English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Utólagos hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2010-02-14
12:44:29
Plaszlo,

Hogy is van? A szoba a nyitott terasz fölött van, és azt a födémet kellene alulról szigetelni?
2010-02-14
11:58:25
Üdv!
A teraszunkat a hálószoba alja fedi, amit szeretnék jobban leszigetelni. Most a réseken átnézve 4 cm-es hungarocell szigetelés van lambériával lefedve. A szigetelést 10 cm-es kőzetgyapot szigeteléssel kívánom megoldani, de egy tervező házépítésének blogjában olvastam, hogy a párazáró fóliát ilyenkor nem alulra, hanem felülre kell rakni a kiszellőzés miatt, mivel itt a hideg felület az alsó.
Ezek szerint a a mennyezetre rakjam a párazáró fóliát, alá a kőzetgyapotot? A kőzetgyapot alá kell még páraáteresztő fólia, vagy elég lesz a fa lambéria?
2010-02-14
08:14:21
sanitec,

Evvel programmal kipróbálhatod, hogy egy adott falfelület különböző vastagon leszigetelve mekkora energiamegtakarítást jelent. Írj, ha nem boldogulsz valamivel.
http://apps.biosolar.hu/payback/?wall_type=0.4&wall_thickness=32&insulation_type=0.048&insulation_thickness=10&insulated_area=100&fuel_type=18&insulation_specific_cost=7000&dt_average=16

Szerintem a 15 cm vastagság nem túl sok, hanem csak több, mint az általánosan beépített. Mivel a megtakarítás mértéke nem egyenesen arányos a szigetelés vastagságával, ezért nagyon oda kell figyelni, hogy a rendszer többi eleme is teljesítse az adott normát. Könnyen megeshet, hogy egy elhibázott részlet lerontja a drága szigetelés hatásfokát.
Ennél a szigetelésvastagságnál a gépi szellőzés (leginkább a hővisszanyerős) mindenképpen javasolt lenne.
2010-02-14
00:08:06
Üdv. Mindenkinek!

Tanácsot szeretnék kérni! Szilikát (32 cm) építésű házunkat felújítjuk teljesen, fűtésünk múlt év nyáron elkészült, ez év tavaszára tervezzűk a nyillászárók cseréjét ill. a külső utólagos hőszigetelést. Azt tervezem, hogy kívülre 15 cm-es EPS 80 -ast ill a padlásra 30 cm üveggyapot szigetelést teszek. Érdeklődtem már több helyen, hogy a 15 cm-es EPS sok-e vagy kevés, a legtöbb helyen meglepődve mondták "nem kell arra olyan vastag".
Mivel a ház szellőztetését vagy szellőztető berendezéssel, vagy nyillászáróba épített szelőztetővel ill. ventillátorokkal megoldom, szeretném minnél jobban leszigetelni a házat.
Fűtésszámlán mennyire látszodna meg ill. tényleg sok-e a 15 cm ?

2009-12-06
08:23:18
krixmix

A probléma két dolog lehet.

1. A szigetelésed összeesett a szarufák között. Sajnos a szálas anyagok idővel összetömörödnek. Ezért ék alakúak mostanában a szarufák közé ajánlott újabb anyagok.

2. A tetőtér nem kellően kiszellőztetett. Amennyiben nincsen kiszellőztetve a szigetelés a szarufák fölött, a keletkező pára átáztatja a hőszigetelést. Amennyiben ez megtörténik, elveszti szigetelő képességét.

Meg kellene bontani a tetőrészt és megnézni mi okozza a problémát. Az utólagos hőszigeteléssel nem oldod meg a gondodat.

A mért hőmérséklet-különbség becsapós is lehet, mivel a padlófűtés sugárzó hőt termel.A lépcsőház felső részén ez már esetleg nem érezhető.
2009-12-06
01:27:22
Üdv!

Tanácsotokat szeretném kérni mennyezet utólagos hőszigetelésében!
Adott egy 1985-ös egyemeletes családi ház, aminél a tetőtér födémje hajópadló a fagerendákra szögelve. A gerendák között üveggyapot saccra 10, max.15 centi lehet, e fölött fólia (vastagabb nejlon), semmi több. A házban padlófűtés van. A tetőtér egy nyitott lépcsőházal van összekötve a földszintel. Általában a lépcsőház felső részén 1-2 fokkal hidegebb van mint a földszinten, úgyhogy úgy néz ki hogy semmit sem ér ez a "szigetelés".
Mennyire kielégítő megoldás lehet erre szerintetek a hajópadlós mennyezetre BELÜLRŐL pár centis hungaricellt ragasztani, majd tapétával borítani?
2009-12-05
22:21:49
Szia petieszter!
Födémnél a 20cm a minimum, 30cm a javasolt. Hungarocelt nem érdemes rárakni, mert nem lehet olyan pontosan rakni, hogy ne "szökne" a meleg. Szálas anyaggal, vagy cellulóz szigeteléssel érdemes. Nem egyszerű az elkészítése, ahol veszitek a szigetelőanyagok kérdezzétek meg, hogy kell beépíteni. Nekem jó tapasztalataim vannak pl.Raab Karcher Tüzépről. Sok helyen vannak az országban. Lehet, hogy egy "szakinak" meg kéne nézni a padlást, hogy csak a szigetelés hiánya okozza-e a bajt. Más is lehet. Gyorsan ennyit.
Üdv: Pali Veszprémből.
2009-12-04
09:46:13
győri,

Meg kellene mérni a kazán előremenő és visszatérő vizének hőmérsékletét. Az előremenőt általában lehet állítani, ha ebben az időben eléri a 60 fokot és még sem tudod kifűteni a lakást, akkor van egy olyan érzésem, hogy a kazán bírná, csak a radiátor körben van valami akadály, ha nincs akkor pedig alul-méretezettek.
2009-12-04
08:51:51
Robert,
köszönöm a gyors választ. A kombikazánt megnézettem már, azzal minden rendben. Most már csak egy jó szakembert kell keresnem Győrben, akit megbízhatnék a belső szigeteléssel,mivel más lehetőségem nincs. Ha valaki tud ajánlani győri szakembert kérem írja meg.
2009-12-03
16:53:31
győri,

Ha a tulajdonostársaid nem akarják, akkor tényleg nincs esélye a külső szigetelésnek.
Ha a lakás alatti garázst te használod, vagy a használója beleegyezik, és a belmagasság megengedi, akkor a födémet alulról leszigetelheted.

Más esetben csak belső hőszigetelésről lehet szó, ami egy kényszermegoldás (lásd az előző hozzászólást stipeknek).

Az is lehet, hogy nem annyira rossz a falazat hőszigetelőképessége, mint gondolod, csak rosszul van beállítva (rosszabb esetben megtervezve a fűtési rendszered.
2009-12-03
13:42:13
Segítséget szeretnék kérni tőletek!
Egy társasházi lakásom van, egy két emeletes házban. A lakás kicsi, mégis lehetetlenség befűteni. Minden oldalról nyitott, ez az egyik gond, a másik,hogy nincs szigetelve. 12 éves lakás, és utólag szeretném szigeteltetni. Hallottam azonban olyanról, hogy társasházi lakásnál nem szigeteltethetek kivülről, mert csak kompletten az egész társasházat lehet leszigetelni. Tényleg van erre vonatkozóan valami rendelet? Első emeleti a lakás, alatta garázs van, felette pedig egy tetőtéri lakás. Sajnos a 4 lakásból álló lépcsőházban én lakom egyedül, a többi albérletbe van kiadva, így csak engem érdekel a szigetelés. Várom a véleményeteket és a tanácsotokat. Előre is köszönöm!
2009-11-30
14:10:16
stipek,

A belső oldali hőszigetelésről mindenképp lebeszélnélek. Itt van egy "hivatalos" rövid magyarázat:
http://biosolar.hu/forum/238

A fórumon elég sokszor esett már szó erről, azokban a hozzászólásokban is a fennti vélemény tükröződik.

Ha rákantitaszz erre a linkre, akkor az oldal keresője kidob néhány találatot. A megtalált hozzászólások előtti és utáni posztokat is érdemes elolvasni. Olyan hozzászólását is megtalálhatod, aki meg van elégedve az eredménnyel.

http://biosolar.hu/search?q=bels%26%23337;+oldali&t=exact
2009-11-30
13:08:40
Éreklödöm házamat felét belülről szeretném szigetelni másikat kivülről 5cm-es nikecellel van ennek valami akadálya
Még egy kérdés ismerösöm belülről 2 cm nik.. és kivülről 5cm nik.. szigetelt van valami hátránya ennek választ köszönöm
2009-11-06
18:16:13
Szerintem ezért nem érdemes járható szigetelést tenni, de te tudod.

Van járható szigetelés nikecellből, annak az egyik oldalán fatábla van. Ezen a fatáblán tudsz járni. Szerintem a szálas szigetelést könnyebb neked megépíteni, ha alkalomadtán felmentek a padlásra és rálépsz semmi baja sem lesz.

A szálas szigetelés ráadásul nem gyúlékony.
2009-11-06
17:17:15
Üdv.
Nem sok hasznát vesszük a padlásnak,de néha felmegyünk.A kéményt takarítani vagy ha beköttetünk valamit...
Távlati terv,hogy tetőt cseréljünk.
Úgyhogy járható kellene,hogy legyen.
2009-11-05
20:59:32
Már kérdeztem, hogy járható legyen-e a padlástér?

Akarsz rajta valamit tárolni? Attól függ milyen legyen a megoldás.

Jó anyámnak 5 cm-es Polifoam szigetelést tettünk fel a padlástérben, ami ugyan olyan megoldással lett kialakítva mint a tied. A Polifoam kimaradt nálam az építkezésből, nem a legjobb megoldás a tűzveszély miatt, de egyszerűen nem hajlandó költeni rá, inkább fázik.

Már ez az 5 cm is érezhető. Ennek ellenére sem költ a hőszigetelésre :((. És nem csak hogy melegebb lett, de érezhetőn hűvösebb volt a nyári melegekben is a ház. Falazata vert fal.
2009-11-05
17:03:03
szevasztok!
Adott egy "régi" paraszt ház!Stukatóros a padlás.Ezt szeretném szigetelni.
Durván 65m2.
A gerendák le vannak deszkázva,a deszkák le vannak tapasztva sárral!!!
De,gondolom,hogy a gerendák közét is érdemes lenne szigetelni!
Mivel,hogyan???
A tapasztott padlást (miután a gerendák közét szigeteltem) szintén érdemes szigetelni?
Ha igen,akkor kőzetgyapottal?
Van egy toldott házrész is.
Ez beton gerendás és egy vékony réteg beton van rajta.Erre milyen és mekkora szigetelést tegyek?Ez kb.15-20m2.
2009-10-28
07:10:00
Amennyiben a fóliád nejlon, azt alá tedd.

Amennyiben a fóliád páraáteresztő, azt felülre teheted.

DaneeBeastVálasz erre
2009-10-28
06:54:28
Tisztelt hozzáértők!

Pár hozzászólással előbb leírtam, hogy szeretném a födémet szigetelni.

Megvettem hozzá a kőzetgyapotot (10 cm-es rétegben lesz lefektetve), és a fóliát.

A kérdésem a következő:

A fóliát a kőzetgyapot alá, vagy fölé terítsem le?

Így értem:

1.

kőzetgyapot :::::::::
fólia ---------
födém =========

vagy:

2.

fólia ----------
kőzetgyapot ::::::::::
födém ==========

A válaszokat előre is köszönöm

2009-10-25
12:36:15
Amennyiben valamicske műszaki érzéked van, meg tudod magad is csinálni a szigetelést. Az alsó sort fém vízorros idommal kell kezdeni, amit vízszintesen kell felfúrni a ház oldalára. A neten, de a szigetelést forgalmazóknál is találhatsz róla leírást.

A gond nem is ezzel lesz, hanem az állványozással ami szakértelmet feltételez, valamint a kész hőszigetelés nemesvakolattal való felhordásával. A vakolat felhordásához több ember kell egyidejüleg, mert foltos lesz. Léteznek azonban már teddyzhető vakolatok is.

2009-10-21
22:48:37
DaneeBeast,

Itt olvashatsz egy olyan szigetelésről, amilyet keresel:
http://biosolar.hu/forum/show/2577#2577

Ha bontott faanyaghoz jutsz, akkor csak a szigetelőt és a fóliát kell megvenned, a többi kézügyesség dolga. A réseket mindenképp le kell zárni, deszkákkal az is biztosan megoldható.

DaneeBeastVálasz erre
2009-10-21
19:51:54
Tisztelt Hozzáértők!

Vettem 1 házat tavaly tavasszal, de a szigetelése egyenlő volt a 0-val.
Régi ablakok, tégla falak, vakolatlanul (40 éve), és 0 tetőszigetelés.

Dryvit (asszem így irják), meg ablakcsere volt, most kéne elintéznem a padlás szigetelést. Nem használom még rakodásra, tárolásra sem. Az lenne a kérdésem, (kb. 25 E ft-om van rá), hogy mi lenne a legjobb megoldás? Kőzetgyapot/üveggyapot "szőnyegekkel" leteríteni elég? Néztem itt-ott különböző termékeket, és kb. 210-300 Ft/m2 értékben találtam a pénztárcának megfelelő anyagokat.
5 cm-es lapokat, hengereket. (lépésállóság nem számít)

Továbbá, a födém és a tető között "befúj a szél", tehát nincs lezárva .

Ha csak úgy leteregetem az anyagot, kell rá vmi nehezéket tenni? (nehogy a szomszédé legyen a szigetelőanyagom másnap reggelre) És ha teszek rá valamit, nem csökkenti a szigetelés hatékonyságát?
És mennyire befolyásolja a szigetelést, ha közvetlenül a födémre terítem rá?

Remélem érthetően írtam le. Sajnálom, ha a hozzáértők fogják a fejüket, nem értek hozzá. (igen, ennyire) :D . (anyámmal laktam, panelban :D )

2009-05-26
20:57:05
crx1234,

Elhiszem, hogy hiába terítelek szőnyeget a burkolatra, akkor is fázik a lábatok. A régi, hőszigetelés nélküli pincefödém hőátbocsátási tényezője 1,5 W/m2K körül lehet. Már 6 centiméter vastagságú hőszigetelés beépítésével is elérhető 0.5 W/m2K .

Az ISOVER gyárt olyan pincefödém szigetelést (KDP), ami könnyen felszerelhető (igaz, dűbellek kell felerősíteni, de csak 8 mm vastag lukat kell fúrni). A hőszigetelő táblákra fehér üvegfátyolt kasíroznak, ami esztétikailag is teljesen ok.

Ha semmiféleképpen nem szeretnél mennyezetet fúrni, akkor valamilyen ragasztott kemény hab szigetelést javaslok.

2009-05-26
15:14:58
Tanácsot kérnék az alábbiakban:
Társasházi lakás földszintjén lakom, az egész lakás alatt pince van. A padlóburkolat mázas járólap és padlószőnyeg. A pince födém hőszigetelése csapnivaló. Saját kivitelezésű, utólagos hőszigetelésben gondolkodom, a közös pince mennyezeti oldalán, ahol sima betonfelület van.
Milyen típusú anyagot javasoltok? Milyen vastag legyen? A hőszigetelésen túl a megjelenés is fontos, hogy a lakóknak is tessen. Tehát valamilyen dekor felülettel bevont dolog sem ártana. Gondolom tűzvédelmi előírások is vannak. A rögzítés legegyszerűbben ragasztással oldható meg, de ha van jobb ötlet, jöhet.
szepygabVálasz erre
2009-04-23
21:34:59
Sziasztok!

Róbert minden fontosat elmondott, nekem csak egy kérdésem van.
Újabban vissza-visszatérően találkozom azzal, hogy a D-i oldalra elég a vékonyabb hőszigetelés is. Ez honnan ered? Ha mindig sütne a nap, még meg is érteném, de télidőben elég alacsony a napsütéses órák száma, a többiben meg ugyanúgy hül mindkét oldal.

üdv

szepygab
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Utólagos hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva