English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Utólagos hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2009-12-04
09:46:13
győri,

Meg kellene mérni a kazán előremenő és visszatérő vizének hőmérsékletét. Az előremenőt általában lehet állítani, ha ebben az időben eléri a 60 fokot és még sem tudod kifűteni a lakást, akkor van egy olyan érzésem, hogy a kazán bírná, csak a radiátor körben van valami akadály, ha nincs akkor pedig alul-méretezettek.
2009-12-04
08:51:51
Robert,
köszönöm a gyors választ. A kombikazánt megnézettem már, azzal minden rendben. Most már csak egy jó szakembert kell keresnem Győrben, akit megbízhatnék a belső szigeteléssel,mivel más lehetőségem nincs. Ha valaki tud ajánlani győri szakembert kérem írja meg.
2009-12-03
16:53:31
győri,

Ha a tulajdonostársaid nem akarják, akkor tényleg nincs esélye a külső szigetelésnek.
Ha a lakás alatti garázst te használod, vagy a használója beleegyezik, és a belmagasság megengedi, akkor a födémet alulról leszigetelheted.

Más esetben csak belső hőszigetelésről lehet szó, ami egy kényszermegoldás (lásd az előző hozzászólást stipeknek).

Az is lehet, hogy nem annyira rossz a falazat hőszigetelőképessége, mint gondolod, csak rosszul van beállítva (rosszabb esetben megtervezve a fűtési rendszered.
2009-12-03
13:42:13
Segítséget szeretnék kérni tőletek!
Egy társasházi lakásom van, egy két emeletes házban. A lakás kicsi, mégis lehetetlenség befűteni. Minden oldalról nyitott, ez az egyik gond, a másik,hogy nincs szigetelve. 12 éves lakás, és utólag szeretném szigeteltetni. Hallottam azonban olyanról, hogy társasházi lakásnál nem szigeteltethetek kivülről, mert csak kompletten az egész társasházat lehet leszigetelni. Tényleg van erre vonatkozóan valami rendelet? Első emeleti a lakás, alatta garázs van, felette pedig egy tetőtéri lakás. Sajnos a 4 lakásból álló lépcsőházban én lakom egyedül, a többi albérletbe van kiadva, így csak engem érdekel a szigetelés. Várom a véleményeteket és a tanácsotokat. Előre is köszönöm!
2009-11-30
14:10:16
stipek,

A belső oldali hőszigetelésről mindenképp lebeszélnélek. Itt van egy "hivatalos" rövid magyarázat:
http://biosolar.hu/forum/238

A fórumon elég sokszor esett már szó erről, azokban a hozzászólásokban is a fennti vélemény tükröződik.

Ha rákantitaszz erre a linkre, akkor az oldal keresője kidob néhány találatot. A megtalált hozzászólások előtti és utáni posztokat is érdemes elolvasni. Olyan hozzászólását is megtalálhatod, aki meg van elégedve az eredménnyel.

http://biosolar.hu/search?q=bels%26%23337;+oldali&t=exact
2009-11-30
13:08:40
Éreklödöm házamat felét belülről szeretném szigetelni másikat kivülről 5cm-es nikecellel van ennek valami akadálya
Még egy kérdés ismerösöm belülről 2 cm nik.. és kivülről 5cm nik.. szigetelt van valami hátránya ennek választ köszönöm
2009-11-06
18:16:13
Szerintem ezért nem érdemes járható szigetelést tenni, de te tudod.

Van járható szigetelés nikecellből, annak az egyik oldalán fatábla van. Ezen a fatáblán tudsz járni. Szerintem a szálas szigetelést könnyebb neked megépíteni, ha alkalomadtán felmentek a padlásra és rálépsz semmi baja sem lesz.

A szálas szigetelés ráadásul nem gyúlékony.
2009-11-06
17:17:15
Üdv.
Nem sok hasznát vesszük a padlásnak,de néha felmegyünk.A kéményt takarítani vagy ha beköttetünk valamit...
Távlati terv,hogy tetőt cseréljünk.
Úgyhogy járható kellene,hogy legyen.
2009-11-05
20:59:32
Már kérdeztem, hogy járható legyen-e a padlástér?

Akarsz rajta valamit tárolni? Attól függ milyen legyen a megoldás.

Jó anyámnak 5 cm-es Polifoam szigetelést tettünk fel a padlástérben, ami ugyan olyan megoldással lett kialakítva mint a tied. A Polifoam kimaradt nálam az építkezésből, nem a legjobb megoldás a tűzveszély miatt, de egyszerűen nem hajlandó költeni rá, inkább fázik.

Már ez az 5 cm is érezhető. Ennek ellenére sem költ a hőszigetelésre :((. És nem csak hogy melegebb lett, de érezhetőn hűvösebb volt a nyári melegekben is a ház. Falazata vert fal.
2009-11-05
17:03:03
szevasztok!
Adott egy "régi" paraszt ház!Stukatóros a padlás.Ezt szeretném szigetelni.
Durván 65m2.
A gerendák le vannak deszkázva,a deszkák le vannak tapasztva sárral!!!
De,gondolom,hogy a gerendák közét is érdemes lenne szigetelni!
Mivel,hogyan???
A tapasztott padlást (miután a gerendák közét szigeteltem) szintén érdemes szigetelni?
Ha igen,akkor kőzetgyapottal?
Van egy toldott házrész is.
Ez beton gerendás és egy vékony réteg beton van rajta.Erre milyen és mekkora szigetelést tegyek?Ez kb.15-20m2.
2009-10-28
07:10:00
Amennyiben a fóliád nejlon, azt alá tedd.

Amennyiben a fóliád páraáteresztő, azt felülre teheted.

DaneeBeastVálasz erre
2009-10-28
06:54:28
Tisztelt hozzáértők!

Pár hozzászólással előbb leírtam, hogy szeretném a födémet szigetelni.

Megvettem hozzá a kőzetgyapotot (10 cm-es rétegben lesz lefektetve), és a fóliát.

A kérdésem a következő:

A fóliát a kőzetgyapot alá, vagy fölé terítsem le?

Így értem:

1.

kőzetgyapot :::::::::
fólia ---------
födém =========

vagy:

2.

fólia ----------
kőzetgyapot ::::::::::
födém ==========

A válaszokat előre is köszönöm

2009-10-25
12:36:15
Amennyiben valamicske műszaki érzéked van, meg tudod magad is csinálni a szigetelést. Az alsó sort fém vízorros idommal kell kezdeni, amit vízszintesen kell felfúrni a ház oldalára. A neten, de a szigetelést forgalmazóknál is találhatsz róla leírást.

A gond nem is ezzel lesz, hanem az állványozással ami szakértelmet feltételez, valamint a kész hőszigetelés nemesvakolattal való felhordásával. A vakolat felhordásához több ember kell egyidejüleg, mert foltos lesz. Léteznek azonban már teddyzhető vakolatok is.

2009-10-21
22:48:37
DaneeBeast,

Itt olvashatsz egy olyan szigetelésről, amilyet keresel:
http://biosolar.hu/forum/show/2577#2577

Ha bontott faanyaghoz jutsz, akkor csak a szigetelőt és a fóliát kell megvenned, a többi kézügyesség dolga. A réseket mindenképp le kell zárni, deszkákkal az is biztosan megoldható.

DaneeBeastVálasz erre
2009-10-21
19:51:54
Tisztelt Hozzáértők!

Vettem 1 házat tavaly tavasszal, de a szigetelése egyenlő volt a 0-val.
Régi ablakok, tégla falak, vakolatlanul (40 éve), és 0 tetőszigetelés.

Dryvit (asszem így irják), meg ablakcsere volt, most kéne elintéznem a padlás szigetelést. Nem használom még rakodásra, tárolásra sem. Az lenne a kérdésem, (kb. 25 E ft-om van rá), hogy mi lenne a legjobb megoldás? Kőzetgyapot/üveggyapot "szőnyegekkel" leteríteni elég? Néztem itt-ott különböző termékeket, és kb. 210-300 Ft/m2 értékben találtam a pénztárcának megfelelő anyagokat.
5 cm-es lapokat, hengereket. (lépésállóság nem számít)

Továbbá, a födém és a tető között "befúj a szél", tehát nincs lezárva .

Ha csak úgy leteregetem az anyagot, kell rá vmi nehezéket tenni? (nehogy a szomszédé legyen a szigetelőanyagom másnap reggelre) És ha teszek rá valamit, nem csökkenti a szigetelés hatékonyságát?
És mennyire befolyásolja a szigetelést, ha közvetlenül a födémre terítem rá?

Remélem érthetően írtam le. Sajnálom, ha a hozzáértők fogják a fejüket, nem értek hozzá. (igen, ennyire) :D . (anyámmal laktam, panelban :D )

2009-05-26
20:57:05
crx1234,

Elhiszem, hogy hiába terítelek szőnyeget a burkolatra, akkor is fázik a lábatok. A régi, hőszigetelés nélküli pincefödém hőátbocsátási tényezője 1,5 W/m2K körül lehet. Már 6 centiméter vastagságú hőszigetelés beépítésével is elérhető 0.5 W/m2K .

Az ISOVER gyárt olyan pincefödém szigetelést (KDP), ami könnyen felszerelhető (igaz, dűbellek kell felerősíteni, de csak 8 mm vastag lukat kell fúrni). A hőszigetelő táblákra fehér üvegfátyolt kasíroznak, ami esztétikailag is teljesen ok.

Ha semmiféleképpen nem szeretnél mennyezetet fúrni, akkor valamilyen ragasztott kemény hab szigetelést javaslok.

2009-05-26
15:14:58
Tanácsot kérnék az alábbiakban:
Társasházi lakás földszintjén lakom, az egész lakás alatt pince van. A padlóburkolat mázas járólap és padlószőnyeg. A pince födém hőszigetelése csapnivaló. Saját kivitelezésű, utólagos hőszigetelésben gondolkodom, a közös pince mennyezeti oldalán, ahol sima betonfelület van.
Milyen típusú anyagot javasoltok? Milyen vastag legyen? A hőszigetelésen túl a megjelenés is fontos, hogy a lakóknak is tessen. Tehát valamilyen dekor felülettel bevont dolog sem ártana. Gondolom tűzvédelmi előírások is vannak. A rögzítés legegyszerűbben ragasztással oldható meg, de ha van jobb ötlet, jöhet.
szepygabVálasz erre
2009-04-23
21:34:59
Sziasztok!

Róbert minden fontosat elmondott, nekem csak egy kérdésem van.
Újabban vissza-visszatérően találkozom azzal, hogy a D-i oldalra elég a vékonyabb hőszigetelés is. Ez honnan ered? Ha mindig sütne a nap, még meg is érteném, de télidőben elég alacsony a napsütéses órák száma, a többiben meg ugyanúgy hül mindkét oldal.

üdv

szepygab
2009-04-23
11:01:38
korn,

A pára a lakásból a külső tér felé halad, akkor is, ha a külső tér egy fűtetlen helység. Nem probléma.

A pincében a mennyezetre erősített kőzetgyapot hőszigetelés jöhetne szóba. Ha a pince hőmérséklete nem esik 10 fok alá, akkor erre sem lenne szükség.

Azt írtad, hogy van belmagasság, így egy álmennyezetes megoldás megfelelő lehet. Én nagyon ritkán javaslom a belső szigetelést, de a födémed rétegrendjéből úgy gondolom, hogy a padlást rendszeresen használják, ezért a ráterített szigetelés védelme olcsón nem igen oldható meg.
Ha a padlás üresen áll, és csak ritkán használt dolgok tárolására szolgál, akkor leterített szigetelést és csak a szükséges járófelület kialakítását javasolnám. Ez utóbbi megoldás hőtechnikailag jobb (mert folytonos szigetelést eredményez), és a lakást sem kellene feldúlni.
2009-04-23
10:27:17
Így már értem, és nem fűtött. A pára miatt nem probléma, hogy belülről van szigetelve?
A pince és a padlás födém szigetelés hogyan történne?

2009-04-23
10:00:44
korn,

Ha jól értelmeztem a rajzot, a kapuszín két lakás között helyezkedik el, és -gondolom- nem fűtött. Ezért a kapuszín felőli fal külső falnak számít, azt is le kellene szigetelni.
2009-04-23
09:47:16
A kapuszín oldali szigetelést hol érted?
2009-04-23
08:26:04
korn,

A rajzot nézve a kapuszín oldalon is szigetelni kellene.
Az hatékony és tartós utólagos hószigetelés anyaga és technológiája nagyban függ a szigetelendő felület minőségétől. Ha a vakolat tökéletes tapad, nem porlik, a fal száraz, és a felület egyenletes, akkor a költség első közelítésben: szigetelés=7 ezer ft/m2, ablakok 30 ezer ft/m2, padlás és pince födém 4 ezer ft/m2.

Házilagos kivitelezéssel lehet spórolni.

Első körben mérd le a külső méreteket és számold ki a felület nagyságát. A megadott fajlagos költségekkel kapsz egy durva becslést (a tényleges kivitelés ennél többe fog kerülni, mert "ha már ezt megcsináljuk, akkor csináljuk meg azt is!...").
2009-04-23
07:31:56
Sziasztok!

Adott egy 1929-ben épült ház, 100 nm, 4 szoba, egyszintes, nagy belmagasságú szobákkal, tégla, É-D-i tájolással, sorház, tehát K-Ny-i oldalról szomszéd házak közös fallal, teljesen alápincézve.
Egészséges tetőszerkezet, új cserepek, (kiszellőztetett légrés), nem vízesedő pince. 3 kémény, két cserépkályhával+gázkonvektorok.
A födém valahogy így néz ki: vakolás+deszkázat+nád+deszka+salak+beton
Amire gondoltam így elsőre:
Nyílászárócsere, É-i oldal 15 cm, D-i 10 cm EPS.
Födémre kőzetgyapot? Pince felől valami szigetelés?

Nagyságrendileg mennyibe kerülne?

Fűtésrendszeren nem lenne változtatva, a cserépkályhák jó szolgálatot tesznek, mindössze a melegvízhez kellene napkollektor az elektromos bojler mellé.

szepygabVálasz erre
2009-04-16
19:54:04
"Egyszintes háznál javaslom a saját kivitelezést, kézügyesség szükséges! Nagyon nehéz jó szakit találni. Pár hetes, Netes továbbképzés és nekiállhatsz a szigetelésnek. Alapszabályokat betartva, nem lehet elrontani."

Ennek a továbbképzésnek már neki is állhatsz még akkor is, ha nem Te fogod megcsinálni. Nagyon hasznos dolog ellenőrizni tudni, mit kókányolnak a kivitelezők. Tragikusan sok az "így szoktuk" alapon dolgozó, aki még soha nem vette a fáradtságot, hogy letöltse a dryvit alkalmazástechnikai utasítását, és elolvassa. Te tedd meg, mindenképp. Én már bontattam vissza félkész hőszigetelést úgy, hogy a kinyomtatott anyagban aláhúztam amit nem úgy csináltak, és a kezükbe nyomtam. Csak a bajszuk alatt mertek morogni ;-)

üdv

szepygab
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Utólagos hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva