam a létra tetején a falon láttam a hő „árnyékát” ahogy távozott felfelé…
Ház szinten fűtésktsg javulást a padlásfödém szigeteléstől várok majd: ha most tavasszal felteszem az [1réteg légbuborékfólia + 1réteg hőtükör párazáró fólia + 35cm üveggyapot + 1 rtg geotextilia] kombót.
Tehát a következő télen nagyon kíváncsi leszek, hogy mennyi lesz majd a fűtés ktsg-ünk.

Most már tényleg az a kérdés, hogy kell-e a napkollektor, s ha igen, akkor mennyi.
1.
Én amit szeretnék az az, hogy amit eddig nyáron átlagosan 8E Ft-ot fizettünk gázra, hogy legyen melegvizünk (meg az Asszonyka azért főzőcskézős fajta, heti 4-5x főz); na ez NE legyen 8E.
Tehát kérdés, hogy ehhez mennyi kollektor kell, s ugye ehhez át kell variálni a mostani rendszert (HMV-t ne a puffer fűtse, hanem ha megy a kollektor, akkor az).
Tehát ide elég kevesebb kollektor is.
De sztetek hány db kell ehhez? S ha vákuumcsöveset számolunk, akkor az kb mennyi?
2.
Ha továbbra is a puffer fűtésében gondolkodom, akkor eddig csak arra tudok alapozni, amit az előző tulaj mondott: kb 9 „panelt” („~4m2/panel”) számoltak a tetőre, ami figyelembe véve a mostani meglévő elemeket (puffer, meg állítólag a kazánunk is tudna vmit vezérelni a kollektoron („a cirkó adja a vezérlését” ??????), akkor vmi 1M környékére tippelték a rendszer árát.
Mondjuk azt sem tudom, hogy ennyi egyáltalán elférne a tetőn??? (madj teszek még fel tetőrajzot is tájolással)
S mit tudna ez a 9 kollektor? Mire lenne ez elég?
Ha vmit ez a 9 kollektor nagyon tudna én képes lennék megcsinálni.
Az előző tulaj szerint a 9 kollektor az adta volna télen a HMV 100%-át, valamint a fűtés 35-40%-át; s azért van a nagyobb kandalló, hogy gyorsan felfűti a puffert, s a kollektorok pedig szinten tudnák tartani kb 2-3 napig ne kelljen begyújtani.

Igen, a kád miatt már Asszonypajti is morgott… :-) Csak szétbombázni egy 2 éves fürdőszobát... Na majd a bide->zuhanyozó swap-nál (~2-3 év).

2011-03-08
10:18:49
csináltam gyorsan egy skiccet, a rendszer elvi kialakításáról, részleteset majd csinálok estefelé ha otthon leszek.

2011-03-08
09:12:02
Előzmény: aptschi #12698#12703
aptchi,

"...Nálunk a gyerkőc miatt 23 fok van egész nap, éjszaka 22..."
Szerintem az energiaköltséged nem fog lényegesen változni a nyílások lezárását követően sem, de biztosan jobb érzés lesz, ha nem szelel a ház.

Télen egy olyan hónapban, amikor a éves hőenergia szükségleted 20%-át használod el a napkollektorod éves hozamának a 2%-át teljesíti.

Például:
Fűtés, melegvíz januárban = 15000kWh*20%=3000kWh
5m2 napkollektor hozama januárban 75kWh
A napkollektor hozama a hőenergia szükségleted 2.5%-a. 7.5m3 gáz ára 1000Ft, fával olcsóbb.

"... felfűtött puffert kellene a napkollektoroknak „szinten tartani”..."
Erre semmi esélyed sincs :(
A példából láthatod, hogy télen a szükségeshez képest gyakorlatilag NULLA a napkollektor hozama.

Jó beruházásnak gondolom viszont a meglévő kádatok lecserélést egy átlagos méretűre.

2011-03-08
08:11:11
Előzmény: robert #12694#12698
Nálunk a gyerkőc miatt 23 fok van egész nap, éjszaka 22.
A rajzot ma este fogom megcsinálni, bár az az igazság, hogy nem minden gépészeti elemet ismerek pontosan, így fotózok is majd, aztán ide felrakom, hogy segítsetek pls. hogy az adott dolgok azok milyen eszközök. :-)
Egy csomó kérdésem lesz, pl most azt sem tudom, hogy az a kb 20-30liter körüli piros membrános cucc, hány báros nyomásra van beállítva, így amikor a kandallós fűtés után leesik a rendszernyomásom, csak adhoc módon 1,5 barra szoktam kézzel feltölteni…
A melegvízkészítés úgy történik, hogy a 800as pufferem mellett van egy 120L-es egyhőcserélős bojler, s ez van bekötve a puffer legfelső részébe, az alja értelemszerűen meg alulra.
Igen, nekem is kérdéses ez a nyári pufferfűtés, de azt gondolom, hogy én az szerint a logika mentén mennék, hogy ne csak a bojleremet fűtsem fel a kollektorral, ha lesz, hanem próbáljak minél több energiát eltárolni a 800 literben, ezért ha lesznek borús napok, akkor is tudok még úgy melegvizet csinálni, hogy ne kelljen gázt használnom.
Igazából még mérlegelnem kell, hogy mennyibe kerülne a cucc, ha csak a HMV előállítására akarom használni, s ha ez megvan akkor rásegít a pufferre annyit, amennyit; vagy eleve a 800-as pufferhez tervezem, hogy fűtse amennyire bírja.
A melegvízszükségletünk: idővel 2felnőtt, 2 gyerek; viszont van egy iszonyat nagy kádunk (kb 300L-re tippelem), amihez azt gondolom, hogy a 120L-es bojler idővel kevés lesz, alapozom ezt arra, hogy egyszer már teleengedtük a kádat, s elfogyott a víz a tárolóból, bár a kazán viszonylag gyorsan utánapótolta, még úgy is, hogy indirektben a pufferen keresztül fűti a bojlert. Az asszonykával mi zuhanyozni szoktunk, de a 2 gyerkőc nem tudom mennyi vizet fog majd elpacsálni esténként, amíg kiskádban fürdenek, addig sztem olyan 2x20L kell, idővel a nagykádhoz sztem simán 100L kellhet majd.
Szóval.
Szerintetek sacc/kb mennyi lenne egy db-s napkollektorrendszer, ha
1.
csak a HMV előállítását szolgálná elsősorban, s ha ez megvan, akkor fűti a puffert, amennyire fűti,
2.
A pufferre méretezném, hogy minél több energiát tudjak eltárolni.

Én elsősorban a 2. verziót támogatnám, mert minél kevesebb gázt akarok használni, illetve azt szeretném, hogy télen általában úgy fogok fűteni, hogy sz-v reggel a vízteres kandallót (amiről most kiderült: 22kW-os) reggel beröffentem, napi 1-1,5 vödör fát eltüzelek; s az így felfűtött puffert kellene a napkollektoroknak „szinten tartani”, s ha nagyon esne a hőfok, akkor max kedd magasságában is begyújtanék, illetve ha lusta leszek, akkor a kondenzációs kazán is megoldhatja a dolgot a következő szombatig.

2011-03-08
07:34:52
Előzmény: villam64 #12691#12694
villam64,

Megteheti, de akkor a zsebe ellen dolgozik. Megeshet, hogy abban az esetben a szükségleteiket meghaladó hő többszörösét gyűjti be szükségesnél többszörösen nagyobb és ennek arányában drágább napkollektorral. A túlméretezésnek megvannak a költségei.
A méretezéshez tudni kell, hogy hányan laknak a házban, és mennyi melegvizet szoktak elhasználni. Figyelemke kell venni a 2-3 év év távlatában előre látható változásokat is: pl hármas ikreket terveznek.

A lényeg, hogy ne a gombhoz a kabátot... Szerintem.

Egyébként lehet, hogy tényleg akkora rendszerre lenne szükségük.

villam64Válasz erre
2011-03-08
04:57:10
Előzmény: robert #12686#12691
De, ha megteheti, hogy a tárolóra méretezze, akkor had méretezze arra.
2011-03-07
22:40:36
Előzmény: aptschi #12647#12686
aptschi,

Melegvízkészítéssel együtt kb 15000kWh/év hőenergia szükséges (állandó 21 fok belső hőmérséklet, ha éjszaka és napközben csökkented a hőmérsékletet, 20%-al is lehet kevesebb) . A leghidegebb téli hónap az egész évi fogyasztás 20%-a, a te esetedben 3000kWh, ami megfelel 350m3 gáznak (jelen áron 40000 forint).

Tettél fel rajzot már? Nem értem a melegvízkészítést.

Az nem jó, ha nyáron is fűtened kell a puffert, fölöslegesen nagy veszteséget okoz.

Azt már írtam máshol, hogy a padlófűtésre sürgősen kell a keverőszelep, a fűtés szerelőd hülyeséget beszél.

Ne a tárolóra méretezd a napkollektort, hanem a család nyári melegvíz szükségletére.
2011-03-07
13:56:09
sziasztok.
Arra szeretnék rájönni, hogy amit vettünk házat, s hozzá egy fűtési rendszert az hogyan lesz jó.
Szóval, földszintes ház, 30cm ytong, most már 10cm polisztirol rajta. a nyílászárók műanyagok, az egyik ablaknál az van írva a 2 üveg között, hogy 1w/m2K (ez az üveg, vagy az egész ablak?).
A padlás szigetelésem jelenleg egy nulla. Ezt a nyáron javítom majd fel 35 cm üvegyapotra (15cm régi 20cm új).
Szóval 130m2 lakótér + 40m2 garázs (ennek a hőmérséklete nem érdekel, 1 radiátor fűti, amennyire fűti).
Egyébként mindenhol radiátorok vannak; a nappaliban, fürdőben padlófűtés.

A fűtési rendszer alapja egy 800 literes 1 hőcserélős puffertartály. A hőcserélőre a napkollektorokat kellene majd vmikor kötni.
Bemenetek:
A tartályt tudja fűteni a felső részen egy radiant kazán RK 25B (25kW), az alsó részen pedig a vízteres kandalló a nappaliban, ami állítólag 300m2-es házhoz lett rendelve („ha dupla akkora, az csak jó lehet” alapon).
Kimenetek:
A tartály legtetején van kiállás a HMV tároló (~120L, csak a puffer fűti) hőcserélőjéhez.
Lejjebb a radiátorokat fűtő kiállás van.
Ennél lejjebb a padlófűtés kiállás (kb fele alatt picivel.)
A padlófűtéshez 3 utas szelep nincs (a szerelő szerint: amíg nincs kollektor addig nem kell… (?) Ha fűtök a kandallóval, a padlófűtésben simán 60fokos víz tud keringeni.

Na most: a födém topikban már írtam, hogy mennyire el van rontva, gyakorlatilag átfúj a szél a házon a garázs felől, a hidegebb hónapokban 40E Ft volt a gázszámlánk, mi sztem SOK! Ugye?
Hogyan fog jól működni ez a rendszer?
Most megcsinálom a födémszigetelést jól, s megvárom a következő évben télen mennyit fogunk fogyasztani. Ha még mindig nagy lesz a hőveszteség, az átfújás, akkor a garázs és az előszoba közötti beltéri ajtót kicserélem majd kültérire.
Ezzel így elvileg mennyire kellene majd csökkenni a fogyasztásunknak?
Nekem nyáron is ugye fűtenem kell a puffert, hogy legyen HMV-m (kb 8E Ft/hó).
Szeretnék ezért kollektort majd feltenni, hogy nyáron csinálja a HMV-t (ne fogyasszak gázt, csak végső esetben), illetve télen fűtésrásegítsen.
Jó egyébként az elv amit az eredeti szaki kitalált (mindig fűtöm a 800-as puffert)?
Mekkora kollektor kellene nekem a tetőre, hogy a 800as pufferben fent is legyen kb 60 fokos víz, hogy tudjon a bojler HMV-t csinálni?
Majd csinálok rendszerrajzot, hogy kb hogyan nézhet ki a dolog.

2011-02-23
23:21:17
Előzmény: zsezse #12099#12102
pont ezért akarom először csak a kis puffert használni mert azt elbírja a kazán és szerintem úgy kötöttem a gázkazánt ahogy írtad
a szolárnál meg van benne ráció pl ma is nem a puffert melegítem hanem direktbe a fűtést akkor jobb hatás fokom lenne mert a padló amúgy is késletet a puffer meg alabol hideg főleg ha éppen kandallóval fűtök akkor a fal is és a padló is akár már felveszi a hőt
de ha nekem a puffer 40fokos a szolár meg 42 akkor fűtésre jó vagyok de a pufferbe nem ráadásul itt nicsen semmi további veszteség

a padlót és a falat is 35-40°c előremenővel számoltam tehát jó az egyforma hőfok bár valamit még lehetne folytani is rajta de így jó szerintem (12 év)
2011-02-23
23:16:59
na itt mar eleve gond lesz/van:
a padlo es a fal celszeruen nem ugyanazt a homersekletu vizet szereti futesnel, nyaron pedig nem jo huteni a padlot!
ezeket valahogy kulon kene valasztanod szerintem. bar ha nem gaz nyaron elzarni a padlot, es nem kell tulmelegitened a padlot, akkor akar maradhat.
2011-02-23
23:08:19
Előzmény: zsezse #12099#12100
A hőcserélő az már adott és ezt ajánlották annak idején jól mükszik

a tartályok bizti hogy állnak mert így férek el

a zónák még egy kimaradt dolog
3-4 helyigégenként van egy egy kis osztó az egymás melletti helyéségek ugyis nyitva van az ajtó és ezek alkotják a zónákat valamint az egyik zóna a padlófűtés kör
padlófűtés az mindenhol van ahol járólap, hogy ne legyen hideg valamint az étkezőbe ahol sok az üveg és azon nem mutattak a falfűtés csövek
direktbe próbáltam a kút vizét nyomtam rá a fűtéskörre mindre a padló hideg volt az igaz de nem csínáltam huzamos ideig nics tapasztalatom csak a lehetőséget akarom,lehet, hogy sose lesz mert a falat annak idején csak fűtésre terveztem

ha lehet egyszerűsíteni az minden képp érdekel
2011-02-23
23:05:55
bocs, de szamomra nem lett sokkal vilagosabb a kep:(

szamomra ez igy nagyon bonyolult.

kezdem amit ertek: volt mar belole itt vita, hogy ki sorba ki parhuzamosan koti a hocsereloket
en parhuzamosan kotnem, hogy a kilowattok osszeadodjanak, viszont letezik 30KW-os hocserelo egyben, miert kell 3x10kw?

szerintem a vizszintes tartalyban is szepen retegzodik a viz, ezmiatt nem kell felallitani. nekem van allom is fekvom is, de semmi bajom a retegzodesevel.

en nem csinalnek kulon kort/szivattyut, hogy a szolarral direktben futhessem a lakast. erre van a puffer, hogy ott tarolja el. majd onnan kiveszed.

a medencet csak nyaron akarod futeni a szolarral? mert ha jol nezem, kazanrol nem tudod futeni, viszont ketszer hocserelozve szerintem vesztesz a hatasfokbol.

a falhutesnel jo igy, hogy attolod a hocserelon a futovizet, de en 2 csappal levalasztottam a huto/futo uzemmod miatt a hocserelot.

a padlofutest nem latom a rajzodon kulon feltuntetve.

osszesegeben: nekem nagyon kusza ez a puffereles, lehetne ezen egyszerusiteni, nem kellene ennyi valtoszelep -> ezaltal programozhato kimenet se.

itt egy abra
www.i-house.hu/haz/petofi/online/
ez kiindulasnak jo lehet neked a futes/kazan/puffer reszhez.

en a gazkazant a pufferrel parhuzamosan kotnem be a puffer utan, es a vegyessel csak a puffert toltenem.
par perc kesessel mar veheted is ki a melegvizet a tartalybol.
egy ESBE VTC feltolto szelepet is szamolj bele, nagy lesz a puffered, a kazanod pedig kicsi hozza!
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Rendszer rajzok  =>  Rendszer rajzoklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18   következő »
Copyright © 2005-2019 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva