English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Napkollektoros rendszerek problémái  =>  Szolár tartálylapozz: « előző   1, 2
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-08-18
09:10:32
Előzmény: payagyerek #16707#16710
payagyerek
ha mar ugyis ketto ilyened van, nem akarod aruba bocsatani az egyiket?:)))
payagyerekVálasz erre
2011-08-18
06:37:25
Előzmény: steing #16706#16707
Nincs benne cekász. Ez "csak" nagy teljesítményű indirekt tartály. Ennél fogva szolárnak is remek. (Pláne a túlméretes hőcserélője miatt.)

A magnézium, csak és kizárólag a tartályt anyagát védeni kell. Még a vízkőhöz sincs köze. (bár 1-2 internetes honlap említ efféle butaságokat) A tartály vasával van elektromos zárlati kontaktusban. Az anyagánál fogva, ő fog korrodálni, fogyatkozni a tartályvas helyett.
A vízkő ellen van a zománc. Nem engedi leragadni a vízkövet a tükörsík felületképzésénél fogva. (Persze ettől még van vízkő.)
A cekásznak nincs és nem is lehet semmilyen elektromos anomáliája a tartályra, vízre, mert az akkor már rázna is.
2011-08-18
05:46:08
Előzmény: payagyerek #16702#16706
payagyerek,

ez a hajdú fűtőszálas is? vagy ha nem akkkor mitől 'bomlana' az anód? vagy rosszul tudom, de az anód nem arra van, hogy a villanyosfűtésnél az elektromos áram hatására fellépő kémiai folyamatnál ne a bojer falát kezdeje ki?
payagyerekVálasz erre
2011-08-17
22:20:33
Előzmény: DeJoe #16697#16702
Nem tudom mikori fialás. Kinézetre ifjonc, de az csak 1 dolog.
Még nem volt érkezésem nyomáspróbázni, úgyhogy nem tudom, hogy lukas-e valamerre.
Belülről tökéletes a zománca. Sajna lehetetlen úgy belefotózni, hogy látszódjon is. Csak 1 minimális vízkő van benne.
A fehér kasztniján, nincs rozsdacsíkos folyásnyom.

Amúgy érdekes, de a magnéziumja majdnem új nagyságú, átmérőjű. Bár már enyhén csipkodott felületű, de a pár hónapja használt is ilyen.
Hogy oszt cserélték-e már valaha, vagy még a gyári, azt sem találom ki soha. Még ha tudnám, hogy eredeti, még akkor sem lehetne megsaccolni a tartály korát. Mert bár ifjú kinézetű a magnézium, de az nem jelent semmit.
Ugyanis:
Ezek a tartályok magnéziumteszteresek. Van rajta 1 kis müszi, de az nem mutat semmit, csak ha a mellette levő kis nyomógombot megnyomjuk. A kis nyomógomb 1 bontókapcsoló. Párhuzamosan van a müszin. Alaphelyzetben zárt, ezért nem mutat a müszi és így testeli a magnéziumot is. Ha nyomjuk, akkor bont és a testelési áram a műszeren fog folyni, így az mutat magnézium életkort.
Ám szerintem ez a leggyengébb pontja! A kisnyomógomb elég fosocska. Ha netán -elengedett helyzetben- nem érintkezne jól, akkor kevés a védő anódáram. Esetleg meg is szűnik.
Szóval amíg nem nyomtam meg, addig csak találgatni lehet.

Teszek képet a beléről, de telefonnal teljesen más, mint szemmel. Szemmel szebb. Sokkal.
(Szép kék zománc, 1 kis csipetnyi vízkővel az aljában.)

2011-08-17
19:19:35
Előzmény: payagyerek #16689#16697
Mennyi idős?
Milyen a belseje, hőcserélő kívül-belül ?
Miért dobhatták ki ? Fogyasztói társadalom van, oszt anódcsere helyett, tartály kidob vesz újat?? :-)))
2011-08-17
19:17:36
Előzmény: zsezse #16685#16695
Nagyon sokan "foglalkoznak" már vele.
Ahgy olvasgattam, sokan "belebuktak" már abba, hogy megpróbálták házilag kivitelezni...
hajlításkor - a kis átmérő miatt - összeropan(t) a cső

payagyerekVálasz erre
2011-08-17
15:39:33
Mai MÉHészeti peca:
1db Hajdú HR-N30 indirekt tároló. 120 liter, 1,4m2 csőspirál, földön álló, magnézium teszteres, cirkulációs csonkkal. Az átszámított ára kb. 2000 kopejka volt, mert vittem helyette más vasat.
A jelenlegi szolártartályom pont ugyanez, úgyhogy most 2db búvik itthon. (Bár ezt még nem nyomáspróbáztam.)

2011-08-17
12:17:33
Előzmény: steing #16675#16685
szia

honnan szerezted?:)
csinaltad vagy vetted?

2011-08-17
08:27:05
Előzmény: zsezse #16625#16675
zsezse,

nekem így megy. csak a +opció nélkül.

steing
2011-08-15
09:41:22
sziasztok

van-e valaki kozulunk, aki hasznal hagyomanyos hajdu villanybojlert es hozza utolagosan gyartott, alaplapon kivezetett belso hocserelot?
+opcio, ha benne maradt az elektromos futoszal!

2010-10-04
09:51:44
Lehet hogy az anód lehet. Közben találtam egy másik indirekt leírásában ilyet:

15. Amennyiben a víz a melegvíztárolóban sötétre színezõdik el és szagokat érzékel, ez az
oxigénhiányos vízben élõ baktériumok által okozott szulfát tartalom csökkenésnek az
eredménye, amelynek a következménye a kénhidrogén kialakulása. Amennyiben a melegvíztároló
megtisztítása, a magnézium védõanód kicserélése és a 60oC feletti
hõmérsékleten való elindítás nem hoz eredményt, ajánljuk az elektromos hálózathoz
külön csatlakoztatott titánium védõanód használatát.

Nálam mondjuk csak szag van.
A hideg vizet melegítve nincs szag, csak a tároló lehet a ludas.
villam64Válasz erre
2010-10-03
07:57:41
Sándor

"Villám, nálad mi szivárgott a hőcserélőből a HMV-be?"

A napkollektor leírása szerint etilalkohol. Azért írtam, mert elképzelhetőnek tartom az indirekt tároló hőcserélő hibáját, a szag miatt.
villam64Válasz erre
2010-10-02
20:42:03
Nekem a szolár tartályomban a belső hőcserélő repedése miatt lett büdös a víz.
2010-10-01
19:22:28
zoli79,

Vízszerelőtől hallottam, hogy az anód tud néha ilyen jellegű problémát okozni.

Talán igaza volna? Azt állítja vízfüggő a dolog.
2010-10-01
08:50:35
Üdv.
Nem tudom, mi lehet. Mivel csak most jelentkezett ilyen erőteljesen ez a szag (tartály beiktatás után). Mondjuk ezt jobban felfűtöm, mint az előző villanybojlert 70-75°ra. De majd megvizsgálom töltögettek pár befőttes üvegbe ilyen-olyan vizet. Egyébként a kertvárosi vízzel meg vagyunk elégedve. Jó íze volt eddig.
Jól mondod olyan rothadás is érződik. Páromat avval ijesztgettem hogy beleköltözött valami rágcsáló és most bomlik:) frászt kapott.

Ui. kenderkócos a tömítés
2010-10-01
08:23:44
zoli79!

Volt e az adott időszakban a környéken a vízmű részéről "hálózat tisztítás"?
Esetleg átkötés másik hálózatra?

A városunkban időnként felszabadulhat lekötött kőolaj szerű olajos anyag, és bekerül az ivóvíz kutak vizébe. Jellemzője, hogy hidegen csak pár órás nyugalom után jelentkezik a pohár víz felszínén. (A felszivárgó termálvíz is belekeveredhet ilyenkor a kutak vizébe.) Látni csak oldalról, tükröző fényben lehet. Hidegen szagtalan, melegítve bomlik, és először, még alacsony hőfokon rothadás szerű szag jelenik meg.

Kertvárosiaktól hallottam már többször, hogy időnként, amikor a kisebb mélységű kutakra váltanak, akkor előjön a régi mocsári üledékből felszabaduló, a vízben oldott "mocsárgáz", termálszag. Ilyenkor megváltoztatják a kutak vizének keverési arányát.

Ha nem a tartály koszos belülről, amit ennyi tisztítás után nem hiszek, akkor jelezd a jelenséget a vízműnek. Ha bármilyen olaj, gépszír lenne a ludas, akkor annak nem lehetne ilyen szaga.
A leírt szag, városunk speciális ivóvíz jellegzetessége. Ez a termálvíz szag.
Ráadásul a környéketeken a strand miatt állandóan variálják a csőhálózatokat.

Ha tényleg a termálvíz a ludas, akkor főzésnél ez a szag nem érezhető. Még a víz ízén sem, annyira hozzá vagyunk szokva. Viszont a fürdővíz hőmérsékletén igen. Ezért lehetett régen, amíg direktben a termálvíz volt a legnagyobb gyárunkban a meleg fürdővíz, a gyári dolgozókat a szaguk alapján megkülönböztetni a délutáni buszon a többiektől.
A dolgozók és a Köjál miatt voltunk kénytelenek hőcserélőt beiktatni a termálvízbe, és ivóvízből csinálni gázos ráfűtéssel a fürdővizet. Viszont a régi belső vas csőhálózat minden megbolygatása után a mai napig meg meg jelenik a "régi idők illata".

2010-09-30
18:12:09
zoli
Hány fokra állítottad be a HMV hőmérsékletét
2010-09-30
13:08:20
zoli79,

Ha van karima a tartályon, akkor azon be lehetne kotorni egy új felmosóval, mert a csatlakozások körül megmaradhat a trutyi.

Én megpróbálnám olyan melegre felfűteni, amennyire lehet, a forróvíz talán kioldja.
2010-09-30
12:57:47
Gépzsír szerű, durván 1,5 m3, a fűtésszerelőm domestosos átöblítést javasolt.
2010-09-30
12:53:11
zoli79,
Lehet mosószer-maradvány is - persze az sem jó... Milyen szaga van a a víznek? Eddig mennyi kb meleg-vizet használtál el?
2010-09-30
12:49:21
Természetesen nincs szó a használatiba. Nem értem én se, zománcozott belül, vadi új. A hideg nem büdös. A csehek egyre trükkösebbek :)
2010-09-30
12:43:33
zoli79,

Azt tudom elképzelni, hogy olajos maradt a lemez (hacsak nem zománcozott tartály).
Gyári tartályokra nem hallottam még ilyen panaszt.

Ha a hideg víz nem büdös, akkor hívd fel a forgalmazót és kérdezz rá! A leírásban gondolom nincs utalás előzetes tisztításra.
2010-09-30
12:35:15
Üdv
2 hete egy 200l indirekt tartályt (drazice) kötöttem a fűtésrendszere.
Az a bajom hogy a HMV büdös, mitől lehet, jó párszor már átöblítettem, de a szag nem akar múlni. Van valami gyógyír rá?
Zoli
Biosolar Forum  =>  Napkollektoros rendszerek problémái  =>  Szolár tartálylapozz: « előző   1, 2
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva