English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Kazánok  =>  Milyen kazánt vegyek?lapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2013-05-17
07:25:26
Kérdezném a T. Urakat,
használt vegyeskazán vásárlása mellett döntöttem, (elsősorba anyagi okok miatt, 200ezerből ki kéne
jönnie a kazánnak, kéménynek, csöveknek, szerelvényeknek is. Max.300, akkor abba a puffernek is bele kéne férni.)

melyiket ajánlanátok?

2013-05-08
18:11:01
Előzmény: robert #40582#40601
robert:
igen
még...
a 6kw alatti parapetes gázfűtő készülék _helyére_ ezt még beengedik.
Cserének minősül ugyanis.
2013-05-08
10:32:23
Előzmény: ztothb #40575#40588
"Ez a parapetes központifűtés+Hmv miért nem tetszik?"
Szerintem azért nem foglakozott vele, - mint én sem - mert ott volt a
" De aztán..."
Úgy lehetett érteni mintha azt egyből el is vetetted volna ! :-)

A MIKA az logikusabb döntés lenne !
De azt tudod, hogy abba szobába is kell hőleadó/radiátor ahol a kazán van ?
2013-05-08
07:14:09
Előzmény: ztothb #40581#40582
ztothb,

Nekem tetszik, kérdés, hogy engedélyezik-e.

2013-05-08
06:57:59
Előzmény: robert #40579#40581
robert,

www.cu-technik.hu/index.php?nelement_id=10&product_id=418

2013-05-08
06:00:43
Előzmény: ztothb #40575#40579
ztothb,

Mit nevezel te "parapetes központifűtés+Hmv"-nek?

2013-05-07
21:31:36
Előzmény: robert #40555#40575
robert,

Az a helyzet, hogy az egyik konvektornak meg is szűnik a helye.

Ez a parapetes központifűtés+Hmv miért nem tetszik?

Amúgy utánaszámoltam, kb 90 m3-ről van szó.

2013-05-07
21:07:35
Előzmény: dejoe #40554#40574
dejoe,

Igen, nem igazán értek hozzá, csak úgy gondoltam, hogy a kazán, ha egy csövön kívülről szívja a levegőt, akkor nem csak az égéshez szükséges levegőt, hanem a felfűtendő levegőt is onnan szívja be, ezzel friss levegőt pumpálva a lakásba --> frissítené a lakás levegőjét --> kevesebb szellőztetési igény.

De akkor rosszul gondoltam...
2013-05-06
14:23:25
Előzmény: ztothb #40553#40555
ztothb,

Szerintem egy pellet-kazán kényelem szempontjából elég távol áll a gázhoz képest, ráadásul a szabályozhatósága is sokkal-sokkal gyengébb, az üzemeltetése pedig nem olcsóbb. Városi környezetben nem igazán versenyképes.

Első hallásra a két konvektor újra cserélésére és egy villanybojler beépítésére szavaznék.

Ha jó a lakás hőszigetelése (például annyira, hogy a gáz alapdíj összemérhető a fogyasztással) és a társasház elektromos hálózata megfelelő, akkor az általad említett elektromos fűtőszál a fürdőbe és két kis kapacitású hőtárolós kályha lenne a második javaslatom.

Nem akarlak mindenáron lebeszélni az elképzelésedről, csak úgy gondolom, hogy az alapján amit leírtál nem indokolt ezt a megoldást választani ...
2013-05-06
13:44:40
Előzmény: ztothb #40553#40554
"lakáson kívülről szívná a levegőt = szellőztetés megoldva,"

Ez egy kicsit félreérthető ám !

mert ugyi mind2 esetben a "lakáson kívülről " szívja a levegőt..

Csak míg a TÉNYLEGES külső légellátásnál , külön csövön kívölről szívja a levegőt így NINCS "szellőztetés"
Addig a "simánál" első körben a szoba levegőjét használja el , ami a pótlódik a rossz minőségű nyílászárók résein,vagy újabb ablakok résszellőzőin, vagy ha újak az ablakok ÉS hivatalos a dolog, akkor a léágbeejtőkön. Na ilyenkor tényleg van szellőzés...
2013-05-06
12:12:35
Üdvözlet mindenkinek.

Egy kis segítségre lenne szükségem fűtésrendszer átalakítással kapcsolatban.

Adott egy 50mn-es lakás Budapesten amit eddig kettő ősrégi konvektor fűtött fel, és átfolyásos gázbojler biztosította a HMV-t. Az eredeti terv egy 6kw-os parapetes gázkazán volt egy pár radiátorral, meleg víz tárolóval, mely megoldja mindkét problémát.

- De aztán...

A nappali közepén a semmiből előkerült egy kémény.

Azt fundáltam ki, hogy egy 6-8 kw-os légbefúvós pelletkandalló a szoba közepére, villanybojler, valami elektromos padlófűtés a fürdőbe, és viszlát Gázművek.

Valamivel nagyobb a beruházási költség, de úgy tudom, ha van kiírva pályázat, nem lehetetlen némi pénzhez jutni, gázzal majdnem megegyező kényelem, ellenben sokkal jobb hangulat, lakáson kívülről szívná a levegőt = szellőztetés megoldva, van tároló lakáson belül a pelletnek, szezonon kívül a kályhát is ide lehetne rejteni és a lakás sem lenne becsövezve, radiátorozva.

Várom a tapasztaltak hozzászólásait, hogy érdemes-e ezen tovább gondolkozni.

U.i. A lakás hőszigetelése elég jó.

Köszönettel...
2013-02-22
12:28:27
Előzmény: Jesu #38704#38705
Jesu,

"Tömegkályha, cserépkályha szinte állandó fűtést igényel a megfelelő komfortérzet eléréséhez.."

Nekem cserépkályhával nem ez volt a tapasztalatom (több szobát is fűtött), feltételezem, hogy egy tömegkályha még tovább tartja a meleget.

Felfűtéskor biztosan van "hőlökés", amit viszont sokan szeretnek. Ha valaki olyan házban lakik, ahol nagy kert van, akkor fával meg is engedheti magának. Mi alig győzzük tavaszig a kandallóban elégetni a az év közben összegyűjtött vastagabb ágakat. Most például negyedik napja a leselejtezett könyvelési anyagokkal fűtünk. Tudod milyen jól égnek a számlatömbök ? Hova tennénk mindezt, ha nem lenne hol elégetni, ráadásul gázból is annyival kevesebb fogy? Ha pedig egyszer ellátási gondok lesznek, akkor áram nélkül sem fagyunk meg.

A pellett persze sokkal kényelmesebb, de tudod, nekem erős fenntartásaim vannak evvel a tüzelési móddal szemben.

2013-02-22
11:57:01
Előzmény: robert #38703#38704
Tömegkályha, cserépkályha szinte állandó fűtést igényel a megfelelő komfortérzet eléréséhez...

Egy ügyfelemnél most bontottunk el egy cserépkályhát pont ezért, mert nem szerették, hogy 3-4 órával később lett csak igazán meleg begyújtás után. Ez pazarlásnak is elég durva, fűtőanyagra nézve.

A légfűtésű pellet kandalló 20 perc alatt feltolta a hőfokot 14-15-ről kellemes 21-re. Mi is megdöbbentünk! Kb. akkora ház, mint amiről itt szó van.
GSM fogja indítani a készüléket, amikor elindulnak oda hétvégén (nyaraló).
Majd teszek be képeket, ha megvan a gipszkartonozás.
2013-02-22
11:36:20
Előzmény: fazikazoli #38702#38703
fazikazoli,

Pufferre pont azért van szükség, mert a kazán teljesítmény lényegesen meghaladja a fűtési igényt, és azért, hogy ne kelljen a nap nagy részében tüzelni.

Ha légfűtésben gondolkodsz, akkor egy jó tömegkályha, cserépkályha, vagy légfűtő kazánon is érdemes elgondolkodni, úgy nem kellene pótfűtés lehetőségéről is gondoskodni, és bármilyen tüzelőanyag jó bele.

fazikazoliVálasz erre
2013-02-22
11:27:58
Előzmény: robert #38699#38702
Robert !

Mint írtam a puffert csak házon kívül tudom elhelyezni szigetelt falmellé épített "dobozban". A kandallót meg ami egy lakás meleget adó dísze csak egy kis lyukban tudnám elhelyezni,ahol a sugárzott hőjét ami szerintem sokkal nagyobb mint egy kazáné nem tudnám olyan mértékben hasznosítani szerintem.
Ez a pelletes légfűtés érdekes lehet amit említetek, és kevesebb gépészettel járna
ahogy nézem, bár egyáltalán nem ismerem ....
Amit Te számoltál 4 kw pedig sokkal kevesebb mint amit a legkisebb kazán tud.De Nagyon köszönöm a segítséget csak megint több lett a kérdés a fejemben. Kazán ,kandalló, pellet, légfűtés .....
De a benti tárolást mindenképp kihagynám ! Van egy garázs meg egy kis tároló ahol a tüzelő elfér....
2013-02-22
10:52:27
Előzmény: fazikazoli #38697#38700
Szia!

Egy légfűtéses pellet kiskályha fájdalommentes megoldása lenne a problémádnak.
Sokkal másabb meleget ad, mint a konvektor. Ilyen kicsi lakásban pont ideális. Olcsóbban kijonnel vele mint egy komplett rendszerrel, nem mellékesen anyukádnak is könnyebb lenne.

Vannak más idősebb felhasználók is, akiknek nem okoz gondot, hamar megszeretik. Add meg a számod, atbeszeljuk a dolgot, utána meggondolod szerintem a vegyes+puffer+padlo+radiátor dolgot. Maradna forrás legalább rendesen szigetelni.
2013-02-22
10:26:46
Előzmény: fazikazoli #38697#38699
fazikazoli,

Amennyiben a födém és a padló hőszigetelését elkészíted, akkor a fűtési energia-szükséglet minden helységben fenntartott 20C fokos egyenletes belső hőmérséklet mellett sem haladja meg évente 7000kWh-t.
Ha a lakás egy részében alacsonyabb a hőmérsékletletet mint 20 fok, akkor ennél lényeges kevesebb is lehet az energiafogyasztás (pl . 5000kWh).

A melegvízre még elmegy kb 800kWh.

A fűtési teljesítmény-igény -15 fokos külső hőmérséklet mellett sem haladja meg a 4kW-ot, 0 fok külső hőmérséklet mellett a 2kW-ot.

Szívem szerint egy olyan vízteres kandallót tudnék elképzelni, ami radiátorokra is dolgozik, persze csak akkor, ha valaki üzemelteti/felügyeli.

Ha neked kell a fűtésről gondoskodnod, akkor a legkisebb kazánt javasolnám az épületben elhelyezett 1m3-es pufferrel.

fazikazoliVálasz erre
2013-02-22
10:22:40
Kedves Robert !

Hozzáépíteni nem szeretnénk, nem is lehet.Ez is amit csinálunk csak "szükség" .
Hozzáépíteni nem engednek, Újat építeni nem engednek mert rendezés alatt áll a terület (vagy 30 éve és nem csinálnak semmit) pedig van egy akkora telkem, hogy lovakat is tarthatnék... pffffffffff

fazikazoliVálasz erre
2013-02-22
10:04:04
Előzmény: robert #38695#38697
Kedves Robert !

A tető szigetelést az imént vázoltam.Az ajzat szigetelésre a feltáró műtét után tudok pontos választ adni, de 5 cm a minimum.
A lakásban pedig csak Édesanyám lakik már.Így , hogy könnyebb dolgom legyen ráadásul olyan rendszert kéne telepíteni amit Ő is tud üzemeltetni...
Ja és a fakockát is el tudja rontani a szentem.....
fazikazoliVálasz erre
2013-02-22
09:58:11
Előzmény: zsezse #38693#38696
Kedves Zsezse !

Szívás tudom:-) 30 éve szívunk vele...
A 8 cm szigetelés óta nem 8-12°c van a lakásban hanem 15-16 mire hazamegyek és fél óra fűtéssel 18-19 °c már azért sokkal élhetőbb.A Födém szigetelést kívülről egy középen 50-60 cm magas sátortető ácsolással oldom meg, és a köztes helyet teletömöm gyapottal.Illetve gondolkozok egy belső álmennyezet felrakásán (5cm ) és ott is szigetelni. Esetleg oda be is lehet tenni a mennyezetfűtést.A Kémény természetesen saválló, szigetelt szerelt kémény lesz, mert azt ha méretre legyártatom 1 óra alatt ha helyére lehet tenni.Ez nem is probléma....
Tüzeléstechnikai szakik akiket kérdeztem 10-12 kw os kazánt számoltak, és vagy nem volt nekik ilyen kicsi vagy olyan számot mondtak , amire azt hittem a mobil számát akarja megadni és " Ezt vedd ez a tuti a többi nem jó" mondattal váltunk el.És tudom, hogy nem olcsó,de amit lehet önerőből csinálok, de akkor is a Fő Kérdés MIT-MIVEL kéne üzemeltetni ami működhet....

2013-02-22
09:56:59
Előzmény: fazikazoli #38692#38695
fazikazoli,

Egyetértek Zsezsével. Először azt kell eldöntened, hogy fog kinézni a végleges hőszigetelés. Azt tudjuk, hogy a falon van 8cm. A födémes ennél lényegesen vastagabb hőszigetelést (minimum 20cm) kell elhelyezni úgy, hogy a falon futó hőszigeteléssel folytonos legyen. Mi lesz a padló alatt? Ott is 8cm?
Semmilyen belső oldali hőszigetelésre ne is gondolj!

Ha a fentiek fedik a te elképzelésedet is, akkor még azt áruld el, hogy hányan fogtok a házban lakni, és akarjátok-e bővíteni a jövőben?

A hőszükséglet számítást elég jól el tudjuk végezni. A kazánt az igényekhez kell majd méretezni.

2013-02-22
09:25:23
Előzmény: fazikazoli #38692#38693
Kedves Zoli!

Nem vagy konnyu helyzetben!
milyen fodemmel bir a haz? beton? az szigeteletlenul gondolom szivja a hőt.
en valoszinuleg arra keresnek eloszor megoldast, ami nem lesz egyszeru, ha kivulrol szeretned megcsinalni.

Eloszor is jo lenne szamitani egy hoszuksegletet a hazra, mert ugy gondolom, a helyszuke miatt fontos, hogy ne meretezd nagyon tul a rendszert.
A fooldalon van erre alkalmazas!
a puffert kb 50L/Kazan KW -tal tudod szamolni, a 18KWos kazanhoz kb 1m3 puffer elegendo.

a 3M kemeny valoszinuleg kicsi lesz, ennek a meretezeseben a kemenysepro vallalat esetleg tud segiteni. Mindenkeppen valami sav es idotallo megoldasban gondolkodj: keramia vagy savallo acel, szigetelve!
szerintem a 3 meteres haz melle az 5 meteres kemeny nem lehetetlen, nekunk kb 5 meter all ki csak a teto felett :) 3m keramia + megtoldva 2 meter savallo csovel. nem szep, de legalabb ronda es nagyon jo a huzatja.

en valoszinuleg a kazanhazat is hozzaepitenem a hazhoz, 1.3m2 az nagyon kicsi, a tuzelot se tudod betarolni melle.

a PB gazt szerintem el kell felejteni, annak az ara a csilagokat veri lassan.

arra szamolj, hogy azert a vegyes tuzeles + puffer + padlo sem lesz olcso mulatsag gepeszetileg, de ha olcson hozzajutsz fahoz, akkor nehany even belul visszahozhatja az arat.
Ha nincs helyed a radiatoroknak, gondolkodj el esetleg a fal/mennyezetfutesben. 8cm kulso szigeteles ugyan nem tul sok ehhez a falszerkezethez, de tobb, mint a semmi. Megsporolod a radiator helyet, megszunteted a falak, csokkented az ablakok hidegsugarzasat es a lakas klimaja is egyenletesebb lesz.
Utolagosan kicsit macera kiepiteni, de nem lehetetlen!

igy elso korben talan ennyi..
kazanbol meg szerintem erdemes korbenezni a hasznalt piacon is, jo allapotu 1-2 eves kazanokat is ki lehet fogni igy a szezon vegen! HA pufferben gondolkodsz, nyugodtan valaszhatsz egy kicsit nagyobb teljesitmenyu kazant is, hamarabb felfutod a puffert, kevesebbet kell tuzelj benne, nagyobb fa befer, stb
fazikazoliVálasz erre
2013-02-22
09:07:14
Üdvözletem !

Hozzáértő segítséget kérnék fűtés korszerűsítésre. Adott egy 60m2 alapterületű lapos tetős ház.Régi
kisméretű és szedett-vetett téglából építve.Kapott a ház egy külső 8 cm-es szigetelést az összes nyílászárót cseréltem (K:1.1 ). A tető szigetelés ez évi program lesz az aljzattal együtt. Ezidáig 3 db parapettes konvektor pb balackról fűtögetett csilliárd forintért. Én vegyestüzelésű kazánra gondoltam első körben, mivel gázom nincs. Van egy kb: 1,3 m2 es kamra amiből „ kazánházat „ tudnék csinálni és a fal külső oldalán lehetne elhelyezni egy puffer tárolót, amit utána körbe tudnék építeni és szigetelni. A lakást 50%-50% ban padló és radiátoros fűtéssel szeretném ellátni (nincs elég hely a radiátoroknak).
Mekkora kazán kellene nekem ? Én egy totya s18 at néztem ki ami nincs arany árban....
Ez jó lehet ?
Mekkora puffer tároló kéne ? 1M3 ???
És mekkora kémény ? És nem az átmérőre gondolok, hanem a hosszára. Olvastam 5-6-7 métert
írnak helyenként , ami egy 3 méteres lapos tetős házon úgy nézne ki mint egy árbocrúd. Tényleg kell ekkora ???
A másik gondolatom a kondenzációs gázkazán lenne szintén pb balackról üzemeltetve. A kazánoknál írják, hogy lehet pb-ről üzemeltetni valakinek van ilyen irányú tapasztalata ??
Megoldható vagy ez is gazdaságtalan és halva született ötlet ???
Vagy minden egyéb megoldás érdekel ami működhet és „megfizethető „, mert ami van az gazdaságtalan, grága, hideg.
Köszönöm, hogy megtisztelt(ek) a figyelmükkel: FázikaZoli....
2013-02-03
22:29:01
Előzmény: ferke #25392#38288
Ferke!
Mivel nekünk is 82nm a fűtött rész (40nm pince/garázs csak a kazán/puffer hőjéből van fűtve) gondoltam leírom a paramétereinket, hátha segít valamit.
30-as porotherm HS fal +12cm kőzetgyapot. Padlóban 10cm födémben 20cm szigetelés.
1K-s nyílászárók. Számított hőveszteség 6kw
Csak padlófűtés van+ fürdőben törölköző szárító.
18kw Atmos vegyes gázosítós kazán, 1m3 puffer,250l HMV két hőcserélővel. Az mostani téli szezonban nem volt két egymást követő nap, hogy be kellett volna gyújtani. Mivel nekem kicsi a kazánom egy begyujtás ~5órás tüzelést jelent- míg mindent felfűtök és a pufferem 80fokos lesz.
Jellemzően max 21fok van, a fehérnép felöltözik :)
2013-02-03
21:32:49
Előzmény: villam64 #38280#38281
érdekes, hogy 25-el olcsóbb ha külön veszed a ventil+vez+kábel köteget.
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Kazánok  =>  Milyen kazánt vegyek?lapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva