English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Ablak, ajtó  =>  Bejárati ajtólapozz: « előző   1, 2, 3, 4   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-12-15
09:33:42
Nálunk tiszta fa a bejárati ajtó, mégis kiflisedik egy kicsit.
2012-12-15
09:07:13
Előzmény: robert #36754#36764
Hidegben meggörbül, melegben kiegyenesedik, nem marad úgy!

Nyár eleji beépítés, első télen már görbült is. Reklamáltam, beállították, tavasszal újra igazították, következő őszön ismét u.a.
Szokásos magyar kereskedői mentalitás, nincs energiám harcolni...

A bejárati ajtó lapja két műanyaglap közötte pu habbal. Szerintem a két lap eltérő hőtágulása okozza a problémát. A keret meg nem tud ellentartani a hajlító igénybevételnek.
SZVSZ.

T.
2012-12-14
20:56:46
Előzmény: takyka #36739#36756
melegben nem neztem, de szerintem nem!
2012-12-14
18:24:24
Előzmény: takyka #36753#36754
takyka,

Megdőlni látszik egy sokat sulykolt dogma, miszerint a műanyag nyílászáró nem vetemedik?

Mennyi idő után vetemedett? Garanciális vagy garancián túli hibabejelentés volt-e? Mit válaszolt a gyártó?

Két tippem van.
1. Az ajtó két oldala és a műanyag váz erősen össze van ragasztva de hőtechnikailag jól elszigetelve, így a külső-belső hőmérséklet-különbség hatására a két oldal különböző hőtágulása miatt hajlik meg az ajtólap.
Ebben az esetben azt gondolnám, hogy a hideg elmúltával az ajtólap kiegyenesedik.

2. Fém keretes ajtó esetén a külső-belső hőmérséklet-különbség hatására a két oldal különböző hőtágulása miatt hajlik meg az ajtólap, de a fém talán már úgy is marad.

Ha a görbe lap alakját a keretre szerelt ellendarabbal egyenlítjük ki, akkor az így készített sablon miatt sem állhat vissza a sík.

2012-12-14
18:06:10
Előzmény: robert #36744#36753
Az enyemben nemtudom.

T.

2012-12-14
11:42:22
Előzmény: takyka #36739#36744
takyka,

Ezekben a problémás ajtólapokban van egy fém vázszerkezet, vagy teljesen műanyagból készültek?

2012-12-14
11:08:40
Előzmény: zsezse #36706#36739
Neked melegben nem egyenesedik ki? Milyenre akarod cserélni?
Én november elején állítottam be az enyémet patentra, mostmeg kifli és szelel...

T.
2012-12-14
11:03:37
Nekünk a külső ajtók mind kazettásak. Egy tölgy, a többi fenyő. Ezeknek nem a vetemedésével van gond, hanem a keretükkel: Az utóbbi 20-30 év fejetlen folyószabályozása, kavics és homokkitermelése miatt a Küküllő fenékszintje kb. 1 métert esett, és az vitte magával a talajviz egy részét is. Ezenkivül számolni kell a szárazsággal is, de jellemző, hogy az épületeken megjelenő repedések mind arra utalnak, hogy roskadnak az alapok. Nálunk 80-100 cm az alap, kb. 40-60 cm széles, és az is elszakad. Előszőr a Küküllő felé eső oldalon. Igy a vizfolyásra merőlegesen álló ajtótok deformálódik. Ami a vizfolyással párhuzamosan van beépitve, az általában rendben van.
A tölgy ajtónk kb. 12 éves, teljesen rendben van szerkezetileg. A szigetelése viszont nem megfelelő, hiányzik a külső levélajtó, ezért a pára mindig kicsapódik az üvegen, illetve az alsó részén. Ezért szeretném a jövőben a lépcsőt valamilyen módon beépiteni.
ÉgboltosVálasz erre
2012-12-14
10:37:50
Előzmény: Jesu #36669#36735
Jesu
Remélem jól látom a leírtakat.
Én egy felébe csukodó harmónika ajtót ötlöttem ki, kényszerűségből a WC-nkre, de analóg lehet külső ajtóra is.
Nálad kifelé nyílhatna,(de mivel feleződik akár befelé is lehet) zsanér a belső oldalon középen. A függőleges oldalak rugalmas tömítő csíkkal (cső profil)zárhatók, a vizszintesek rázáró-érintő csíkokkal belső oldalon (küszüb, ajtókeret...). Ha van vezető sín akkor stabilan jön-megy, ha az egyenes "holtponton" túlbillen önzáróvá válik. A belső oldalon középen van behúzója, de valami síkba behúzódó mert rácsuk (pl madzag :-) Nekem is jól jönne ha valaki a külső ajtókra megcsinálná, mert télen van légcsere szépen ha fúj a szél.
2012-12-13
21:34:51
nahat nahat!
es meg azt hittem, csak en kuzdok ezzel a problemaval!
a mi bejarati ajtonk kb 10 eves lehet, sima mezei "Panorama" profil bejarati ajto.
olyan szeeeep nagy hasa van. becsukni csak izombol, tomitettseg ennel mar akkor sincs, ha razarod.
en azt csinaltam, hogy ragaszthato gumi tomitocsikbol gyakorlatilag kiragasztottam egy ellendarabot az ajto tokra, igy most paszentosan legtomor es nem is csukodik nehezebben. Eleinte azt hittem gagyi lesz de ma mar nem szurja a szemem.
valoszinuleg ez is ki lesz szedve es megy ki a mellekepuletbe.

2012-12-12
22:31:53
Előzmény: tthom #36542#36669
Kivulrol nagyon butan tudnam csak megoldani. Ajtotol balra ablak 90 fokos indulo falon azonnal, jobbra 45 fokban csupasz fal indul, esetleg ide lehetne kihajtani.

- Ahhoz kicsi a belepo "terasz", hogy egy ekkora "elotetfalat" nyitas kozben meg kerulgetni is lehessen, ha sima zsanerral csinalom.
- Fentrol sem tudom racsusztatni, mert ott is ablak van felette.

Valamit tenni kell pedig. Nem adom fel, de nem fogom a csalad 2-3 evi nyaralasanak arat ilyesmire elverni az tuti.

Ami otletem most ebben a percben beugrott:
- sines lesz, de az egyik oldala az ajto sikjaban fogcsuszni 1 sinen, a masik pedig a 45 fokos falon +1 masikon.
- Igy csukas kozben "sikot valt", es a vegen raszorul vagy az egyik, vagy a masik oldalra. Persze ezt tuti vegzaro tomitesekkel lehet csak megoldani.

Igy viszont nem lenne utban, bentrol is lehetne konnyen nyitni, es nem okozna gondot nyitott helyzetben. No ez most nem is rossz otlet, elkezdem majd hetvegen kiszerkeszteni!

Szeretnek csinalni egy masik szigetelo elofalat is, a terasz uvegfalanak ejszakai lezarasara. Ott is bazi nagy ilyenkor a veszteseg. XPS tablak valami keretben, halozva, vekonyan vakolva, esetleg valami lemez, stb elotte, hogy vedje.
Napnyugtakor elemenne oldalrol sinen az uvegnek. Ott van hely oldalt elhelyezni.

Masik nagy gondom a gyerekszoba nagy "bontott" ujrahasznalt 3-retegu uveg ablakai (2db 100*210-es). Olyan gyenge a keret es olyan bazinehez az uveg, hogy szanaszet vetemedik, nem zar. Ez miatt a gyerekszoba abszolut nem legtomor, ami erezheto a hofokon is, es rontja az egesz haz veszteseget. Mar azon gondolkodom, hogy kinyomom telibe pur ragasztoval korben es megcsinalom "fixre". :(
2012-12-10
10:27:37
Ugyanaz.. Kevés a hely, csak egy ajtó fér be. Namost, ez a műanyag ajtó, amit vettünk elvileg a prémium magyar gyártási szint. Akkor milyen a többi? Amúgy, amikor még zárt rendesen, akkor nagyon jó, melegebb a konyha, mint a régivel, de most, hogy kezd rosszalkodni, éjszaka, amikor nincs annyi fűtés, érezni, hogy megint hidegebb van a környékén. Majd beszámolok, hogy mi lett, mert ezt így én nem fogadom el. Kiváncsi lennék, hogy egy internorm, vagy hasonló is ezt csinálja-e. Vagy egy fa ajtó..

Jesu: inkább kívülről kéne rácsukódnia, mert így totál áthűlhet az ajtód.. Persze, ha mindegy neki, akkor mindegy..
2012-12-10
09:23:14
Előzmény: tthom #36531#36538
Sajnalattal olvasom. :(

Nekem sem volt, nem is lesz penzem PH ajtora. Vettem helyette 2db gagyit, "dragan". Telen se jo, nyaron se jo, alu kuszobon akkora hohid, hogy csak na.

Le kene cserelni, de nem tudom mitevo legyek. Sajnos nincs helyem dupla ajtot tenni, vagy belepofulket krealni. Egy ajto arabol az is kijonne, es jobban is jarnek vele.

Lehet csinalok valami szigetelofalat, ami bentrol racsukodik az ajtonyilasra (halozott, vagy keretezett XPS). Az a baj, hogy igy is kicsi lett az eloszoba.
2012-12-10
07:24:59
Előzmény: tthom #36531#36535
Nekem is kifli lett az ajtóm a hidegben. Süvít be a szél. nesze neked légtömörség.

Hogy rohadna meg...

T.
2012-12-10
00:42:37
Első tél, röviden összefoglalva: kacat.

Ugyanazt produkálja, mint az előző, mindezt 230e forintért. Annyival jobb a helyzet, hogy maga az ajtópanel vastag, meg hármas üvegezés, tehát összességében kevesebbet számít, hogy vetemedik az ajtószárny. De alig lehet becsukni, a két pánt között meghajlik annyira, hogy egy papírlap simán csúszkál a tömítésnél, jön be a hideg.

Holnap elvileg kijönnek végre, aztán megnézik, hogy lehet-e állítani rajta. Persze kizárt, de nekem nem hiszik el, látniuk kell.

Amúgy a vetemedés mértéke olyan szintű, hogy kinyitva az ajtószárny alja és teteje fél cm-el van arrébb, mint a szárny közepe. Tehát izomból be lehet csukni, aztán a zárnyelv a helyén tartja, de nem hiszem, hogy használ neki. Anyját neki. Egy zártszelvény el tud hajolni ennyire? Elvileg ugye az a keret.
2012-08-12
09:34:29
Előzmény: Jesu #32212#32216
Jesu,

az ablakoknál sima eps van élvédő plusz KSDvel behúzva, de ránézésre sok baja nincs..
2012-08-11
17:14:15
Előzmény: tthom #32211#32212
Xps-t vagjal be! Bolondbiztosan parazaro duzzado szalag+ ontapados lezaro belul, paraatereszto kivul.
2012-08-11
11:24:13
Na, beépítették. Azért nem egy internorm.. Kiderült, h az előző ajto is jóval kisebb volt, mint a nyílás, még jó, hogy erőltettem a nagyobbat. Persze, leverve a vakolatot kiderült, hogy még pár centivel lehetett volna nagyobb minden irányban..

Viszont mivel eléggé meg lett bontva es sokat kell javítani, arra gondoltam, hogy nem építek fel 3-4 cm vakolatot újra, hanem gipszkartonnal, vagy eps-el segítek neki.

Mittomen, belul gpszkarton, kivül eps. Vagy mindkét helyen eps.

Gyorsabb, egyenesebb megoldás lenne.

Vélemény?
2012-06-28
17:23:14
Előzmény: Jesu #31160#31172
Jesu,

nem titok 230e maga az ajtó, 20e a beépítés.
Ez 260x100as nyílásba való, felülvilágítóval, az ajtópanelen 6 kicsi ablakkal, fehér színben.
Ha érdekel valakit, lefotózom majd, hogy lássátok mi manapság a prémium szint a hazai gyártóknál.
2012-06-28
15:07:52
Előzmény: tthom #31156#31160
Megosztanád az árát?
Jövőre lehet én is lecserélem a bejárati ajtót, ha sikerül addig egy kis pénzt félretenni erre. Direkt nem vakoltam körbe az ajtóbeugrót, mondván, nem lesz ott sokáig, de azért nehéz döntések ezek. A mostani kimegy majd a melléképületre, a ház meg kap valami tutit.
2012-06-28
10:42:31
Megrendeltem.. Műanyag lesz, 90mm vastag keret, ajtópanel 44mm-es, ennél vastagabbat értelmes áron nem találtam.. 3 rétegű üveg, meg ami kell.. A kiállított darab majdnem olyan merev volt, mint az internormos amit láttam, remélhetőleg a legyártott is olyan lesz. Amúgy helyben ez az egy volt olyan, aminek rendes háromszoros tömítése volt körben, még a küszöbnél is kettő rendes van + egy rácsúszó csík, mindenhol máshol max egy szélfogó gumi középen, ami ha elöregszik, esélytelen cserélni. Persze, alap egyszerű kinézet, mert bármi alumínium +100e lenne.. Meglátjuk..
2012-04-23
16:31:52
Előzmény: Jesu #28826#28831
Jesu,

két ajtó az egy szem 30as fal miatt nem lehetséges, amibe be kell építeni..
Még várom a jelentkezését az embernek, akármibe én sem megyek bele, elhiheted, már van tapasztalat rossz ajtóval. :)

Amúgy a gáztöltés meddig bírja az ablakokban? Örökké? Fura lenne..
2012-04-23
14:44:56
Előzmény: tthom #28823#28826
Vigyázz! Az "olcsó" ablakosok nekem is rugalmasak voltak, "persze, mindent meg lehet csinálni".

Utána persze a fele üveg, amit beépítettek lekondenzált olyan hőfokon, amiből kiderült, hogy SEMMI gáz nincs benne. Szerettem volna számon kérni, de nem lett belőle semmi. Mutogattak az üveges cégre, amit jó időben csődbe vittek. Ja: olcsó ajtóimban üres az üvegezés szintén! Cseréje lehetetlen. Bele van préselve a lapba.

Miért nem csinálsz +1 egy ajtót, mint régen falun? Eleve dupla ajtókat csináltak. Rengeteget javít! Én is ezen agyalok, csak tolórendszerben behúzhatóra elé. Helyproblémám van, egyedül ez nehezíti.
2012-04-23
14:25:42
Újabb fejlemények ajtó ügyben. Ha unjátok már, szóljatok. :)

Internom előzetesen azt nyilatkozta, hogy 200-250e az ajtó. Nagy nehezen rávettem őket, hogy adjanak egy rendes árajánlatot, kiderült, hogy egy picit több lenne. Konkrétan tele ajtó: 1200 euro, bevilágítóval: 1300 euro. Ugye majdnem 400e.. Ennyire sajnos nem állunk jól, meg nem is ér ez a lakás ennyit. Így eldőlt, a meglévő hazai műanyag ajtósok közül kell kiválasztani valamit.

Miután megnéztem még a Hörmannt is (450e), valamint pár céget, visszamentem azokhoz, akik az ablakainkat csinálták, ők anno elég rugalmasnak tűntek. A tulaj vállalta, hogy megpróbálja az ajtópanelgyártó cégtől kisajtolni a vastagabb panelt, 48mm-est, vagy még vastagabbat. Így a keret 80-90mm, közé menne ez a vastag panel, meg azt javasolta, hogy mivel konyhába nyílik, ne ajtóküszöb legyen, hanem erkélyajtószerűen körben rendes profil, amennyire lehet besüllyeszteni a padlóba és akkor nem kell nagyot lépni, így rendes háromszoros tömítés lesz körben.

Árban majd meglátjuk, de 200 alá ígéri így is. Ezt a panelvastagság félelmet azért nem értem, mert a háromrétegű üvegezés is vagy 5cm, akkor miért nem követi a panel is? 24mm, 28mm, meg ilyenek.. A 36mm-es már hűha. Én meg azt se bánnám, ha a kerettel teljesen síkban lenne, tehát 70-80mm, a purhab azért annyira nem drága... :)

De a fickó mondta, hogy kb. én vagyok az első, aki ilyet akar, bárki aki beesik az utcáról, az akciós 60e-es ajtók érdeklik, hiába magyarázzák nekik, hogy az azért nem jó akárhova..
2012-04-10
23:19:27
Előzmény: Jesu #28267#28277
Jesu,

á, dehogy, 'olcsónk' már van.. Most ha lehet biztosra szeretnék menni, nem cél a hipertrendi kinézet, de zárjon rendesen..
Biosolar Forum  =>  Ablak, ajtó  =>  Bejárati ajtólapozz: « előző   1, 2, 3, 4   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva