English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  PV - Napelemes rendszerek  =>  PV - Visszatáplált energia elszámolásalapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
pudding1Válasz erre
2012-03-12
17:45:26
Előzmény: robert #27071#27075
A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el, vagyis hogy mi volt tavaly a kifizetéssel az egy dolog, de az a helyzet hogy ők teljesen tisztában voltak vele hogy ez a kifizetési módszer adózási és könyvelési szempontból egy marhaság. Telefonon az e-on munkatársával ezt megbeszéltük annak idején hogy nekik fizetniük kell, de hogy ők és később én ezt hogyan fogjuk lepapírozni a rejtély.
A kifizetésnél ugyanazt az azonosító számot használták mint korábban egy túlfizetésem visszatérítésekor, de azt a legostobább könyvelő is kiszúrja hogy ha egész évben nem fizettem egy fillér villanyt sem akkor túlfizetés címszóval nem küldhettek volna 17.000ft-ot.
Na mindegy, ez a múlt, borítsa jótékony homály, de hogy mikor jutok a pénzemhez és abból mennyi lesz, az pillanatnyilag még egy hatalmas kérdőjel.
Egyáltalán nem tartom lehetetlennek hogy még egy két kört futok és ha nem jutok előbbre akkor kivárom amíg nálam képzettebb és befolyásosabb emberek kifasírozzák belőlük az igazságot.Minden óraállást és egyéb történést jegyzőkönyveztetek, aztán utólag bevasalom rajtuk.....
payagyerekVálasz erre
2012-03-12
17:43:39
Előzmény: pudding1 #27070#27074
Megértem ha most anyázni fox engem, de miért oly nagy gond bedugni 1 hősugárzót, oszt elfűteni?

Kérlek ne érts félre, de idézek (pl. ÉMÁSZ-tól):
"A HMKE létesítésének elsődleges célja a saját villamosenergia fogyasztás csökkentése."
Mindigis ez volt. Ezért a törvényileg előírt könnyített létesítési eljárás. Soha nem termelőket szorgalmaztak!
2012-03-12
16:31:10
Előzmény: pudding1 #27070#27071
pudding1,

A másik tippem, hogy most fognak rájönni arra, hogy tavaly is rosszul csinálták.

Várom a fejleményeket!

pudding1Válasz erre
2012-03-12
16:17:05
Előzmény: robert #27069#27070
Most küldtem nekik egy újabb agyalni valót, vagyis hogy az ok hogy lövésük sincs mi legyen az idei kifizetéssel, de nekem a túltermelésem java a tavalyi évre esik, és mivel az új szabályozás jan1-től érvényes, így a tavalyi túltermelésemet azonnali hatállyal fizessék ki!!!
Ha ne adj isten válaszolnak érdemben egy bizonyos összeggel, akkor azért a hecc kedvéért még megbuzerálom őket a termelési adatok vitatásával, ugyanis nekem nem csak napelemes hanem szélgenerátoros visszatáplálásom is volt. (A napenergiásat meg tudja saccolni és részarányosan ki tudja számolni hogy a kb 1 év utáni termelési adatok alapján hol állhatott az óra jan.1.-én, de hogy a szelet nem saccolja meg az 1000%, és nincs külön óra a két rendszerre.) A szélgenerátor már nem megy, az utolsó vihar elintézte, de amíg így marad az elszámolási rendszer, semmi kedvem újra lapátokat gyártani...:(
2012-03-12
16:05:18
Előzmény: pudding1 #27067#27069
pudding1,

Döbbenet! Úgy tűnik rájöttek, hogy lövésük sincs mit kell ilyenkor tenni!!!
Figyeld meg, ebből nemsokára törvénymódosítás lesz!

pudding1Válasz erre
2012-03-12
15:57:15
Február 24-én benyújtott azonnali elszámolással kapcsolatos kérelmemre az alábbi válasz érkezett:

2012. március 12.
Tárgy: Tájékoztatás
Tisztelt Ügyfelünk!
Az adócsoportunk tájékoztatása alapján kérjük további türelmét a kérdései
megválaszolásával kapcsolatban.
Javasoljuk, hogy az adóhivatalt keresse fel írásban, hogy dokumentált
választ kapjon és ez alapján pontosabban meg tudjuk válaszolni a
kérdéseit.
Tájékoztatásunkat hamarosan megküldjük Önnek.
Az E.ON Energiaszolgáltató Kft. képviseletében az E.ON Ügyfélszolgálati Kft.
jár el.
Üdvözlettel:
Sipos Dániel
Elosztói kapcsolatok szakterület
vezeto
Hegyi Tamás
Ügyfélszolgálati területi
referens
E.ON Ügyfélszolgálati Kft.
1/

Tehát E.ON Ügyfélszolgálati Kft. addig nem ad nekem elszámoló számlát amíg az NAV-tól nem kérek.......mit is?

Normálisak ezek??????
Most már tényleg kezdenek az agyamra menni, holnap bemegyek egy kicsit asztalt borogatni....
villam64Válasz erre
2012-03-11
13:16:40
Előzmény: takyka #27017#27020
A nem korrekt rész az, hogy a plusz termelés nincs pontosan leszabályozva, leegyszerűsítve nálunk, mint a Mo-tól nyugatabbra eső országokban. Fejetlen kavarodás van. A csúcsidő sem meghatározható fogalom, a terheléstől változik. A kiegyensúlyozása a költséges. A fogyasztás-termelés egy szintre hozása. Ezek a szabályozások hiányoznak.
2012-03-11
12:45:37
Előzmény: robert #27013#27017
Ha jól tudom, jelenleg a legvonzóbb szerződési forma az éves elszámolású energia szaldós. Ehhez tökéletesen elegendő egy oda-vissza forgós óra. Mi ebben a nem korrekt?
A külön mérés akkor szükséges, ha másképpen akarnának számolni egyik-másik irányban. Az nem lenne korrekt, ha a min. 10 éves megtérülésű rendszered a derült égből villámcsapásként érkező új szabályzásnak köszönhetően soha nem megtérülővé változna.

Esetemben, éves szaldó alkalmazásával 2,5-3kW-os rendszert lehetne beépíteni. Ha el kellene használnom az összes megtermelt energiát (mert mondjuk nem éri meg eladni), akkor max. 1-1,5kW-ban gondolkozhatnák...

Én, kompromisszumosan azt el tudnám fogadni, hogy az energiaszaldóhoz a szolgáltató csak csúcsidőben venné át az áramot. Olyankor valószínűleg nem hátrányos számára sem a visszatáplálás.

T.
2012-03-11
12:21:58
Előzmény: takyka #27012#27013
takyka,

Nekem eleve ez tűnik logikusnak és korrektnek. Vagy csak én érzem így.

Az egyéb sérelmeket nem szeretném belekeverni.

2012-03-11
12:17:13
Azt sem kell elfelejtenünk, hogy nem simán oda-vissza forgó órákat raknak fel ahol visszatáplálásra szerződnek, hanem olyat, ami külön méri a fogyasztást és a visszatáplálást. Mintegy megteremtvén az általatok említett "utópia" megvalósításának lehetőségét.

T.
2012-03-11
11:07:38
Előzmény: Jesu #26992#26995
Jesu,

Én valami ilyenre tippelek:
http://biosolar.hu/forum/show/25984#25984

2012-03-11
11:00:32
Előzmény: payagyerek #26989#26992
Kicsit kereszt posztolnék a másik "kesergő" topiccal:

Szerintetek mi lesz, ha tömeges visszatáplálási igény mutatkozik?
Most ne foglalkozzunk azzal, hogy miből indul ki, csak próbáljuk kitalálni:

Az Én scenárióm:
1) Tovább csökkentik az átvételi árat.
2) Amint a szolgáltató profitját kezdi fenyegetni a "tömeg", minimális, legpofátlanabb átvételi ár mellett kitalálnak majd mindenféle plusz költséget. Kb. mint most: "kiegyensúlyozási, veszteség, tárolási, csúcstermelés", stb.
3) Amint az állami bevételekre is visszahat, akár zsarolás útján is (energiacégek zsebbe tett milliárdjai, akár konkrét elmaradt bevételek) lazán kiszabnak rá +adót.

Nagyon is ON topic, elég ha megnézzük mi történik a környező átvételi árakkal. (Persze sokkal jobb helyzetben vannak, mint mi, mert itt gyakorlatilag át lesz lépve az egész, SOSEM lesz normális átvételi ár, csak az eleve sz@rabból fognak elvenni)

Tehát nagyon is befolyásolja a megtérülést, hiszen könnyen beleszólhat a megtérülési időbe egy ilyen kedvezőtlen változás. Ennek bizony hatással kell lennie a tervezésre, rendszer méretre.
Egyet értek villám kollégával, hogy csak az egyéni fogyasztásban szabad gondolkodni, és "támogatástól" függetlenül el kell mozdulni a fogyasztás optimalizálás felé (akkor használni, amikor rendelkezésre áll!), mert senkinek sem lesz érdeke, hogy az egyén döntési helyzetben legyen. Inkább csak sorban a karámban, menni a többi után.
2012-03-01
13:37:21
Előzmény: sándor #26427#26431
Eddig 1 info: 3*16A felett zsebbol megy az oracsere. 50-80 ezer
villam64Válasz erre
2012-03-01
11:55:30
Előzmény: Jesu #26423#26425
Sándor
Akkor már lehetne mozgó járda, mint a Mézga családban.
Jesu
Engem érdekelnek prospektusok. Vagy ímélben, vagy itteni megfelelő fórumon.
Az elektromos járművekkel, csak az akkumulátor rövid élettartama a gond. Ezt nem oldják meg, amíg üzlet, és el tudják sózni. A technológia már átugrotta a szar akkumulátort. Az 1 évet üzemelő lítiumos akkukat. Amíg nem kötelezik őket a 4 év garancia időre, addig rossz akkumulátorokat fognak eladni.
A hőszipkát úgy gondoltam használni, hogy amikor van felesleg a PV áramából. Úgy kalibrálni az energia igényét, és a felhasználási időt, hogy ideális legyen, mint a napkollektor tervezés.
2012-03-01
11:31:24
Előzmény: sándor #26417#26423
Sándor: a mai energiaínséges világban nincs az a termelés, amit ne lehetne felélni!

Erre írtam nemrég azt, hogy jelenlegi árak mellett elfűteni a PV termelést csak igen jó hőszipkával éri meg, vagy korlátosan, átmeneti időben, jó COP mellett.

Viszont senki sem gondolkodik az egyéni közlekedésben való felhasználásra!
Én kiszámoltam: a közlekedésünk költsége minden mást űberel!
Az sem vigasz, hogy kocsival "olcsóbban" közlekedek, mint a helyi tömegközlekedés igénybevétele mellett. (ez kissé ferdítve, mert a kocsi "egyéb" költségei miatt nem is, de a kocsi nem befektetés, hanem eszköz! ha fenntartását nézem, akkor a hozzáadott értékkel, "luxussal" együtt már számomra olcsóbb, mint másokat szagolni a buszon. Ha viszont a másik oldalról beleszámolom a buszok, vállalatok fenntartását, harácsolását, akkor pláne már olcsóbb, elvégre azt is én fizetem, velem fizettetik meg, csak más módon, még ha nem is használom!)

Viszont a PV termelés felhasználása elektromos motorban, bringában, autóban hatalmas spórolási lehetőség! Csak addig fűtse el mindenki, amíg ezt nem sikerül összehozni! Fát, pelletet lehet még olcsón venni. Olajat, benzint nem!
1 liter benzin = 9kW! Viszont a mozgásra viszonyított hatásfok csapnivaló, jó ha 30-35%! Ez alapján jelenleg közlekedésnél kb. 130Ft-ot fizetünk kW-onként ha ahhoz nézem, hogy ugyanezt elektromos járművel kéne megtenni!

Na ez a nem mindegy!

2012-03-01
11:04:27
Mai Pollack Expón az alábbi előadásokra megyek délután:

- Gazdaságos és korszerű PhotoVoltaikus inverterek, a
Siemens SINVERT PVM és PVS termékcsaládja

- A KONTAKT Elektro Kft. tüzelőanyag-cellás fejlesztéseinek
eredményei

- Smartwire intelligens huzalozás technika az Eaton-től

- Veszélyforrások és azok kiküszöbölése a napelemes
rendszerekben - HENSEL ENYSUN

antiszalkaVálasz erre
2012-02-29
20:42:54
Előzmény: villam64 #26389#26391
villám:
Három verziót láttam leolvasásra, alkalmazott által: 1: optikai kapun keresztül ( ez a normális)
2. Adatgyűjtő, bepötyögve
3. Füzet, beírva.
Negyedik módszer, ha én diktálom be, amit látok, ha elmonták, hogy mit kell és hogyan. Tény hogy az ÓRA romlott el, de ha nincs PV ez nem a viszatermelés kategóriája.
Pudding1: Én bizony a magam esze és a kapott adat alapján kállítanék egy számlát, mint adómentes ( ÁFA) kategóriába esó adóalany mint ahogy a tájékoztató utal rá, hm, kissé zavarosan. Adószáma mindenkinek lehet, illetve adóazonosító jel , lásd kép, ehhez egyátalán nem kell cég.
Aztán nem hagynám nyilván annyiban - én írtam egy számlát, monják meg, ha nem jó, írok másikat, addig, amig nem megfelelő. Bankszámlaszám is lehet sima privát nyilván.
Az tuti, hogy otthagyni nem szabad: ha már megvolt a fordukónapi leolvasás (FIGYELEM, NEM DEC 31! mindenkinél más, ezt meg kell tudni mikor van) akkor lefogysztani aligha lehet.

pudding1Válasz erre
2012-02-29
20:10:28
Előzmény: antiszalka #26385#26388
antiszalka- Amit én feltöltöttem, az az anyag teljesen friss, aznap kaptam az E-on-tól.
robert- Nincs uszodám, csak kínomban írok ilyen ökörségeket, de abban az egyben biztos vagyok hogy ha nem tudom normális módon kifizettetni a túltermelést, akkor az utolsó wattig el fogom használni, mert ingyen nem adom át. (Szemét banda!)
Írtam nekik hogy foglaljanak állást az ügyben is hogy ha nem tudok számlát adni, akkor mi lesz a túltermelésemmel, görgetem és majd lecsúsztathatom, vagy EL AKARJÁK LOPNI? Direkt így írtam hogy tisztában legyenek vele, nem hagyom annyiban a dolgot és ameddig csak jogilag el lehet menni, elmegyek!
antiszalkaVálasz erre
2012-02-29
20:04:47
Előzmény: robert #26386#26387
robert
Az egész feltételes módban van. A most érvényes dokumentációból a mért értékek ( kWó) szaldóját veszik alapul. Egy tény, többet termelni, mint amit elfogyasztassz, nem érdmes nálunk, és szerintem a "nyugdíjas évekra" vonatkozó szerény jövedelem az áramtermelésből ( mint Németországban VOLT) nálunk aligha jön össze. Ezért mondom: azzal főzzünk, amink van, még az is megoldható , bár kicsit futurisztikus, hogy a fogysztást hozzáigazítsuk az áramtermléshez, de ha oda jutunk, hogy egy deka elektront se érdemes kitermelni, mert nem fogyszutható vissza. Félelmetes asszociáció: az energiatermelés állami monopólium, ( mint a dohányker) jó adag adót odavágnak majd, pont annyit, hogy alig érje meg...
2012-02-29
19:41:26
Előzmény: antiszalka #26385#26386
antiszalka,

Sajnos nem találtam dátumot, de tartalmilag naprakész.

A szolgáltatások cseréjére vonatkozó számviteli megállapítás is helyes, nem belemagyaráz, hanem értelmezni próbál.
Vagyis lehet, hogy a szabályozatlanság okán kialakult egy hibás gyakorlat, amit vagy szentesítenek visszamenőleg... vagy nem.

A többlettermelés elszámolása számviteli szempontból világos.

Én azt várnám a szolgáltatók, és az energiahivatal részéről, hogy három konkrét számpéldával szemléltesse az elszámolás menetét (termelés < fogyasztás, termelés = fogyasztás, termelés > fogyasztás), és leírná azt is, hogy milyen papírokat kell kitölteni mindhárom esetben.
Egyre inkább az az érzésem, hogy maguk sem tudják, talán még ki sem alakult a dolog, és majd december 29-én éjjel megszavaznak valamit az ügyben.

antiszalkaVálasz erre
2012-02-29
19:23:28
Előzmény: robert #26383#26385
robert, puding1,
Mikori ez az anyag? emlékeim szerint vagy másfél -egy éve volt ez téma, akor elvetették - túl sokba került volna az egész dokumentálás például. A szaldó módszer " természetbeni juttatás" tkp, szigorúan vezz adózási szempontból tényleg nem szabályos, pláne, ha még bele is magyaráznak egy kicsit..
Én hozzáteszek az egész elszámoláshoz még valamit: felteszik - nagysokára - az órát, remélhetőleg jól beprogramozva és felszerelve- majd se a tulajnak, se a LEOLVASÓNAK nincs ismerete, mit is kellen leolvasni mármint most az elekronikus mérőkre gondolok. Azért rossz ezm mert a tulaj saját óráját nem tudja leellenőrizni, hiába van monitorozás az inverteren. A leolvasó felír mindent, baj nem lesz belőle. A számfejtő meg majd csinál valamit. Aztán kijön valamekkora összeg, a tulaj reklamál... stb , lesz egy nagy kutyolmány belőle, a szerelő cégnek meg egy rossz referencia. Személyes tapasztalat az elromló oda-vissza óra , a leolvasó leírta az Error szót is...
Én nagyon megbecsültetem a megrendelővel, ha régi, oda vissza órája van, a tárcsás, az maga elrendezett mindent. Bejelentettük- legyen nyoma, aztán vártunk és vártunk... és így volt jóü, ha nem termelt éves szinten fölé.
2012-02-29
19:02:17
Előzmény: pudding1 #26382#26383
pudding1,

Olyan felhasználást kell találni, aminek elektromos energia igénye van, nappal, a termeléssel egyidejűleg üzemel.

Vízicsúszda??? Van saját tavad, vagy uszodád (a napkollektoroddal kapcsolatban is akartam már ezt kérdezni)?

Tényleg nem akarlak idegelni, itt egy részlet egy előadási anyagból. Az előadó: Harsányi Zoltán, E.ON Műszaki stratégiai osztály.
Esetleg őt kellene megtalálni.

pudding1Válasz erre
2012-02-29
18:43:42
Előzmény: robert #26381#26382
Közös áramnak túrós a háta...:)
Mindenesetre ha így marad az elszámolás, akkor nyáron az én telkemen lesz a legtöbb és legnagyobb szökőkút az biztos....vagy nyitok egy csúszdaparkot...:)
2012-02-29
18:39:16
Előzmény: villam64 #26380#26381
villam64,

Valószínűleg nagyon kevesen vállalnának be egy ilyen megosztást. Nem csak azért, mert papíron szabálytalan, hanem azért mert felelősséggel tartozna a szomszéd család testi épségéért. Mi van, ha a odaát egy rosszcsont kölköt megrázza az áram? Simán börtönbe lehet kerülni egy ilyen szerencsétlenség következményeként.

2012-02-29
18:07:16
Előzmény: villam64 #26377#26379
villam64,

A telekhatáron átvezetni a hálózatból vételezett áramot szabálytalan.
Viszont közösen létesíthettek napelemeket, és a megtermelt energiát közesen használhatjátok fel. Ha megtudtok egyezni egymással.

Biosolar Forum  =>  PV - Napelemes rendszerek  =>  PV - Visszatáplált energia elszámolásalapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva