English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Utólagos hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-05-02
22:38:20
Utánaolvastam közben jobban én is és tényleg nem ajánlják a részleges hőszigetelést. Fura, mert elég sok házon látom, hogy a homlokzat szigetelve van, az oldalára meg csak ráfordul, hátha lesz majd mellette is ház alapon..

Szóval akkor:

1. nem szigetelem: marad minden hőhíd ablakoknál, sarkoknál, minden kiszögellésnél
2. részlegesen szigetelem: eltűnik egy csomó hőhíd, viszont a kevesebb valószínűleg komolyabb lesz
3. 100%-osan szigetelni a házat: sajnos járhatatlan út, lakók, elhelyezkedés miatt, kialakítás miatt.. Az elejére, hátuljára még csak csak rá tudnám venni a lakókat, de a összevissza oldalfal, valamint a teljesen üres 140nm-es oldalfal megoldhatatlan jelen pillanatban.

Jól látom?
2012-05-02
15:45:33
Előzmény: plaszlo #29042#29056
plaszlo,

lezárni a rést: nagyon körülményes, 3 szintes ház, több szagelszívó is oda van vezetve, földszinti részhez hozzáférni se lehet rendesen lépcsőház miatt, csak látszik, hogy nem ér össze. Persze ugye minden megoldható, csak kérdés milyen hatékonysággal. Elől relatíve le van zárva, csak már elrepedt a vakolat, ahol a két ház találkozik. Felül elvileg egész jól összeér. De kicsit szkeptikus vagyok, hogy le lehet-e zárni annyira, helyenként 1 méternyi levegőt érdemben lehessen melegíteni falak által.

Most is lehet valamilyen szintű hőmérséklet különbség, hisz ahogy írtam, fele 1-2cm híján összeér, tehát az fűtöttebb, mint a másik fele, ahol 1 méter hézag van. De akkor ha így nézzük a dolgot, nem is szabadna egyáltalán szigetelni sehol, sorház szinten sem, tehát csak az utca-udvar felőli részt, mert van egy ilyen nem zárt szakasz? Hisz ha leszigeteli az ember az elejét, meg a hátulját, akkor oldalt hidegebb lesz.

Valamint.. A ház egyik oldalán egy elhagyott ház van, várható, hogy valamikor beépítik a telket sorház jellegűen. De azzal vívódnak 20 éve. Szigetelni azt a részt csak a szomszéd telek rovására menne, amit nem biztos, hogy engedne a tulajdonos. Valamint, ha a következő évben beépítik netán, akkor felesleges volt 45m2 szigetelés költsége. Ilyen esetben szívás van? Hisz ha csak két oldalt szigetelek, akkor nem lesznek egyforma melegek a falak. További bonyodalom, hogy az a lakás, ami azon a részen van, jelenleg nem lakott, télen elfagytak a falban a vízvezetékek is, tehát hőmérséklet különbség az meg van már most is. Társasház örömei.. Viszont egyáltalán nem szigetelni egy ekkora épületet meg elég pazarlás..

Viszont az tény, hogy ilyen éles szigetelt-nem szigetelt résznél lenne hőhíd rendesen.

Várom az ötleteket. :)
2012-05-02
12:19:10
Előzmény: tthom #29034#29042
tthom,
a félig szigetelés nem jó megoldás, mert a szigeteletlen falfelület hidegebb lesz mint a szigetelt, gondokat okozhat.
Nem lehet a fal két végén lezárni a rést? Ha felülről is zárt, akkor lenne egy légrés a két fal között, és mivel mindkét oldalról fűtött, nem lenne gond a légrésben a páralecsapódással. Esetleg mindkét oldalról nyitható-zárható szellőzőt beépíteni a téli és nyári üzemhez. Télen zárt - hőszigetel-, nyáron nyitott - hagyod szellőzni a rést.
2012-05-02
10:02:54
Sziasztok!

Van egy remek társasházunk, ami sorház jellegűen van építve, de csak a fele ér össze a szomszéd épülettel.. Ferde telekhatár.. Szóval lépcsőszerűen vannak a falak. Miénk a szélső lakás. Arra gondoltam, hogy ameddig be lehet férni a két épület közé, ott leszigetelem a falat kívülről a két ház között. Kérdés, hogy okoz-e valami gondot, ha csak a fal fele lesz leszigetelve, amíg befér az ember? Vagy mivel a másik felén pár centi híján összeér a két épület, akkor ott már úgyse tud annyira kihűlni? Ha nem okoz gondot, akkor teljesen szigeteljem addig, amíg lehet, benyomva a szigetelő táblákat az összeérésig, vagy maradjon egy kis rész, hogy a maradék, szigeteletlen rész tudjon szellőzni?
2012-04-12
07:12:12
Előzmény: robert #28314#28334
Sorházról van szó, és kb 1,2 m eresz rész van az oldalfalak fölött. Szerintem vízügyileg az osb lehet jó. Nem kap olyan terhelést, ami bántaná. A ragasztás és glettelés maradhatna el. Szerintem ezt én sk is föl tudnám rakni, nem kellene mester.
2012-04-11
17:20:14
Előzmény: oldtri #28311#28314
oldtri,

Plaszlo már megválaszolta, hogy miért nem jó.
Egyébként lehet szerelt hőszigetelést is építeni. A következő képeken kőzetgyapottal és EPS-el is láthatsz rá példát (10cm). A hőszigetelésre Eternit külső burkolat (pala) került.

2012-04-11
15:31:00
Előzmény: oldtri #28311#28312
oldtri
A hőszigetelő gyapot OK, a külső borítás nem. A gipszkarton nem bírja a hosszú idejű párát, vizet. A zöld gipszkarton sem vízálló, csak max. 8 óráig szabad 80%-os páratartalomnak kitenni. Fürdőben, konyhában sincs normál esetben hosszú ideig 80% fölötti páratartalom. Az OSB is érzékeny a nedvességre, idővel szabadtéren az is szétmállik, a nedvesség ellen védeni kell. Könnyűszerkezetes házaknál a külső OSB borításra jön még a homlokzati szigetelés, ott sem szabadon van.
Miért ezekre gondoltál? A ragasztást szeretnéd kihagyni? Miért?

A Rockwool Frontrock Max E homlokzati hőszigetelője kétrétegű, a külső 2 cm-es rétege sokkal tömörebb, keményebb, ellenállóbb, mint a belső vastagabb rétege. Ezt lehet vakolni szépen és nem érzékeny annyira a felületi mechanikai behatásokra. Ezt még dupla hálózással tovább lehet erősíteni.
Bár a prospektus előírja a ragasztást, de szerintem megfelelően dűbelezve egy családi ház méretben kihagyható a ragasztás. A külső felületi rétege és a hálózás elég erős ehhez, de azért meg kellene kérdezni szakembert (gyártót, forgalmazót).

www.guide.rockwool.hu/media/222814/homlokzati_prospektus.pdf

2012-04-11
15:19:18
Előzmény: robert #28283#28311
Én kívülre gondoltam. Szerinted miért nem jó?
2012-04-11
06:51:17
Előzmény: oldtri #28281#28283
oldtri,

Melyik oldalon?
Egyébként - más más okból- ez a megoldás nem jó. Sem kívül, sem belül.

2012-04-11
05:46:51
Azt szeretném megkérdezni Tőletek, hogy mi a véleményetek egy B30-as vakolt falazatra 10cm Rockwoll (táblás kőzetgyapot) szigetelést vízálló gipszkartonnal, vagy OSB lappal csak fúrva fölrakni,ragasztás nélkül családi házra.
2012-04-06
19:43:25
Előzmény: tomasz #26898#28164
"Az egész épületkomplexumot megcsinálják ahogy néztem, a sarkokra már mindenhol ki van rakva az eps"
Kivéve az oszlop által takart részt ! Az jól kimarad !
2012-03-09
13:38:13
Előzmény: villam64 #26869#26898
Az egész épületkomplexumot megcsinálják ahogy néztem, a sarkokra már mindenhol ki van rakva az eps, szépen lassan mennek majd körbe.
villam64Válasz erre
2012-03-09
08:56:58
Előzmény: tomasz #26853#26869
Ez a tornaterem lesz. Tehát a sportolás közben termelődött hőt benn tartják, ezt nevezik passzívtornateremnek. Hőcserélőt is be kell építeniük.
2012-03-08
22:09:55
A III. kerületben rengeteg, régi panelépületet szigetelnek le. Most éppen egy iskolánál jártam, saccra legalább 15 centit dobnak fel rá. Elég brutál.

epitomesterVálasz erre
2012-03-05
00:27:38
Előzmény: kahreemah #1459#26639
Szia
Ha az öt cm szigetelésed szakszerüen van felrakva (ragasztás, dübelezés) csak rá kell ragasztani még egy réteg EPS-t, célszerü fogazott kenőlappal kenve ragasztani.Dübelt nem tennék pluszba csak rontja a hőszigetelést.Ha az öt cm rendesen van fogatva a plusz réteg ragasztása olyan erös hogy semmilyen vihar nem szedi le.Nyugaton már nem ütik át dübellel a szigetelést, mert hőhid. Erre glett, háló és szinezés. Annyi EPS-t tennék hogy a K" érték 0,3- 0,2 körüli legyen.Célszerü lenne grafitost, az nyáron jobban visszaveri a napsugárzást.
A padlástér szigeteléséhez tudnom kellene a pontos rétegrendet. Nem mindegy hogy van-e belső párazáró fólia, hány cm a gerendák közötti szigetelés, van e külső fólia és az milyen. Több megoldás is van. Vakolt felűleten ha van belső párazáró fólia a vakolat alatt akkor lehet XPS-t ragasztani, ezt glettelni hálózni, festeni. Lambériásnál mehet a gerendára keresztbe borda, közé szálas szigetelő, erre mindenképpen párazáró fólia, lehetőleg hőtükrös, erre mehet rá a lambéria.
2012-01-26
08:00:52
Előzmény: zsezse #15889#24006
hal-lo

ket informacioval gazdagodtam tegnap a hokameras meres soran.
Az egyik a meg juliusban felvetett problema, miszerint a strukaturos fodem atszellozik valahogy. Valoszinuleg a gerendak mellett nincs legyogyitva a res, vagy mar megfaradt a vakolat.

a masik, hogy beszeltuk itt a tetoteri felujitas soran, hogy a tuzfalat, esetleges kemeny tetoteri reszeket erdemes-e lehoszigetelni?
nos, a hokameras meres szerint nem hoz fel (jelentos) meleget a 30cm hoszigeteles fole. tehat nem erdemes vele foglalkozni, mert tizedekben merheto a valtozas. (legalabbis nalunk)

2012-01-25
23:38:16
Előzmény: zsezse #23957#23998
Ááá, szerencsére pár cm most is van még a sín mellett, így vakolat nélkül elég lesz. Redőnyt nem állok neki szétbontani.. :)
2012-01-25
15:10:32
Előzmény: tthom #23953#23957
tthom
en igy csinaltam, igen.

ha van ra affinitasod, a redonyoket is lehet rovidebbre szabni, nem egy nagy tortenet.
ha olyan lemezdobos, mint a mienk, akkor a szelso takarolemezt rogzito popszegecset kifurja az ember, rovidebbre vagod a belso tengelyt (meg 1 popszegecs kifuras), az egesz lemezhazat rovidebbre szabod (celszeru nem flexszel, hanem lemezvago olloval, hogy ne rozsdasodjon)
a redony lamellekat - ha muanyag - flexxel konnyen lehet meretre szabni
kerdes, hogy elfer-e a roviditett redony a nyilaszarok kereten tovabbra is.
csak 1 halk megjegyzes volt:)))
www.redonysziget.hu/wp-content/img/muanyagredony.jpg

2012-01-25
12:49:55
Előzmény: zsezse #23935#23953
Valószínűleg félreérthető volt, csak a két szint közötti palatető nem nagy, de az egész házé eléggé. :) Szóval ez marad majd későbbre, ha fel lesz állványozva, azt a kicsi részt kibontjuk és meg lesz nézve.. De különben, ha lenne keret, inkább le kéne cserélni az egészet. :D

Az ablakoknál a redőny faltól falig van, de külsőleg ráépített. Ilyenkor a szigetelést miként fordítsa/fejezze be az ember? Vakolat lever, aztán akkor befér 2-4cm?
2012-01-25
08:52:57
Előzmény: tthom #23930#23935
tthom

ha lud legyen kover: ha sikpalas a teto, akkor az elobb utobb (de lehet mar most is) be fog azni, ha nincs alafoliazva. elmondasod alapjan nem lehet nagy felulet, celszeru valamilyen palafelujito lemezt rakni ra, mielott szalas szigetelest akarsz tenni ala.
1000Ft-nal kevesebbert lehet kapni palafelujito bitumenes lemezt, amit ra kell sutni. kis ugyesseggel hazilag is megoldhato, es akkor nem fog beazni a szigeteles a teto felol!
2012-01-24
23:27:48
Előzmény: Nandi #23924#23930
Mindenképp ez lesz, hisz nem kevés pénz. Köszönöm mindenkinek!
2012-01-24
18:17:05
Előzmény: tthom #23917#23924
Nincs meghatározva a RAL színskálán a homlokzat színe.
De ha úgy érzed, hogy a szomszédok kekeckedni fognak, akkor előzd meg a bajt.
Beszélgess, az Építéshatóság előadójával mielőtt nekifogsz a munkának.
Annyit megér, hogy tájékozott és magabiztos legyél.
Ki tudná jobban az aktuális szabályokat nála?
2012-01-24
14:29:05
Előzmény: Nandi #23915#23917
Najó, de nem lesz egységes a homlokzat.. Az nem baj? Akármennyire is próbáljuk majd azt a színt hozni (kőporos vakolat? dörzsvakolat? nem tudom), nem fog teljesen egyezni.
2012-01-24
13:55:24
tthom,
Ha nem műemlék épület akkor, mehet a szigetelés építési engedély nélkül.
A homlokzat nem változik, ha maradnak az ajtók, ablakok, ahol eddig voltak, és a szín is marad a régi, csak tisztább lesz.

Ha osztatlan közös a tulajdon, akkor lehet, több jogszabály is.

2012-01-24
13:39:45
Előzmény: lindy #23906#23913
Köszi. Tetőig és egy 'sarokig' menne, azért nem sarok, mert sorházas társasház, tehát ezzel nem lenne gond. Mondjuk ha látnátok ezt a házat, vannak benne tsodálatos építészeti megoldások.. a három szint nincs egy vonalban, a középső egy méterrel túl lóg az alsó és a felső szint vonalától.. De hogy minek..? A két szint között a különbségnél palatető, így se gyapottal nem egyszerű felülről, se a felette lévő szint oldalfalát.. Ahhoz fel kéne szedni a palát.. Eh.. Lehet csak a koszorút kellene körben.. De ha már állványozva van, akkor miért ne az egészet.. :D
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Utólagos hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva