English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Világmegváltó ötletek  =>  Fogyasztás Csökkentő Mágneslapozz: « előző   1, 2, 3, 4
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-03-07
14:25:55
Előzmény: radymix #12653#12654
radymix,
Adsz kölcsön egy mágnest? Ja ökomag-ra gondoltam, mert autót nem tudok mérni.
2011-03-07
14:21:08
Előzmény: robert #12651#12653
annyi hogy másfélszer annyit zabált a bojler mint tavaly.tudod mit?aki szkeptikus az is marad.nekem nincs bizonygatnivalóm én láttam a saját szememmel mire képes. Ha az úristen mondaná akkor se hinnéd el.szádat járatni könnyű meg fikázni mindent,nemhogy kipróbálnád ennyi..
2011-03-07
14:12:58
Előzmény: radymix #12648#12651
radymix,

Ugye tudod, hogy a bojler fogyasztása attól is függ, hogy mennyi melegvizet használnak a lakók, attól is függ, hogy hány fokosra állítják a bojlert, attól is függ, hogy a szolgáltató milyen ütemezéssel adja a kapcsolt áramot, attól is függ, hogy hány fokos a hálózati víz hőmérséklete, attól is függ, hogy milyen a környezet hőmérséklete, és attól is függ, hogy milyen hosszú időtartamra átlagolsz.

A méréseknél hogy oldottad meg a fenti paraméterek állandó szinten tartását?

Szerinted hova lesz a többletfogyasztás a vízköves bojlerban?
2011-03-07
13:57:27
Előzmény: robert #12646#12648
ha megfigyeled a bojler fogyasztását akkor látod h egyre többet eszik ahogy leszigeteli a vízkő...gondolkozz
2011-03-07
13:50:09
Előzmény: radymix #12644#12646
radymix,

"valamelyik nap vagy 20kiló vízkövet szedtem ki a 120 literes bojlerből"
OK

"megoldás:betettem egy ökomagot, többet nem kell vízkövezni"
3 év múlva kiderül, ha kinyitod.

"ismerősnek 10 éve nem kellett pucolni"
Előtte milyen gyakran kellett? Most szétszedte és megvizsgálta a bojler belsejét?
2011-03-07
13:36:41
valamelyik nap vagy 20kiló vízkövet szedtem ki a 120 literes bojlerből.megoldás:betettem egy ökomagot.többet nem kell vízkövezni.ismerősnek 10 éve nem kellett pucolni.
2011-03-07
11:20:54
Engem a Kermi engedélye fogott meg. A tökéletes semmitmondás, ebből csak annyit lehet megtudni, a mintadarab létezik és azonos önmagával.
Az ökomag megtakarítás és a Calgon kapcsolatáról jut eszembe. Nagynéném új mosógépet vett, a régi 15 éves Energomatot nekem adta alkatrésznek. A szétbontás közben a mosódob külső tök matt és vízköves oldalára mutatva, viccesen megjegyeztem, így jár aki nem használ Calgont. Erre ő kevésbé viccesen: mindig használtak Calgont. Én soha nem tettem az enyémbe, a mosódob kívül-belül tiszta és fényes maradt, soha nem cseréltem fűtőbetétet és 20 éves korában adtam el hibátlan állapotban, amit a mai napig használnak.

2011-03-07
11:10:17
Előzmény: radymix #12613#12616
Kösz.

2011-03-07
10:50:59
Előzmény: radymix #12610#12612
radymix,
Mi az "ökomag"?
2011-03-07
10:28:40
Előzmény: sándor #12598#12610
nem fogok magyarázkodni próbáld ki. ismerősömnek fennt van 5éve az autóján nem lett semmi baja.mitől is lenne.egy üzemanyagvezeték nem meleg h ráolvadjon.a vízlágyításról annyit hogy beletettem egy vizeskancsóba egy ökomagot hagytam állni pár órát és mondtam muternak hogy azt a vizet használja a teához.a fém edénybe amibe már évek óta rakódott a vízkő(elég kemény a víz zala megye)10 percen belül ahogy melegítette majdnem az összes vízkő a vízbe úszkált.nem hittük el.
2011-03-07
10:21:33
Előzmény: robert #12596#12609
Gondolom mert az autógyár és az olajipar igencsak egy hajóban evez és csak nekünk érdekünk az hogy kevesebbet fogyasszunk.egyébként egyre több autószervíz ajánl ilyen megoldás,haverom külföldi autókat bontott és mondta h nagyon sokon volt ilyen mágnes.+egy osztrák ismerősömnek van traktorflottája és megkerestem hogy eladjak neki párat de mondta hogy már mindegyiken van gyárilag.A MÁGNES CSAK RÉZ VAGY GUMI V MŰANYAG CSÖVÖN HATÁSOS.
2011-03-07
08:49:21
Előzmény: payagyerek #12600#12606
Üdv

"Csak 1db digitális fogyasztásmérő, meg 1db digitális hőmennyiségmérő"

Ezek sem kellenek, elég a hit és minden kétség elmulik :)

végyé

payagyerekVálasz erre
2011-03-07
07:53:55
Előzmény: radymix #12594#12600
Valahol már írtam, de ismét "papírra" vetem:

Annó próbáltam ilyen csudamágnest hőszipkán. Tettem én azt mindenhová, minden lehetséges helyre. Ám mégsem történt, semmi sem!
Pedig ott aztán, van többféle halmazállapot! (Lett volna lehetősége, csudákat művelni.)

Nem kell ide, pállott víz kóstolgatás! Csak 1db digitális fogyasztásmérő, meg 1db digitális hőmennyiségmérő.
2011-03-07
05:23:24
Üdv

"erős mágneses tér megszünteti az üzemanyag-molekulák elektrosztatikus feltöltődését"

Ez meg aztán külön csemege számomra a honlapjukról.
Keverik az elektromos és a mágneses erőteret.
Ha erős mágnes megszüntetné akkor nem müködnének a katódsugárcsövek és a magnetronok sem.

végyé

2011-03-07
00:29:09
Előzmény: radymix #12594#12596
radymix,

Az utógyártók között éles konkurenciaharc dúl. Fél literrel kevesebb fogyasztás jelentős versenyelőnyhöz juttatná őket.
Szerinted miért nem szerelik fel a szériamodelleket mágnesekkel?
2011-03-07
00:11:55
Előzmény: sándor #11559#12594
.Elmondanék pár dolgot
1:ha a benzint nem lehet mágnesezni,akkor a vizet miért lehet?próbáld ki öntsd át a mágnesen a vizet és kostóld meg lágyabb lesz.(vakon kipróbáltuk több emberrel)
Nemhogy a vizet de a pálinkát és a bort meg a kávét is lehet mágnesezni(finomabbak lesznek).Akkor a benzint mért ne.
2.nekem van konkrét mérésem a teljesítmény javulásról ahol egy Ignisen 12%ot elértek.66 helyett 74 lóerő.
3:feltettem egyből éreztem h nem kell annyira nyomni a pedált h százzal menjen az autó.Haverjaim és még sokan mások + visszajelzéssel keresnek meg.
itt megtaláltok mindent:petrolturbo-booster-sporolas
2011-02-08
21:50:22
Előzmény: kunzoli #11534#11554
kunzoli!

Nem csak neked jutott eszedbe,a 80-as évek közepén(pedig akkor még közel sem volt ennyi fogyasztáscsökkentő csodaszer)a szakmai ismeret tanárunk azzal fárasztott bennünket,hogy ha beépíti az általa ismert kütyük mindegyikét az autójába,elméletileg lesz eladó benzinje.Most amennyi ilyet árulnak és beépítenénk a MOL-és társai kismiskák lennének.

Az üzemanyag fogyasztásról meg annyit,hogy a mai fejlett motorvezérlő rendszerekkel bármikor minimálisra tudnák csökkenteni az autó gyártók a fogyasztást,csak nem ebbe az irányba mozdulnak.A környezetvédelemre adva az utat amit szépen be is tartanak(már az EURO-6 nál tartunk),nagy teljejítményű motorokat gyártanak,szinte nincs is 100LE-alatti szgk.és 500LE-alatti tgk.ami ugye nem a kis fogyasztással párosul,a lényeg,hogy fogyjon a jó öreg kőolaj mert ugye működik az olaj lobbi.

Üdv!
2011-02-08
18:54:15
Előzmény: superpotyi #11546#11549
superpotyi,

Kezdem avval, hogy magam is kételkedő vagyok, mégsem utasítok el reflex-szerűen mindent.
Sok megoldás hordozhat magában valamilyen nem várt eredményt, olyat, amire nem gondoltunk, például a hidrogén adagolás esetén sem a hidrogén elégetésével nyert energia, hanem a működésre gyakorolt javító hatás bizonyos motoroknál. Ezekben az esetben meg lehet magyarázni a változást.

És vannak olyan szemfényvesztések, amikor hitelt érdemlően senki sem magyarázza meg a működést, de tovább megyek, nincs is működés, csak hókuszpókusz. Rodolfó mester legalább előre közölte: vigyázat, csalok! Azután látványosan csinált valamit, ami tulajdonképpen figyelemelterelés volt, a lényeg rejtve maradt.

Monolit által ajánlott linket olvasgatva Figyelmesi kolléga hozzászólásával tudok egyetérteni: "A legegyszerűbb mérés a hatásosság vizsgálatára amit én el tudok képzelni, hogy beállítjuk a létező legegyszerűbb kazánt minden szabályozást kikapcsolva, mágnessel és mérjük a belépő és kilépő víz hőmérsékletét, ha a két hőmérséklet beáll állandó értékre levesszük a mágnest, semmi máshoz nem nyúlunk és ismét mérünk. Ha a mágnesnek van hatása eltávolítás után esni kell a kimenő víz hőmérsékletének. A fenti procedúrát min. háromszor megismételjük és várjuk a csodát. Ízlés szerint lehet még dokumentálni a gázfogyasztást, beszívott levegő hőmérsékletét, stb. ellenőrizve hogy nem változnak-e ezzel torzítva a mérést. De elvileg ha kellő számban megismételjük a fenti mérést, ha van is ingadozás a járulékos paraméterekben, az úgy is kiátlagolódik."

Én ismerek valakit, akinek van ilyen mágnese, és tényleg csökkent a gázfogyasztása... evvel egyidejűleg tönkrement a kéménye, mert az égő nyomást annyira lefojtotta a mágnest felszerelő ember, hogy az alacsony füstgáz hőmérséklet miatt savas csapadék kondenzálódott ki a kéményben.

villam64Válasz erre
2011-02-08
18:26:00
Ez ugyan az a mágnes, amit a gázkazánhoz használnak. Egy erős mágnes semmi más. A haveroméktól vettem a gázkazánhoz. Semmi. Ők használták kocsiba, megesküdtek, hogy csökkent a fogyasztás. De lehet, hogy a porlasztó, vagy a gyújtás beállítástól.
superpotyiVálasz erre
2011-02-08
17:51:35
Előzmény: kunzoli #11534#11546
Szevasz amire hivatkoznak sokan az a kételkedem tehát vagyok . Igazából felál a hátamon a szőr, észvasztő amit a csávó szinészkedik és megtéveszti a balga nézőt. Mindig könnyebb ócsárolni szidni valamit mint megmagyarázni. Nemrég találkoztam régi ismerőssel és beszélgetünk ki mivel foglalkozik. Beszéltem neki hho technikáról és finoman elküldöt a dúsba. Fő indoka azvolt hogy látta a tévében hogy ez nem müködik. Párnapra az eset után mégis sikerült meggyőznöm próbályaki ingyen kísérletre beraktamneki mindent. Megbeszéltük kéthétmúlva találkozunk és beszélünk ha nemváltbe akkor én fizetem a sőrt. Annak ellenére hogy hihetetlen szkeptikus emberke mégis úgy érkezett hogy kifizeti a cucot mert ez tényleg müködik. Mindent megértel ha megérted mi mozgat mindent!
2011-02-08
16:39:50
Előzmény: robert #11524#11534
Nem tehetek róla, de ezekről mindig eszembe jut, hogyha minden eszközt és módszert felhasználnánk, a benzinkútnál mi adnánk el a folyton visszatermelődő üzemanyagot a tankból, és nem fordítva.
2011-02-08
16:39:35
Előzmény: robert #11524#11533
www.forum.szkeptikus.hu/viewtopic.php?f=8&t=245
2011-02-08
14:52:09
Üzemanyag Fogyasztás Csökkentő Mágnes

Olcsó és költséghatékony megoldás az USA-ból!

Diesel, benzin, bioetanol és autógáz üzemű járművekhez is használható!

A továbbfejlesztett amerikai technológiának köszönhetően a készülék nagyobb hatásfokkal bontja szét az üzemanyagcsőben áthaladó molekulákat.

A készüléket közvetlenül a motor elé kell a bemenő üzemanyagcsőre felpattintani, majd a hozzá adott gyorskötegelővel rögzíteni (a rázkódásvédelem miatt)

használata ajánlott a kívánt eredmény eléréséhez...

Biosolar Forum  =>  Világmegváltó ötletek  =>  Fogyasztás Csökkentő Mágneslapozz: « előző   1, 2, 3, 4
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva