English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Utólagos hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-01-24
12:17:38
Előzmény: tthom #23905#23906
Ha nem a tetőig/sarokig ráfordítva megy a szigetelés, arra ügyeljetek nagyon, hogy jól le legyen zárva, mert egyrészt tűzbiztonságilag csak úgy fogadható el az EPS, ha le van zárva, másrészt ha befolyik alá a víz, könnyen ledobja a fal.
Valahol olvastam, hogy a panelházakról leváló EPS lapok is gyakran a fal vizesedése miatt vannak. (a vizes falban rosszabbul kapaszkodik a dübel) Arról nem is beszélve, hogy onnan csak befelé tud kiszellőzni, mert az EPS is nehezen engedi át a párát, és a vakolat is általában párazáró.
2012-01-24
11:42:38
Előzmény: Nandi #23899#23905
Igen, azt tudom, hogy a sajátot lehet. De ez társasház, tehát a komplett ház homlokzatnak csak egy részét szigetelnénk mi. Legalábbis ötlet szintjén.. Na, erre nem tudom pontosan mi a szabály. Ugye település utcakép és társai. Amúgy nem lenne nagy felület, mert nagy ablakok vannak, tehát a szomszédnak se kerülne túl sokba, de náluk a nem túl sok is sok általában.. Soha nem akarnak semmire se költeni a házban. Annyi könnyebség talán van, hogy a homlokzat tényleges harmada a mienk függőlegesen, tehát annyira nem nézne ki rosszul.
2012-01-24
10:33:22
Előzmény: tthom #23895#23899
tthom,
A szabály: Régi építésű házat saját telkén mindenki szigetelheti 10 cm vastagságban.
Ha a szomszédod megengedi neked, hogy szigeteld az Ő falának egy részét, akkor arra úgy lehet tekinteni, hogy veled végezteti el a saját háza hőszigetelését. Ez teljesen szabályos.
Egy üveg borral vezesd elő a megegyezést. Érvelhetsz, hogy az ő fűtési költsége is csökkenni fog valamennyivel. Minél jobban befeded a falát hőszigeteléssel, annál többet spórolhat. Max. még felajánlhatod, hogy a szín kiválasztásnál számítasz rá.

Legjobb lepapírozni, de legalább egy hangfelvételt megér.
A legtöbb mobiltelefonon van hangrögzítő funkció (a szó elszáll, de a felvétel megmarad).

Elő szokott fordulni, hogy a szomszéd előbb megengedi, de amikor elkezded a munkát, előkerülnek a "jótevők", duruzsolni kezdenek a szomszéd fülébe. "Jobbnál jobb" tanácsokkal látják el, végül az egykori baráti viszony hirtelen megromlik.

Legrosszabb esetben ez történhet. Tudok rá példát.

Ha a jogszabályi környezet bővebben érdekel, akkor:
www.jogiforum.hu/forum/32/20615
2012-01-24
09:23:01
Köszönöm, akkor elég lesz. Rendesen tervezzük megcsinálni, ha már egyszer.. A szomszédokat megkérdem persze, de nem sok reményt fűzök hozzá.. De valami szabályozást majd keresek, nem akarom, hogy a büntetésre elmenjen a nyereség. :D Bár az udvar felőlit mindenképp megcsináljuk, ott sokan nem látják..
2012-01-24
08:11:24
Előzmény: tthom #23884#23891
tthom
+1 otlet, hogy valoszinuleg a problema fennall a szomszedoknal is, esetleg probald meg rabeszelni oket, hogy ok is szigeteljenek. - persze, ha belefer a koltsegvetesbe.
elso korben a nemesvakolat elhagyhato szerintem.
2012-01-24
07:24:43
Előzmény: tthom #23884#23890
tthom,

Nem kell sehol sem vastagítani, 10cm tökéletesen elég, ha nem csak "feldobjátok" :)
Arra ügyelj, hogy
1. az ablaknyílásokba is kanyarodjon be a szigetelés
2. sorházról lévén szó, a szomszédos lakástól elválasztó fal és a homlokzat csatlakozása teljesen be legyen burkolva (inkább túlnyúljon rajta, ne csak a válaszfal közép-vonaláig).

2012-01-23
23:46:03
Sziasztok! Olvasgatom már egy ideje a topikokat, lenne itt egy kérdésem. Adott a lakás, penészedik a sarkokban, ablak feletti áthidalónál, rámértem hőmérővel, sokkal hidegebb, mint a többi fal, valószínűleg jópofa hőhíd van, szigetelés nincs a falakon. Gondoltunk rá, hogy feldobunk 10cm-t általánosan, csak az a kérdés, hogy ahol jelenleg hőhíd van, tehát a mennyezet alatti 20cm-es sáv, oda érdemes még vastagabbat feltenni, vagy ez a 10cm elég lesz oda is? Persze külső hőszigetelés. Mondjuk az egész nem biztos, h bekövetkezik, mert három lakásos társasház, nem tudom mit szólnának hozzá, ha függőlegesen a ház harmadát leszigetelném. :D

Köszönöm,

Tomka
2012-01-20
12:40:37
Előzmény: nandi #23693#23708
nandi,

"... Hidd el, hogy a pogácsás gyakorlat nagyon általános és szakmailag elfogadott, még ha a mi ellenezzük is..."

Van egy mondás, miszerint a lósz@r biztosan finom, mert x milliárd légy nem tévedhet. Én viszont válogatós vagyok :)

2012-01-20
09:45:03
Előzmény: robert #23682#23693
Robert,
"mi értelme van a hőszigetelésnek, ha mögötte mozog a hideg levegő? Semmi!"
Én egyetértek veled.
De lehetséges, hogy Zsezse barátunknak ezért hideg a fala.

A félreértés lehetősége természetesen nem zárható ki.

Ha mégsem félreértés, akkor a kőművesek 99%-nak vissza kellene adni a mesterlevelük mellet az iparukat is, legalábbis a mi álláspontunk szerint.
Nálam amúgy rendkívül precíz és jó szándékú emberek dolgoztak. Az árajánlatban kikötöttük, hogy a tégla a hőszigetelés alatt nem lesz vakolva. Tehát a vakolat elhagyásán a kőművesek nem nyerészkedtek. Jó pénzért szívesen bevakolták volna, de én sem láttam értelmét.
Lőrések sem keletkeztek. De a téglák közötti minimális hézagokat be fugáztattam, részben azért, hogy a falazat hanggátló tulajdonságai javuljanak, másrészt meg azért, hogy a levegő cirkulálása is akadályozva legyen.

Azt nem tudom megmondani, hogy a kőművesek hol tanulták a hőszigetelés mester fogásait.
Hidd el, hogy a pogácsás gyakorlat nagyon általános és szakmailag elfogadott, még ha a mi ellenezzük is.
Mindenhol úgy látom, hogy csak pogácsákkal rakják fel a hőszigetelést.
A hőszigetelő tábla széleit körbe tapasztani ragasztóval kifejezetten sok macerával járó munka. A mestereknek néhány nap plusz munkát jelentett. Tehát e-tekintetben voltak érdekellentétek, végül persze meg tudtunk egyezni, némi plusz pénz ellenében.
Nem mondhattam nekik, hogy sz@r lenne, amit szeretnének csinálni, mert a szakmai portálok is tele vannak az általam, rossznak ítélt ragasztó pogácsás rögzítési megoldással.

Példák a szaklapokból:
www.epitesiportal.hu/kepek/2009_05_21/austrotherm_007.jpg

www.otletekepitkezoknek.hu/wp-content/uploads/2010/10/h%C5%91szigetel%C5%91-rendszer-r%C3%A9szei-e1300462750188.jpg

www.homuves.hu/?page=hoszigeteles
idézet:
"Az új épületeknél közvetlenül a tégla falazatra kell ragasztani a polisztirol lapokat, ezért itt csupán a fal síkját és függőlegességét kell ellenőrizni. A régi épületeknél az alapfelület minősége döntő a rögzítés szempontjából, ezért fontos a málló vakolat javítása vagy teljes eltávolítása."
"A ragasztóanyag nem kerülhet a szigetelőlapok közé! "
2012-01-20
07:31:17
Előzmény: nandi #23677#23682
nándi,

Szerintem félreértettél valamit.

Ha nem, akkor a mestereidnek vissza kellene adni a mesterlevelük mellet az iparukat is, valamint kötelezni őket az ilyen kivitelezések szakszerű újraépítésére és kártérítésre.

A tégla külső vakolásának elhagyása szerintem hiba volt, még akkor is, ha a téglagyártók ezt a módszert is elfogadhatónak tartják. Teszik ezt azért, hogy az eleve drága falazat költségét egy vakolati réteggel csökkentsék, és feltételezik azt, hogy a falakat precíziós műszerészek fogják felrakni, a hornyolt téglák között nulla függőleges résekkel. A kőművesek (tisztelet a kivételnek) néhány esettől eltekintve a falakon lőréseket hagynak, amiket az energiatudatos tulaj esetleg kifúj purhabbal. Ha a fal úgy van rakva, mint ahogy az építőipari kiállításokon látható mintafalak, és hiányzik a külső vakolat, az EPS táblák széleit akkor is körbe kell kenni, a légmozgást megakadályozandóan.

Gondolj már bele: mi értelme van a hőszigetelésnek, ha mögötte mozog a hideg levegő? Semmi!

Ha a fal nedvesedik, például a rossz vízszigetelés miatt, akkor egyáltalán nem szabad hőszigetelést építeni.

2012-01-20
00:09:43
Zsezse,

Nekem azt mondták jóakaró emberek, hogy hagyjak hézagot a lábazati hőszigetelés és az indító profil között. Az ábrának megfelelően.

Mondták, hogy erre azért van szükség, hogy a fal ki tudjon száradni.
Meggyőződéssel érveltek, hogy a túlzott mértékű hőszigetelés ártalmas a falnak. Nedves dunsztban lesz az épület, mert a hőszigetelés nem fogja engedni kiszáradni a falat, a fal nem fog szellőzni, mondták. Ezért az ábra szerinti szigetelés mögötti kiszellőztetést javasolták.
A mesterek mindössze a hézag mértékén voltak vitában egymással.
Volt aki 2mm-re esküdött, de volt aki 1 cm-re voksolt.
Ekkor folytam bele én is a vitába, sőt a felelős műszaki vezető is.

Ennek az álláspontnak a tanulmányaim is ellentmondtak.
1. A ifjúkoromban sok építész szakirodalmat olvasgattam.
Egyik könyvben matematikailag le volt vezetve, hogy 10 cm, vagy attól vastagabb polisztirol hőszigetelés esetén, már olyan csekély a páradiffúzió, hogy nem kell tartani kondenzációtól. Páratechnikai problémát éppen az elégtelen vastagságú hőszigetelés okozhat.
2. Az EPS anyagokat úgy hirdetik, hogy páradiffúziós képességgel rendelkeznek.
3. Ha egy EPS lapot a szádhoz szorítasz, át tudod fújni a levegőt rajta.
4. Páradiffúziós teszt házilag. Két EPS lap közé beraktam egy átnedvesített papír zsebkendőt. Lassan (kb. 2 hét múlva) de kiszáradt a zsebkendő.
5. Hideg felületen lép fel kondenzáció, tehát a hideg fal nagyobb problémát okozna.
6. Ha a hőszigetelés és a fal között szellőztetnék az ábra szerint, akkor éppen a hőszigetelés ellen dolgoznék, mert az áramló levegő hűtené a falat.

Végül úgy kértem a kivitelezést, hogy a tégla vakolását kívül nem kértem.
Annyit kértem, hogy mielőtt felragasztják a szigetelést, húzzák be a tégla fugáit egy glettvassal (csak a hanggátlás miatt).
De minden hungarocell táblát kenjenek körbe ragasztóval + két pötty a közepén.
Tehát a levegő mozgást, főként a kürtőhatást teljes mértékben kizártam.
A hőszigetelés bevált, jól működik.

Zsezse!
Nézd meg. Hátha neked hagytak szellőző hézagot a mesterek.
Talán ott megy be a hideg.

2012-01-19
12:19:45
Előzmény: zsezse #23610#23623
Zszse,
gyerekkorom nagy füstbombája az alufóliába tekert pingponglabda "forgács" meggyújtása kívülről Így nem tud lánggal égni és hihetetlen mennyiségű füstöt tud kiadni. Kicsit büdös, de ha hirtelen kell valami.....
2012-01-19
10:12:40
Előzmény: robert #23609#23610
mar probalkoztam ezzel is, de ami itthon van fustolo alig lathatoan fustol. pedig ez lesz a megoldas. be kell szerezzek valami jobban fustolot!
arra is gondoltam, hogy lefoliazom vekony foliaval a tereket elvalaszto nyilasokat, es az is megmutatja, merrol merre igyekszik a leg

penteken jon a hokameras emberke, azt mondta, ha meghagyom a "suvito lukakat" a falban, akkor talan nyomonkovetheto a falban is a levego mozgasa, ahogy huti a falat.

2012-01-19
09:35:16
Előzmény: zsezse #23607#23609
zsezse,

A gyerekeimtől elkobzott füstölőkkel láthatóvá tudtam tenni a légáramlatokat. Többet elhelyezve egy szobában látványosan kirajzolódik a a huzat forrása, útja, és célja.

2012-01-19
09:15:53
Előzmény: takyka #23601#23607
nezem nezem:)))
de mindig csak odaig jutok, hogy a padlofuteses hazamban fazik a labam, mert a hideg levego mozog a hazban a padlo felett:)))))))
2012-01-19
09:14:52
Előzmény: robert #23603#23606
felreertetek!

LE VAN vakolva kivulrol a haz, hiszen tobb, mint 20 evig laktunk mar benne hoszigeteles nelkul.

egyszeruen a hulye ALFA tegla vizszintes hornyaiban es buta kialakitasa miatt ha egy helyen betalal a teglaszerkezetbe a levego, akkor at tudja jarni a hazat a szel.
a lenti rajzon latszik, hogy van egy nagy horony rajta kozepen, ahol lehetosege van a levegonek fuggoleegesen is kozlekedni.

ez lehet a tetosik es a tuzfal talalkozasa, lehet egy atfuras a falon kulso villanyszereles miatt, illetve elmeletem szerint elkepzelheto, hogy a parapet fal belulrol nincs tokeletesen levakolva, es itt is beszokhet a levego.

a pur habos befuvas jo lehet leszakaszolni a falat, de eleg draga mulatsag a palackos purhabbal, raadasul szeirntme nem tokeletes. most egy szakaszon kibontottam a falat, megprobalom itt kifujni vagy kionteni hig malterral, hogy legalabb szakaszonkent vedett legyen a fal.

ugy nez ki, a lenti szinten is megvan ez a problema:(
2012-01-19
08:57:29
Előzmény: zsezse #23598#23603
zsezse,

Eszembe se jutna vakolás nélkül felrakni az EPS-t, habár monolit szépen megcsinálta magának. Ehhez persze úgy is kell falazni.

Takyka felvétése nem olcsó, de célravezető: "Gondolkoztam rajta, hogy letépem a hungarocelt, alávakoltatok és újra szigeteltetem."

Gondolkodtál már azon, hogy az asszonyt kellene leszigetelni :)

2012-01-19
08:52:20
Előzmény: zsezse #23598#23601
Nézd a pozitív oldalát.

Nem kell résszellőző az ablakba, vagy hővisszanyerős szellőztetés a jó levegő biztosításához. :-\

T.
2012-01-19
08:28:54
Előzmény: takyka #23496#23598
fulembe ultetted a bogarat, kibontottam a lenti konnektorokat.
hasonlo a helyzet...
Gondban vagyok rendesen:) az egesz hazat atjarja a hideg levego..

az asszony mar azon van kiakadva, hogy minel tobbet szigetelem a hazat annal hidegebb van!
2012-01-18
12:47:12
Előzmény: Plaszlo #23499#23558
Jellemzően így csinálják, ha csak a kedves vevő külön nem kéri a külső pucolást. :-(

Nekem be lehetett látni az utcáról a házba a téglák közötti réseken. Gyak. helyenként csak a belső vakolat volt az egyetlen szilárd réteg a levegő útjában...

T.
2012-01-18
12:00:53
Előzmény: zsezse #23504#23557
a 3-as verzio kilove. van alatta beton koszoru, onnan nem johet.

helyette 1 olyan elkepzeles lepett be, hogy a hungarocell szigeteles tetejen a dubeleken at is be johet esetleg, ha a fogas glettvas huzta borozdakon betalal?!

megprobaltam vegigfurni a fal szeleit es pur habbal kinyomni, de mersekelt a siker:(

teszek fel majd kepeket.

MAS:

szerintetek egy ilyen esetben a belso oldali hoszigeteles jatszik?
EPS vagy kozetgyapot, ele pedig parazaro folia + gipszkarton? jobb otletem nincs.
2012-01-18
09:46:46
Ezek szerint a Porotherm Profi is problémás lehet? Ott ugyebár gyakorlatilag nincs habarcs...
2012-01-17
18:34:04
Előzmény: zsezse #23504#23511
Az EPS táblákat a kezdő alu profilra rakják fel, ez gyakran perforált és a falhoz rögzítve sem zár légmentesen. Ha a táblákat nem úgy teszik fel amint ajánlják (körbe kenve a széle és középen 3-4 pötty) akkor a tábla mögött áramlani fog a levegő.

A Fogas glettvasas megoldás nem jó, mivel a ragasztó csíkok között a levegő mozog.

www.antker-bau.hu/kepek//0710010300.jpg

2012-01-17
17:31:19
Előzmény: takyka #23496#23504
ez le van vakolva kivulrol, raadasul az EPS-t fogas glettvassal ragasztottak fel, tehat elmeletileg a hoszigeteles jo. sajnos az eladas sem fog mukodni a mostani gazdasagi helyzetben:( pedig mar en is gondolkodtam rajta:)

a legjobb otlet, ami eszembejutott, hogy a kritikus reszeken 5-10 centinkent kifurni a falat es purhabbal injektalni.

3 helyen tudom elkepzelni, hogy betalal a levego:

1) a parapet falak menten a teto aljanal a kozetgyapot mogott, ha az nincs rendesen kivakolva.
2) a tuzfal es a teto talalkozasanal
3) van egy tuzfal, ami fuggolegesen megy fel egeszen a tetogerincig (L alaku a haz), ez vegig alfabol van, es itt (iS) van eselye fuggolegesen mozogni a levegonek.
2012-01-17
16:27:06
Előzmény: takyka #23496#23499
Nem értem, miért hagyják ki szigetelés előtt a fal külső vakolását. Nem kell normál vastagvakolat, csak annyi ami a téglák réseit lezárja a külvilág felől és egy egyenes felületet ad. A táblákat sosem lehet olyan pontosan felragasztani síkban a falra, hogy pótolja a külső vakolatot és jó légzárást képezzen. A legtöbb helyen simán a téglára ragasztják a hőszigetelőt.
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Utólagos hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva