English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Utólagos hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-04-19
10:10:31
Mancurka,
azt a vízcsövet sem ártana megkeresni. Van amikor még nem annyira lyukas a cső, hogy a csőhálózaton hallani lehessen a vízfolyást, de folyamatosan áztatja a falat. A fürdőszobámat évekig áztatta egy ilyen "apró" lyuk, mire a csempe lekéredzkedett a falról és láthatóvá vált, hogy minden vizes körülötte.
2011-04-19
08:43:54
Előzmény: mancurka #13813#13825
mancurka,

Nekem ezekről a képekről az jut eszembe, hogy rossz, vagy hiányzik az ereszcsatorna, és felcsapódik a víz a falra.

Régen a szegény embernek csak szinesre glettelt betonpadlóra futotta. A szigetelést, a rétegrendet nem is ismerték.
Ahol jó vízvezető talajréteg volt a betonpadló alatt, ott eső előtt, megfelelő légnyomás és páraviszonyok mellett izzadt a betonpadló. Ez jelezte nyáron 100%-os biztonsággal, ha pár órán belül zápor, zivatar következett.

Az ilyen padlót nem szabad meghagyni. Nem csak a betont kell feltörni és újra betonozni, hanem mélyen ki kell termelni a feltöltést és megfelelő rétegrendes aljzat szigetelést kell készíteni.
Általában legyen legalább egy 20cm vastag homok és földmentes, talajvizet fel nem vezető réteg. Mosott kavics, zúzott kő, mint a jól kivitelezett útalapoknál.
Ahol mélyen van a talajvíz, ott a száraz homok is évtizedekig megfelel a célnak. De, ha a talajvíz akár egy a házfal mellé vezetett eresz kifolyó miatt megemelkedik, akkor a homok rögtön vízvezetővé válik.

Számolni kell még a vízzáró szigeteléssel, a hőszigeteléssel, padlófűtéssel. Ezeknek is bele kell férni a padlószintig.

mancurkaVálasz erre
2011-04-18
22:29:56
Előzmény: plaszlo #13777#13816
Plaszlo,
elolvastam annak idején a itt nálatok a Hypertherm dolgot.
Többen is megkérdőjelezték, arra konkrétan emlékszem, hogy volt vita ezzel kapcsolatban, meg arra, hogy Robert írta, hogy miért is hőszigetelne, ha tele van cementtel. De aztán arra jutottak, hogy nincs tele cementtel, hanem valami diszperzió-féle ad neki kötést a falhoz. Hogy pontosan mi, az nem derült ki.
Ez lesz a titkos recept. Az összes videót megnéztem, ami erről szól, és arra jutottam, hogy ezt csak fújni érdemes a falra (vakológép), ez pedig nekem nem fog menni, nem tudok egy ekkora házat körbeállványozni és minimum 2-3 emberes, ezen kívül ekkora felületet nem tudok vakolni. Lehet zsaluzni is ezt az anyagot, de ki tudja, hogy 5-6 méter magasban ez hogy menne.
Ennek ellenére nekem tetszene ez a megoldás, elméletben, de nem tudom hogy lehetne kivitelezni házilag.
Mindenesetre a köbméter ára ennek az anyagnak 30 ezer, én 2500-ért vettem köbméterét a gyöngynek, igaz az enyémben nincsenek titkos adalékok. (még)

mancurkaVálasz erre
2011-04-18
22:05:42
Előzmény: mancurka #13812#13813

És még:

mancurkaVálasz erre
2011-04-18
22:00:55
Előzmény: payagyerek #13776#13812
Payagyerek, köszi, értem, de nem teljesen ez a helyzet, bár lehet.
Amit a képen látsz, az a ház egyik oldalán van, a fal közepén.
Ott azért ástam ki, mert látni akartam, hogy mi a helyzet. Maga az alap nem vizes, ami lenyúlik a földbe, viszont a tégla alatt 20 centi szélesen az.
Pont ez az, amit nem értek. Olyan ez, mintha nem az alap szívná fel a vizet, hanem a belső oldalon a föld. Ugyanis belül nem csinálták meg a rendes rétegrendet, se kavics se semmi, egyszerűen rá van dobálva egy hat centis beton a földre. Van ahol csak három centi és már foltokban szét is töredezett. Az egészet fel fogom törni.
Ami még érdekes, hogy a belső részen a beton foltokban nedves, de csak akkor, amikor esik az eső. Ha nagyon sok az eső, akkor ezek a foltok a betonon csillognak is. Erre mondhatnám , hogy az esővíz befolyik a ház alá, mivel harminc év nem volt elég, hogy az elvezetést megoldják. Ez nem talajvíz, mert a kert végében a kútban 4 méter a víz teteje, a ház még feljebb van. Kb 5 fokos lejtő a kút felé. Az első téglasor alatt kátrány látszik, ennek ellenére a képen látható, hogy az első sor tégla is nedves.
Még egy dolog. Ezen a falszakaszon jön be a vezetékes víznek a csöve, pontosan még nem tudom hol, de ki fogom ásni. Egy kerti csaptól jön a vízcső átlósan, valahol a földben. Nem igazából tudom, hogy mit csináljak és hol ássak.
Mi a véleményed?

2011-04-18
12:03:43
Pali,
nem belülről, kívülről van "fals" kongó hangja egy téglafalhoz képest. Az emberek különbözőek, ezen kár vitatkozni, talán majd Mancurka is elmondja, miért nem szereti. Csak emlékezzünk arra, hogy Amerikában a Toyota Priust milyen előszeretettel nézik le, csakúgy mint a tulajdonosait.
Én a gipszkartonnal vagyok így, nem szeretem a könnyűszerkezetes válaszfalak "kongó" hangját. Bár már nálam is van gipszkarton, de csak a plafonon, azt ritkán kopogtatom.
A fal alsó másfél méterére páncélhálós (dupla hálózás) is jó megoldás lehet.
2011-04-18
07:47:35
Előzmény: plaszlo #13792#13797
persze,csak meg senkitol nem hallottam, hogy ez lenne a kifogasa a hungarocellel szemben.
nekunk is 7-8 eve van fenn, de 1-2 bogar nekirepulesen kivul en sose hallottam, hogy kongana:) na es ez plane nem is zavart. de hat masok vagyunk.

elnezest, de ez nekem ahhoz hasonlit, mintha valaki egy hibrid es egy nem hibrid kocsi kozul akar valasztani, es azert valasztja a nem hibridet, mert a hibridnek nincs auto hangja, pedig a masik kevesebbet eszik.
(ami lassan nem lesz igaz, mert az USAban be akarjak vezetni, hogy mesterseges auto hangot adjon ki az auto, mert a gyalogosok nem veszik eszre a csondben lopakodo autokat:)) )

ruhat szepsegeert, hifit hangjaert, hoszigetelest a technikai parameterei alapjan valasztok;)

2011-04-18
06:42:39
Előzmény: plaszlo #13792#13795
Negyedik éve van fent 7cm EPS a falon, de még soha nem hallottam belülről, hogy kongana. Tiszteletben tartom mások dolgait, de ezt nem lehet hallani.

Mancurnak!

Ami nálam kimaradt. Kb 1,5 méter magasságig valami keményet elé rakni az EPS-nek, mert sérülékeny.
2011-04-17
21:40:54
Előzmény: zsezse #13787#13792
Van aki nem szereti a hangját, köztük én sem, de el kell viselni. Óhatatlanul néha hozzá csapódik valami és akkor.....................brrrrr, hülyén kongó hangot ad, mintha nem is fal lenne alatta, csak valami "izé", mint a Trabanton. :-) Ezt is tiszteletben kell tartanunk.
2011-04-17
16:06:34
az miert is gond, hogy "kong"?:)
nem kell kopogtatni:) nem arra valo.
2011-04-15
23:14:51
Mancurka,
Bocsi, nem cikizni akartalak, csak nem értettem miért a nehezebb megoldás felé akarsz menni.
A kőzetgyapot nem kong annyira mint a polisztirol, jobban elnyeli a hangokat.

Még megoldás lehet a házad hőszigetelésére a Hypertherm hőszigetelő vakolat is, de előbb a vizesedést kell megoldanod, addig kár bármit is felrakni a falakra. www.hyperthermholding.hu/
Nem reklámozni akarom, de mint egy vastag vakolatot kell felvinni a falra, talán ez sem kong annyira, de ebben is a polisztirol golyók vannak (meg persze a titkos adalékok).
Erről már volt szó (vita) a fórumon:
http://biosolar.hu/forum/335

payagyerekVálasz erre
2011-04-15
23:01:44
Előzmény: mancurka #13774#13776
A lábazat betonja, folyamatosan szívja fel a nedvességet a talajból a kapillárisain keresztül. (Lásd alsó kép, pohárkísérlet.) Ezért a falazás megkezdése előtt, nehézlemezt kellett volna leteríteni a betonra, majd arra rakni az első sor téglát. (Bár akkor még nem volt nehézlemez, de volt szurok, vagy hasonló.)
Ez vízszigeteli el a téglafalat a "lucskos" betontól.

Az utólagos megoldás, költségigényes móka! Sajna. :-(

mancurkaVálasz erre
2011-04-15
22:28:38
Előzmény: payagyerek #13773#13774

Szia!

De, rettenetesen idegesít és örülök, hogy szóba hoztad.
De ez egy hosszabb menet és ebbe nem akartam belekezdeni.
Jövő hétre tartogattam, és hétfőn írok neked erről, mert sok minden nem érthető
számomra ezzel a vízesedéssel, régóta vizsgálom már kívül és belül is.
Hétvégén sajnos dolgozom, de hétfőn beszámolok erről és képek is lesznek. Üdv.

És köszi.
payagyerekVálasz erre
2011-04-15
22:07:54
Előzmény: mancurka #13772#13773
Mancurka.
A vizesedéssel, hogy álltok?
Bár -egyenlőre- lehet, hogy jól, mert a belső páranyomás el tudott távozni a réseken.
Ezt azért kérdem, mert (a képen) nem látszik kielégítőnek a lábazati vízszigetelés sem. (Éshát a "kőművesmunkából" ítélve, erősen gyanus.) Szóval félő, hogy a hőszigetelés után "úszni fogtok". (Ne legyen igazam.)

Kérlek ne érts féllre, de én nem a faldísz dísztéglán aggódnék.

(Persze én nem vagyok szakember, csak a saját házikómat csináltam.)
mancurkaVálasz erre
2011-04-15
21:10:00
Előzmény: robert #13768#13772

Köszi Robert, nem dobol a szomszéd, körbejárható a ház. (jó sok állvány kell)

A mellékletet én is láttam, érdekes, hogy a kezdést nem említi, mármint, hogy semmi nem tarja az első sort. Gondolom a dűbelek. Majd utánajárok.
2 kg egy darab lap.
Akkor ehhez nem kell alap? Ugye? Elég drága móka ez is, de legalább(talán) az alapozás megspórolható. A hozzá ajánlott ragasztó egy horror.
Úgy gondolod, hogy a 6 centis multipor és az én ócska falam együtt megfelelő lesz? A kettő együtt W=0,42 körül alakul. Az jó?
De biztos ragasztófüggő ez az érték.
Ha ez a megoldás lenne, akkor erre még ragasztható dísztégla vagy kő?? Nem mindenhol, csak helyenként. Szerinted?

Az összes ablakot cserélem körben, egy vagyon volt.

Köszi, érdekelne a hungarocell golyó recept, már csak azért is mert a födémbe is az menne a salak helyére.

Köszönöm neked, hétfőn még kérdeznék. Üdv.

2011-04-15
17:06:06
Előzmény: mancurka #13767#13768
mancurka,

Hűha, ez tényleg sz@r! Ha jól látom, az ablakok is cserére szorulnak.

Mindenképp le kell vakolni szigetelés előtt. Elképzelhető, hogy tud mondani valaki egy receptet az EPS gyöngyök felhasználásra.

A Multiport nagyjából úgy kell felrakni, mint az EPS-t, szerintem az is kong valamennyire, de miért baj az? A szomszéd dobolni szokott a falon?

mancurkaVálasz erre
2011-04-15
16:11:36
Előzmény: robert #13765#13767

Igen tudom, hogy létezik vakolható kőzetgyapot, igen drágán, de ez is "kong",
mint a cell.
mancurkaVálasz erre
2011-04-15
16:06:42
Előzmény: robert #13761#13766

Köszönöm szépen a válaszod. A telet nehezen, de túléltük 2 db hőtárolóssal,
a számláról most inkább nem említenék szót.

Valamiért idegenkedek a hab szigetelésektől, ezt próbálom elkerülni.
A fal jelenlegi állapota nem teszi lehetővé a közvetlen ragasztást hungarocellel, akkora rések vannak, hogy befér a kezem. Végig kellene tömködni a hézagokat, igaz ezt úgysem úszom meg, egyik megoldásnál sem.

Az Ytong Multiporról mi a véleményed, ahhoz is kellene alap?
Tudom, hogy jó drága, de az megoldás lenne?
Fontos lenne, hogy mi magunk tudjuk szigetelni a házat.
Van 40 m3 hungarocell golyóm. Nem lehet valahogy felkenni a falra?

A fal most ilyen:

2011-04-15
15:59:22
Előzmény: mancurka #13764#13765
mancurka,

Van rá esély :)
Például
1. vakolható szálas szigetelőanyagból (kőzetgyapot) készült hőszigetelés. Ez drágább, mint az EPS, de olcsóbb és jobb hőszigetelést biztosít mint az Ytong.
2. hőszigetelő vakolati rendszer

stb

mancurkaVálasz erre
2011-04-15
15:45:53
Előzmény: Plaszlo #13760#13764

Köszönöm a választ. A 35 év vakolatlanságát nem én követtem el, így vettük, ebben az állapotban, közel egy éve. Tudom, nem kellett volna, de ez van.
Próbálom elkerülni a hungarocelezést. Ezért keresem a megoldásokat.
mancurkaVálasz erre
2011-04-15
15:40:56
Előzmény: pali #13759#13763

Köszönöm válaszod, szeretném valahogy elkerülni a fal "hungarocelezését".
De látom erre nem sok esély van.
2011-04-15
10:25:22
Előzmény: mancurka #13756#13761
mancurka,

Az ikersejt hőtechnikai szempontból nagyjából megfelel a soklyukúnak.
Ha nincs bevakolva, akkor biztosan U=1 fölött van, ami meg is látszik a fűtésszámládon.

Az U érték kalkulátor szerint 0.57W/m2K értéket lehetne elérni evvel a módszerrel.
http://apps.biosolar.hu/u_value/?layers1=0.500&thicknesses1=38&layers2=0.127&thicknesses2=10&layers3=1.000&thicknesses3=0&layers4=1.000&thicknesses4=0&layers5=1.000&thicknesses5=0&layers6=1.000&thicknesses6=0&layers7=1.000&thicknesses7=0&layers8=1.000&thicknesses8=0

Kattints a linkre és állíts át a szigetelőréteg anyagát és vastagságát, majd látni fogod a különbséget.

Körülbelül ugyanilyen eredményt lehet elérni 4cm külső hőszigeteléssel, da abból a dupláját (8cm) érdemes felrakni, és akkor U=0.35

Az Ytong előfalazathoz méretezett tartók szükségesek, ha alap készül neki, akkor azt szabályosan be kell kötni a meglévő alapba, vagy beton-lábazatba. Ez akkora munka, hogy nem javasolnám.

Még egy tanács: kezd a padlás szigetelésével, de legalább is feltétlen csináld meg.
2011-04-15
10:25:00
Előzmény: mancurka #13756#13760
35 év vakolatlan fal látványát váltaná fel a Ytong sima felületére? Ez nem fog annyit kibírni mint a tégla, mindenképpen vakolni kell. A Ytonghoz az eredeti alappal összekötött alapot kellene készíteni, hogy ne süllyedjen meg. Személy szerint nem látom értelmét, ennél sokkal egyszerűbb a Dryvit rendszerű szigetelés alkalmazása.

2011-04-15
10:13:04
Előzmény: mancurka #13756#13759
Mancurka!

Meg lehet csinálni, de nem látom értelmét. A hőszigetelésen nem sokat javít, viszont jó drága.
A hőszigetelési tényező változást a következő linken tudod kiszámoltatni: - www.eptar.hu/eptar_rsz_kezdolap.php .

Pali
mancurkaVálasz erre
2011-04-15
09:54:40

Tisztelt Szakemberek és Hozzáértők!

Szíveskedjetek a következő elképzelésemet méltatni.

Lehet-e 38 cm vastagságú ikersejt téglából készült falat
Ytong téglával beborítani kívülről? A fal kívülről vakolatlan, már 35 éve. Belül vakolt.
A ház kívül 10,5x10,5 méter kocka, kétszintes, 6 m magas.
Az Ytong a hungarocell helyett lenne, szigetelésként, nem légréssel, hanem ragasztva.
Azt szeretném kérdezni, hogy
-ez lehetséges-e,
-milyen W értéke lenne az ilyen falnak,
-lehetne-e 12,5 cm vastag az Ytong, (vagy 10 cm)
-ha a ragasztás telibe történne akkor is be kell-e fogatni a téglába,
-milyen alap kell a meglévő fal mellé?

Kérlek benneteket, hogy mondjátok meg, ezt meg lehet-e így csinálni,
ha nem, miért nem.
Nagyon köszönöm.

Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Utólagos hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva