English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Kazánok  =>  Fáradt olaj kazánlapozz: « előző   1, 2
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
windmillVálasz erre
2012-09-13
11:56:58
Előzmény: robert #33060#33105
Ok. nem fogok norvég rendszámmal száguldani a kazánnal.

Megjegyezném hogy a Norvég "adócsaló" éppen jó ismerősöm és konkrétan tudom, hogy ejnyebejnyén kívül SEMMIT sem kapott büntit a rendkívül csúnya cselekedetéért.
Nem szeretnék adócsalási tippeket adni....

2012-09-13
11:31:08
Előzmény: zsezse #33095#33104
Ez engem is érdekelne, mert egész évben gyűjtögettük asütőolajat, hogy majd jól kimelegszünk tőle.

T.
2012-09-13
00:39:33
Előzmény: Jesu #33051#33095
utanaolvastam, de nem lettem okosabb, nem sokmindent talaltam errol a temarol.

sot, talaltam kifejezetten olaj elegetesere szant egofejeket, ott sem irnak ilyesmirol.

Azt irjak, ha sok egett maradek halmozodik fel az olajban meg ha tulhevitik, akkor valik ki az olajbol. de akkor miert engedelyezik megis az elegetest?

payagyerekVálasz erre
2012-09-12
15:13:22
Előzmény: robert #33062#33066
Amúgy nem hiszem, hogy a rohamos terjedésben lévő fafűtés, vagy az újból aranykorát élő széntüzelés kevésbé veszélyesebb, mint a megújuló étolaj. Pláne, hogy nagyságrendekkel többet égetünk el belőlük a magyar bérekhez igen drága gáz helyett.
villam64Válasz erre
2012-09-12
14:43:40
Előzmény: payagyerek #33058#33063
Teljesen mindegy. Hány olajtermelő kell egy háztartás kiszolgálásához? Az arány pont fordítottan arányos, mint a valóság.
payagyerekVálasz erre
2012-09-12
14:39:23
Előzmény: robert #33060#33061
Az autó volt.
2012-09-12
14:38:25
Előzmény: payagyerek #33058#33060
payagyerek,

"Elfogták az étolajjal furikázó szakácsot
Magyarországon nincs olcsó autózás, az étolajat is jövedéki adó terheli, és ha ezt valaki nem fizeti ki, a törvény szerint bűncselekményt követ el. Ebbe a csapdába futott bele az a férfi, akit Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, pontosabban Mályi községben fogott el a rendőrség.
A motoros rendőröknek a norvég rendszámon kívül a több száz méter távolságról érezhető égett olajszag tűnt fel, így igazoltatták a férfit..."
www.totalcar.hu/magazin/bologatokutya/2011/06/10/elfogtak_az_etolajjal_furikazo_szakacsot/

windmill,

Ne használj norvég rendszámot a kazánodon :)

payagyerekVálasz erre
2012-09-12
14:28:31
ÁMBÖRÖK!!!! Ez használt étolajjal mén! Az nem oly környezetszennyező, mert körforgásban lévő manna.
Én is akarok hasonlót, de -egyenlőre- csak simán égetni, nem turbináskodni. Persze addig nem akartam nagy dobra verni, míg nem tudok felmutatni semmit.
Bár ennek csak 1 baja van: Minél többet "ugatunk" róla, annál többen fognak ráharapni, miáltal beszerzési nehézségek lesznek, de akár még a lopó államhatalom is rácsap a témára.
2012-09-12
13:29:24
Előzmény: zsezse #33047#33051
Olvass utána a dioxinnak. Épeszű ember nem fűt ilyennel.
2012-09-12
12:59:46
ha mar olaj tuzeles

a faradt olaj elegeteset megertem, miert tilos
a mikroszkopikus femreszecskek es egyeb adalekanyagok rakkeltoek, ezek kikerulnek a levegobe onnan a tudonkbe

(ezert is olvasom hitetlenkedve, hogy haztartasi meretben forgalmaz barki is ilyen kazant, amiben ez elegetheto)

de mi a helyzet a hasznalt etolajjal? abba mit tesznek, ami miatt kornyezetszennyezo lesz, ha elegetjuk?

2012-09-12
11:54:05
Előzmény: windmill #32971#33039
windmill,

"Nem vagyok egy gyakorlott fórumozó ezért nem tudom, hogy a fejlesztő cég nevét kiírhatom-e.
Lehet, hogy csak marketingből mondták, de én úgy tudom, hogy összesen 10db amit kiadtak (nak) mint mintadarabot. (az enyém volt a 3. az biztos)"

1., Szerintem, ha a veled aláírt szerződésükben ezt neked határozottan nem tiltották meg, akkor nyugodtan kiírhatod, utalhatsz rá.
2., De akár megteheted azt is, hogy elmeséled néhány mondatban a történetedet, hogy egyáltalán hogyan találtál rájuk, hogyan kaptad a bizalmat, hogy a 10 kiválasztott közé kerültél, stb.
Azaz elmondhatsz itt sok olyan dolgot, amivel segítheted az itteni aktív közösség együttgondolkodását.

Kihangsúlyozva, hogy én nem vagyok kompetens szakmailag ezekben a témákban, de ebben az országban/világban élve magam is elszenvedője vagyok az egyre magasabb energia áraknak ... érdeklődve figyelem az ilyen híreket.
Mindettől némileg függetlenül azért az mindenképpen elgondolkodtat, hogy egy (az eddigiek alapján) számomra teljesen rejtelmes fejlesztő cég bekopogtat valakihez (most épp hozzád), és azt a valakit megkínálja egy közel egymilliót érő berendezéssel, annak megvásárlási lehetőségével, hozzá egy szigorú szerződéssel, egyebek...
Hogy rövid legyek:
- Valami előzménye csak volt annak, hogy kapcsolatba kerültek veled. Nem?

Szerintem ha erről, az előzményekről is írnál és nem csak a nagy titkot lobogtatnád a szemünk előtt hanem valami kerekebb burkolást kapna ez a történet, akkor az mindenki számára hitelesebb lenne.
Írtam mindezt a legnagyobb jóindulattal, minden sértő szándék nélkül.
windmillVálasz erre
2012-09-12
11:36:14
Előzmény: szocsmarci #32995#33037
Nem volt szándékomban levenni a gázkazánt egyenlőre, erre én is gondoltam.
A szerződésben 48 óra kötelezettséget vállaltak arra hogy ha nem tudnák javítani akkor ennyi időn belül kicserélik.
Ezért egyenlőre marad a gázkazán is vészhelyzetre de addig is "ingyen" fűtök az elképzelésem szerint és ez az ami nagyon motivált.
Ha valóban megtermeli 1 év alatt a ház teljes energiaigényét akkor a következő év már ingyen van!
Megelőlegeztem magamnak az energiaköltséget 1 évre.
Ebből indultam ki és nem illúziókból hogy biztosan nem romlik el vagy hasonló dolgokból.
A fejlesztő cég tényleg nagyon korrektnek tűnik és nem fényezni vagy reklámozni akarom őket ezért nem írnám ki a nevüket. (tisztában vagyok vele hogy a turbina a leggyengébb láncszem, de megmutatták a rengeteg variációt amit teszteltek és biztosra mondták hogy ez egy tartós megoldás.)

Azt mondták higgyem e ha nem működik jól akkor az nekik a legrosszabb mert nem lesz referenciájuk ha szidni fogják a prototípus vásárlók a berendezést.

A 2000 Litert nem kiszámoltam, hogy biztosan ennyi kell majd a télen hanem ekkora a tároló amit vásároltam.
Ahonnan hoztam az étolajat az várhatóan továbbra is üzemelő vendéglátóhely igy ha kell akkor biztosan adnak még.
Gázkazán nekem eddig a 3. van és egyik sem bírta 5-6 évnél tovább rendszeres karbantartással sem ez viszont tény.
Remélni tudom csak hogy ez egy tartós berendezés.
Láttam a belsejét és elég egyszerű felépítésű.
Nekem külön van a kazánhelyiségem ezért nem annyira tartottam fontosnak a hangszigetelést de egyébként nagyon komoly hangszigetelés van a burkolatán.
Amikor én láttam működni akkor ez nem volt rajta és nem volt túl hangos de azért van hangja a burkolat nélkül. Kérdés az tényleg felmerül hogy a hangszigeteléssel együtt mennyire hangtalan de ezt nem tudom megmondani.

2012-09-12
11:25:44
Előzmény: windmill #33031#33036
windmill,

Ezek szerint kb háromszor annyi olajra lesz szükséged, mint amennyit eddig begyűjtöttél.

Gondolom nem úgy adtál ki 850 ezret, hogy nem kaptál konkrét ígéretet: teljesítmény (kW), hatásfog (% vagy (kWh_hő+kWh_áram)/olaj_kg)).
Vagy csk annyit mondtak, hogy elég lesz ez neked?
Tehát te milyen konkrét adatok alapján döntöttél?

Ok, én nem találgatok tovább, majd meséld el légy szíves a tapasztalataidat.
Egy kis képes beszámoló és a fogyasztási/termelési adatok biztosan sokakat érdekelnek.

windmillVálasz erre
2012-09-12
10:41:10
Előzmény: robert #32974#33031
A gázszámlám tavaly a nagy hidegben volt max 100.000Ft ez eddig csak 1 szer fordult elő de nagyon sokkoló volt és nagyon megjegyeztem.
Ált 70.000 a normál fogyasztás HAVONTA hidegben. (átmeneti időben természetesen nem ennyi)
A gázt havi leolvasással fizetem.
A villany 21.000Ft de erre átalányt fizetek.
A készülékben nincs hagyományos diesel motor/generátor.
Ebben egy gázturbina ami a nyomatékot adja a generátornak.
Inverter nincs benne az árban de ebben a kategóriában szerencsére már nem drágák az inverterek.
villam64Válasz erre
2012-09-12
09:35:55
Előzmény: szocsmarci #32995#33022
A megtermelt villamos energiát is számolni kell.
szocsmarciVálasz erre
2012-09-11
21:11:44
Előzmény: windmill #32971#32995
1. "..egy tudálékos okoska vagy aki provokálni szeretne .."
Köszi, mindig jól esik a szívből jövő kritika.
2. A leírásod alapján arra következtetek, hogy talán mégsem hazudsz szándékosan, csak továbbadod, amit Neked is mondtak.
3. Azt nem tudom, hogy képzelted el, hogy nem osztod meg velem az infókat, csak a többiekkel, ez egy internetes fórum :).
4. Érdekel a cég neve, ha teheted, írd meg, hátha van róla a neten valami.
5. A 850e Ft szerintem nem sok egy kazánért, és egy turbináért. De vigyázz, ha a turbina leromlik, akkor Payagyerek nem kukáz neked újat 20 Ft-ért :( .
6. Magyarországon más tudálékosok is laknak, nem csak én. Ezek valami ÉMI vagy TMBF vagy CE, mifene papírokat is szoktak kérni a kazánhoz. Ez nem a Te gondod, hanem a gyártóké. És van valami 40 és 30 decibel (A) zaj kibocsátási határérték is nappalra illetve éjszakára; ezt a turbina miatt írom, jó nagy hangcsillapítója lehet, ha megfelel ezeknek az értékeknek.

Ha a szerkezet kiállja a gyakorlat próbáját, akkor vállalom a negatív figura szerepét. Lehetsz Te Marco Polo, Kolombusz Kristóf, Darwin, vagy Galilei, én meg leszek az, aki először jókat röhög a markába, majd meghunyászkodik, és akiről a történelem könyvek nem tesznek említést. De javaslom ne szereld le a gázkazánodat, és gondolkozz el a hőszigetelésen. Az évi 850.000 Ft gáz + villanyszámla kicsit soknak tűnik.

Ui.: Nem elég ha a szerkezet működik, hiszen minden alkatrészt kitaláltak már, Ők csak összerakták és egy fémdobozba rejtették. A lényeg az, hogy ne legyenek 1-2 napos leállások (főleg télen ne), ne kelljen naponta felügyelned, a hatásfoka megfelelő legyen, és legalább 10 évig működjön fődarab csere nélkül. Ezek komoly kritériumok egy gázkazánnak is, hát még egy "prototípusnak".
A gyenge pontja az egésznek a turbina lesz - szerintem.

Ui2: Egy kis számolás
Alapeset: van 2000 liter étolajad egy évben, és eddig gázzal fűtöttél. Kérdés: 2000 liter étolaj mennyi földgázzal egyenértékű Ft-ban kifejezve.
Étolaj: 34 MJ/kg, Ro = 0,85 kg/liter
Földgáz: 34 MJ/m3, 3,125 Ft/MJ (A2)
2000 liter fűtőértéke: 34 x 0,85 x 2000 = 57 800 MJ.
57 800 MJ földgáz árban kifejezve = 57 800 MJ x 3,125 FT/MJ = 180 625 Ft
(földgáz m3 = 57 800 / 34 = 1700 m3 gáz)
Már csak azt kellene tudni, hogy mennyi az éves fűtési költséged, az még nem derült ki.
2012-09-11
14:19:16
Előzmény: windmill #32973#32974
windmill,

Érdekes amit írsz.
Ha egy év alatt a gázszámlád 100.000Ft, és a villanyszámlád csökkenése mondjuk egyanennyi, és azt várod, hogy ezen a télen megtérül az ára, akkor azt hittem, hogy 200.000 forintba került a kazán. Ezek szerint havonta 100.000Ft a gázszámlád, nem pedig évente?

Ha nem generátor, akkor miből lesz áram? Van benne visszatápláló inverter is?

Eddig is lehetett kapni fáradtolaj kazánokat profi gyártóktól (Hoval, Viessmann, Buderus, stb...), úgy tudom, hogy a használatuk engedélyhez kötött.

Egy olyan helyen, ahol az alapanyag folyamatosan biztosítva van (pl farm, gépműhely), ott logikus beállítani egy ilyen kazánt.
A használt olajak viszont veszélyes hulladéknak számítanak, ezért a keletkezésükről és további sorsukról nyilvántartást kell vezetni. Tömeges felhasználás már csak a keletkezett mennyiség miatt sem lehetséges, így gyorsan előállhat a fűtőanyag-hiány, és a használt olaj ára gyorsan utolérheti a fűtőolajét.
Van még az adó kérdése, amire egy idő után rámozdulhatnak a hatóságok.

Az áramtermelés miatt gondoltam diesel-geberátorra, amint a mellékelt videón is látható: www.youtube.com/watch?v=CDu0lS5XMD0
Az semmiképp nem alkalmas beépített lakókörnyezetben történő használatra, habár a hűtés során keletkező melegvíz a fűtési rendszernek átadható.

windmillVálasz erre
2012-09-11
14:12:42
Előzmény: robert #32937#32973
Nincs képem, egyenlőre dobozban áll míg nem jön a fűtésszerelő de egy teljesen zárt fémdoboz amúgy tehát semmi nem látszik belőle.
Az biztos hogy gázturbina van benne és nem diesel generátor.
windmillVálasz erre
2012-09-11
14:09:32
Előzmény: payagyerek #32943#32972
Én 850.000 Ft ért vettem úgy hogy szerződésben vállalnom kellet az adatszolgáltatást a működésről és addig nem nyithatom fel amíg kereskedelmi forgalomba nem kerül.
Azt mondták hogy ez a háztartási méret 1 millió körül lesz kapható ha majd sorozatgyártják.
windmillVálasz erre
2012-09-11
14:06:02
Előzmény: szocsmarci #32944#32971

T szocsmarci!
Nem kell semmit elhinned!
Nem tudok leírást küldeni mivel én sem kaptam és jelenleg még kereskedelemben nem is kapható. A cég akitől megvásároltam nem úgy adta el mint kész terméket, viszont a garanciát azt vállalják nagyon szigorú de betartható feltételekkel.
Nem szedhetem szét és tettek rá egy kommunikátort ami az adatokat továbbítja nekik a szerződés szerint 2 évig.
Szerintem egy tudálékos okoska vagy aki provokálni szeretne a leírásod alapján de azért azt tudd hogy bunkóság valakit hazugnak nevezni pusztán azért mert te a fantasztikusan nagy tudásoddal még nem láttál valamit háztartási méretben.
Ezért veled nem, de ha mást érdekel akkor szívesen megosztom a tapasztalataimat majd a fűtési szezonban.
Nem vagyok egy gyakorlott fórumozó ezért nem tudom, hogy a fejlesztő cég nevét kiírhatom-e.
Lehet, hogy csak marketingből mondták, de én úgy tudom, hogy összesen 10db amit kiadtak (nak) mint mintadarabot. (az enyém volt a 3. az biztos)

szocsmarciVálasz erre
2012-09-10
20:52:37
Előzmény: windmill #32927#32944
Ilyen van Pécsett is, csak nagyobba, és Erőműnek hívják. Tud tüzelni olajjal (általában fáradt, vagy rossz minőségű olaj), gázzal, vagy biomasszával. A kazántestek hasonlóak, csak a befúvófejük más. Itt azért vannak elektrofilterek is beépítve a kéménybe, mivel nagyok a kazánok, és ezért más szabályok vonatkoznak rá, mint a családi házas méretre - ami szerintem természetes is. A füstmentes égés nem jelent szennyezőanyag kibocsátásmentes égést, csak annyit, hogy jól ég! A NOx kibocsátás valószínű magasabb lesz a magas hőmérséklet miatt.
Én személy szerint nem hiszem, hogy van családi házas méretben ilyen szerkezet, én még nem hallottam ilyenről, szerintem hazudsz. A gyenge pontja a leírásodnak a turbina. Hangos, drága, karbantartás igényes, üzemeltetni is csak szakember tudja - tehát nem családi házba való.
Ha tévednék, akkor boccs, nyugodtan cáfolj meg. Ha van papír vagy leírás róla, akkor elhiszek mindent, addig nem. Vannak hasonló képességű szerkezetek, de nem turbinával termelik az áramot, hanem dugattyúval, és nem olyan olajjal üzemelnek, aminek elég széles a minőségi tartománnyal, hanem H2 jelű földgázzal. Áramot és meleget is termelnek, és nagyon drágák.
payagyerekVálasz erre
2012-09-10
20:52:17
Előzmény: windmill #32927#32943
Mennyi volt ez a gázturbina?
2012-09-10
19:31:22
Előzmény: windmill #32927#32937
windmill ,

Légy szíves tegyél fel fényképet a kazánról! Vagy inkább egy diesel generátorról van szó, ami még a fáradt-olajjal is működik?
Hol lehet kapni?
Mit lehet még róla tudni?

windmillVálasz erre
2012-09-10
18:53:23
Tetszik nagyon a fórum, csak most néztem utána hogy van ilyen téma miután már vásároltam egy készüléket ami várhatóan kioltja a 100.000Ft- os gázszámlámat és a villanyszámlámat is lecsökkenti (remélem nullára)
Még csak kipróbálni tudtam és nincs is egyenlőre beépítve,(még nem ért ide a szerelő) de azért kíváncsi lennék a véleményetekre hogy mennyire döntöttem jól?

A megvásárolt készülék fáradtolajat éget el, de ne egy hagyományos olajégőre gondoljatok semmiképp és ne környezetszennyezésre.

Várhatóan megtermeli a házunk hő és villamos igényét is a kazán.

A működése a gyártó elmondása szerint a következő:
1.)Gyűjts össze fáradtolajat (én a közeli panzióban hagytam ott egy hordót amit rendszeresen ürítettem (étolajról van szó de működik az autószerelőknél autókból leengedett olajjal is)nekem 8 hónap alatt összegyűlt 2000 Liter. INGYEN
2.) A kazán működése: az égéstérbe hatalmas mennyiségű levegőt nyomnak be + porlasztanak olajat, így nagyon magas hőfokon rendkívül tökéletesen elég az olaj. (valóban semmi füstje a kiáramló égésterméknek)
3.) A felmelegített levegő meghajt egy turbinát aminek a tengelye össze van kötve egy kompresszorral ami a beáramló levegőt fújja.
4 A kiáramló levegő pedig hajt egy újabb turbinát amin generátor termeli a villanyt. (inverterrel visszatáplálom a hálózatba)
Az egészen egy hőcserélő amiben víz kering és ez bemegy a fűtésrendszerbe.

Ettől várom hogy kinullázza az energiaszámlám.
Remélem pozitívak lesznek a tapasztalataim.
A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy jó döntést hoztam-e és valóban ez a jövő vagy tudtam volna ennél jobb beruházást is?

Amit várok az az hogy a télen megtérül az ára!!!!!

Biosolar Forum  =>  Fűtés - Kazánok  =>  Fáradt olaj kazánlapozz: « előző   1, 2
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva