English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Utólagos hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-01-17
16:20:17
Előzmény: tomasz #17476#23498
Tomasz,
gyakorlatilag nem okoz komoly ellenállást a pára számára a rostok közötti közlekedés. A rostok nagy mennyiségű levegőt zárnak be, amin a pára könnyen áthatol, de a levegő mozgását a sűrű szálszerkezet jól csillapítja, így nem szellőzik ki gyorsan. Olyasmi mint egy légszűrőbetét, a pára át tud menni rajta könnyedén, a rostok szerkezete nem zárja el az útját, mint a Hungarocellnél.
A leginkább ott alkalmazandó, ahol a tűzvédelem fontos szempont, vagy fa szerkezetű házaknál, mert biztosítja a fa természetes lélegzését. Másrészt hangszigetelőnek sem rossz, vékony falaknál hatásosan csillapítja a külvilág zajait.

2012-01-17
16:00:03
Előzmény: zsezse #23494#23496
Előző házamban (Porotherm30+5cm hungarocell) ugyan ez volt a helyzet. A konnektorokon süvített be a szél. Gondolkoztam rajta, hogy letépem a hungarocelt, alávakoltatok és újra szigeteltetem. Inkább eladtam... :-)

T.
2012-01-17
15:12:32
na ez a méreg.

fenn dolgoznak a festok az egyik szobaban, es a regi radiatorcsovek helyet most javitjak. A lukon suvit be a hideg levego.. ez az ALFA tegla egyik nagy hatranya, hogy ha egy helyen betalal a szel, akkor az egesz falat atjarja:(((

www.arc.sze.hu/epszerkea/38.htm

fogalmam nincs, mit tegyek. furtam egy lukat a masik szobaban is, ott is suvit be a hideg levego. az egesz falat atjarja.

kivulrol az egesz haz le van vakolva + EPS, gyanitom, hogy a szintek kozotti betonkoszoruk megfogjak a levegoaramlast fuggoleges iranyban, tehat csak a padlasterben lesz gond, ugy velem, ott viszont akadalytalanul kozlekedhet a levego mind fuggoleges mind vizszintes iranyban:(

HELP:)
2011-09-07
01:32:00
Nézegetem ezt a vakolható kőzetgyapotot és érdekelne, hogy ez mit tud, de nem találok semmilyen érdemleges adatot arról, hogy ugyan miért jobb ennek a páraáteresztő képessége mint az EPS-nek. Valaki tudna nekem adni erről valamilyen adatot?

Köszi.

Szerk.: na most találtam valamit.

Egy normál eps 80-ra 25-40 Páradiffúziós ellenállási számot írnak nagy átlagban

A vakolható kőzetgyapotnál meg ezt az értéket láttam: Páradiffúziós ellenállási szám: 1,4

Nem igazán értek ehhez (se), gyakorlatilag 17-28 szor jobb a páraáteresztő képessége a kőzetgyapotnak? Vagy teljesen félreértelmezek valamit?
2011-09-06
14:07:12
Előzmény: robert #17417#17441
Köszi :)
2011-09-06
06:59:05
Előzmény: tomasz #17415#17417
tomasz,

Indítsd el a keresőt és töltsd ki a következőket:

keresendő szavak: tomasz eps
keresendő hozzászóló: robert
keresés típusa: minden szó
Majd nyomd meg: Go

http://biosolar.hu/search?q=tomasz+eps&u=robert&t=allwords
2011-09-06
02:35:17
robert!

Egyre inkább hajlok a felé, hogy még a tél előtt nekilátok a falak szigetelésének. MÉg emlékszem, hogy valahova leírtad a tapasztalataidat arról, hogy hogyan lehet a "legjobban" szigetelni a falakat. Ha jól emlékszem akkor írtál a ragasztásról a hálóról és ,hogy ezeket , hogyan lehet a legjobban kivitelezni. Ha meg is csinálom a szigetelést akkor magamra vagyok utalva, esetleg útba tudsz igazítani, hogy merre volt ez a hozzászólásod?

Köszi.

Üdv.

T
2011-09-03
16:47:42
Előzmény: tarsas #17341#17342
tarsas ,

A hőszigetelés módja a pince tagoltságától és a födém állapotától függ.

Egyébként ne gondold, hogy lényegesen csökkenni fog a fűtés számla.

Milyen a nyílászárók minősége?
Hány négyzetméteres a lakás?
Mekkora a külső falfelület?
Mekkora a belmagasság?
Mekkora egy éves gázfogyasztás?
A melegvíz és a főzés is gázról megy?
2011-09-03
16:24:35
Előzmény: robert #17338#17341
A szomszédos pincék tulajdonosaival egyeztetni próbálok majd, hogy így nagyobb felületet tudjunk birtokolni. Ha ez sikerül, milyen megoldást javasolsz? Üveggyapotlemez, hungarocell?

Fiatal pár lévén szó, első szárnypróbálgatásunk ez a közös lakás, szóval sajnos más lehetőséget egyelőre nem látunk az olcsóbb számlák elkerülése érdekében.

Segítségedet köszönöm!
2011-09-03
16:19:12
Előzmény: tomasz #17330#17339
tomasz,

20cm biztosan jobb, mint 10cm.

Az utólagos hőszigetelést követő első télen kiderül, hogy viselkedik a hideg szoba. Ennek a függvényében később is eldöntheted, hogy mit csinálj.
2011-09-03
16:15:45
Előzmény: tarsas #17337#17338
tarsas,

Ha a pince a lakás 20%-a alatt van csak, akkor szerintem nem érdemes alulról szigetelni.

A padló anyagától függően a melegpadlós részeken új parkettát raknék le, alá hőszigetelést. Persze csak akkor, ha belefér a belmagasságba és a büdzsébe.

Ezen kívül a nyílászárók cseréjén lehetne még gondolkodni.
2011-09-03
16:05:38
Sziasztok!

Egy olyan problémával fordulok hozzátok, hogy egy éve költöztünk társasház földszinti részére. Télen kibukott, hogy a pince miatt, a lakás hatalmas hőt veszít el, így a fűtésszámla az egekbe rúgott (konvektoroknak is köszönhetően). Ezt megelőzendő, mindenképpen a pince mennyezetét le szeretném szigetelni még a fűtési szezon előtt. A probléma az, hogy a mi pincénk, bár alattunk van közvetlenül, de csak a lakás 20%át fedi. Érdemes, illetve nem kockázatos -e, csak ekkora részt lefedni? Gondolok itt a hőhídra, penészedésre.

Illetve milyen megoldást javasoltak?

A válaszokat előre is köszönöm,
Iván

2011-09-03
13:24:36
Előzmény: robert #17321#17330
beton födém van, van rajta 10 centi kőzetgyapot. Ezt még a tél előtt lehet hogy megdobnám még 10 centivel. Bár nem olvad már le a tetőről a hó, szóval nem tudom, hogy szükséges e. Attól tartok én is hogy hőhíd lesz a szigetelés végén, bár hozzáteszem, hogy a szobát amit kihagynék, télen nem használom, csak temperálom ~10C°-on és eddig nem penészedett be sose.

Üdv.
2011-09-03
06:38:14
Előzmény: tomasz #17320#17321
tomasz,

Úgy gondolom, hogy a szigeteletlen szoba penészedni fog.

Mi a helyzet a födémmel?
2011-09-03
00:09:50
Adott egy téglalap alakú ház. Régi ház, hosszúkás, viszont vékony. Mi történik akkor, hogyha kívülről 10 centis szigetelést kap, de nem egészben, tehát a ház mindkét oldalán csak egy kis részt. Pénzügyi okokból nem tudnám leszigetelni az egészet és télen nem lakjuk az egyik szobát, így azt ki is hagynám a szigetelésből egyelőre. Mi a véleményetek?

Dobok egy amatőr rajzot, hogy mire gondoltam. A piros jelzés lesz a 10 centis szigetelés.

Mi a véleményetek? Robert ?:)

2011-08-25
12:30:02
Előzmény: st6969 #16969#16970
st6969,

A propektusokban az szerepel, hogy a dryvit alkalmazási területe az új és meglévô épületek vakolt és vakolatlan homlokzata. A lényeg, az, hogy tökéletesen egysíkú legyen az felület, a csupasz téglafalak pedig nem felelnek meg ennek az elvárásnak.

A stabilitás érdekében az EPS gyártók előírják, hogy a felület 40%-át ragasztónak kell fednie. Gondolj bele, hogy mennyi ragasztóra van szükség ahhoz, ha a lapok alatt egyenetlen a fal. Nem elég 4-5 öklömnyi ragasztó-gombócot (pogácsát) púpozni ("majd a ragasztó kihozza"), a széleken is körbe kell kenni Ellenkező esetben a lapok mögött beindul a levegő áramlása.

A mesterek utálnak is síkba vakolni, a tulajdonosok pedig szeretnék megúszni a munka költségét. Ennek ellenére mindig azt tanácsolom, hogy sík alapfelületre fogas símítóval felkent ragasztóra telibe ragasszuk az EPS-t.

Tehát:
felület portalanítása, mélyalapozás, erre a vakolat függőben és zsinórban max 5mm tűréssel. Száradás után az EPS az előírás szerinti felület százalékban ragasztva, a széleken körbekenve és dűbelezve.

2011-08-25
11:26:33
Sziasztok!
Korábban már jeleztétek, hogy régi vakolatra és vakolatlan falra nem javasolt EPS hőszigetelést tenni. Most ott tartunk, hogy le van verve a vakolat. Kisméretű téglából épült a ház, eléggé egyenesnek mondható a fal (1-2 kidudorodás vagy gödröt kivéve). A fugák változóak, nagyrészben jók, de sok helyen mélyek. Az eddig "helyszínelt" kivitelezők 90%-a nem érti, hogy miért akarom bevakoltatni előtte a falat, mondván, felesleges plusz költség, ha úgyis rögtön rakjuk rá a hőszigetelést. Mondják, hogy így több ragasztó kell egyes helyeken az egyenetlenségek miatt. Dűbelezve is lenne természetesen.
Mi az oka, hogy vakolatlan falra nem javasolt hőszigetelést tenni? Mi történik, ha mégis rátesszük, mekkora problémát okozunk ezzel magunknak? Esetleg mögötte itt-ott nagyobb légrés marad, vagy beszivárog a nedvesség? Elég nagy dilemmában vagyunk (kb. 200ezret lehetne megspórolni, ha nem vakolunk...)
Köszönettel:
st
2011-08-22
14:42:57
Előzmény: tomasz #16810#16850
Sokat számítana, de kétlem, hogy nem kerülne túl sokba. (aljzatbeton feltörés, feltöltés ki, új szerelőbeton, új vízszigetelés a faléval összekötve, hőszigetelés, új aljzatbeton, padlókiegyenlítés, parkettázás)
2011-08-22
14:39:04
Előzmény: Plaszlo #16313#16848
A hőszigeteletlen vizes lábazat szerintem jobban károsodhat télen, amikor megfagy benne a víz, mintha nedves, de nem fagy meg a víz
2011-08-21
22:51:29
Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni.

A lábunk télen meglehetősen fázik, alulról sok hideg jön be a házba, nincs rendesen szigetelve. Télen amúgy sem lakjuk az egész házat, így olcsóbban jövünk ki. Az egyik szobát szeretném alulról szigetelni. Mi a teenedő? XPS vagy EPS 10 centist, rakhatnék e a parketta alá? Mennyit segítene a helyzeten? Van értelme? Nem kerülne túl sokba és a meleg érzetet nagyban javítaná.

Köszi.

T.
2011-07-27
13:49:20
Előzmény: maxpal #16310#16313
Maxpal,
igazuk van, nem érdemes a nedves lábazatot hőszigetelni. A lábazati szigetelésnél alkalmazott xps védi a lábazatot a kívülről jövő nedvesség ellen a szigetelt részeken. Ha kívülről meggátolja a nedvesség behatolását, a belülről jövőt megtartja, tehát a lábazatod még vizesebb lesz mint most, amikor legalább el tud párologni a nedvesség egy része. A megnövekedett nedvesség rontja a lábazat állagát, tovább csökkenti a már most is nedves lábazat lecsökkent hőszigetelő képességét. A feltorlódó nedvesség utat keres magának és szerencsétlen esetben a beltér felé indul, és átáztatja az aljzatot, ha rossz, vagy nincs vízszigetelése.
Szerintem korrekten jártak el, nagyobb gond lenne, ha szó nélkül leszigetelnék a lábazatot is, és majd évek múlva derülne ki, milyen kárt okozott a víz a szigetelés alatt.
2011-07-27
12:19:37
Előzmény: robert #15914#16310
Sziasztok

Egy kérdésem lenne, van.-e ebben valakinek tapasztalata?
Külső lábazati szigetelés, enyhén nedves lábazat esetén.

A talajtól 50cm a belső padló kb.
Lábazat régi részen kisméretű tégla, újabb részen beton
Az ajánlatban amit kaptam , az szerepel, hogy mivel vizes a lábazat, ezért nem javasolnak rá hőszigetelést.

A homlokzati hőszigetelést húznák rá 20cm-re a lábazatra.
A lábazatra csak vízzáró bevonatot, ill. lábazati vakolatot készítenének.
Hőszigetelést nem.

Indoklás, hogy műszakilag indokolatlan egy vizes szerkezet hőszigetelése.
Az alkalmazott anyagok védik a lábazatot a csapóesőtől (penetrát adalék szilárdítja a falszerkezetet), páraáteresztő stb..

Kérdés, hogy van-e ilyen irányú tapasztalata valakinek?

Valamint házba padlófűtést tervezünk kiegészítő radiátorfűtéssel, okozhat.e problémát, hogy nincs lefedve teljesen a külső lábazat hőszigeteléssel?

Előre is köszönöm

Üdv:
maxpal
2011-07-25
12:19:28
Sziasztok!

Segítség az utólagos szigetelő vastagsághoz, milyen vastaggal mit lehet elérni.
www.szigeteloaruhazak.hu/akciosujsag/tablazat.jpg

Pali

2011-07-14
16:00:52
Előzmény: zsezse #15912#15914
zsezse,
Csak a fal melletti deszkát venném le, azért, hogy ne szakítsa meg a hőszigetelést.
Ha már fenn van az EPS, akkor persze nem bolygatnám.
2011-07-14
15:43:49
Előzmény: robert #15911#15912
robert

ezesetben miert venned le a verebdeszkat,ha felulrol tenned be a kozetgyapotot?

Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Utólagos hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva