Biosolar Forum  =>  KÖRNYEZETSZENNYEZÉS  =>  Égetés, füstölés, durrogáslapozz: « előző   1, 2, 3
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-11-28
22:08:16
Annyira azért nem lehet rossz biznisz ez a szelektív hulladékgyűjtés, ha az állam át fogja venni ezt a "feladatot".
2011-11-28
09:08:33
kicsit off

A környezetszennyezést, mint minden más cselekedet morálisan többféleképpen meg lehet ítélni. Azért dobja a kályhára valaki a tejesdobozt, mert lesz@rja, hogy milyen káros a környezetére, vagy azért, mert nem képes megfizetni a tüzelőanyagot.

a. Van, aki a következményekkel nagyon is tisztában van, lelkiismeret-furdalást érez és ezért próbálja magát felmenteni valamilyen indokkal: miért gyűjtsek szelektíven, ha úgyis egybeöntik, miért vegyek üveges italt, a kimosása legalább annyira szennyez, mint az új műanyag palack legyártása, stb.
b. Sajnos a szennyezők többségének viszont nincsen semmilyen lelkiismeretfurdalása, egysezerűen azért, mert olyan buta, hogy nem képes felmérni a következményeket, vagy ami még rosszabb, lelkiismerete sincs.

Sokan el sem tudják képzelni, hogy milyen tömegek tartonak a b. csoporthoz, és nem feltétlen a legszegényebb körülmények között élők közül. Ennek egyik jó példája az eladósodás.

Mivel nem lehet a boltokban osztályozni a vevőket, hogy mit fog majd tenni a tejesdobozzal, ezért én az egyetlen megoldásnak azt tartom, amit villam64 is pedzeget: be kell tiltani a csomagolóanyagok gyártását. (Nem szabad olyan választás elé állítani a zembereket, amiben képtelenek helyesen dönteni. Nem kell mindent megtenni, amire a technika lehetőséget ad, mert a technika sok milliószor gyorsabban fejlődik, mint a tudat. Már most is óriási lemaradásban vagyunk.)

Egy ilyen intézkedés azonban a kormányok bukásán kívül egy életforma bukásához vezetne.
De végül is nem ennek a bukásnak az előszeleit érezzük már most is?

villam64Válasz erre
2011-11-28
08:17:57
Előzmény: Jesu #21434#21443
Milyen tejet veszel? A nejlon az égetőbe megy, vagy szeméttelepre. A doboz szeméttelepre. A pet palack vagy égetőbe, vagy esetleg egy hasznosítóba. A műanyagnak 1000 féle variációja van. Nem lehet őket együtt hasznosítani. Különböző az olvadáspontjuk. Ha ők égetik el, akkor távfűtés, vagy az sem, ha én akkor lakás fűtés. Hol van az újra hasznosítód? A szeméttelep, a közösségi égetés (csak egy picivel magasabban eresztik el) nem magad alá szarás? Hogy kötelezel egy napi szinten vergődőt, hogy fizessen?
2011-11-27
18:49:43
Szomorúan olvasom, amit írtok. Felénk még van gyűjtés és a lakosság használja is. Én magam kötelezővé tenném, és aki nem vesz részt benne, annak brutálisan megemelném a díjat. Talán meggondolná 2* is, hogy mit vesz és ezzel mit küld a hulladékba. Szerintem itt kell elkezdődjön: tudatos, felelős vásárlói magatartás.

Aki meg elégeti az nem normális. Kb. olyan, mintha belesz@rna a saját fürdővízébe. Érdemes lenne elgondolkodni ezeken.
2011-11-27
16:15:11
Nálunk is megszüntették a hulladéklerakó szigeteket, mert a lakosság képtelen volt rendeltetésszerűen használni. Mindent sz@rt beleraktak a konténerekbe meg mellé, így elege lett az önkanyarnak az egész éves lomtalanításból. Már csak egy helyen maradt meg, amit még nem fedeztek fel a bunkók és nem tettek tönkre. Most megint havonta egyszer viszik el a szétválogatott szelektívet.

Más,
a XV. kerületben van szemétégető. A régi lakosok mesélték, a tetőket 15-20 évente cserélni kell, mert szétmarja a füstgázzal kikerülő savas szilárd égéstermék. Pár éve uniós beruházással felszereltek nagy hatékonyságú szűrőket a kéményekre. Most nem tudom mi a helyzet, már nincs arra ismerősöm.
2011-11-27
12:28:13
villam64,

Nálunk megszüntették a szelektív hulladékgyűjtő szigeteket, helyette a szemetesek egy naptár szerint hetente más-más típusú anyagot szállítanak el. A műanyagokat havonta egyszer.

A szemétbe kerülő műanyagot lehet, hogy egy szűrővel felszerelt hulladékégetőben semmisítik meg.

villam64Válasz erre
2011-11-27
12:13:43
Előzmény: robert #21418#21420
Róbert
A nejlonra nincs szelektív hulladék gyűjtés. Az a szemét hegyekre megy, az utódodnak. A pet palackot a gyűjtőbe teszem. A papír nagy részét az iskolások viszik. Az üveget is visszaviszem, bár még nincs információm, hogy a színeset itthon visszadolgoznák. Tehát én csak a szemetet tüzelem el. Én benne vagyok a szelektív hulladék gyűjtésben. De a kukás autó nem oda viszi. Csináljunk már egy térképet a szelektív hulladék hasznosítókról. Dorogi égető nem az! Ahol visszadolgozzák a szemetünket. Mutasd hol van! Az autó gumival sem tudnak mit kezdeni, a töredékét használják fel. Szanaszét hegyekben, parkokban áll az országban.
2011-11-27
11:23:09
Előzmény: villam64 #21417#21418
villam64,

Szerintem óriásit tévedsz. Azért, mert intenzíven ég valami, nem jelenti azt, hogy nem mérgezi a környezetet.

Ennyi erővel a PET palackot, a hungarocell csomagolást és az autógumit is égethetnéd.

Nagyon rossz hozzáállás, ha úgy tartod, hogy amit egyszer legyártották miért ne égesd el!

Azért van a szelektív hulladékgyűjtés, hogy az ilyen anyagokat legalább újra fel lehessen használni.

villam64Válasz erre
2011-11-27
11:13:24
Előzmény: robert #21413#21417
De, a műanyag csomagolásról beszélek. Kőolaj származék, tehát jól ég. Nem károsabb, mint a kipufogó gázok. Nem kell legyártani. Ha káros be kell tiltani a gyártását. Amúgy hulladék, mást nem tehetek, mint elégetem. Szeméthegyeket nem gyártok unios pénzből. Az edények elmosásához vegyszereket használunk. Mennyire lebomlóak? Mint az atom? Most utólag láttam papír dobozba csomagolt brikettet. Nem tudom, hogy belül nincs-e nejlonba csomagolva.
villam64Válasz erre
2011-11-21
09:12:09
Előzmény: robert #21172#21174
Nyugodjatok meg. Ezt is fel fogjuk élni. Mennyi lehet a fűtőértéke 1 pet palacknak? Mennyit kell venni és elégetni, hogy 1 kg fát helyettesítsünk. Betehetnéd a fűtőanyag kalkulátorba. Amíg a szabad rablás a cél addig még a nyár sem élvezhető. A nagy traktorok, kombájnok dübörgése a falun keresztül. Mert nem hajlandóak a kiskirályok a kertek alatt menni. Vagy az amerikába kivándorolt ... telepeit akarjátok utánozni ebben az országban? Nem az országot kellene idealizálni? Meddig lehet menekülni? Le lehet mondani a gázt, a vellanyt. 'Vannak önkéntes megfagyók'. Nem a válság miatt haldoklunk. Anélkül is szarban voltunk nyakig. Csak jól éreztük magunkat a melegben. A film alapján 'Butaságunk Története'.
2011-11-21
01:14:26
Egy fiatal barátunk költözött falura. A nyarat még nagyon élvezte, a telet megszenvedte.
Ő is azt mesélte, hogy a szomszédaik az utolsó PET palackig gyakorlatilag mindent a kályhába dobtak, amiről úgy ítélték, hogy el fog égni. Néhányszor szóltak, hogy talán mégsem kellene, mert meg lehet fulladni a mérgező füsttől, azután jobbnak látták befogni a szájukat (és az orrukat).

2011-11-21
00:58:43
Előzmény: sándor #21170#21171
A sörös dobozban lakkréteg van tudtommal.
villam64Válasz erre
2011-11-20
20:21:05
Előzmény: tutibor #21156#21159
Mondjuk a sörös doboz minek a tüzre?

A válasz egyszerű. Biztos sörkollektorhoz kellett neki. Így leégeti a műanyag fedést, és matt feketére égeti, így nem kell csiszolnia, és drága szennyező festéket használnia.
villam64Válasz erre
2011-11-20
20:18:12
Újrahasznosítja csak. A végtelenségig ez sem fog így maradni, mert ez is elfogy. Nemhiába a szegénység a legnagyobb úr. Ez is a tolvaj gazdagok bűne. Viszont nem őmiatta kell unios pénzből újabb szeméthalmokat csinálni. Én például, minden boltot köteleznék, mindenféle palack visszavételére, államilag megszabott betétdíjjal. Kötelezném a kibocsátót, vagy külföldi esetén a behozót a palackok országos begyűjtésére. A vezetők felelnének ennek betartására. Én is takarítom a kertet. Diófa levél, dióhéj egér rákta, Nagyon jól füstöl. De melegítem is a lakást. Ennél nagyobb állami szennyezések is vannak. Meg miből szigetelnének az emberek. Nincs ilyen megfelelő terve a vezetésnek. Nem áll szándékukban megfinanszírozni, a gyengébbek szigetelését, és a havidíjból várni, hogy megtérüljön. Tehát hadd égessenek. Vagy, ha nem tetszik, akkor szállj be a tisztább fűtési költségeibe.
2011-11-20
20:15:16
Előzmény: kovyhun #21155#21156
Mondjuk a sörös doboz minek a tüzre?
Az a muki úgy volt hülye ahogy van.
És ezekböl napról napra több van.
2011-11-20
19:55:39

"Gondold el mi lenne, ha tömegesen állnának át a háztartások a szilárd tüzelésre."
Pár napja volt egy riport a tévében hogy egyre többen állnak vissza a vegyes tüzelésű kazánra. Egy arcát nem vállaló férfi azt mondta, hogy minden szemetet eléget a kazánban (éppen pet palackot és sörös dobozt dobott a tűzre).
Tudja hogy nagyon rossz amit csinál, de a gázt nem tudja kifizetni és megfagyni sem akar...
2011-11-20
14:26:47
Előzmény: robert #21151#21154
Nem a kéménnyel van a baj,hanem amit benne égetnek.
Vidéken sem birják jobban a füstöt, meg nincs is kevesebb, csak nem mérik.
A szilárd tüzelést az olcsósága miatt "kedvelik", ha azt nem lehet fütsenek villanyal?
2011-11-20
12:04:00
Előzmény: tutibor #21149#21151
tutibor,

A környékünkön jó néhány olyan ház van, ahol olyan sűrű füstöt okád a kémény, hogy összefüggő füstfelhőt okoz. Miért ne lehetne javításra kötelezni az ilyen kémények tulajdonosait? Gondold el mi lenne, ha tömegesen állnának át a háztartások a szilárd tüzelésre. Falvakban esetleg ok, de városias környezetben átállni az egyedi szilárd fűtésekre kivitelezhetetlen.

OFF
Ugyanakkor rálátok a KFKI-ra, ahonnan a jód izotópot eregetik, csak az nem lehet szemmel észrevenni. Még arra sem vették a fáradságot, hogy a környékbelieket értesítsék. Nem tudom hova tejel az a szennyező cég, de a hatóságok egymással versenyezve bizonygatják, hogy ártalmatlan az anyag.

2011-11-20
11:46:28
Most már minden rossz?
A tv-ben volt, hogy ahol szmog helyzet van, ott ne tüzeljenek csak gázzal.
Mert az udvari avar égetés utáni a legszennyezőbb füst a fáé, majd a széné.
Ennyit a megújulókról, meg a spórolásról.
A következő lépés a kocsik matrica szerinti osztályozása után, hogy a kéményeket is osztályozzák.
Gázkémény füstölhet, téglakémény nem.

Biosolar Forum  =>  KÖRNYEZETSZENNYEZÉS  =>  Égetés, füstölés, durrogáslapozz: « előző   1, 2, 3
Copyright © 2005-2019 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva