English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  VÍZ  =>  Vízminőséglapozz: 1, 2, 3   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2018-02-24
18:38:19
Ilyen visszaöblíthető szűrőm nekem is van. Nem igazán látni benne szennyeződés.

Viszont szétszedtem a wc tartályt (3 éves) és rengeteg vörösbarna üledéket találtam mindenfele kicsapódva.

1 éve beraktam egy használt vízlágyítót.
Abból jöhetett ez a szennyeződés?
2018-02-21
10:13:32
Előzmény: Gyuri #51553#51558
Gyuri,

Én mindenhol Honeywell FF06 átöblíthető vízszűrőt használok több méretben nyomáscsökkentővel vagy anélkül.

Öblítő szelep és nyomásmérő meghibásodásom volt már, szerencsére a pótalkatrész ellátás jó.
szocsmarciVálasz erre
2018-02-21
09:10:03
Előzmény: Gyuri #51553#51557
Szia

Néhol az egykaros csaptelepek garancia feltétele a vízszűrő megléte. Elegendő a 80-100 mikronos szűrő, ennél kisebb nem kell. A vízlágyítóknál is ez a járatos méret, a BWT hasonlókat ajánl a rendszereihez.
Az ennél kisebb méretű a gyógyszeriparban, vagy egyéb ipari helyeken szükséges, ahol meg kell védeni egy speciális berendezést.
Javaslom a vissza öblíthető vízszűrőt, amit belinkeltél, az csak szétszedhető. Vagy megunod szétszedegetni 2-3 havonként, vagy egyszerűen tönkre megy a menete - attól függően hogy mennyire vagy kitartó. Biztos van pár hely az országban, ahol az ilyen szűrőkből már kiszedték a betétet, és már csak iszapfogóként funkciónál.

Ilyet nézzél: www.bwt.hu/hu/termekek/Lapok/product.aspx?pid=10174(BWTGROUP)
100 micronos, és oldható a kötése. Van tömlő csatlakozó az alján, és egyszerű a kezelése. És elég egy is.
2018-02-19
18:26:49
Sziasztok

Milyen fizikai szűrést érdemes alkalmazni a vezetékes vízre?
Vízlágyítóm van és előszűrőt szeretnék. Hány lépcsőben és hány mikronos szűrőket?

Tudnátok ajánlani? Eddig nem találtam értékelhető információt.
UPDATE:

Találtam ilyen szűrőházat: www.vizszurok.hu/10-quot-vizszuro-haz-hideg-vizre-34-quot-atlatszo-t454867

és találtam hozzá 50-20-5-1 mikronos szűrőket.

Négy darabot szükséges egymás után szerelni? Nem fogja lefojtani a víznyomást?
2015-04-16
21:31:52
Sokkal egyszerűbb egy víztisztító, és még megtérûlő beruházás is.
Heti 5L ásvány víz kb. 500 Ft 52 hétre vetítve 26.000Ft. Plusz ott van a műanyag palack ami terheli a környezetet és még a cipekedésről nem is beszéltem. Főzéshez és teához ráadásul nem szokás használni ásványvizet, de szűrt vizet igen.

2015-04-16
13:33:09
Előzmény: robert #48549#48550
beszéljétek rá a többi lakót is a mérésre. Sok lúd disznót győz elven, bár ebben az országban ez valahogy nem igazán működik :)
2015-04-16
13:25:46
Előzmény: forrest #48548#48549
forrest,

A vízművek ajánlásuknak megfelelően, reggel, kifolyatás nélkül vették a mintát. Valószínűleg fél perc kifolyatás után is valamivel kevesebb benne az ólom.

Nem gondolom, hogy az azonos strangon lévő 10 lakásból nem ment WC-re senki a mintavétel időpontjáig. Valószínűleg nem egy fél napja pangó vízről van szó.

A vizsgálat díja 1900 Ft+áfa volt.

2015-04-16
13:23:35
Előzmény: robert #48547#48548
Szerintem nem számít (nem kellene, hogy számítson), hogy milyen a csövezés, mivel nem a pangó vízből vesznek mintát, hanem (remélhetőleg) kellően sokáig folyatják. Ergo a vízmű részéről teljesen OK is lehet a dolog, az meg a felhasználó problémája, hogy egy pohár víz kiengedése előtt nem folyatja 10 percig... :)
Szóval igen: egy dolog amit a vízmű szolgáltat (papíron, mondjuk a telepen mérve) meg egy másik amit a pohárba kerül.

Csere: Én 4 éve próbálkozom a vízóra szelepjének a cseréltetésével. Saját oldalt rendbetettem már, de nem hajlandóak az ő oldalukon megcsinálni. Utolsó alkalommal mikor hívtam őket kb 50cm víz állt az aknában, és még minidg nem cserélték: megoldották valami kóccal/pasztával, most csak "kicsit csöpög, de ezt elviszi az akna". Az utcán is lenne mégegyelzáró: azt meg sem próbálják, tuti be van rohadva. Azt egész utcát meg nem zárják le emiatt...
2015-04-16
13:03:48
A vízművek a honlatján azt írja, hogy a budapesti víz ólomtartalma a határérték 1/10-e, vagyis 1-2 egység. A laborvizsgálat szerinti 111 egység ehhez képest tényleg nagyon durva.
A szóban forgó 1937-ben épült társasházban a strang ólomból készült, de a mintavétel a teljesen felújított földszinti lakásban történt. Az utcai fővezeték lecsatlakozása a vízóráig, és utána néhány méter a lakásig ólom csövekből áll.

Kíváncsi lennék, hogy a vízműveket az általuk elvégzett mérési jegyzőkönyvvel nem lehetne-e a bekötés lecserélésére rákényszeríteni (az utcai vezeték és vízóra között).
Gondolom, hogy a vízművek a szolgáltatói szerződésben vállalja, hogy az egészségre nem káros vizet biztosít...

2015-03-20
17:52:06
Előzmény: robert #48497#48500
Róbert,

Mi hasonlót használunk már 3 éve.
Évente kell szűrőket cserélni, de reverse osmosis szűrőt csak 2 évente.
A szűrők évi költsége 10-12 eFt, minden második évben 20-22eFt.
Az osmosis szűrő a fontos a rendszerben abból DOW gyártmányút vegyél, ha megtartod, a többi szinte mindegy csak a mikronok stimmeljenek.
A szűrés után célszerű visszasózni és lúgosítani. Szűrőcsere után egy fertőtlenítő szerrel kell átmosni a rendszert, és ezután ötször feltölteni és leüríteni a rendszert, hogy a vegyszer biztosan ki legyen öblítve.

Szerintem hasznos a ami világban ez a szerkezet, mert mindenféle káros vegyszer (döntően a mezőgazdaságból) illetve gyógyszerszármazék kerül az ivóvízbe. Teljesen más lesz a víz íze. Nincs szükség ásványvízre innentől kezdve, illetve a főzéshez, teához, stb. is ezt tudod használni.

Én a zuhanyra is tettem egy egyszerű szűrőt a nehézfémek és a klór kiszűrésére, ennek költsége évi 5eFt, ugyanis a klóros víz szárítja a bőrt.

2015-03-16
08:40:38
Megörököltem a képen látható kb 3 éves Elektronik-30 fordított ozmózis víztisztítót nyomásfokozóval.
A szerkezet teljesen elfoglalja a mosogató alatti szekrényt és máshol sem fér el a garzonban.

Nem tudom, hogy áttelepítsem-e a családi házunk alagsorába, vagy inkább adjam el. Használ ilyet valaki?

Kiszerelve:

2013-01-31
22:02:04
Hargi,
Nem tudom mi, honnan, hová, hogyan kerül pontosan, de ha csak több ezer éves tiszta vizet iszunk minek kell "agyonklórozni"?

Sándor ebben a szakértő:
"Azok a rétegvizek amelyek határérték felett szennyezettek, azok néhány éve még egészségesek voltak.
A vízadó réteg túlterhelése bontotta meg az egyensúlyt.
Így szennyeződhettek el az ásványvíz kutak is."

Sándor,
Nem bántottál meg. Elmondtam mi vezetett erre döntésre, és senki nem akarok meggyőzni semmiről. És víztisztítót sem akarok senkinek eladni. :-)

2013-01-31
17:18:00
Előzmény: sándor #38169#38170
Sándor,

"mi történjen a mérgekkel teli, lecserélt szűrőkkel?" Ha jól tudom, a világon egyetlen durván sugárzó atomhulladék tároló sem épült! mármint igen, a kis szennyezettségű segédcuccoknak, de az elhasznált fűtőelemeket nem tudják hova rakni, azokat mindig az adott erőműben gyűjtögetik. Mi lesz a "legtisztább" energiaforrás "durva" hulladékával? Ezek nagyon jó kérdések, és azt hiszem, e tekintetben még nagyon gyerekcipőben jár a világ! A 7 milliárd emberből 6 milliárd tuti lesz*rja mi lesz a szeméttel, a maradék nagyobbik része bár próbálja szelektíve gyűjteni a szemetet, de ez nagyon kis lépés. Szerintem a legtöbben még az olyan alap hulladékokkal is szennyezik a környezetet, mint pl. elhasznált napraforgóolaj. Kíváncsi lennék egy tanulmányra, hogy vajon mennyit értékesítenek itthon, és mennyit adnak le, mint használt olaj. A szennyezést nem a szűrőt használók hozzák létre ;), ők "csak nem engedik, hogy a vízen keresztül bemenjen hozzájuk". Persze 1000 más úton meg úgy is bemegy, de hát a lényeg a hit, hisz akkor nyugodtabb, boldogabb, és ezen hatások miatt kicsit tényleg egészségesebb lehet, ergo a cucc a célját elérte... ;)
2013-01-31
16:20:47
Előzmény: kovyhun #38165#38169
kovyhun!

Én egy (mai) tanya vízellátását víztisztítóval vészhelyzetnek tekintem.
Akinek ma van pénze tanyasi udvarházra, lovarda építésére, annak van 4 millája egy mélykút fúratására is.

A szegények ásott és sekély mélységű fúrt kútjainál van vészhelyzet.
De gondold át, milyen röhej egy tanyai gazdálkodásban napi 200 liter RO-s és/vagy szűrt vízzel reklámozni a csoda szűrőket!

Egy marha kapásból megiszik 30-40 liter vizet. Egy marha nem marha, és van még több jószág is, a gazdálkodóról meg a családjáról nem is beszélve.
Aki az ilyen szűrőket reklámozza, az szerinte tiszta vizet iszik.
A hús, amit elfogyaszt (a tanyáról), úgyis többszörösen tartalmazza a káros anyagokat.
A természet igazságot szolgáltat.

Nagyjából itt kezdődnek azok a kérdések, amiért rángatózik a szájuk a szűrő kereskedőknek, amikor meglátnak.

Először tisztázni kellene (elsősorban a kereskedőknek, de a felhasználóknak is), hogy mit jelent az oldás, az oldott anyag!

Egy részlet ebből a forrásból:
www.fodorj-szeged.sulinet.hu/~dombovari/Techlab_elemei/Oldatok.pdf
>
Az oldás folyamata

„Az oldódás folyamán az oldószer részecskéi vonzó kölcsönhatásuk miatt körbeveszik az oldandó anyag részecskéit, és amikor számuk megfelelő (az általuk kifejtett vonzó kölcsönhatás elég nagy) ki is szakítják az oldandó anyag részecskéit kristályrácsukból.

„Az oldódást elősegíthetjük porítással (felületnövelés), keveréssel, legtöbb esetben a hőmérséklet emelésével.

Az oldás típusai

Fizikai oldás: az oldószer és az oldott anyag között csak fizikai kölcsönhatás lép fel. Pl.: ha vízben nátrium-kloridot (konyhasót) oldunk. Ilyenkor a só szétesik ionjaira. (bepárlással visszakapjuk a sót)

Kémiai oldás: az oldószer és az oldott anyag között kémiai változás következik be. Pl.: fémet oldunk savban. (nem kapjuk vissza a fémet)

Exoterm oldás: belsőenergia csökken, környezeté nő, felmelegszik

Endoterm oldás: belsőenergia nő, környezeté csökken, lehűl
<

A szervezetbe fizikai és kémiai oldással "készült" vizek jutnak.
A kémiailag oldott méreg anyagokat, mert a savas környezetből savas vízet kapunk, a vízszűrőkben nem lehet kivonni. Azokat vegyileg kell semlegesíteni.

RO ide, RO oda, az oldott anyag már egyesült a vízmolekulákkal és átmegy a szűrőn.
(Ezért írtam a múltkor arról, hogy micsoda problémát jelent egy kórházban az infúziókhoz szükséges víz előállítása.)

Önbecsapás olyanban hinni, amit nem tudunk leellenőrizni.
Egy megbízható vízelemző készülék ára sokszorosan meghaladja a legdrágább szűrők árát.
Még hogy komputer vezérelte vízelemzés történik bennük!
Nagyjából olyan, mint a kínai viztartalom mérő ketyerékben. Ahányszor beszúrod, annyi eredményt kapsz.
Lényeg, hogy bízzál az eredményben!

Nekem nem nadtom és a többiek hitével van gondom, hanem azzal, hogy hová teszi nadtom a mérgező anyagokkal töményen megrakott szűrőket?

Hová engedi el a szűrője, az RO és a szűrők visszamosásakor a már keményen mérgező vizet?

Feltételezem, hogy megy a csatornába és a kukába.
Nehogy ismét szennyezhesse a környezetet.

A félreértés elkerülése végett nem nadtomot tűztem tollhegyre!
Ez ugyan egy BIO fórum, de még senki sem válaszolt a fórumozók közül olyan kérdésekre, hogy hová teszi pl. a kollektorából lecserélt fagyállót?
Mit csinál a mérgező és a vízben jól oldódó nehézfémekkel bevont PV elemek és kollektorcsövek törött darabjaival?

Természetesen azok is mennek a kukába.
Nesze neked környezetvédelem!
Én tiszta vizet akarok inni, megfizettem, jogom van hozzá.
Más (nem csak emberek!!) meg pusztuljon el a szűrőimen összegyűlt mérgektől.

A lúgosítós emberek alapjában savasnak tartják a szervezetet. A savas környezet erősen pusztítja a hormonokat. Akkor miért is félünk az ösztrogénektől?
Víztisztítós fórumokon sorra jelennek meg olyan feleség vélemények, hogy "mi régóta csak RO-s vizet fogyasztunk, a férjem spermaszáma mégis alacsony a teherbe esésemhez".
Azt nem említi őnagysága, hogy a postás, meg a vízóra leolvasó milyen vizet iszik.
Mert valahogyan mégis összejött az a négy gyerek.

Hasonló a gondom az Országh féle levezetésekkel is.
Egy rövid kiemelés:
>
Ismervén a klórozásból eredő súlyos egészségkárosodást, az ozmózisra elköltött pénz jó helyre befektetett tőke. Hosszútávon a család orvosi- és gyógyszerköltségeit csökkenti. Ennek a készüléknek a környezeti behatása elhanyagolható.
<

Mi az elhanyagolható doktor úr?
A vízből kivont és az így dúsított méreg anyagok környezeti hatása?

Íróasztal tudós. Olyan, mint az energia füves, energia nádas, energiafüzes nagyjaink.
A biomasszásokat már nem lehet emlegetni, mert az az elmélet összeomlott, mielőtt felépülhetett volna.

Mélységesen egyetértek hargival.
Azok a rétegvizek amelyek határérték felett szennyezettek, azok néhány éve még egészségesek voltak.
A vízadó réteg túlterhelése bontotta meg az egyensúlyt.
Így szennyeződhettek el az ásványvíz kutak is.

Azokban a rétegekben, amikbe a kútjaink fúrva vannak a víz 50-100 ezer év alatt újul meg. De csak akkor, ha nem veszünk ki többet belőlük, mint amennyi a folyamatos pótlódásuk.

Az emberi mohóság az oka annak, hogy ezek a rétegek keverednek, érvényesül az alattuk-felettük lévő sok ásványi anyagot tartalmazó, nem használt, de magas nyomású rétegek kiegyenlítő hatása.

Megértem és ha megbántottam volna, akkor megkövetem nadtomot.
Ő tényleg nem eladni akar.
De én még egyetlen eladóhely anyagában sem találkoztam olyan kitétellel, hogy mi történjen a mérgekkel teli, lecserélt szűrőkkel?

Ezt annak, aki ilyenbe beruház, mégis csak át kellene gondolnia.

2013-01-31
12:36:40

Nadtom,
én az RO-s szűrőt elvetettem a pazarlása miatt, így egy "sima" szűrőt vettem meg (FP3-HJ-K1, de ha szükség lenne rá le tudom cserélni az utolsót szűrőt RO-ra).
mediumviztisztito: A komputeres, okos, intelligens, cuccokat egyre kevésbé kedvelem, inkább az egyszerűbb dolgokat részesítem előnyben.

Sándor,
én egy tanyán nem nevezem sem divathullámnak, sem vészhelyzetnek a szűrő használatát, inkább kényszernek.
Hiszek Országh József tanulmányában, ásványi anyag tekintetében is.
"Az ivásra szánt víz, 10 mg/l alatt ásványi anyagokban túl szegény, 200 mg/l felett már túl gazdag, bár egy egészséges szervezet még 800 mg/l-es ásványi só tartalmat is elbír. 10 mg/l alatt a víz már hosszútávon károsíthatja az egészséget."
Persze mindenki abban hisz amiben akar :).
Viszont ő nem akar eladni ezzel semmit, nem érdeke a félrevezetés.

Hargi,
még ásványvízben is volt fertőzött tavaly és tavalyelőtt is, pedig azt megbízhatóbbnak tartanám mint a vezetékest...
2013-01-31
10:07:19
Előzmény: nadtom #38155#38158
Áruld már el, hogyan kerül a jégkorszak óta helyben levő rétegvízbe a fogamzásgátlóban levő hormon, vagy műtrágya. Ugyanis nálunk pl. nem felszíni vízből történik a vízellátás, hanem védett rétegvízből.
2013-01-31
09:59:32
Előzmény: nadtom #38149#38157
Azt az inteligens szűrűt még nem találták fel ami kiválogatja mit kell kiszűrnie a vízből...:-)

Szerintem meg igen, úgy hívják, szelektív ioncserélő.

2013-01-31
08:07:49
Előzmény: sándor #38153#38155
Sándor,

Lehet divathullámnak nevezni vagy bárminek.

Ami meggyőzött az az, hogy senki nem tudott arra megnyugtató megoldást adni, hogy mi lesz pl. a női fogamzásgátlókból a vízbe kerülő hormonokkal. Hogyan lehet ezt kiszűrni? Mi van a műtrágyával? És így tovább...

A munkahelyen ásványvizet iszunk, a gyerek viszi az ivókát az iskolába.
Nyilván mindenki fog ettől függetlenül nem szűrt vizet inni valahol, DE a mindennapokban azért döntően a tisztított vizet isszuk.

A víz ízével semmi problémánk nem volt, jobb volt mint a klóros íz, illetve 90%-ban tea készül belőle, valamint házi szörppel isszuk.

Éppen most jött el a szűrőcsere ideje (egy éve megy a berendezés), most fogok szűrőket cserélni.

2013-01-30
21:56:39
Előzmény: nadtom #38149#38153
nadtom!

Mint olvashattad én nem vagyok szűrő párti.
Vészhelyzetben természetesen elfogadom, de szerintem ez ma inkább egy divathullám.

Amikor erősen készültünk az ellenség fogadására, akkor én is kipróbáltam az útszéli büdös pocsolyából egyetlen tablettával készült ivóvizet, és semmi bajom nem lett tőle.

A Te szűrőddel is az a bajom, hogy időszakonként "kell" betéteket cserélni.
Az RO ellen/mellett már annyi embert kérdeztem eredménytelenül, hogy lassan közellenséggé válok.

A kérdés, hogy honnan tudod, hogy mire van szüksége a szervezetednek?
A rengeteg, különböző összetételű ásványvíz azért él meg a piacon, mert az emberek váltogatják, próbálgatják őket. Időnként átállnak egyikről a másikra, ahogyan kívánják.

A szervezet naponta, sőt óránként más és más anyagokat hasznosít az ivóvízből. Már csak a táplálkozásunk összetétele segítése, kompenzálása miatt is.

Nekem még senki nem tudta bemutatni, hogy mit jelent, ha egy kicsivel káliumosabb vizet szeretnék.
A mi alig határérték feletti arzénes vizünk egy hasonló szűrőn átengedve kimondottan szomjúságot okoz. Ásványvizet, vagy szódát kell utána fogyasztani.

A készülék terjesztője szerint meg kell szokni a mesterséges vizet és kész.

És mi történik, ha egy sört inna meg az ember, vagy egy kávét, ami más vízből készült?

Valahogyan nagyon nem kerek a készülék beillesztése egy család életébe.
A gyerekek a bölcsiben, oviban, suliban más vizet kapnak, mint amit otthon kötelező fogyasztaniuk. Nem hiszem, hogy használ az egészségüknek az ilyen "változatosság".

2013-01-30
19:01:39
Előzmény: hargi #38143#38149
hargi,

Azt az inteligens szűrűt még nem találták fel ami kiválogatja mit kell kiszűrnie a vízből...:-)
Az RO szűrő mindent kiszed a vízből, majd csak azt teszed vissza amire a szervezetednek szüksége van.

2013-01-30
10:08:13
Előzmény: nadtom #38140#38143
Miért jó kivenni belőle valamit azért, hogy aztán visszategyük ? :)
2013-01-29
21:33:39
Előzmény: kovyhun #38135#38140
Kovyhun,

Mi nem veszünk ásványvizet hanem saját RO víztisztítónk van. Van viszont utána ásványi visszapótló és lúgosító patron.
Nekünk a "medium" van, de ha kútra akarod kötni a "full" verzió szerintem jobb.

Ilyen van: viztisztitocenter.hu/mediumviztisztito.html

2013-01-29
15:57:11
Előzmény: kovyhun #38135#38139
Szerintem az adott víz minősége alapján dönthető el, milyen tisztítást igényel. egy lebegő anyagot és egy mikrobákat kiszűrő szűrő biztosan nem árt bele, de lehet, hogy vas-mangán-ammónia-arzén-mentesítésről is kell gondoskodni, hogy csak a leggyakoribbakat ígérjem.
2013-01-29
13:22:30
Előzmény: kovyhun #38135#38136
Az esővízről és a desztillált vízről részletesen:

"""
Belgiumban kb. 40 ezer család issza évek óta a házának vagy lakásának tetejéről begyűjtött esővizet. Ha a tető elég nagy, az eső a háztartás teljes vízszükségletét fedezheti. Egyszerűsége és elfogadható ára miatt a rendszer folyamatosan terjed a városi vízellátás rovására. Ebből kifolyólag a városi vízfogyasztás évente közel 2 százalékkal csökken. A közeljövőben ez a folyamat, csupán gazdasági okokból, felgyorsulhat. Hosszú távon az esővíz a háztartások fogyasztásának egy jelentős részét fedezheti.

Vizsgáljunk meg ezzel kapcsolatban néhány elég figyelemre méltó adatot. Elméletileg a házak tetejére eső csapadék mennyisége a háztartások jelenlegi fogyasztásának mintegy 80%-át teszi ki. Ha a rendelkezésre álló tetőfelület vízszintes vetülete személyenként a 30–40 m2-t meghaladja, nélkülözni lehet a városi vizet. Az esővízből előállított, nem ivásra (mosásra, mosogatásra, fürdésre, takarításra, stb.) szűrt esővíz önköltsége köbméterenként 0,50 € körül van. A városi víz ára Belgiumban 2-3 €/m3. A berendezés (beton víztároló, szivattyú, szűrők) egy kb. 2 000 €-s többlet befektetést igényel családi házanként.

Esővíz felhasználása esetén csak az ivásra szigorú értelemben elfogyasztott 2–3 liter vizet szűrik ihatóvá naponta, személyenként. Viszont ennek a víznek a minősége a legjobb ásványvizek minőségével vetekszik. Önköltségi ára 0,01 €-tól 0,08 €-ig terjed literenként, míg a palackozott ásványvizeket 0,30-tól 1,50 €-ig terjedő összegekért lehet vásárolni. Ha az ügy gazdasági oldalát nézzük, a nyert víz minőségének a figyelembe vételével, az ivóvíz előállítása az esővíz hasznosítás legkifizetőbb eleme.
"""

www.biokontroll.hu/cms/index.php?option=com_content&view=article&id=1109%3Aesvizet-inni-termeszetesen&catid=279%3Aeletmod-egeszseg&Itemid=127&lang=hu

2013-01-29
12:29:46
Azt hittem valakinek van már tapasztalata ilyesmiben, de úgy tűnik mindenkinek van vezetékes vize vagy ásványvizet vesz :).
A kérdés azért vetődött fel mert egy barátomnál nincs vezetékes víz
és problémás már neki az ásványvíz beszerzése, másrészt én sem szeretnék mindig az ásványvizekkel bajlódni, de nekem most még van vezetékes víz.
Rendeltem egy nem RO-s szűrőt amit a vezetékes vízre kötök, de szeretnék hozzá olyan szűrőgarnitúrát is bekészíteni ami eső- vagy kútvízre optimális.
Sajnos nem találtam még leírást milyen szűrők kellenének, milyen sorrendben.

Szocsmarci:
www.eautarcie.com/hu/03b.html
Ha ennek ellenére sincs elég ásványi anyag a vízben, utánsózó patronnal szerintem megoldható. De nem a víz az elsődleges ásványi anyag forrás egyesek szerint.
A kevesebb vegyi szennyeződés miatt gondoltam inkább esővízre...

Biosolar Forum  =>  VÍZ  =>  Vízminőséglapozz: 1, 2, 3   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva