English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Padlófűtés  =>  Padlófűtéslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2014-01-04
17:19:35
Előzmény: robert #44722#44723
robert:

De ha nem érthető:
azt írtad, azért nem javaslod a lamináltat, mert eltüzelted és csúnyán égett _> párologhat belőle vmi nem kívánatos.
Erre, írtam, hogy szerintem szobahőmérséklet környékén nem fog párologni.
De ha elégeted akkor a benne levő műanyag már csúnya lesz.
2014-01-04
16:57:22
Előzmény: grano #44721#44722
grano,

Hol kapcsolódik ez az írás ahhoz, amiről beszélünk?

2014-01-04
16:23:47
Előzmény: robert #44706#44721
robert:
az én véleményem szerint a laminált parketta egy padlófűtéshez kellőképpen hőálló, sőt a normálisabbak feltüntetik, hogy mehet e padlófűtéshez.
pl:
www.diego.hu/admin/kepek/file/WS_hasznalati_utmutato_HU.PDF

De: én azzal nem fűtenék. Sok műanyagot tartalmaz. Begyújtani, rásegíteni esetlegesen igen, de azzal érdemi hőmennyiséget nem termelnék, szerintem rengeteg mérgező anyag keletkezhet az égése során.
Volt anno műanyaggal egy negatív tapasztalatom, a gatyám majdnem ott maradt én azóta kerülöm a műanyag égetését.
2014-01-04
14:54:21
Előzmény: villam64 #44714#44720
Köszi, asszem a nappaliban kellene a legmelegebb, a gyerekszobákba és a hálónkba elég lenne 1-2 fokkal hűvösebb. A szaki marha értelmesnek és felkészültnek tűnik, remélem, ajánl valami jó megoldást erre is, de én azért szeretek több helyről is tájékozódni :)
2014-01-04
14:51:52
Előzmény: robert #44713#44719
Igen,követtem,ha egy mód van rá, "monokultúrát" szeretnék az olcsóbbsága miatt és aköltséghatékonyabb üzemeltetés miatt. Ha egészségügyi probléma sincs, akkor nálam ez a nyerő, főleg, hogy kezd végessé válni a rá fordítható keret.
villam64Válasz erre
2014-01-04
13:34:57
Előzmény: dsteel #44712#44714
Amennyiben a padlóra az elosztó előtt egy közös keringtető van, akkor thermofejekkel állítható a szobákban a hőmérséklet (a szobákban lenne egy felállás, ezzel lehetne fojtani az áramlást), mert az osztó-gyűjtőből tud másik körbe is áramolni a víz. A szobatermosztátot oda tenném, ahol a legmelegebbet akarok, vagyis a leghosszabb fűtési idejű helyiségbe.
Elméletileg nem ilyen finoman az osztó-gyűjtőn elhelyezett csapokkal is lehet variálni átfolyás mennyiséget, mely befolyásolja az egyes körök által leadható hőmennyiséget, így a helyiség hőmérsékletét.
2014-01-04
13:18:03
Előzmény: dsteel #44712#44713
dsteel,

A szelepeket az osztó-gyűjtő tartalmazza, és kapilláris (segédenergia-mentes) szabályozókkal bővíthető.

Ha követted a hozzászólásokat, akkor láthatod, hogy nálunk is döntően padlófűtés van, nem vagyok az ellensége. De nem minden szobába tettem, nem gondolkodom "monokultúrában".

2014-01-04
13:16:12
Előzmény: takyka #44702#44712
Látom, parázs kis vita keletkezett, ez a hozzázólás (és még pár) viszont a kedvemre van, hajlok a csak padlófűtésre. Viszont: az lehet egy probléma, ezen most gondolkodtam el, hogy ha a - nappaliban lévő - termosztátot 22 C-ra állítom, az ugye sok hálószobába. A gépész 8-9 körös padlófűtésről beszél, lehet, hogy kellene egy kis elzáró vagy termosztátfej vagy nem tudom mi a hálószobai körre, hogy azt egy kicsit szűkebbre csavarjuk, így a háló nem melegedne annyira, mert mi szeretjük a hűvös hálót, ráadásul az ágyunk is nagyon alaconyan van. Szerintetek van lehetőség az egyes körökre valamilyen szelepeket szerelni, hogy úgy állítgassuk, vagy inkább ne? A radiátornál megszoktuk, hogy mindegyik szoba külön állítható, élünk is ezzel a lehetőséggel most is.
2014-01-04
13:13:46
Előzmény: takyka #44710#44711
takyka,

Nem gyötrődök, hanem próbálom elkerülni a kockázatokat (ismeretlent).
Lehet, hogy ez már az öregség jele, de én inkább a magamra nézve hízelgőbb tapasztalat jelzőt használom :)
A be nem látható kanyarban előző fiatal versenyzők szerint "no risk, no fun". Sok szerencsét hozzá!

2014-01-04
13:05:21
Előzmény: robert #44708#44710
Nem erre gondoltam. Hanem arra, hogy ugyanaz a helyzet az említett műszaki berendezésekkel kapcsolatban is. Van aki állítja, hogy rákkeltő a használatuk, van aki meg cáfolja. Csak éppen bizonyítani nem tudja senki pro és kontra. Ugyanez a padlófűtés porlebegtetésével, meg mostmár a lamináltpadló kipárolgásával.
Ha minden ilyen kinyilatkozást kritika nélkül elhiszünk és gyötrődünk rajta akkor fogunk csak hamar meghalni, mert felvágjuk az ereinket. :-)

T.
2014-01-04
11:05:31
Előzmény: takyka #44707#44708
takyka,

Ismerős érvelés: "Annyi minden káros hatás ér minket, akkor nem mindegy, hogy egyel több, vagy kevesebb?"
Nekem nem mindegy, egyébként pedig mindenki tegyen a belátása szerint.

Megjegyzés: mikróban sem melegítek műanyag edényben, és nem azért, mert deformálódhat.

2014-01-04
10:53:11
Előzmény: robert #44706#44707
Én is eltüzeltem a laminált padlómaradékomat, ebből is jött kékes láng, (nem lángszóró szerűen). Igaz, nem a legolcsóbb típus.

Mikrót, mobiltelefont, wifit használsz? Nem félsz, hogy rákkeltőek? Szerintem ua. sztori.

T.
2014-01-04
10:36:57
Előzmény: takyka #44702#44706
takyka,

1.
A padló alatt magasabb a hőmérséklet, mint a felületén.

2.
Pár éve egy lakásfelújítás alkalmával felszedtem az előző évben rakott laminált padlót, és az alatta lévő 50 éves parkettát felújíttattam.
Az elmúlt télen a mintegy ~30m2 laminált padlót tüzeltem el a kandallóban.
Minden esetben megtörtént, hogy egy adott hőmérsékleten a parketta éleiből kb egy percig lángszóró-szerűen valamilyen gáz lövellt ki és égett magas hőfokon (úgy kellet elhelyezni az anyagot, hogy ne érje a kandalló üvegét a hő és a korom ).

Én ettől a valamitől tartok.

2014-01-04
10:11:44
Előzmény: szocsmarci #44697#44702
Értem és tudom ezt az elméletet. Vitatkoztunk itt már erről párszor, továbbra is állítom, hogy egy normál szigetelésű házban az alacsony padló-levegő hőmérséklet különbség miatt a jelenség nem létezik.
Nem mint általános érvényű bizonyíték, de az egyik gyerek is és én is por allergiásak vagyunk. Ennek ellenére sokat fetrengünk játék közben a fűtött padlón, de nem tapasztalok irritációt. Pedig nálunk a páratartalom is alacsony a szellőztetés miatt.

Róbert,

Tudtommal a folyamatos tartózkodásra szánt helyiségekben a padló nem lehet melegebb 28°-nál. Nyáron egy tetőtérben simán lehet ennyi, akár 30° is. Akkor nem probléma a kipárolgás?

T.
2014-01-04
10:04:50
Előzmény: ferke #44700#44701
ferke,

"A parkettáról nem párolog a lakk?"
Sokféle oldószermentes "lakk" kapható, ráadásul a parkettázók is jobban szeretik.

Nem a kopásállósággal van gondom, hanem az összetétellel. A kereskedőknek fölösleges erre vonatkozó kérdést feltenni, mert nem tudnak válaszolni, és egyébként se mondanák azt, hogy ne vedd meg az árujukat.

Én nem vagyok vegyész, csak óvatos, ezért kerülném a bizonytalan összetételű anyagok melegítését abban a helységben, ahol az életem egyharmadát töltöm.
Ezért ajánlottam inkább a radiátoros fűtést a hálóba, de a falfűtés is biztosan jó.

Ez az én véleményem, másnak más a véleménye, döntened neked kell :)

2014-01-04
09:50:47
Előzmény: robert #44670#44700
Robert!

Most elgondolkoztam kicsit. Nekem is laminált van a padlófűtéses hálóban. Olcsót vettem, mert nem láttam értelmét többszörösét kiadni egy 5*nagyobb kopásállóságúért. Ahol vettem kifejezetten kikötöttem, hogy padlófűtéses szobába kell. Azt mondták, hogy a most gyártott lamináltak 90%-a mehet padlófűtéses helyiségbe. Ezért vettem. No meg azért, mert a házfelújítás csúszott, és már nem fért volna bele az időbe a parkettázás. A parkettáról nem párolog a lakk? Vagy akkor mi a jó burkolat a hálókba, nappaliba laminált helyett?

Ja egyébként én is allergiás vagyok. A padlófűtésnél közel nincs annyi por a levegőben, mint pl. padlószőnyeges szobákban.
villam64Válasz erre
2014-01-04
09:48:30
Mondjuk én nálam van por a radiátoros fűtés mellett, csak nem 100 cm-ig, hanem az egész szobában. A porszűrős ventilátor az ideális. Az, hogy padló, vagy radiátor, az mellékes. Amikor a helyiségben tartózkodik valaki, akkor járatni kell. Fel kell használni a riasztó mozgásérzékelőjét a porszűrő vezérlésére. Intelligens ház.
szocsmarciVálasz erre
2014-01-04
09:42:49
Előzmény: takyka #44691#44697
A padlófűtés "állítólag" 80-100 cm-es magasságban a szoba egész területén lebegteti a port. Pont abban a magasságban, ahol a kisgyerekek feje van, ezért van az elmélet szerint magasabb valószínűsége azt asztmának. Hangsúlyozom, hogy minden elméleti (tehát a por, és a betegség ok-okozati viszonya is). A radiátor a port körbeviszi a szobában, és ha nem közlekedünk az arcunkat a falnak, a padlónak, vagy a mennyezetnek nyomva, akkor nem érinti az áramlás a fejünket.

Ui.: Én minden szívfájdalom nélkül betervezek laminált padlós helységbe padlófűtést. A hőt leadja, a betonozás felfűtése tisztázott, a laminált padló gyártója nyilatkozik, hogy megfelel X °C felületi hőmérsékletű padlófűtéshez a terméke. Mi kell még?
2014-01-04
08:14:53
Előzmény: robert #44670#44691
Nem azt mondtam, hogy minden esetben jó a padlófűtés-lamináltpadló kombó, hanem hogy létezik régóta működő megvalósítás.

A téma felvetésben szereplő sorház a két homlokzatán 10cenya szigeteléssel könnyen lehet kis fűtési igényű...

Ja mégegy. Felmerült itt, hogy allergiás a háziasszony ezért félnek a padlófűtéstől, mert lebegteti a port. Ez egy ordas nagy tévhit!
A radiátor nem kavarja a port? Látott már valaki szürke plafont a radiátorok felett? Az vajh mitől lehet?

T.
2014-01-03
15:16:44
Előzmény: takyka #44663#44670
takyka,

Úgy gondolom, hogy nem azokba a házakba raknak olcsó laminált parkettát, amelyeket a részletekre és összefüggésekre tekintettel terveznek.
Ezért a részletek ismerete nélkül én a kedvezőtlenebb körülményeket feltételezve mondok véleményt.

Az ismerősödnek semmi gondja vele? Az én ismerősöm be nem látható útkanyarulatban is szokott előzni, eddig neki sem volt gondja belőle :)

2014-01-03
13:05:48
Ismerősnél is hagyományos laminált padló van padlófűtésen 10+ éve. Nincs semmi gondja vele. (műanyag ablakok, 30-as ytong falazat)

Robert, ezt gondold át mégegyszer. Egy jól szigetelt házban nem lesz melegebb a padló a legnagyobb hidegben sem, mint nyáron egy hűtetlen tetőtérben...

T.
2014-01-03
12:56:06
Előzmény: Ferke #44653#44661
Ferke,

Lehet neked mázlid van, de itt is már sokszor volt szó arról, hogy milyen nehéz száraz fát szerezni, illetve valószínű a 999Ft-os padlót nem szárítják hónapokig kemencében...

A hálónkban nagy ágy van ágynemű tartóval, sőt még van egy szekrénysor is de nincs fűtési gond.
2014-01-03
09:45:16
Előzmény: dsteel #44647#44654
dsteel,

Szerintem egészségre ártalmas a fűtés csövekre laminált parkettát rakni.
Ezek a vackok tele vannak ragasztóval, amely a melegítés hatására kigőzöl.

2014-01-03
09:40:03
Előzmény: nadtom #44631#44653
nadtom!

Nekem 2 szobában laminált van a padlófűtésen. Semmi baja azon kívül,hogy lassabban reagál a fűtésre. Pedig vásárláskor gondolkoztam a magas kopásállóságú extra garanciás laminálton(8000ft), mégis egy 999ft-osat vettem. Úgy voltam vele ha 2 évente kicserélem akkor sem kerül annyiba mint a másik. Eddig semmi baja. Az viszont biztos ha a hálóban padlófűtés van akkor csak keretes ágy jó, mert az ágyneműtartós nem engedi fel a meleget.
villam64Válasz erre
2014-01-03
08:59:24
Előzmény: dsteel #44647#44651
Vésni nem kell.
Elképzelés: Lefekteted a padló fűtés csövet. Visszaérsz a keverőszelephez, de nem viszed a keverőszelepbe, hanem a legközelebbi falon is tovább vezetve hullámvonalban rakva eljutsz a sarokig, ahol átvezeted lenn, vagy fenn a csövet a másik falra, ott is meg csinálod a hullámokat, majd a következő fal, majd a következő, és már körbe is értél, és ekkor vezeted a keverőszelepbe. Tetőlécet, vagy párnafát teszel a csövezés köré, erre felcsavarozod az 9,5 mm-es gipszkartont, a párnafát is letakarod felülről gipszkarton csíkkal, vagy valamivel. Helyigény 3,5 cm kiemelkedés a falon, mint egy lambéria.
Számolás: 20 m2 helyiség, 100 m padlófűtés cső helyett 200 m cső 17 ezer helyett 34 ezer, 18 m * 1,2 m * 9,5 mm gipszkarton 8 * 1200 = 10 ezer, párnafa, csavar, tipli, valamennyi. A plusz költség a padlófűtéshez képest 30 ezer forint/20 m2.
Dupla fűtési felület. A parketta, a kicsi az valószínűleg szárad. A nagyobb padlókat sem szabad ebben az esetben szárítás nélkül rögzíteni, csak amikor már folyamatosan megy a fűtés és beáll az egyensúlya. Meg fontos szempont lenne, hogy a burkolat minél kevésbé szigeteljen. A hőszigetelőanyag 0,04, fa 0,12, gipszkarton 0,24. Hidegburkolatot nem tudom, de ott még hatalmas beton tömeget is melegen tartanak valamiért.
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Padlófűtés  =>  Padlófűtéslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21   következő »
Copyright © 2005-2014 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva