Biosolar Forum  =>  Hőszivattyú  =>  Hőszivattyú SKlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2014-02-03
14:35:23
Megérkezett a vákuumérőm, ennek örömére leszippantottam az elpár oldalt. Szépen tartja a vákuumot. :-)

Mindeközben építgetem a villamos szekrényt is. A vezetékezés nem egy szépségdíjnyertes, de az elektronok talán eltalálnak rajta. Régen volt már amikor az oskolában, villanygyakszin ilyet kellett csinálni. :-)

T.

Jobbról-balra,
Felső sor: Dupla kismegszakító, fogyasztásmérő, sorkapocs, olvadóbizi, sorkapocs, mágneskapcsoló (kompót), 3db relé (keringető szipóka, elpár venti, tartalék), frekiváltó (kútszivattyú)

Alsó sor: hálózati zavarszűrő, sok szünet:-) ide lesz a 24V-os táp, adagolószelep vezérlő, relék (vezérlő indítás, akku kapcsolás), jófajta házi termesztésű Tramini (az ihletadó).
2014-01-27
15:15:44
Előzmény: medig #45335#45337
update2:

Úgy döntöttem, amíg beszerzem az új HCS-t, addig beüzemelem a cuccot a klímakültérim levegős hőcserélőjével. Annyi energiát öltem már bele, hogy szükségem van egy kis sikerélményre...

update:

Megvan a szivárgás. Sajnos az elpár hőcserélő likas, átereszt. :-( Nem lesz olcsó a megoldása.

SAE menetes kúpos csavarra megy a peremezett cső hollandival.

A víz oldalak még nincsenek feltöltve, ott nem számítok túl nagy problémára. Először a gázkört próbálom tömörré tenni.

T.
2014-01-27
11:31:51
Előzmény: takyka #45212#45335
Takyka:
Milyen tömítésekkel szokás az ilyen klímás szereléseket megoldani? Hadd tanuljak...

hol ereszt? Víz vagy gáz oldal?
2014-01-22
20:18:05
Előzmény: medig #45208#45212
update:

Hétvégén kisavaztam, kilúgoztam, elmostam mindent, fényes mint a tücsök hátsófertálya. Összeraktam majdnem véglegesre, (a szárítószűrőt, meg a friss olajat még nem raktam be) lehúztam a hollandikat izomból, erre most jobban ereszt, mint eddig bármikor. :-(

Sajna nagyon kevés időt tudok rászánni, és baromi lassan haladok. :-( Reményeim szerint Február közepére fel tudom tölteni klímagázzal. Ezenkívül hátravan még a villamos szerelés, vezérlés, vízszerelés mindkét oldalon. Először kúttal fog menni, aztán ha beválik, még megálmodom, hogy nyelőkutas marad, vagy talajszondás lesz.

T.
2014-01-22
18:14:30
Előzmény: takyka #45206#45208
Jól néz ki!! Kíváncsian várom a működési teszteket. Mikorra tervezed a befejezését? Tudom jó kérdés... Vagy inkább kérdem azt hogy mikor lesz bevetésre kész állapotban? Kútvízre terveztd,vagy...?
2014-01-22
14:56:30
Bous,
A vizes-letörlés egész jól működik.
Iszonyat sebességgel áll összefelé a hőszivattyúm. :-) :-(
A hűtőközegkör összeállt, jelenleg a gáztömörségi problémák megszüntetésén dolgozom.
Itt van néhány fotó:

Premier pláne.

Ez még egy régebbi állapot, kicsit módosult a gázkör azóta.

Ez már közelebb van a véglegeshez.

30Bárnál már egy kicsit bugyborékol...

T.

2013-08-04
10:34:03
Előzmény: payagyerek #41590#41594
Ahhoz képest sok munkát fektettél bele,én a szélkerékkel csináltam hasonlót,ami leginkább díszként funkcionál.Azért konkrétan kérdezném,egy komplett szerkezetre lehet-e üzletet kötni veled,vagy marad a gyári lehetőség?
payagyerekVálasz erre
2013-08-03
21:54:36
Előzmény: gaspa #41588#41590
Csak saját mókázásomra fabrikáltam őket annó. Ma már nem, mert nemigazán akad rá időm.
2013-08-03
15:48:42
Előzmény: payagyerek #31922#41588
Már régebben is nézegettem ezeket a víz-víz szerkezeteidet,de akkor inverteres klímában gondolkodtam.Nyár elején kértem róluk árajánlatot,de a feltételek nagyon nem tetszettek,különben is csak kiegészítő fűtésre alkalmas.Nekem radiátoros fűtésem van,az 1:1-es villany kazánommal segítek rá,de a nyári termelést már félúton el lehet fűteni.Ezért merült fel bennem a kérdés,hogy ezeket a hőszivattyúkat csak saját szórakozásból,vagy üzleti célzattal is csinálod?
2013-06-07
23:32:58
Előzmény: takyka #40910#40981
Ha te azt tudnád... :D

Amikor még meleg (már nem vörösen izzik, de bőven 100° felett van), úgy kell lehűteni, hogy közben le kell törölni egy vizes ronggyal... ;)
2013-06-02
08:30:44
Paya,

Megfürdettem jó alaposan sósavban (~25%) az utóhűtőt forrasztás után, de nem akar olyan steril lenni mint a te cuccaid. :-(
Te hogyan csinálod? Savazás előtt lepucolod a folyasztószer maradványokat róla?

T.

2013-04-26
10:09:42
Előzmény: Kartsy #40445#40446
Nincs személyes tapasztalatom ezzel a klímával, csak itt-ott olvastam róla és megemlítettem mint legegyszerűbben átalakítható megoldást.

Peterch időnként jár erre, ő használ ozone klímát fűtésre is (de nem a tart. verziót), megbízhatóságról ő tud valamit mondani.

Simán el lehet rontani a klíma jóságát egy ilyen beavatkozással. Sőt, az az alap, hogy elrontod és sok tapasztalással, állítgatással tudod csak visszatornászni gyári-közelibe.

T.
2013-04-26
01:25:30
Előzmény: takyka #40394#40445
Klassz a cucc! Kár, hogy kínai. :-(

Köszönöm, hogy megemlítetted. Komolyan rámozdultam a témára - gondoltam azért ilyen olcsó, mert nem reklámra költik a zsét, mint a Mitsubishi. :-)
Nem akarom elvenni a kedved, hogy segíts. Mégegyszer köszönöm a linket.

Mond az valamit, hogy az eladó úgy kezdte, mikor érdeklődtem, hogy "nem akar nekem rosszat..." :-)
Alig árulják néhányan, és náluk is kifutó termék... - vajon miért? :-)

a C/C energia osztály az jó? :-) Ha valami C-s, akkor az nyilván kihat a COP értékre is. Ugye?
Tényleg nagyon tetszik, de nem hiszem, hogy, ha lecserélem a Fujitsu ASYG 09 LTCA beltérijét egy lemezes hőcserélőre, és megpróbálom becsapni a vezérlését, akkor le tudom rontani az "A7" energia osztályát "C"-re.
Persze nálam sosem tudni... :-)

Próbáltatok már ilyen Ozon Aqua-t?
2013-04-24
06:39:47
Előzmény: Kartsy #40356#40394
Mivel nem én találtam fel, ezért gondoltam, majd más leírja, de nem...

Ha nem tántorítottalak el, akkor talán az ozone aqua-ból kellene kiindulnod. Annak a tartály helyére rakatsz egy, a Pali által linkelt hőcserélőt, kikísérletezteted a megfelelő gázmennyiséget és ELMÉLETILEG működik a dolog fűtésre.

T.
2013-04-22
21:54:41
Előzmény: takyka #40323#40356
Nos van egy-két oka, hogy hőszivattyút szeretnék.
Eleinte hittem abban, amit a nagy cégek mondanak, levegő-víz rendszerekről:"-20 fok" "COP5".
Mára számomra is egyértelmű, hogy a gáz mellett labdába sem rughat.

Amiért mégis érdekel, van egy ici pici házunk, amit 2 független részre szeretnék osztani, az albérlők miatt. Az áramot előbb tudom megosztani, úgy hogy mérni is tudjam.
Ugyanakkor télen fűt, nyáron hűt. A családban van olyan, aki klímával fűt télen, és fillérekből jön ki. Igaz, Ő nem tette tönkre a levegő/levegő klímát, hogy falfűtése legyen.

Itt ahol meg mi lakunk - tetőtérben, inkább a hűtés miatt gondoltam beépíteni. A falakban és a tetőtér határoló felületeiben is 6mm-es PE csövekben víz kering. Ezt lenne jó 15-25 fokra lehűteni, és nem klímávan tolni a jeges szelet.

Köszönöm a gyors válaszokat és a sok segítséget.
2013-04-22
11:05:48
Előzmény: takyka #40323#40325
"Payagyerek azon kevesek egyike, aki már épített működő hsz-t. Hőszivattyús és recycling körökben nevét csak kellő áhitattal, az égre emelt tekintettel szoktuk kiejteni, miközben virágszirmok libbenek tova a langymeleg tavaszi szellőben. :-)"

:D jaja, tud valamit.... ;)
2013-04-22
10:38:57
Előzmény: Kartsy #40314#40323
Miért szeretnél HSZ-t építeni? Mik a körülmények?

Ha az olcsóbb fűtés a cél, akkor nem érdemes belekezdeni!
Eleve, ha van gáz bevezetve, akkor csak speciális esetekben éri meg levegős hsz-el fűteni. Lásd Robert-Bous mérését az elmúlt télről itt a fórumon.
Bár egy HSZ viszonylag egyszerű szerkezet, de ahhoz, hogy jó hatásfokkal működő berendezést tudj építeni, sokat kell tanulni és szívni. Ahhoz, hogy valaki nulláról jusson el egy JÓL működő berendezésig, több évnyi kitartó fejvakarás és tákolás kell.
A dolog elméletben csak annyi, hogy kicseréled a kondi oldali hőcserélőt vizesre és kész. Gyakorlatban rengeteg megoldandó problémába fogsz belefutni. (Elektronikai, hűtéstechnikai, hegesztő, épületgépész, programozói)
Ezentúl fel is kell szerszámoznod magadat, ami szintén nem két fillér.
Javaslom olvasgasd vissza a HSZ-es topikokat, sok mindent megtudhatsz, képeket is találsz.

Payagyerek azon kevesek egyike, aki már épített működő hsz-t. Hőszivattyús és recycling körökben nevét csak kellő áhitattal, az égre emelt tekintettel szoktuk kiejteni, miközben virágszirmok libbenek tova a langymeleg tavaszi szellőben. :-)

T.
2013-04-21
23:25:51
Előzmény: pali #1880#40315
"A beltéri részét nem kell megvenni, mert a helyére egy lemezes hőcserélőt kell rakni, ami a fűtéskörre dolgozik. Minden funkciója megmarad a készüléknek, csak a hőérzékelőt kell a fűtéskörbe tenni."

Tényleg ilyen egyszerű? Honnan lehet ilyen hőcserélőt szerezni, mekkorát, mennyiért? :-)
2013-04-21
23:11:32
Előzmény: Bous83 #36211#40314
Sziasztok! Hőszivattyút akarok építeni KLÍMÁBÓL. Van klímás ismerősöm, mikor említettem Neki úgy nézett rám, mintha fából akarnék vaskarikát.

KB így képzeltem el az egészet, ahogy Bous83 is leírta: "extra olcsó, akciós inverteres, sima klímát, majd a beltériből kiszeded az elektronikát (valami kell, hogy "meghajtsa" a kültérit), majd Palyától occsóba vennél egy lemezes hőcserélőt (az egyik fele vízkör, másik fele kültéri gázköre) és már kész is..."

kb ez látszik a zubadan-nál is. Kültéri + egy hőcserélő, "és már kész is..." :-)

Tényleg ilyen egyszerű? Mi lesz a COP értékkel? - gondolom a vezérléstől, meg a gáz fajtájától függ leginkább...

Ki az a "Palya"? Ő a helyi halljakend?

Olyan hőszivattyút szeretnék, ami akkor is működik, mikor hideg van!!!! :-) Nyáron pedig meghajtsa a falhűtésem!
"extra olcsó akciós klíma" nem hiszem, hogy tudja a ezeket. Mi van, ha egy Fujitsu ASYG 09 LTCA-t változtatunk át hőszivattyúvá?

már hallom a pesszimistákat: "ha nem sikerül, akkor nagy bukás!" :-) nyilván, valami "olcsó vackot" berhelnék én is szét próbaként!!!! :-D

Tud valaki segíteni a témában? leírás, képek, netán épített már ilyet?
2012-12-01
11:00:10
Előzmény: gaspa #36225#36226
Gaspa,

Bocsi, átsiklottam felette. A Columbus Klíma termékeit ismerem, azok közül ár-érték arányban a Fujitsu levegő-levegő hőszipkákat tartom a legjobbnak. Az elmúlt években kb 100db-ot telepítettünk, és egyetlen géppel volt gond, ott behalt a beltéri ventilátora (BLDC, 300DC-ről megy, 0-5V a fordulatszámjele), ezen kívül soha semelyikkel sem volt gond. Nekünk 6db immáron 6. fűtésszezonban ezekkel fűtünk átmeneti időszakban (no meg sokszor azon kívül is, pl a fürdőszobaival). Ezen kívül biztos van más jó termék is, da azokat kevésbé ismerem, ezért nyilatkozni róluk nem tudok. Egy biztos, hogy pl Panasonic, LG, stb. klímánál keményen meg kell fizetni a márkanevet...

2012-12-01
10:43:40
Előzmény: Bous83 #36211#36225
Ritkán írok,de olvasom a fórumot,a Paya konstrukcióját és a Tiedet is ismerem.Pár sorral ezelőtt írtam,hogy tavasszal beköttetem a klímát,mert megígértem a családnak,természetesen invertereset a fűtéslehetőség miatt.Az összes fűtési fajtámat megtartom,köztük a villany kazánt is(még az infrapanelt is kipróbáltam,ami elég nagy átverés,de a fűrdőkád fölé felszereltem és ott időlegesen bekapcsolva,kiváló érzés).Már amúgy is akartam kérdezni,szerinted melyik gyártó klímáját érdemes venni,ami közepes árú,de megbízható,hosszú élettartamú,kis szervíz igényű(mert ugyebár már ezeket nem olyan alapon gyártják,mint a régi Szaratov és Lehel gépeket,amik talán még ma is működnek néhol).
2012-11-30
21:54:36
Előzmény: gaspa #36207#36211
Gaspa,

A fűtőbetét helyet javallott egy levegő-víz hőszipka. :) (de értem hogy te csak (a lehető legolcsóbban) szeretnél "megszabadulni" a túltermelésedtől)

A leges legolcsóbban úgy úsznád meg, ha vennél egy extra olcsó, akciós inverteres (nagyon fontos, hogy inverteres legyen) sima klímát, majd a beltériből kiszeded az elektronikát (valami kell, hogy "meghajtsa" a kültérit), majd Palyától occsóba vennél egy lemezes hőcserélőt (az egyik fele vízkör, másik fele kültéri gázköre) és már kész is...

Tudom, hogy legalább 2-3 szor annyiba kerül, de 2-3 szor kevesebbet is fogyasztana ugyanannyi hőbevitelhez... ...még értelmesebben szabadulnál meg a túltermelésedtől... ;)
2012-11-21
13:55:14
Előzmény: tutibor #32379#35730
Már én is gondolkoztam rajta, mekkora poén lenne egy sima klímákban is használatos kereszt-váltószelep bekötése, így hidegben fél perc után tolhatná a meleget... :)
2012-08-20
18:10:38
Hőszivattyú (levegő-levegő) autókban!

The heat pump operates in the same way as a reverse-cycle air-conditioning system and consumes little electricity. It produces warm or cool air simply by reversing the cycle of operation. The heat pump generates approximately 2kW of cooling or 3kW of heat with just 1kW of electricity. This also makes for a more stable cabin temperature since it is independent of the calories produced by the motor.
www.renault.com/en/vehicules/renault/pages/zoe.aspx
payagyerekVálasz erre
2012-07-25
23:03:39
Előzmény: payagyerek #31921#31922
Volt 1 szteppadagolóra építés is, mely még erősen félkész. Ez abból is látszik, hogy az előző gépet szétbontottam, majd ugyanabba a kasztniba elkezdtem fabrikálni, közben áthegeszteni itt-ott. Ezért vannak benne festetlen részek és olyan dolgok, amik már nem kellenek (pl. előző UH satuzó lemeze lent, középtől 1 csipetnyit balra).
1.kép.

Ez az alsó fertály, aholis látszik az új UH helye, annak satuzása. (Mindig, mindenkor kisnyomásút használtam UH-nak, de satuzva és alapvetőleg 410 "keménységű" gáztöltettel, kutyulékkal.)
2.kép.

Biosolar Forum  =>  Hőszivattyú  =>  Hőszivattyú SKlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   következő »
Copyright © 2005-2021 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva