English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Kétségeklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-02-20
20:17:58
Előzmény: payagyerek #25820#25829

Kedves Payagyerek!

Ezt mintha kihagytad volna....

Azért az érdekelne továbbra is ,mi van ,ha a kiszellőztetésnél ,a kívül levő pára megy befelé.
Tudtommal ,nincs pára visszacsapó szelep ,körbe a házon:-))

payagyerekVálasz erre
2012-02-20
17:46:34
Előzmény: hyper #25807#25820
Korábban ígértem, hogy nem szólok, de sajna tisztázni kell fogalmakat, még mielőtt reklámszlogenné válhatna az alábbi. Idézek:

"Kedwes winwatt!

Az ,hogy májusi éjszakákon milyen a hőszigetelés ,azt nem érdekli a hőszigetelő anyagok után vágyakozó vásárlókat.
Ezeket a vásárlókat az érdekli ,hogy a relatív páratartalom 91% és innen az ,hogy a légrésben ,kiszellőztetésben a pára kívülről befelé megy a tetőtéri ,a kész-ház ,vagy a homlokzati rockwool szigetelésekbe"

1.
Az ABSZOLÚT PÁRATARTALOM (tényleges) azt jelenti, hogy egy adott mennyiségű levegőben (1 köbméterben) mennyi víz található meg (természetesen pára formájában, grammban meghatározva).
Az abszolút páratartalom meghatározásakor nem vesszük figyelembe a levegő hőmérsékletét!

2.
A RELATÍV PÁRATARTALOM (viszonylagos) azt mutatja meg, hogy a levegő hány százalékát tartalmazza annak a nedvességnek, amit azon a hőmérsékleten fel tud venni anélkül, hogy a nedvesség víz formájában lecsapódna, vagyis telítetté válna.

És ugye 1 falnak 2 oldala van, 2 különböző hőmérséklettel. 1 külső és 1 belső.

Más.

"miért van szmogriadó -1-3-5 foknál ,ha nagy a pára ,és miért nincs -10-15-20 nál amikor több gáz fogy,és most nem a fennálló szélviszonyokra kérdezek rá:-))"

Erre már inkább meteorológiai végzettség kéne, de -10-15-20°-nál színtiszta az égbolt fölöttünk, ami nem zár úgy le (üvegházszerűen), mint melegebb (felhőburkos) idő során.
Miközben mégis "belerondít" a szél.
(Bár nagy bátorság részünkről ilyenfajta magyarázatokba bocsátkozni.)
2012-02-20
17:45:13
Előzmény: hyper #25816#25819
hyper,

És a PoroTherm?
Eddig nem mutattál semmilyen olyan vizsgálati eredményt, arról, hogy bármi rossz történne vele.

2012-02-20
17:41:06
Előzmény: hyper #25815#25818
hyper,

"A winwatt olyan ,mint egy ügyvéd .
Mindent ,és mindennek az ellenkezője bizonyítható vele."

Ez egyáltalán nem így van. A WW ugyanarra a bemeneti adatra mindig ugyanazt a választ adja. Szerinted?

Lehet, felreértem a kérdést, de egy anyagban a melegebb oldal felé haladva csökken a relatív páratartalom. Vagy nem erről van szó?

2012-02-20
17:37:58
Előzmény: robert #25788#25816
Robert
Az autó ugyan annyit fogyaszt ,és ugyanannyi ideig tart ,és ugyanannyi garanciális javítást fog kelleni elvégezni.
És a PoroTherm?
2012-02-20
17:32:46
Előzmény: robert #25813#25815
Robert!

A winwatt olyan ,mint egy ügyvéd .
Mindent ,és mindennek az ellenkezője bizonyítható vele.

Azért az érdekelne továbbra is ,mi van ,ha a kiszellőztetésnél ,a kívül levő pára megy befelé.
Tudtommal ,nincs pára visszacsapó szelep ,körbe a házon:-))

2012-02-20
17:15:27
Előzmény: Nandi #25812#25813
Nandi,

Igazad van! Éreztem, hogy valami nem stimmel, a külső és belső oldal fel van cserélve.

Javítás:
A téglák közötti rést vizsgálva úgy vettem, hogy a belső vakolatot követően a tégla vastagságában bezárt légréteg van. Kívül a téglán vakolat nincs, ha van cement vagy hőszigetelő, aztán vagy van szigetelés, vagy nincs, végül vékony vakolat.

Nem vagyok benne biztos, hogy a modell helyes-e (gyanítom nem igazán, de van jobb?), illetve jól kezeli-e a különböző eseteket a WW.

Legjobbnak az 1-es tűnik, leggyengébbnek a külső hőszigetelés nélküli falazat (3.), a hyperthermre tett eps szintén nem tűnik nyerőnek (5.),
a hypertherm vékonyvakolattal (7.) kb egyforma a kőzetgyapot vékonyvakolattal (8.) esettel.

A javítás ellenére nem vennék mérget az eredményre, mert nem tudom mennyire helytálló a modell.

Idő hiányában két esetet nem vizsgáltam EPS-el (lehet, hogy nincs is értelme).
Az EPS esetén mindenképpen rontaná a helyzetet a táblák közötti rések felvétele.

cvak - cement vakolat
lev - bezárt levegő
eps -
kgy - kőzetgyapot
vvak - vékony vakolat
hvak - hőszigetelő vakolat

1. cvak_lev_cvak_eps_vvak
2. cvak_lev_cvak_kgy_vvak
3. cvak_lev_cvak_vvak
4. cvak_lev_eps_vvak
5. cvak_lev_hvak_eps_vvak
6. cvak_lev_hvak_kgy_vvak
7. cvak_lev_hvak_vvak
8. cvak_lev_kgy_vvak

2012-02-20
16:52:19
Robert,

Elképzelhető, hogy felcserélted a -5 fokot a +20 fokkal?
Csodálkozom ezeken a diagramokon. Mintha a belső oldalra raktad volna a hőszigetelést.

2012-02-20
16:29:31
Előzmény: hyper #25807#25808
hyper,

Tévedsz. Amit te nézel, az a diagramon mozgó kurzor pillanatnyi helyzetének megfelelő érték,
-5/+20C és 90/50% külső/belső hőmérséklet/páratartalom mellett.

2012-02-20
16:24:28
Előzmény: robert #25806#25807
Kedves Robert!

Relatív légnedvesség tartalom 21% :-))
Mókás ez a winwatt.(vagy te adtad meg neki ezt az értéket ,te kis huncut?)
Májusi éjszakát vesz alapul ,egy hőszigetelés feltöltődésének számításához?
Van télen is ,de nem a városokban ,hanem a sípályákon ,ott nem is fázom -15 fokban ,de itt a városban -5 nél 90% körüli páratartalomnál kétszer több ruharéteg kell az egyenértékű hőszigeteléshez.

Kedwes winwatt!

Az ,hogy májusi éjszakákon milyen a hőszigetelés ,azt nem érdekli a hőszigetelő anyagok után vágyakozó vásárlókat.
Ezeket a vásárlókat az érdekli ,hogy a relatív páratartalom 91% és innen az ,hogy a légrésben ,kiszellőztetésben a pára kívülről befelé megy a tetőtéri ,a kész-ház ,vagy a homlokzati rockwool szigetelésekbe

Az is érdekli a vásárlókat ,hogy ha a szigetelésben 80% a külső levegőben szintén 80% akkor ha már a falazatban is hasonló ,hova ,miért szellőztessünk?
Akkor van értelme?
Egyáltalán a kiszellőztetésnek van értelme ,ha a pára azon keresztül tud bejutni ,a te szerinded porszáraz szigetelésbe?

Szerintem....
Van egy tömör fal ,mint régen .....(belváros)
Nem gyártja a párát,nincs légrés ,hókusz pókusz
A fal nedvességtartalma 2-6%
A beltér 20-30%
Ha kívül meg is változik 96% ra ,és még be is szellőzteted a nedves levegőt a száraz fal ,a 30cm kohósalakba tett parketta ,simán kiegyenlíti ,és marad belül élhető.
A belső mészfestésen ,pedig a "granyicák" nem telepszenek meg ,mivel az nem rigips ,meg hera.

Még csak mindig az egyik segítőtársamat ,hívom segítségül (józan ész) ,hogy kiderüljön ,miért van szmogriadó -1-3-5 foknál ,ha nagy a pára ,és miért nincs -10-15-20 nál amikor több gáz fogy,és most nem a fennálló szélviszonyokra kérdezek rá:-))

2012-02-20
14:57:27
HIBA a külső és belső oldal fel van cserélve.
JAVÍTÁS ITT: http://biosolar.hu/forum/show/25813#25813

A téglák közötti rést vizsgálva úgy vettem, hogy a belső vakolatot követően a tégla vastagságában bezárt légréteg van. Kívül a téglán vakolat nincs, ha van cement vagy hőszigetelő, aztán vagy van szigetelés, vagy nincs, végül vékony vakolat.

Nem vagyok benne biztos, hogy a modell helyes-e (gyanítom nem igazán, de van jobb?), illetve jól kezeli-e a különböző eseteket a WW.

Nem rágtam végig, de a 3,6,7,8 esetben komoly problémákat dob ki a program (ebből az egyik a hyperterm szigeteléssel).
Idő hiányában két esetet nem vizsgáltam EPS-el (lehet, hogy nincs is értelme).
Az EPS esetén mindenképpen rontaná a helyzetet a táblák közötti rések felvétele.

cvak - cement vakolat
lev - bezárt levegő
eps -
kgy - kőzetgyapot
vvak - vékony vakolat
hvak - hőszigetelő vakolat

1. cvak_lev_cvak_eps_vvak
2. cvak_lev_cvak_kgy_vvak
3. cvak_lev_cvak_vvak
4. cvak_lev_eps_vvak
5. cvak_lev_hvak_eps_vvak
6. cvak_lev_hvak_kgy_vvak
7. cvak_lev_hvak_vvak
8. cvak_lev_kgy_vvak

2012-02-20
12:25:25
Előzmény: sándor #25792#25798
Sandor!

Leírtam már a HyperTherm rosszabb hőszigetelő elméletileg ,rosszabb a labdája is ,mint a rockwool-nak ,vagy a Dryvit-nak. (csak a megtakarítása nagyobb ,részletezem újra)

Ha volt is vita a hőszigetelésről ,a kérdés nem a fent leírtak ,hanem az ,van e? -páratorlódás
-Páraképződés
-mekkora vastagságnál?
-mekkora természetes kinti páraviszonynál?

-Ki lehet e szellőztetni a szigetelés mögötti mondjuk 90% os páratartalmat ,ha kint is 90% os a páratartalom ,és mondjuk -5 fok van.

Ha a fenti példa fennáll,persze csak elméletileg ,akkor addig szünetel ,a kőzetgyapot szigetelés ?????

KI KELL ÍRNI A HÁZAKRA , hogy a kiszellőztetés nem lehetséges ,kérjük addig keressenek olyan szigetelést ,amit nem kell kiszellőztetni ,de nyáron újra jövünk Coming Soon Rockwool!!!?

Arra már gondolni sem merek ,ha "beszellőztetés" folytán kívülről megy a hőszigetelésbe nagyobb pára ,mint amennyi volt benn....

És ezt a szellőztetősdit mindenki kajolja már vagy 10éve...
Gondolkozni ,meg fájna.

Lehet ,hogy ez rontja -e azt a jó 0,039-es lambdát ,amivel kiszúrták a szemed ,mielőtt a pénztárcád után kutattál ,és fizettél?

Még ez mindig nem a HyperTherm-ről szól ,kérem megérteni ,ez egy párat viszonyok fennállásáról szóló hozzászólás!

Igazolás
A Porotherm által javasolt hőszigetelő vakolattal is lehet önmagában egy Porotherm Hs 30 as téglából ,csak hőszigetelő vakolattal U=0,15 értéket csinálni
Kell hozzá kb 40-45 centi hőszigetelés.........
És még kiszellőztetni sem kell!

2012-02-20
12:11:37
Előzmény: robert #25790#25796
Robert!

Persze ,azon is el lehet beszélgetni ,hogy az miért nem jó ,de ,most itt az a kérdés ,miért nem jó a kapható hőszigetelések 15-20 cm +tégla vagy ytong fal ,pedig olcsóbb ,mint a prokoncept ,vagy a Thermo Block?

Arról kellene beszélgetni ,hogy mi az a falszerkezet ,ami hozza az U= 0,15értéket ,és nem kell hozzá energia ,szellőztetés ,meg kiszellőztetés ,ha már ugye tagadjuk azt ,hogy a falszerkezetek gyárthatják a párát.

Szerintem ,és ismét egy HypertHMERMEN KÍVÜLI MEGOLDÁS!!!!!!!!!!!

TÉGLA +4CM HŐSZIG VAKOLAT+15CM GRAFITOS
VAGY
TÉGLA +4CM HŐSZIG VAKOLAT+15CM ROCWOOL

Ha sikerülne a rendszert nem MÜ=25-40 es vödrös vakolattal befejezni.

AZ ,HOGY EZ MENNYIVEL DRÁGÁBB NÁLUNK ,AZ MÁR EGY MÁSIK TOPIC

A kérdés továbbra is műszaki ,páraviszonyokat tisztázandó törekvés,nem pedig reklám ,ne marjatok...
2012-02-20
11:32:16
Előzmény: hyper #25787#25790
hyper,

"Fal U= 0,3 nál még nincs akkora gond ,mint fal:U=0,15 vagy kevesebb!"
Nem túl nagy az elvárás a falazattal szemben?

Aki a prokoncept-et ,meg a thermo block- házakat veszik ,azok szerinted gondolkoztak?

2012-02-20
11:26:15
Előzmény: hyper #25785#25789
"Logikailag kizárt"
szerinted... És szerintük?

Szerintem meg "logikailag kizárt", hogy az általad belinkelt táblázat azon sorát ajánlanák EPS alá, amiben 4 cm hőszig vakolat van!
2012-02-20
11:25:33
Előzmény: hyper #25785#25788
hyper,

Akkor fordítsuk meg a kérdést, és láthatod, hogy üzletpolitikailag semmi sincs kizárva.
Mit veszíthet, ha betesz a katalógusba a kommersz megoldások mellé egy drága opciót? Semmit, csak nyerhet vele, ha valaki megveszi. A széria autókhoz is kapható iszonyat áron bőr ülés. Mennyivel fogyaszt kevesebbet a kocsi ettől az opciótól? Van aki megrendeli?

2012-02-20
11:25:21
Előzmény: robert #25741#25787
Kedves Robert!

Igen ez így pontos

Kezdem érteni, hogy téged főleg az foglalkoztat, hogy -szerinted- a hőszigetelés jelenlegi gyakorlata úgy sz@r, ahogy van. Az építőanyag gyártók -élükön a téglásokkal, cellesekkel és gyapotosokkal- az urrunknál fogva vezetnek minket (vevőket), mert az építész-bábjaik manipulációinak segítségével egy páratechnikailag elhibázott konstrukciót sóznak ránk. Ezt az aljasságot más is felismerte már, de eddig rajtad kívűl (névvel) még senki sem vállalta azt, hogy kimondja.
Jól értettem?

Jól.
Fal U= 0,3 nál még nincs akkora gond ,mint fal:U=0,15 vagy kevesebb!

Ezért keresnek úgy hőszigetelő rendszert ,hogy ugye ez nem dryvit...
A Rockwool-t még kevesen használják ,és nem vastagon.

Azt ,hogy egy 38 as téglára teszel alávakolást ,meg 4cm dryvit-ot az működhet probléma nélkül ,bár hatásfokában nem hozza azt a megtakarítást ,amit a számokból kellene.

Az igazi gondok akkor jönnek elő ,mikor már U= 0,15 körüli falakat szeretnél.
Szerinted aki a prokoncept-et ,meg a thermo block- házakat veszik ,azok ,miért nem a tégla + kapható hőszigetelésekben gondolkoztak?
Sokkal ocsób ,tehát MIÉRT?
TEHÁT A a tényekkel ,a piaci folyamatokkal kell vitatkozni,és ezeket magyarázni...
2012-02-20
11:12:57
Előzmény: robert #25748#25785
Robert!
Logikailag kizárt ,hogy egy drágább megoldást ajánljanak úgy ,hogy még az elméleti javulás is kisebb.

Logikailag szintén kizárt ,hogy 2007 ben kezdik promózni a 10 év múlva mi lesz a pályázaton kérdést,de HANGSÚLYOZOM hogy a hőszigetelő vakolattal javul a legkisebb mértékben ,ez a LEGDRÁGÁBB ,tehát ismét megkérdezem ,miért HŐSZIGETELŐ VAKOLAT?

Lista árak

hőszig vakolat m3/40-50 ezer forint (500-600 Kg/m3 légszáraz vakolatok zsákban)
Eps Dryvit m3/15-20 ezer forint
Közetgyapot m3/20-30 ezer forint
becsült értékek ,mielőtt linkeket kértek,a nagyságrendek a lényeg.

Az olcsóbbtól jobban javul ,valamint mondatná ,hogy 2 cm kőzetgyapottal ,ami fajlagosan még olcsóbb is lenne elérné azt ami szerintetek a cél.
Ha ezt tenné ,és te ráteszel a két centire még 13 centit a HS 44 tégládra ,!

Ezt miért nem szeretné a POROTHERM? (ha nem azért mert nem jó?)

2012-02-19
09:23:23
Előzmény: hyper #25743#25748
hyper,

Miért nem elég erős ok számodra az, hogy magán tulajdonú épületekre 2019-től, az állami és önkormányzati lakossági épületekre már 2017. január 1-től érvényes követelményérték a homlokzati fal esetén U=0.2W/m2K .

Termékváltás nélkül 5 év múlva nem indulhatnának közbeszerzési pályázatokon, és biztosan plusz pontokat lehet szerezni avval, ha már most elmondhatják, hogy a téglájuk "normál hőszigetelő vakolattal" teljesíti ezt a szigorúbb követelményértéket?

2012-02-19
00:44:23
Előzmény: robert #25741#25743
Kedves Robert!

Ha nincs semmi probléma ,és csak a profitot kell zsebre tenni ,meg az osztalékot ,gondolod ,hogy valaki is nekiáll fejlesztésre pénzt költeni?
Képzeld bele magad a téglások helyzetébe!
Te ezt éreznéd ,mikor nyakadon az ytong ,de ott vannak a betonmagos passzívházasok ,a thermo block ,meg a Prokoncept ,te 3 oldalról vagy kitéve piacvesztésnek ,ráadásul a téglába sem fér több levegő,de egyre jobb hőszigetelés kell.
De ha meg azt promotálod ,hogy persze ,mindegy mit ,tegyél rá jó vastagot a hőszigetelésből ,akkor meg lehet egy nyaláb gondot veszel a nyakadba?
Veszel a nyakadba,kérdezem?
Ha szerinted ez nem lépéskényszer, akkor te nem a vadász vagy ,hanem a nyuszika ,aki ......(?)jár ide ,ha már ez a kék osztriga nemde?
Persze én a porothermre értem ,nem rád!

Másik kérdésed...

Kérdezném még, hogy az építőanyagok szorpciós izotermáit valamint a páradiffúziós görbe szerkesztésének szabályait elfogadhatónak tartod-e, vagy azokkal is bajok vannak?

Szerintem soknak ,nincs is. (pl rigips tűzálló karton)
Egy két éve kértem ,hogy amiről van azt linkeld be.
Várom.
2012-02-18
19:56:46
Előzmény: hyper #25715#25724
hyper,

Küld el emillel a pdf-et.

Szerintem nem érdemes azon spekulálni, hogy valamelyik termékkel miért jelent meg egy építőanyag-gyártó, mert annak kismillió olyan oka is lehet, aminek semmi köze a hőtechnikához és páratechnikához. Kár ezen rágódni, de látom, téged ez nagyon foglalkoztat.

A kérdésem továbbra is az, hogy hol vannak dokumentálva a blokktéglák állagromlása, nem pedig az, hogy ki, mit gondol arról, amitre nem látott példát.

A te kérdésedet pedig passzolom, mert én homlokzatra sehol sem tennék 20cm hőszigetelést.
2012-02-18
19:06:42
Előzmény: robert #25711#25715
Kedves Robert!

500kb -ban még azt a nyomorult strabagos pdf-t sem tudtam idetenni ,mert szerencsétlen 523 kb volt.

...

Tehát igazad van ,beszéljünk a tényekről.
Nem vettem fel sok beszélgetést ,arról ,hogy a szakma nagy öregjei elmondják mi a gond a dryvittal,vagy a rocwool-lal. (nem örülne neki az biztos)

Én onnan közelítettem meg ,hogy a fejlesztések miértjét feszegettem ,például a hőszigetelő vakolást miért akkor kezte el promotálni a porotherm ,mikor már a vastagodó hőszigetelések ,és ennek piaci igénye megjelent.
Ennek a világon semmi köze hozzám ,a termékhez ,ez csak és kizárólag egy folyamat ,ami engem igazol ,az én gondolatmenetemet igazolja ,vagy igazolhatja a párával kapcsolatosan.
Mivel VAN MEGOLDÁS ,és sok ennek kezelésére ,nem érzem jogosnak azt,hogy persze öcsi ,ide jöttél promotálni a termékedet ,de mi majd jól szétcincálunk hozzáállást.
Ha sikerül rajtam fogást találni ,akkor hiteltelenné teszünk ,és itt a lényeg ,már nem is kérdezhetsz!
A kérdésem ,pedig továbbra is az ,amit feltettem ,és egyenlőre nem vagyok hajlandó arra ,hogy eltérítsenek ettől a kérdéstől.
Tehát igen beszélhetünk a tényekről ,és arról ki mit gondol,mi minek az oka okozata.
Vékonyodó téglák ,de nem elég jó hőszigeteléssel -valószínűleg nem fog kijönni a Porotherm HS 60 0,2 U értékkel ,ami már jóformán csak levegő,-Vagy a légrést lehet 30cm is dryvitnál ,ez egy kiszellőztetett függönyfal szigetelés,-vagy a kőzetgyapotra ,miért kell mű=40 vékony vakolat kívül ,mikor a szigetelés meg 1-2 mű érték ?
Vagy miért nem kell párazárás hozzá belül ,mert ugye tégla+ 15 rockwool-nál cm nél ,már valószínűleg a harmatpont a szigetelésbe vándorol....ezek érdekelnek .
Nem állítom ,csak én értem ,és azt sem ,hogy biztos csak én látom jól ,de ,hogy eddig senki nem jött velem kutatni ezt a témát nagyon az biztos.
Pedig most egy lépéssel közelebb vagyunk ,hiszen a falazat gyártók léptek.
Az ytong nem azért csak a multiport ajánlja ,mert az övé.
Szerintem ,pont azért lett neki egy eladhatatlanul drága rendszere ,mert kellett egy jó is .
Mert se kőzetgyapot ,sem ,pedig a dryvit nem volt elég jó.
DE miért?
De miért azt terjesztik ,hogy az ytong 37,5Gt már nem kell szigetelni ,pedig csak 0,35 u értéke van?
Ma amikor mindenki a 0,15 ös u értéket keresi nem kell szigetelni?

Jelzem ,Németországban az ytong-hoz kifejezetten javasolják a hőszigetelő vakolást ,de csak azt vagy multiport.
Van a HASIT nak is ,meg másak is 300kg/m3 vakolata.
Az ,hogy mennyi ,és mi éri meg ,és itthon mi kapható ,arra most nem térek ki egyenlőre csak ok ,és okozataiért ,mert így nincs semmi érdekem benne pusztán oknyomozás.

Hogy csavarjak a dolgon egyet ,és BIZONYÍTSAM ,nem (csak) a saját termékem az isten ,szerintem a porother-men is jobb lenne 20 cm multipor ,mint rockwool ,vagy ytong,vagy austrotherm grafit 20cm.
Vélemény?
Ui a B30-as téglán a 10cm kőzetgyapot ,még nem érint.
Ha a B30nak annyira vékony lenne a fala ,mint a Porotherm Hs 44-nek ,,akkor már én a helyedben nem lennék nyugodt.

2012-02-18
18:23:43
Előzmény: hyper #25708#25711
hyper,

Ezt már egyszer kitárgyaltuk: a zemberek hinni szeretnének, és meg is lehet őket győzni, főleg ha fehér köpenyes atléta-termetű férfiak, és lehetőleg félmeztelen nők mutatják be egy termék előnyeit :)

A "multik" sok terrabyte pdf és ppt doksival, tanulmánnyal és szakértőkkel, kutatókkal és félmeztelen nőkkel támadnak. Elég meggyőzően tudják csinálni.

Most képzeld bele magad a mi helyzetünkbe:
Egyik oldalon a terrabyte, a másik oldalon meg nem mutatsz semmit. Ez így nem megy. Én kíváncsi lennék hogy milyen eredményre vezetett a BME mérés, az elporladó Porotherm téglákról készült jelentés (mert lehet, hogy engem is érint a dolog), meg egyáltalán mindenre evvel az anyaggal kapcsolatban, amit valaki dokumentált. A félmeztelen csajoktól eltekintek :)
Tehát, ha vannak anyagaid, érdeklődéssel olvasnám, és akkor konkrét dolgokról beszélhetnénk. Mi a véleményed?

2012-02-18
17:20:23
Egy új blogot kellene indítani!

Az "aki kérdéseket mer feltenni ,a multik termékeivel kapcsolatosan ,aki ,kételkedni meg a pdf prospektusokban ,és a winwatt programban az halál fia,azonnal koncoltassák fel "

Mivel fogalmazni ,és írni nem tudok a blog címét rátok bízom :-))

Alternatív cím ,lehetne a mindaddig semmin el nem gondolkozunk ,míg ezt a multik le nem írják ,és bizonyítják. Másnak semmit soha nem hiszünk el a valóság az ellenségünk.Sajnáljuk a megtévesztetteket ,akik azt gondolják ,hogy azért ,mert kevesebb gázt fizet ki ,mi tudjuk ,hogy TÖBB FOGY !

Erre jó példa a 2000-res években az 5 cm polisztirolt felemelt a fő marketinges ,és elmondta ,hogy bizony ez egyenértékű egy 20cm téglafallal.
Én inkább laknék egy 30-40cm vakolatlan tégla házban ,mint egy 10 cm polisztirol falúban ,de elhittem !
Nem kételkedem!
Nem mondok ellent!
Hiszek mindhalálig!
BEEEE

2012-02-18
16:41:50
Előzmény: sándor #25700#25705
Kedves Sándor!

Fordítva ülsz a lovon.
Nem akarok itt senkinek semmit eladni ,még kevésbé bizonyítani hogy a termékem ,jó vagy sem..
Sem EMI-vel sem mással.
Nekem itt nincs piacom.
Kereskedelmi forgalomban nem kapható a HyperTherm és zsákban se.

NEM ADOK! NE IS KÉRD! :-))

10 év referenciái neked úgyis semmi , EMI mérései ,BME mérései amit az EMI is elfogad ,mert akredit labor ,az is semmi tehát téged meggyőzni egy OBAMA ÉS EGY NASA papírral sem lehet.

DE ITT NEM EZ A TÉMA ?ÉS MÉG NEM IS A HYPERTHERM!

A hőszigetelésekben lejátszódó ,vagy estenként létrejövő páramozgásokról volt szó.

Itt mindenki úgy gondolja ,hogy semmivel semmi probléma ,minden működik ,a porotherm véletlenül ajánl hőszigetelő vakolatot ,mert 0,2 tizedet javul az értéke ,a termék kapcsolás oka a 2 tized javulás.

Ha a közetgyapottal ajánlaná ,akkor 6-7 tizedet javulna ,de nem teszi ,mert ennyire ostoba a porotherm.
A saját érdekeit nem látja ,de még tieteket nem kért fel ,hogy tájékozódjon ,hogy jól csinálja-e a termék kapcsolást.

A dryvit mögött nincsenek lakók ,a légrés nem okoz hatásfokvesztést ,az 50-70 es mű érték teljesen rendben van, nekem a válaszokból minden világos.
Te meg itt vizsgálatokat kérsz tőlem ,ahhoz ,hogy kiderüljön a porotherm megőrült ,hogy hőszigetelő vakolatot ajánlja téglához?
Mi köze ehhez a hypertherm-nek?
Miért kell egyatalan kiegyenlítő vakolás a dryvit alá ,ha ettől sokkal drágább az a rendszer ,ami egyébként olcsóbb ,a dömpingár miatt,inkább erről csacsogj ,ne a hypertherm-ről

Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Kétségeklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva