English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés - Padló  =>  Padlólapozz: « előző   1, 2, 3   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2013-06-28
13:54:13
Előzmény: st6969 #41117#41123
Azóta annyi info van, hogy 8cm-es EPS100-at tudok venni (ez fér bele a keretbe, és van is készleten itt helyben).
Remélem ez elég lesz...
Szedett már fel vki ilyen halszálka parkettát? Szokott ez alatt beton lenni? Milyen vastag? Ha igen, akkor mitől dohosodik?
2013-06-27
23:53:14
Sziasztok!
Északi tájolású (leghidegebb) szobánk jelenleg halszálka parkettás (66-os építésű kisméretű téglaház). 3 éve vettük, akkor fólia és majd laminált parketta lett rátéve. Mára igen dohos lett a szoba. Ezért úgy döntöttünk, hogy rendes aljzatot csináltatunk (szerelőbeton/vízszigetelés/hőszigetelés/símított beton).
Kérdésem, hogy milyen fajta és milyen vastag hőszigetelést javasoltok?
Szerintetek a halszálka parketta alatt van beton is? Az milyen vastag lehet?
Köszönettel:
st
2010-11-04
16:16:00
Nem tudom mennyivel lenne kevesebb munka számodra, elég sz@r dolog plafonra üveggyapotot rögzíteni. Valamiből kell egy keretrendszert építened, ami közé berakod az üveggyapotot és felrögzíted rá a farostlemezt. Nem érzem gyorsabbnak, mint néhány dűbellel és ragasztóval felfogatni akár eps lapokat és azt lehálózni. Ha az árban a megoldásod jóval kedvezőbb, megértelek, de időben szerintem nem jársz jobban.
2010-11-03
19:23:13
Új ötletem támadt. Mi lenne, ha építenék egy álplafon szerűséget a pincébe, vékony farost lemezből? A farost lemez és a plafon közé meg mehetne üveggyapot. Az könnyű is, olcsó is. Jó lehet az?
2010-10-28
09:56:32
Marton,
plafonra felrakott szigetelést mindig érdemes dűbellel rögzíteni, ha nem akarsz pár év múlva meglepetést. A födémen a járkálástól is kis rezgések keletkeznek, ami a merev ragasztót idővel elválaszthatja a plafontól. Néha érezni is lehet, ahogy valaki végigtrappol a födémen, a pincében rezeg a lámpabura.
Mivel kicsi a belmagasság vastag szigetelést nem rakhatsz, ezért nem kell sok dűbellel rögzíteni, de azt mindenképp egyenletesen oszd el a táblán. Rakhatod úgy is, hogy a táblák illesztésénél a négy oldalra (vagy sarkába) raksz egyet-egyet, így egy dűbel rögtön két táblát rögzít, de a táblákat ne nyomja el egymástól, ne keletkezzen rés köztük.
A purhab szerű ragasztóval nekem nincs tapasztalatom, elképzelhető a rugalmassága miatt dűbel nélkül is megfelelő és időtálló rögzítést ad vékony eps lemeznél.
2010-10-27
08:26:55
abigel,

Minden helységbe szükséges, a mérettől függetlenül. A lemezek kevesebbet mozognak, mint padlófűtés esetén, de néhány milliméter változás is képes olyan feszültségeket okozni, ami valamilyen romláshoz vezet.
És még valami: a helységek között (ajtónyílásokban) mindenképp kell dilatációs hézag, és később a burkolatban rugalmas összekötő a hézagok felett. Ha küszöb van, akkor egyszerűbb az eset.

2010-10-26
21:30:25
Robert!

Még akkor is kell ilyen merőleges szigetelés a fal körül, ha a fal nálunk már szigetelve van. Úgy értem, hogy prokonceptes fallal bővítettünk, aminek a zsaluja polisztirol elem belül 5 cm-s és abba öntöttük a betont. Szóval a falon tulajdonképpen körbe van 5 cm szigetelés alapból. Ez gondolom a dilatáció miatt kell igaz?

Minden helyiségnél kell ilyen 2 cm-es polisztirol a fal mellé körbe? Úgy értem, hogy függ a helyiség nagyságától az, hogy kell e ilyen vagy nem? Pl:egy 1,7 m2-es wc-nél is kell ilyet tenni?

Bocs a sok buta kérdésért!
2010-10-26
21:06:06
abigel,

Igen az. A felbeton körül nem szabad elhagyni, a szigetelésben elhagyható, mert nem készülnek nagy összefüggő felületek a perlitbetonból.
2010-10-26
20:55:39
Robert!

A pirosat és a sárgát értem a rajzon. De a zöldet nem :-((( Most az a 2 centis polisztirol a szerelőbeton síkjára merőlegesen megy a fal mellett? Úgy mint a te második képeden látni?

Akkor nem jó megoldás, ha az egészet thermobetonnal öntjük ki?

2010-10-26
20:26:07
abigel,

Én csak egyszer bontattam vissza egy helységben a csöveket, amikor megláttam ezt a szerelési stílust. Utána szépen a fal mellett vezettek mindent. Nem így kell spórolnia a csövekkel, képzeld el mi lesz, ha egy fitting egy év múlva csöpögni kezd (nálam megtörtént, a fal mellett két tenyérnyi betont kellett csak feltörni).
A háló el van vágva (100x100x6) a csatorna csöveknél, mert kiemelkednek egy kicsit, de utána betonvasdarabkákkal van megfoltozva.

Tényleg padlófűtésre gondoltam.
Kicsit összefirkáltam a rajzod. A zöld vonalak a fal mellett elengedhetetlen hézagokat jelzik (2cm-es polisztirolból csíkokat vágva).
A sárga rajz, a szigetelőtábla körvonalai, a ciklámen a thermobeton.

2010-10-26
19:57:44
Itt vannak a képek, az utolsó a legdurvább. Szóval ide nehéz lesz bevágni a szigetelést és még nincs kiépítve a szennyvíz elvezetés.

2010-10-26
19:36:06
Most jutott eszembe, hogy te lehet fűtés cső alatt padlófűtésre gondoltál. Akkor én fejeztem ki magam rosszul. Nálunk radiátorok vannak, szóval fűtéscső alatta keringő meleg víz csövére gondoltam.
2010-10-26
19:31:33
Robert!

Hát akkor nálunk valamit nagyon nem jól csináltak. Nálunk a fűtéscső is a szerelőbetonon van, nem a szigetelés fölött. Ráadásul elég kacifántosan. Meg ugye a szennyvíz is ott lesz hétvégére, az is megnehezíti a helyzetet. Megpróbálok képet készíteni róla. Ahogy nézegettem, így elég problémás szépen bevágni. És mi lenne a véleményed arról, ha thermobetont használnék polisztirol helyett?

Igen, a hálót nem felejtettem el. Tudsz méretet mondani: kb. milyen "vastag" legyen?
2010-10-26
08:38:53
abigel,

A fűtés csövek a szigetelés fölött futnak, avval nincs gond. A szerelőbetonon közvetlenül csak az elektromos csövezés fut, amit sem célszerű "tökön át, babon át" vezetni, hanem párhuzamosítani, kötegelni. A csövekre (köré) beszabott szigetelőtáblák közé polisztirolgyöngyökből készített könnyűbeton önthető.

Ha két réteg polisztirolt fektetsz, pl 2x5 centimétert az 1x10 cm helyett, akkor az első réteget szorosan beszabod, a másodikat kötésben fekteted le. Így összefüggő hézagmentes szigetelés alakítható ki.

Akárhogy is csinálod, ne felejts el a szigetelőre fóliát fektetni a betonozás előtt. A betonréteg inkább több legyen, mint kevesebb 6 centiméternél. Az acélhálót gondolom mondanom sem kell.

2010-10-26
08:05:51
Szia Robert!

Köszi a választ! A perlitre azért gondoltunk első körben, mert nálunk (gondolom úgy, ahogy mindenki másnál is) a szerelőbetonon megy a vízcső és a fűtéscső is. Ezt nekünk henco csővel szerelték, amik a "borítással" együtt elég bumszlik :-( , szóval nem tudom, hogy pl. a csövek tetejére hogyan tudnék szigetelést bevágni, illetve ott, ahol a cső közvetlenül a fal mellett fut. Ha pedig ott nem szigetelem polisztirollal, akkor egyáltalán ér-e valamit az egész, vagy ha néhol kimarad, az nem probléma.
A perlittel , ilyen gond ugye nincs.

Te mit gondolsz?

Köszi a választ előre is!
2010-10-26
00:30:40
abigél,

Két szempont:
1. Hőátbocsátási tényező:
perlitbeton(400 kg/m3-es) 10cm U=1, polisztirol 10cm U=0,4
2. Ár:
perlit beton 50000Ft/m3, lépésálló polisztirol 25000Ft/m3 (ezeket az árakat találtam egy tüzépen)

Ezek alapján az polisztirol kétszer jobb hőszigetelést biztosít fele akkora áron.
Biztosítani kell a jó felfekvést, felbetonba pedig acélhálót kell tenni.
2010-10-25
22:59:35
Sziasztok!

Az alábbiakban szeretném a segítségeteket kérni:

aljzatbeton alá hőszigetelésként használhatunk-e perlitbetont. 10 cm perlitre gondoltunk és rá 6 cm "rendes" beton. Vagy maradjunk a polisztirolos megoldásnál.

Szerintetek melyik a jobb?

Köszi a választ előre is!
2010-10-25
19:57:36
Köszönöm a válaszokat!
Egyébként a pince száraz, betonozott, a falak meszelve, jó állapotban vannak.
Szóval dűbelezni kell...
Reméltem, hogy elegendő a ragasztó. Túl nagy belmagassága nincs a pincének. kb 185 cm lehet.
2010-10-25
09:40:13
Fűtetlen pince van alatta:

2010-10-22
14:52:56
Marton,
Igen érdemes hőszigetelni. Két okból is, az egyik a komfortérzet, utána nem fogod olyan hidegnek érezni a padlót, a másik - bár eltérő értékeket láttam a weboldalakon - elég jelentős mennyiségű hő távozik a beltérből az aljzaton keresztül, ezt megfoghatod vele.
Mivel szigeteld:
Milyen a pince födémje? Ha sima, egyenes akkor a merev hőszigetelőket is szépen illesztve tudod felrakni, ha hullámosabb, érdemes a szálas szigetelőanyagokat használni.
Vastagság:
A súly nem annyira számottevő egyik szigetelőanyagnál sem, úgyis tárcsás dűbellel kell rögzítened. Minimum 5 cm-ert javasolok, de ha elfér és nem zavaró a belmagasság csökkenése, vastagabbal jobb eredményt érhetsz el.
Burkolás:
Érdemesnek tartom a külső hőszigetelő rendszereknél használatos ragasztó + hálóval burkolni, ezt a végén fested, vagy vékonyvakolattal fejezed be, ízlés és kedv kérdése. A burkolásnak is több előnye van: a táblák illesztésénél adódó hézagok rések lezárása (kivéve a csaphornyos illesztésű táblákat), valamint a felület jobb ellenállóképessége a külső mechanikai behatásokkal szemben, röviden: kevéssé sérülékeny.

Régebben a pincék födémjét Heratekta lemezzel burkolták ( két réteg fagyapot között hungarocell) és ezt hagyományos módon vakolták, vagy glettelés után egyszerűen lefestették.
www.knaufinsulation.hu/hu/termekek/fagyapot/Heraklith_szigeteloanyagok

2010-10-22
14:34:38
Marton,

Milyen a pince födém anyaga és felülete, mekkora a páratartalom (csont száraz vagy dohos), földes vagy betonozott, zárt vagy nyitott szellőzőkkel bír?

Jó lenne képeket mellékelni.
2010-10-22
11:52:26
Sziasztok,
Meglévő padló szigetelésében szeretnék tanácsot kérni.
A ház alatt hideg pince van. Vajon érdemes a pince plafonjára valamilyen hőszigetelő anyagot ragasztani? Ha igen, akkor milyet? EPS jó lehet? Mivel nem túl magas a pince, talán jobb a grafitos. Kell azt valamivel burkolni, vagy hagyhatom simán felragasztva? Vagy inkább kőzetgyapot?
Milyen vastag legyen ez a szigetelés?
Túl vastagot már csak a súlya miatt se nagyon lehetne feltenni.

DezsoLaszloVálasz erre
2009-07-02
21:11:48
T.C. robert 2009-06-30 23:02:21,

nem, egyáltalán nem. Ezért írtam, hogy a faanyag védelme ma Magyarországon kötelező (és nem azt, hogy az általam nem is látott faanyag védkezelt).
2009-07-01
07:27:02
A polifoam a párát is fékezi, valamint hőszigetel is egy rétegben.

Érdemes lerakás előtt szigetelni, mivel ha később kiderül hogy mégis csak képződik pára, az tönkreteheti az egész munkát. Az, hogy a fólia alatt nem képződött pára bizakodásra adhat okot, amelyet felboríthat esetleg egy hosszan tartó esőzés, amikor is a nedvesség bejuthat az épületszerkezetekbe.

A Robert által felvetett tényt én is tapasztaltam, nem volt régen probléma a homokra tett padlókkal, ámde nem ilyen jól záródóak és szigeteltek voltak a régi házak, akkor még megvolt a megfelelő légcsereszám.
2009-06-30
23:02:21
Fairlane,

Ha az aljzatbetonon van szerelőbeton, akkor azt gondolnám, hogy talajnedvesség elleni szigetelés is van köztük. Persze, lehet, hogy hiányzik.
Én bitumenes szigetelőt ragasztanék a betonra. Az jól birja a strapát. A polisztirol helyett inkább szálas hőszigetelőt választanék.

A gyerekkoromban olyan lakásban éltem, ahol a hajópadló alatt száraz homok volt (a párnafák a homokon úsztak), mégis csont száraz volt a fa.

DezsoLaszlo,
Biztos vagy abban, hogy a faanyagok kezeltek?
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés - Padló  =>  Padlólapozz: « előző   1, 2, 3   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva