Biosolar Forum  =>  Fűtés - Biomassza  =>  Tüzelőanyag (fa, szalma, stb)lapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-11-28
08:45:01
Előzmény: robert #36125#36126
nem nem.. helyi piac.
2012-11-28
08:43:50
Előzmény: zsezse #36124#36125
zsezse,

Ugye nem a tudományos akadémia büféjében hallottad ?

2012-11-28
08:42:25
tegnapi gongyszemek:

"En azert szeretek vizes faval tuzelni, mert tovabb eg! nem kell olyan gyakran raknom ra, nem lobban el annyira gyorsan."

es a masik kontra:

"en meg szeretem hallgatni, ahogy sistereg a fa mikozben eg!"

no comment!
2012-07-15
13:03:36
Előzmény: sándor #31501#31553
sándor:
bevallom a biológiáról annyit tudok, hogy a szex jó dolog és kell szaporodáshoz.
:-) (pfuj sicc)
Ha hagynák azokat a rohadt földeket néhány évente elönteni az ár által. Igen, időnként ahhoz kéne igazítani a növénytermesztést. Hülye egyiptomiak 4.000 évvel ezelőtt abból éltek, nekünk ma itt az űrodessziában nem kell mert az elavult.
Frászt, hagyni kellene a természetet, hogy regenerálja saját magát. Tápanyaggal, vízzel, mindennel. Egy-két év műtrágyáját meg lehetne spórolni. Meg az árvízi védekezés költségét is. Nem, nekünk kellenek a hegymagas gátak. Szerintem egy baromság.
Valahol pedig itt kezdődhetne fenntartható gazdaság.
Fejlődésről már rég nincs szó.

2012-07-13
05:53:15
Előzmény: sándor #31501#31502
Sándor,

"Az energia erdő gondolatát el kellene felejteni. Legalább is a mai gondolkodási szintünkön."

Egyetértek, és szerintem a második mondaton van a hangsúly.
Minden energia előállításában a hatékonyság az első számú szempont. A hatékonyság a rövid távú lehetőségek maximális kihasználását, ami jelen esetben a talaj kizsigerelését jelentené.

Nézzük csak meg a bioetanol és dízel alapanyagok termelésére átállított termőterületeket. Szinte üzleti csodának tartották és egy egész iparág épült rá, elképesztő összegekkel támogatták az államok, és elképesztő pénzeket hozott azoknak, akik idejében meglovagolták a "trendet". És mi lett belőle? Lassan eljutunk oda, hogy büntetni fogják ezt a tevékenységet, mert több kárt okoz, mint hasznot.

Nem lehetett volna a folyamatot előre látni? Talán lehetett, és talán pontosan azért történt így, mert voltak, akik direkt ilyen irányban befolyásolták az eseményeket:
- állami támogatás a hagyományos termelés megszüntetésére
- állami támogatás a bioüzemanyag-gyártás beindítására
- állami támogatás a bioüzemanyag gyártására és értékesítésére
- állami támogatás a bioüzemanyag gyártás felszámolására
- állami támogatás a hagyományos termelés újraindítására

Minden csoda három napig tart. Legtöbbször az üzleti érdekeknek megfelelő hazugságokkal vannak tálalva, és a hosszútávú hatások figyelmen kívül vannak hagyva.

2012-07-12
13:44:14
"Minimális csapadékmennyiség 50 mm/hó"

Szóval még öntözni is kell...
2012-07-12
13:15:55
Előzmény: sándor #31485#31488
Én úgy tanultam még a szakközépben h az akácot az alföldi homok megfogására hozták be, erdősávokat telepítettek.
Ma ezek az erdősávok már csak nyomokban leledzenek, pedig mind az erdészek, mind a mezőgazdák - a zöldekről nem is beszélve - profitálhatnának belőle.
E helyett azt látom h sivatagosodik a 6-os mellett.
Nem akarom szidni az agrárvezetést de itt a Duna mellett öntözésnek alig van híre hamva. Nem ismerem a "támogatási rendszert", de mintha épp ellenirányba menne az egész.
Sőt, rebesgetik a kútadót is.
Hiányzik a jogi fogalmak közül az energia erdő. Mert valami vagy erdő vagy nem. Ha valami erdő oda te mást már soha nem tehetsz. Egy energetikai célú telepítés tarvágása után ott ahol más nem él meg miért kell újra akácot rakni?
Ha ilyen fát raksz vhova akkor az onnantól erdő, ha bele gebedsz is erdőt kell telepítened 8.évi tarvágás után. Szerintem ez nem fog saját maga után rendesen nőni. Más meg mi marad meg?
2012-07-11
13:44:43
Előzmény: grano #31469#31470
grano,

Egyrészt én is arra gondoltam, hogy az intenzív faj kizsigereli a talajt - habár a fa főként a levegőből (CO2) építi fel magát -, másrészről arra, hogy meg van a veszélye annak, hogy kiszorítja a többi fajt.

2012-07-11
13:28:34
Előzmény: robert #31454#31469
el tudom képzelni azt a talajt amit ez maga után hagy a 8. év végén.
Az a faanyag a talajból "jön" ergo ott nem marad semmi.
"Legjobban társítható: lucernával, szójával, hüvelyesekkel" azaz nitrifikáló növényekkel.
Kiváncsi lennék egy előtte-utána talajelemzésre.
Homokra talán, de máshova?
2012-07-11
07:43:07
Előzmény: pali #31452#31454
pali,

Smaragdfa? Csak nehogy evvel a csodafával is úgy járjunk, mint a kínai csodahallal a busával! A tájidegen fajokkal nagyon vigyázni kell, esetleg "elszabadulnak".

SMARAGDFA - Japánból származik, de Kínán keresztül került az Egyesül Államokba valamikor az 1800as években, ahol sok éves fajtanemesítést követően a létrehozott SMARAGDFA kimagasló tulajdonságokat produkál. Az Európai Uniós laboratóriumban történő mikroszaporítással (in vitro) előállított csemetéket Kelebia mellett (Vajdaság) ültetvényen tesztelték és Magyarországon a Homokhátság elsivatagosodó területének rehabilitációját segíti az a mintegy 20 vállalkozás, akik 2012-ben az „Európai Zöld Sziget Programot” elindítják.
A SMARAGDFA különlegességei közé tartozik, hogy nem csak gyors növekedésű, de virágos és nyolc éves korától már kitűnő minőségű – magas fűtőértékű – faanyagot biztosít, amely kedvező összetételével számtalan területen hatékonyabbá teszi a gazdálkodást.
2012-07-11
07:29:23
Sziasztok!

Megérkezett Magyarországra a legújabb csodafa: -www.zoldforradalom.blogspot.de/p/kinai-csaszarfa.html

Kíváncsi vagyok az eredményekre.

Pali
2012-04-22
17:00:27
felcsaptam iratmegsemmisitonek. egy konyvelo ismerosom a minap panaszkodott, hogy kb kisteherautonyi iratot, papirt kellene megsemmisitenie egyik masik ugyfele szamara. termeszetesen felajanlottam neki a krematorium lehetoseget:) eljen az ingyen tuzeles!
zsbalazsVálasz erre
2012-03-28
18:26:22
Előzmény: robert #27679#27778
Róbert

Nem tudom hová illik a listába, de mi fogunk kitermeltetni saját erdőt és az értékének 40%-a lesz a kitermelési szállítási költség. Kb 1 millió/ha marad, ha ezt kollektorba/napelembe fektetem "elüldöznek" a háztól.
2012-03-14
10:28:42
Előzmény: sándor #27166#27179
Sándor!

Miért törlöd ki a válaszomat?

És miért írsz ilyet? "De kérdezem, minek saválló égőfej, ha nem savas az égéstermék"

Ajánlom figyelmedbe:

"A fűz magas klórtartalma a szénnel, és vízzel találkozva az égés folyamán sósavat alkot, ami a házi kazánok gyors korrózióját eredményezi. Az erőművi kazánok égésterének gyors eltömődését okozza az alacsony hamuhőmérséklet, ami miatt új típusú égéstér-kiképzést, többletberuházást igényel a felhasználótól."

www.bitesz.hu/energianovenyek/fuz-es-sida-energetikai-celra.html

Üdv:

Hunor
2012-03-14
09:39:14
Előzmény: sándor #27166#27177
Sándor!

Küldözgetsz mindenféle szaksajtót, hogy mivel lehet tüzelni, és mivel nem! És akkor miért teszel fel ilyen kérdést "De kérdezem, minek saválló égőfej, ha nem savas az égéstermék". Én 6 évig tüzeltem kukoricával, ezalatt két "xxx" kazánomat tett tönkre! Ezért vettem olyat aminek saválló a feje, és az égőtér!

Hozzáteszem, hogy az energia fűznek amit 2 hektáron tesztelek még nagyobb a sav tartalma! Nagyon leragadtunk a szalmánál, mint ha csak az lenne az egyetlen megoldás az eltüzelhető anyagokra!

Üdv:

Hunor
szocsmarciVálasz erre
2012-03-14
09:26:46
Előzmény: sándor #27166#27175
"szocsmarci! Belekeveredtél Te is." - Bocsi, csak ez olyan téma, amiről azt hiszem, hogy értek hozzá, hiszen olyan egyszerűnek tűnik.

OFF: Hirosimai képek ma: www.google.hu/maps?q=hiroshima%20v%C3%A1ros&layer=c&ll=34.400996,132.459970&cbll=34.400996,132.459970&photoid=po-3259390&z=10&ei=_ERgT76jDsbZtAb3zIyvBg&sa=X&oi=geocode_result&ct=photo-link&cd=1&resnum=1&ved=0CCQQ8wEoADAA
Csak elgondolkodtatás képen linkelem be. Mindenki retteg az atomszennyezéstől, mások meg 70 év elteltével ott születnek, és nőnek fel. A statisztikákat a torzszülésekről nem ismerem, de a képen nem látok egyetlen három lábú embert sem.
Élnek és túlélnek.

Mellékelek egy táblázatot - Szilárd-tüzelőanyagok alkotóanyagainak különböző emisszió értékei. Innen szedtem: www.vgfszaklap.hu/cikkek.php?id=1713
Tényleg, van egy pár anyag a szalmában, ami elégetve nem túl szerencsés elegyet képezhet. De külön kell venni, a lehetséges károkat.

1. kazántestben, kéményben okozott savasodás - ez probléma lehet főleg nagy méretekben, de kis kazánnál, nem hinném. Zsezse írta, hogy mindent megeszik a kazánja, még szénát is, hogy a fehér (klórozott) papírról ne is beszéljünk. Az igaz nem írta még, hány éves a kazánja, biztos nincs még 30 éves. De talán jobb a hatásfoka, mint a régi szovjetnek.

2. környezeti károk - a szalma megköti a klórt, ként, nitrogént (jobban mint a fa). Ha a pofájába kapja az ember a füstöt, az biztos nem szerencsés. Ha már eloszlik a levegőben, és semlegesítődik, akkor már mindegy, több klór nem lesz a földön a szalma elégetésével.

"Írod Pécs új erőművét. Addig szekálták őket a fatüzeléssel, hogy váltottak. Most ezt támogatják." - A biomasszát támogatják, nem a szalmát. Csak jelenleg ez tűnik gazdaságosnak, ezért döntött a Pannonpower Holding a szalma mellett.

"Most szűrhetik a füstgázt, kereshetnek helyet a mérgező hamunak, szállíthatják iszonyú költséggel száz kilométerekről a szalmát."
- a füstgázt mindig szűrik!
- hamu csak gáztüzelésnél nincs, széntüzelésnél is volt, és fatüzelésnél is van. Azt nem tudom, mennyire mérgező, de nem emlékszem, hogy ezért vízmentesen zárt depóniát épített volna az Erőmű - talán nem is kell?
- a szalma beszállítására 100 km-es körzetet határoztak meg, hogy ezt mennyire fogják betartani, nem lehet előre tudni. De költséges lesz a mai gázolaj árak mellett, és az útminőségre sem lesz jó hatással.

"Ugyan hová kerülnek a tüzelőanyagban felhalmozott mérgező anyagok?
Hát persze, hogy a légkörbe, onnan az általunk fogyasztott növényekbe."
És hova lesz a mérgező anyag, ha nincs szalmatüzelés? A földben lévő víz feloldja ezeket az anyagokat, a víz elpárolog, és az esőből visszahullik a zöldséges kertekre.

Én nem védem a szuperkazánt, vegye az, akinek van 2,5 + 1 millió forintja a komplett kazánházra. És zavar Veled együtt, hogy kevés az átadott műszaki információ, de ennyi. Hunor is csak megélni akar, ha van kereslet a kazánjára, és jó minőségű a kazánja, akkor csinálja.

ELŐZMÉGY
SÁNDOR #27166
szocsmarci!

Belekeveredtél Te is. Én már túl vagyok a veszprémi "alapcégen".
Ott már 70 felé közelít a tüzelőfajták száma, csak éppen egy rendes felsorolás hiányzik.

A szuperkazánról semmilyen műszaki adat nem áll rendelkezésre.
Az van, hogy rendelhető saválló égőfejjel is. De kérdezem, minek saválló égőfej, ha nem savas az égéstermék?

Itt egy pici összefoglaló a talajtisztító, csak fűtésre hasznosítható haszonnövényekről:

>
Nagyon nagy lehetõség nyílik továbbá a nehézfém szennyezéssel sújtott területek
energianövényekkel történõ különbözõ színtû kármentesítésére is. Erre teremtett
precedenst a közelmúltban megtörtént sajnálatos természeti katasztrófa, amely a
Tisza és Szamos folyókat mérgezõ, toxikus anyagokkal és nehézfémmel árasztotta
el. A vízi élõvilág megsemmisülése mellett, a mezõgazdasági mûvelés alatt
álló területek is hosszú idõre alkalmatlanná váltak élelmiszer vagy takarmány
elõállítására. Azonban ezeken a területeken – minden különösebb nehézség nélkül
– lehetõség nyílik növényalapú tüzelõanyag elõállítására.
>

Ugyan hová kerülnek a tüzelőanyagban felhalmozott mérgező anyagok?
Hát persze, hogy a légkörbe, onnan az általunk fogyasztott növényekbe.
Különösen Hunorék szűrés nélküli kazánjaiból. A hamujuk meg szennyezi a talajvizet.

Nem véletlen, hogy ennyi idővel Csernobil után egyes Skandináv területeken még mindig tilos a vadászat, a gombaszedés, az erdőjárás, a fák kitermelése még tüzelő céljára sem engedélyezett, nem hogy épületfának.
Szerinted miért olyan olcsó az Ukrajnából behozott, előmunkált építési fenyő?

A mezőgazdasági termékek mindegyike gyűjt valami károsat. A szalma például klórt is. Az égetésekor klórgáz, sav kerül a levegőbe.
Nem vagyok a lökött zöldek pártján, de a Tokaj mellé építeni akart szalma erőművet én is elleneztem.

Írod Pécs új erőművét. Addig szekálták őket a fatüzeléssel, hogy váltottak. Most ezt támogatják.
Eddig kitermelésre felvásárolt, vágásérett erdőkből dolgoztak. Az újratelepítés az előírásoknak megfelelően történt.

Most szűrhetik a füstgázt, kereshetnek helyet a mérgező hamunak, szállíthatják iszonyú költséggel száz kilométerekről a szalmát. A szükséges vetésforgó miatt a helyi előállítás nem lehetséges.

2012-03-14
08:03:50
Előzmény: sándor #27166#27171
Sándor,

OFF
"Szerinted miért olyan olcsó az Ukrajnából behozott, előmunkált építési fenyő?"

És miért onnan importálják a fabrikettet? Tud valaki sugárzásmérő műszert
kölcsönadni?

2011-12-16
20:30:16
Előzmény: macko003 #21893#22017
Én keverem a szénport forgáccsal, teszkós zacskóba teszem, a tűztér közepére rakom (ott nekem nincs rács, mert öntvény a kazán) a zacsi köré szén vagy fa és szépen elég. A lényeg, hogy gyújtás után nem szabad a tüzet bántani, ha ráraksz fát akkor óvatosan, hogy nehogy berobbanjon a szénpor, ha felvered a kazánban. Több mázsa fűrészport és szénport tüzeltem el így.
macko003Válasz erre
2011-12-12
00:11:25
Előzmény: sándor #21897#21901
Sándor,

Köszönöm a tippet, akkor ezek szerint jó úton jártunk. Jó hallani, hogy nem kell golyóval és pvc csővel játszani.

Mi inkább már gereblyézzük, kevésbé poros a folyamat.

macko003Válasz erre
2011-12-11
22:03:42
Előzmény: takyka #21894#21896
Mi olyat próbáltunk, hogy vízzel golyóvá gyúrtuk, illetve pvc cső, vízes szénpor bele, és ütögetéssel tömörítés, majd száradás. Az elején elkezd izzani a szénnel érintkező része, de egy fél órán belül szétesik, és eltömíti a szenet, majd átizzik az egész, és nem jön ki szénpor, de ennyi erővel be is lapátolhatom, amihez izzó szén alap kéne, ami lemez kazánban...
2011-12-11
21:40:02
Előzmény: macko003 #21893#21894
egyszer (cirka 20éve) az Ezermesterben olvastam, hogy valaki csinált fából egy rácsot, azt feltöltötte szénporral, majd óvatosan nyakonöntötte ftt tészta vízével. Száradás után egyben maradt a cucc és lehetett vele tüzelni.
T.
macko003Válasz erre
2011-12-11
20:06:00
Mit lehet kezdeni a szénporral?
Elkezdtünk vegyes tüzeléssel fűteni (2 hónapja), viszont most jutottunk el oda, hogy a koksz rakás maradék kb 1m3-e tele van porral, és abból kell "vadászni" a kokszot. Lemezkazán révén csak kis mennyiségű kokszot teszünk a fához.

A koksz még anno a ház légfűtését biztosító öntött vas kazánhoz lett rendelve, így csak a megmaradt adagot szeretném felhasználni ha nincs más, megszabadulni tőle.
Eddig egy sitteszsák van félig porral, kb 50 kg lehet, szerintem még 2-3x ennyi lehet szén között.

5letek?
2011-11-28
11:28:13
Ez is szuperül ég: meggy, szilva, őszibarack mag, mogyoró és dióhéj... stb... de főleg gyújtósnak jó.

2011-11-18
10:45:57
levagtak a faluban a villanyvezetekek korul az agakat, ma jott egy aprito auto.
Rakerdeztem, hogy elado-e az apritek, erre ingyen odaadtak:)
Nem sok, de egy platonyi.
2011-11-14
18:01:31
kaptam ma egy zsak szotyi hejat.
Hat, erdekes szaga van :) es tomenyen eleg nehezen eg. Apritek adagolos egofejes kazanban hasznaltak, ott allitolag jol muzsikal.
A bemehotban inkabb keverve kellene elegetni, mert eleg tomeny es elegge gazosodik is:)
viszont jo kaloriaja van, az szent igaz:)
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Biomassza  =>  Tüzelőanyag (fa, szalma, stb)lapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6   következő »
Copyright © 2005-2019 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva