Biosolar Forum  =>  Fűtés - Egyéb  =>  Gáz-berendzés felülvizsgálatlapozz: « előző   1, 2, 3
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2013-03-22
09:31:17
Mostanában több helyről is hallottam, sőt, konkrétan két ismerősöm is mesélte, hogy kiszállt a katasztrófavédelem a társasházukban és megállapították, hogy az átfolyós vízmelegítő közösítve van bekötve, ezért már nem megfelelő, kaptak x időt, hogy javítsák ki.. Becsövezés végig, vagy villanybojler..

Egyik ellenőrzés Székesfehérváron, a másik Budapesten történt. Erről tudtok valamit? Valami országos rendelet..? Sok választásuk nem volt, ha nem javítják, lekapcsolják a gázt.. Csak mert errefele is van pár helyen sima téglakéménybe bekötött vízmelegítő, meg konvektor.. Ezt összekapcsolva a gázbekötés felülvizsgálattal, öröm lesz..
2013-03-21
20:59:48
Előzmény: szocsmarci #39756#39757
szocsmarci,

Ha nem veszi át a hálózatot (mert szabálytalan), akkor rá fognak haragudni. Attól tart, hogy a javítási munkát ezután már nem kapja meg.
A meo csak 10 ezer, de egy javítás ennek a többszöröse.

szocsmarciVálasz erre
2013-03-21
20:47:08
Előzmény: robert #39755#39756
"Próbált lebeszélni, azt mondta, hogy akkor hívjuk, ha már nagyon muszáj." = Saját maga érdeke ellen beszélt, gyakorlatilag visszautasította a munkát.
2013-03-21
20:36:54
Előzmény: szocsmarci #39754#39755
szocsmarci,

Én is felhívtam a gázszerelőt, a családban 4 helyen kellene elvégezni a felülvizsgálatot. Próbált lebeszélni, azt mondta, hogy akkor hívjuk, ha már nagyon muszáj. Az egyik lakásban csavaros kötések vannak, azt újra kellene építeni. Viszont a konvektor is kéményes, és a vezeték csere után talán már nem is engedik visszakötni. Szóval... lesz itt szívás :(

szocsmarciVálasz erre
2013-03-21
20:20:24
Előzmény: robert #39742#39754
Most beszéltem egy gázszerelővel, akinek szinte minden gáz papírja megvan - a műszaki biztonsági felülvizsgálati is. Azt mondta, hogy nagyon kevés ilyen jellegű munkája van, és nem szívesen vállalja ezeket, mert ellenségként tekintik a fogyasztók.
Egy másik szerelő korábban azt mondta, hogy Ő előre elkéri a pénzt, utána áll neki a munkának. Pár éve a West-Balkán után néhány szórakozó helyes munkája volt, mert a tűzoltóság kérte a papírokat a tulajdonosoktól.
A lakosság ebből a szempontból egy darázsfészek. Mellesleg nagyon visszaesne a fogyasztás, mivel sok gázmérőt kellene leszerelni, a gázrendszerek nem megfelelősége miatt.
2013-03-21
16:32:03
Előzmény: robert #39742#39743
robert:
ahogy magyarisztánt ismerem, a legzűrösebb helyek is "jók" lesznek és a legpitiánerebb hibák mennek majd a médiának.

Immár 5. éve sötétben jön a kéményseprő. A kapuig. Onnan mit lát?
Az első évben még volt kéményes gázkazánom.
Utána már nem. Azóta csak a számlát állítja ki.

2013-03-21
16:21:48
Előzmény: zsezse #39741#39742
zsezse,

Szerencsédre téged nem érint a dolog, de valószínűleg óriási katyvasz lesz még ebből :(

2013-03-21
16:06:19
Előzmény: robert #39734#39741
robert

<off> termeszetesen a TEK lesz erre a feladatra kijelolve. </off>
2013-03-21
09:37:27
Előzmény: dejoe #39731#39734
dejoe ,

Kösz, erre gondoltam.

Szerinted mennyire veszik majd komolyan? Milyen apparátus mennyi idő alatt képes több befenyíteni a gázfogyasztók jelentős hányadát?

2013-03-20
22:15:32
Előzmény: robert #39716#39731
Esetleg ez ?

Megjelent a nemzetgazdasági miniszter 19/2012. (VII. 20.) NGM rendelete a gáz csatlakozó vezetékek és felhasználói berendezések műszaki-biztonsági felülvizsgálatáról.

A rendelet legfontosabb része, hogy az ingatlan tulajdonosa köteles:

a) a fogyasztói vezeték, a gázfogyasztó készülék valamint az azok rendeltetésszerű és biztonságos használatához szükséges tartozékok műszaki-biztonsági felülvizsgálatát az üzembe helyezés, vagy az első műszaki biztonsági felülvizsgálat évét követő 5. évben és ezt követően 5 évente elvégeztetni.

b) a csatlakozóvezeték műszaki-biztonsági felülvizsgálatát az üzembe helyezés, vagy a már üzembe helyezett csatlakozóvezeték esetében az első műszaki biztonsági felülvizsgálat évét követő 10. évben és ezt követően 10 évente elvégeztetni.

A műszaki-biztonsági felülvizsgálathoz szükséges képzettség: /30/2009. (XI.26.) NFGM rend.

Gázvezeték- és készülékszerelő mestervizsga, és gázipari műszaki biztonsági felülvizsgáló szakképesítés
Gáz- és olajtüzelőberendezés-szerelő, üzembe helyező mestervizsga, és gázipari műszaki-biztonsági felülvizsgáló + 3 év gyakorlat
Épületgépész mérnök, gázipari mérnök, vegyipari gépészmérnök, gázipari szakmérnök, épületgépész üzemmérnök, gázipari szaküzem mérnök, és gázipari műszaki-biztonsági felülvizsgáló szakképesítés + 3 év gyakorlat
Épületgépész technikus, gázipari technikus, és gázipari műszaki-biztonsági felülvizsgáló szakképesítés + 3 év gyakorlat
A Magyar Mérnöki Kamara közhiteles nyilvántartásában szereplő (G vagy GO betűjellel kezdődő tervezői és szakértői jogosultsággal rendelkező szakember.

A műszaki-biztonsági felülvizsgálatról a felülvizsgálatot végző gázszerelőnek jegyzőkönyvet kell készíteni, - a rendelet 1 sz. melléklete tartalmazza - és annak egy példányát:

- az ingatlan tulajdonosának

- a földgázelosztó vagy a PB-gázszolgáltató részére 8 napon belül megküldeni.

A rendelet pontos szövege és a mellékletek letölthetők a , valamint a mi honlapunkról is: www.oktatasi-kozpont.hu

Az első műszaki-biztonsági felülvizsgálatát az ingatlantulajdonos az alábbi időpontig köteles elvégeztetni:

a) az 1981. január 1-je előtt vagy ismeretlen időpontban üzembe helyezett: 2013. december 31-ig,

b) az 1981. január 1-je és 1993. december 31-e közötti időszakban üzembe helyezett: 2014. december 31-ig,

c) az 1994. január 1-je és 2003. december 31-e közötti időszakban üzembe helyezett: 2015. december 31-ig,

d) a 2004. január 1-je és 2012. szeptember 1. közötti időszakban üzembe helyezett rendszerek esetében, vagy korábban üzembe helyezett, de 2003. december 31-e után felülvizsgált felhasználói berendezés vagy csatlakozóvezeték esetében 2016. december 31-ig.

villam64Válasz erre
2012-04-14
16:26:11
Előzmény: szocsmarci #28399#28406
Nem voltam itthon, és nem hallottam róla. Tehát a minap jutott eszembe majdnem ezzel kapcsolatban. Nemrég járt kinn a kéményseprő. Megduplázták a tavalyi árakat. Egy részét kellett kifizetni a gáz meg a vegyes kéménynek. A sufni huzatos, szellőzés megoldva. Mondta, hogy majd vissza jön ősszel vizsgálódni, és a többi pénzért. Egy kis morgolódás után közöltem vele, hogy ne jöjjön, mert be sem engedem. Tehát, mit csinál a gázszolgáltató? Kiköt? Akkor az alapdíjat sem fizetem, mert nincs szolgáltatás. És befejezem a gáz használatot. Nem szeretem ha megfenyegetnek, vagy megzsarolnak. Keresek más megoldást. Lassan, úgy árverezik el a házamat, hogy nem vettem fel kölcsönt, és nem kértem senki segítségét. Annak idején az OTP a havi elszámolásokkal, elvitte a számlámat 500 Ft mínuszba, és megfenyegettek, hogy fekete listára tesznek, mert adós vagyok. Tranzakciós díj. Beszüntetem a szolgáltatókkal a szerződéseimet. Éljen az őskor.
2012-04-14
14:16:59
Előzmény: szocsmarci #28401#28403
szocsmarci ,

Félreértettél, a szerelővel semmi bajom, én sem kerestem azóta, el is felejtette.

szocsmarciVálasz erre
2012-04-14
13:56:53
Előzmény: robert #28400#28401
Nem kell minden mögött politikai érdeket látni. Ezek a szerelők kis emberek, egyszemélyes vállalkozások, személyautóval, vagy kis furgonnal.
Ha három éve nem ért oda, akkor valószínű elfelejtette. Vagy az is lehet, hogy párszor belefutott Ő is, hogy nem fizették ki. Ha valakinek megmondják, hogy a felülvizsgálat 20e Ft, de a felülvizsgálat során felmerül javítandók költsége fél millió összességében, akkor nem biztos, hogy nem küldik el melegebb éghajlatra a szerelőt, aki azután már csak hibákra fog kimenni, a felülvizsgálati engedélyét meg jó mélyre elsüllyeszti. Vagy vár, amíg a megrendelők komolyan veszik ezt az egészet, amihez az kell, hogy egy pár gázórát leszereljenek. A média persze úgy tálalja, hogy szívtelenek, akik elzárják a gázcsapot, pedig lehetnének akár hősök is, akik emberi életeket mentenek meg. Csak nézőpont kérdése.
Amíg az emberek szegények, addig nem fognak költeni a biztonságukra, és ágálnak minden ellen, ami pénzbe kerül. Ez természetes dolog, nem is lehet sokat ellene tenni.
2012-04-14
13:38:39
Előzmény: szocsmarci #28399#28400
szocsmarci,

Egy lakásátalakítás után nekem is ajánlotta a gázszerelő, hogy elvégzi az inspekciót, de azóta sem ért ide (három éve).

Van egy olyan érzésem, hogy az ellenőrzés hasonló lesz a kéményseprők által szedett védelmi pénzhez, és a segítségével helyzetbe lehet majd hozni néhány erre a feladatra létrehozandó megfelelő pártkötődésekkel rendelkező "hazai" céget.

szocsmarciVálasz erre
2012-04-14
13:22:15
Előzmény: robert #28397#28399
Ilyen már volt korábban is, 5 éves ciklusban meghatározva.
www.budapestiujsag.hu/index.php?page=cikk&id=819

Egy gázkészülék szerelő mondta, hogy párszor csinált ilyet, a West Balkán tragédiája után. A tűzoltóság átvizsgálta a szórakozó helyeket, és többek közt ilyen gázrendszer felülvizsgálati papírt is kért a tulajdonosoktól. Jellemző, hogy a pénzt előre kérte, mivel sokan nem akarták kifizetni, mert a rendszereken sokszor több hiányosságot talált. Ezeket meg ki kellett javítani, és csak utána volt meg a papír. Ez mind rengeteg költséggel járt nekik, ezért sokszor nem is fizették ki.

Ez lesz most is, ha komolyan gondolják az illetékesek. Egy kis költség lesz (arányaiban) a papír megszerzése ha minden rendben van, de ha valami nem szabályos, akkor az sokba fog fájni. Nekem az a benyomásom, hogy régi épületeknél akár 50% is lehet az arány, ahol át kell alakítani a rendszert - ez általában a kazán cseréjét jelenti. Ha a ház új nyílászárókat kapott, és atmoszférikus a kazán, akkor biztos a kötelező kazáncsere.

De van előnye is ennek a dolognak - a biztonságosság kérdésén felül. Ha már ott a szerelő és beszabályozza a gázkészülékek égési levegő - gázkeverék arányát, akkor megtakarítható egy kis gáz - főleg kéményes kazánoknál. Ha ez megtörténik, és legalább annyit megspórol a lakó, mint amennyi a felülvizsgálati költség, akkor már jól jár az állam. Munkahelyet teremt, és kevesebb import gáz kell.

Mellesleg csoda, hogy még Villám nem ugrott erre a témára :) .
2012-04-14
11:58:42
Gázkészülékek kötelező ellenőrzése

Gázkészülékek kötelező felülvizsgálatát vezetne be a nemzetgazdasági miniszter, a különböző osztályokba sorolt berendezéseknél 3, 6, illetve 12 éves vizsgálati periódust írva elő - derül ki a kormányzati portálon véleményezésre bocsátott dokumentumból.
A legszigorúbb, háromévente vizsgálatra kötelezett kategóriába olyan készülékek tartoznak, amelyek az égéstermék elvezetése nélkül működnek, illetve kéményhez nem csatlakoztathatók. Szintén ide sorolja a tervezet azokat a berendezéseket, amelyeknél az égéstermék elvezetése ugyan megoldott, működésük azonban nem független a helyiség légterétől. A hatéves szabály olyan helyiségekre vonatkozna, amelyek nem tartoznak az előző kategóriába, de gáztűzhely működik bennük.

Zárt égésterű készülékekre 12 éves inspekciós periódus vonatkozna, mint ahogy az ipari vagy mezőgazdasági gázfogyasztókra is.
A tervezet emellett arra is kitér, hogy az ingatlantulajdonos köteles a csatlakozóvezeték műszaki-biztonsági felülvizsgálatát az üzembe helyezést, illetve az első műszaki-biztonsági felülvizsgálatotkövetően 12 évente elvégeztetni.
A rendelet hatályba lépése után beszerelt kazánokat és egyéb berendezéseket a földgázelosztó, illetve a vezetéke propán-bután-szolgáltató köteles a meghatározott osztályba sorolni.

A rendelet előtt felszerelt berendezések sem maradnak ki az ellenőrzésekből, az ingatlantulajdonosok az üzembe helyezés idejétől függő határidőt kaphatnak ennek elvégzésére. Az 1981. január 1-je előtt beszerelt gépeket 2013, az 1981 és 1993 között felszerelteket 2014, az 1994 és 2003 között üzembe helyezetteket pedig 2015 végéig kell felülvizsgálni. A 2004 és a rendelet hatályba lépése előtti időszakban szerelt (illetve 2004 óta már felülvizsgált) berendezések tulajdonosainak 2016. december 31-ig lenne idejük megtenni a szükséges lépéseket.
A műszaki-biztonsági felülvizsgálatot a vonatkozó jogszabály szerinti, engedéllyel rendelkező gázszerelő végezhetné, a művelet során az üzembe helyezéskor érvényben levő szabályoknak való megfelelést, illetve a biztonságos üzemeltetést befolyásoló feltételeket kellene ellenőrizni. Az elkészült jegyzőkönyvet az ingatlantulajdonosnak kellene megőriznie, és szolgáltatójának - kérésre - felmutatnia.

www.napi.hu/magyar_gazdasag/gazzal_fut_jonnek_a_kotelezo_ellenorzesek.516321.html

Biosolar Forum  =>  Fűtés - Egyéb  =>  Gáz-berendzés felülvizsgálatlapozz: « előző   1, 2, 3
Copyright © 2005-2019 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva