English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Hőtárolás  =>  Pufferlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-12-27
07:10:18
Előzmény: dejoe #22257#22258
Dejoe
csinaltass egyet:)
itt lenn delen tudok adni teleonszamot gyartohoz!

2011-12-26
22:43:01
Előzmény: robert #22254#22257
"akkor fele akkora méret is megteszi."

Az lehet, hogy elméletileg és gyakorlatilag is elég de a "mindennapokba", okozhat "problémát" a kis puffer !
Az általad említett fogyasztású ház , akár lehetne a miéni is.
A leghidegebb napokon 11 m3 ment-megy el csak gázzal fűtéskor.
Ha abból 1m3 a HMV, akkor már kb ott is van a 100kwh környékén (10x9,44kwh)...ha a hatásfokot most nem firtatjuk :-)
A pufferünk az atmos DC22S kazánhoz 970literes....és 80/80/80-is fűtöm fel általában...vagyis a kazán...
Hétköznapi tapasztalatok.
- nagyon enyhe időben 2-3 napig is elég a pufi
- olyan 0-5 fok körüli átlagig délután még van annyi a pufiban ( 65/50/30 ), hogy nem tudok/ nem érdemes begyujtani egy töltettel, mert hamar felfűti a pufit és utánna már csak senyvedne a kazán..
- 0 fok körül és alatt egy picivel,átlagnál vagy alatta egy picit, pont elég a következő begyujtásig .Vagy egy pici marad még benne 60/40/30.(benapozástól függően !)
Mondjuk du 6-tól, másnap du 6-ig, amiben benne van a felfűtési idő alatti lakásfűtés is.
- Nagy hidegekben meg még nem próbáltam....:-), mert egy éve még a vegyes volt rákötve a pufira, és azzal nem mindig sikerült elérni , vagy NEM volt türelmem elérni a 80/80/80 fokos puffer hőmérsékletet.Mert többszöri megrakás kellett volna.
Olyankor még elment mellé 1-2 m3 gáz is.

Mint korábban írtam, a puffer felfűtése közben általában folymatosan kapja a meleget a lakás. 40-42 fokos előrével.
Ma pl du. fél6kor gyujtottam be , ( apufi 35/30/30 volt, mert tegnapi nap kimaradt), és a lakás mostanra 22 fokos (elvileg túlfűtött, mert a termosztát 21,5 +- 0,5 fokra van állítva, de gázos felfűtés után, csak rövid ideig mutat 22 fokot a termosztát, most meg folyamtosan annyit mutat.) csinált HMV-t és a puffer mostanra 80/80/80 fokos. (most voltam lenn 10után egy picivel)

Na a lényeg a lényeg...:-))
A gyakorlati tapasztalat azt mutatja, hogy nagyobb mozgástere lenne az embernek , ha mondjuk egy 1500 vagy 2000literes pufim lenne.

-Nagyon enyhében így is tudná egy megrakásból a 2-3 napot.
-Kicsit enyhében nem korlátozná a NAPI begyujtást a még "túltöltött" puffer (1 töltettel)
-Hidegben tök mind1lenne, akár lehetne napi 1, vagy napi 2 töltet is - lefekvés előtt megpakolva még1x -, de akkor elég lenne 2 naponta begyujtani akár!
- nagy hidegekben meg biztos bírná az egy napot telibe. (2 töltet)

Olyankor lehetne "játszani" a második töltet tömegével, az előrelátható hőmérséklet függvényében!

Mert a napi 2x-i begyuttás sem olyan egyszerű ám, ha valaki dolgozni jár !
Otthon "hagyni" az égő kazánt, még ha van hűtőhurok, szünetmentes miegymás!
Azért elég necces !

Szóval én most úgy gondolom, -és változtatnék is , ha tehetném, hogy a puffer mérete a legnagyobb hideg áthidalásához szükséges méret x1,5 vagy x2-szeres méret!

Ha találnék egy fekvő 1500 vagy 2000 literes pufit lehet belevágnék ! :-))
Alacsony a pincénk sajna.... a mostani is alacsonyabb mint a járatos méret, úgy lett csináltatva.

Hangsúlyozom szerintem! :-))

2011-12-26
17:31:19
Előzmény: dejoe #22253#22254
dejoe,

Úgy értem, hogy a leghidegebb napokon minimum 12 órát kell kitartani egy töltéssel.
Ebben az esetben kétszeri tüzeléssel lehet letudni napi a fűtést, de egyáltalán nem mindegy, hogy 1500 vagy 3000 literes pufit kell venni.

A 12 órára méretezett puffer helyett egy dupla térfogatú persze egyszeri feltöltéssel biztosítaná az egész napi fűtést. Valamit, valamiért...

Az eredeti szöveg szerint a fűtési napok 80 százalékában a maximális hőigény felénél kevesebb szükséglet. Vagyis a 12 órára méretezett tank a téli napok 80 százalékában egyszeri feltöltéssel is elégnek bizonyul 24 órára is. Ha tehát elfogadjuk, hogy 1 hónapon keresztül 2-szer gyújtunk be naponta, akkor fele akkora méret is megteszi.

2011-12-26
17:00:22
Előzmény: robert #22250#22253
"a tárolót a ház kőveszteségének felére kell méretezni"

És ha a másik 12 órából , mondjuk 8 órában nincs/sincs ideje senkinek arra, hogy fűtsön, pakolja a kazánt?
2011-12-26
13:38:36
Előzmény: robert #22181#22250
A Buderus dukumentum feltételezi, hogy a szilárd tüzelésű kazán csak kiegészítő fűtés. Nem tudom, hogy mennyire általános ez a felállás, de úgy gondolom, hogy egy szilárd tüzelésű kazánt, és egy nagy méretű puffert beállítani kiegészítő fűtésként meglehetősen drága mulatság.

Fő fűtésnek beállított szilárd tüzelésű kazánhoz alkalmazott tároló komfort méretezését a következő kiindulási feltételek figyelembevételével közelíteném meg:

1. Vegyes kazán működése során a kazán terhelése 100%.

2. Folyamatosan lakott épület esetén az energia használati tényezője 100% (egész nap fűteni kell).

3. A kazánnak képesnek kell lennie n begyújtással megtermelni a ház napi hőveszteségét.

4. A tárolónak képesnek kell lennie eltárolni a ház hőveszteségét fedező energiát arra az időszakra, amikor a kazán nem üzemel.

5. Azt is be kell kalkulálni, hogy éjszaka nem ég a kazán (12 óra), ezt az időszakot a puffernek kell áthidalnia.

6. Ha (5.) teljesül, akkor az is igaz, hogy a tárolót a ház kőveszteségének felére kell méretezni. (Ha a tároló nem a fűtött térben van, akkor a ház hőveszteségét növelni kell a tároló veszteségével.)

Pl.: 100kWh napi hőszükségletre méretezve, 40C visszatérő és 90C max hőmérséklet mellett 3600*0.5*100/(4.2*(90-40))=860liter

Vélemnények?

2011-12-22
15:32:12
SZILÁRDTÜZELÉSŰ KAZÁNOK PUFFERTÁROLÓINAK MÉRETEZÉSE (BUDERUS)

Puffer RECOMMENDED

2011-12-18
11:05:05
Előzmény: pepe #22066#22067
"Rozsdamantes- saválló, 2 m3-es vadi uj, 15o,-ért."

HOL ??????? :-)
2011-12-18
09:18:07
Üdv mindenkinek.
Ujra vagyok - egy darabig,-
Olvasom a "Fütéstechnikát", hát mit mondjak.? Most-tegnap-, pakoltam be ujabb 6 "köbit",, igen :Q-va sokat kell fűrészelni, hasogatni, hamuzni,-egyszóval : strapás. DE: Az lehet, hogy gázzal könyebb- 4o évig csak azzal,sőt még most is használom a konvektort, ha gyorsan kell a meleg.-csakhát: a gáz hőértéke, és a gázóra forgási sebessége nincs valahogy arányban.-mOST SZÓL AZ ASSZONY- gyere apa nézd meg ezt a gázt: az istennek sem melegít!Hát igen! Szép rózsaszín lángja fölé, kb. 5 centire tett kezem, megsem érzi a láng melegét, nemhogy forralná a vizet.És ráadásul a tenyerem : párásodik! Egyszerüen nedves lessz.És a fogyasztott köbméter ára?. !, Igaz, hogya számlázáskor kilojulokban lebontva "hüjítenek"/!/ mert ki tudja, hogy mikor fogyasztottama selejtes gázt, olyan mennyiségbem , amilyenben, és nem máskor, . Persze tudom: a gáz vezetékes nyomás esésére fogják a dolgot, csak akkor a gáz- nyomással kéne összefüggésbe hozni a gázóra forgási sebessségét,.Alacsonyabb nyomáskor lassabb forgási sebesség, még akkor is, ha több fogyasztó van aktuálisan bekapcsolva.Vagy így van?!/ vagy már megint hüje vagyok/.
A fánál meg, a nedvességtartalom: Ha nedves ,: nem füt, ha száraz hamar leég.
Ígyhát meg kell fogadni azok tanácsát , akik a tüzelés korszerüsítése helyett aHŐ- Szígetelés ! -t tartják fontosabbnak. Ennyi pénzből- amit évek alatt a fűtésre költöttem-tünk-., már a szigetelt házamban csak 2-3-szor be-kéne lehelni a szobába , s egész télen elég volna. pepe
Ui.: azért néztem egy puffernek való tartályt: Rozsdamantes- saválló, 2 m3-es vadi uj, 15o,-ért. Jó? pepe
2011-12-17
14:11:10
Előzmény: Blue007 #22043#22045
Nem ezt írtam ??
"Ha vesz tartályfeneket a technokovtól akkor igen.... :-))"

gondolom fa nélkül.....úgy könnyű olcsóbbnak lenni...
2011-12-17
14:04:51
Előzmény: DeJoe #22041#22043
A haverét maszek készítette, aki a feneket a technokovtól vette. Olcsóbb volt neki mint a magnetes.
2011-12-17
14:02:07
Előzmény: zsezse #22034#22041
Nem "maszek" !
Nyomásálló, nyomáspróbázott !
Szerintem Magnet Kft (mágocs) által gyártott.
A pesti technikovnál gyártják a domborított feneket-tetőt, onnan veszik.

Maszek tud domborított aljú, nyomásálló tartályt csinálni ?
Ha vesz tartályfeneket a technokovtól akkor igen.... :-))
2011-12-17
12:47:07
Előzmény: DeJoe #22002#22034
szia

hat ha 100e-ert legyartjak, akkor is olcsobb, mint a 110:)
de gondolom ez is valami maszek gyartmany, raadasul ez most akcios ar.

www.aec.startuzlet.hu/kategoria/510-1000l_hocserelo_nelkuli_puffer_tartalyok.html
itt 160-nal kezdodnek a tartalyok es 700e-ig mennek.

nem vagyok naprakesz a puffer arakban.
2011-12-16
14:27:08
Előzmény: zsezse #21998#22002
"Egy gyari 1000Les valoban nem 2Ft, de lehet csinaltatni egy kozeli gepmuhelyben egyedit, joval olcsobban. mifelenk 100e korul legyartanak hasonlo meretut. "

Gyári 1000literes , 110.700 Ft
www.szakszer.hu/sites/default/files/MG_puffer_kedv._honlapos_kisker_ár.pdf
Akkor most a gépműhelyes 100ért olcsó ??
2011-11-07
10:04:02
Előzmény: sándor #20792#20794
"A kapillárcsövest nem ugyanúgy merülőhüvelybe kell dugni?
Akkor inkább a közvetlen mérésű merülőhüvelyest érdemes választani. A merülőhüvely önmagában is drága.

100mm csatlakozó csőhossz esetén a merülőhüvely nem fog a tartályba belógni. Általában 100mm a merülőhüvelyek hossza.
A cső végére valamilyen csatlakozó idomokkal tudod csak csatlakoztatni a termosztátot, a merülőhüvelyt. Így az érzékelés valahol a ki nem légteleníthető csonkban, néhány centiméterrel a tartályon kívül történik majd.

Különösebb jelentősége nincs, a pontosságot befolyásolhatja. Pár fokkal kevesebbet mérhet a valóságosnál, ha a hosszú csonkba szereled. Kérdés, mekkora a pontossági igényed? Számításnál, több ezer liter víz esetén 1-2fok eltérés jelentős hőmennyiség különbséget jelent.

Jobb lenne közvetlenül a tartályra hegesztett idomba betekerni, hogy a merülőhüvely vége közvetlenül a tartályba érjen be."

De ugyanúgy abba kell.
Azt tudom csinálni,hogy az 1/2"-os csonkot levágom rövidebbre(mondjuk 50 mm) ,mert végig menetes.Ebbe közvetlenül beletekerem a merülőhüvelyes termosztátot aminek azt hiszem ugyanúgy 1/2" a mérete, és akkor beér a tartályba 50 mm-t.
Esetleg majd a szigetelésnél lesz kicsit zavaró ott a termosztát.

2011-11-07
07:58:54
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy milyen termosztátot érdemes tenni a puffer tetelyébe?
Merülőhüvelyeset vagy kapillárcsöveset inkább?
A pufferen 100 mm-t kilógó 3/4-es és egy 1/2"-os csonkom van ahova be tudnám tenni.
2011-07-02
06:16:10
Előzmény: sándor #15573#15576
Sándor!
igérem utoljára szólítottalak meg

Tévedsz !
Nem azt akartam bizonyítani, hogy tévedsz.:-)))

"Javaslom, hogy foglalkozzál az elgázosítós kazánok lelkével! Képzeld magad a fa, majd a víz helyébe, hogy megértsd a működését!"
Pont ezért szerettem volna tisztán látni az "ügyben"

"Kíváncsi vagyok, érted e miért?"
Nem , nem értem. (meghunyászkodó szmájli kéne ide)
Ezért is olvasgatok, kérdezek.
Legfeljebb ezentúl nem itt!

Az is probléma , hogy Te is makacsul ragaszkodsz a "tényeidhez"
"Egy kivétel van, ha ők csinálnak mindent"
Tudok olyanról, hogy:
-szakszer adott árajánlatot
-kazánt, puffert, sallangokat megvették tőlül
-ismerős szerelő "összerakta" a rendszert.
-szakszeres szerelő/beüzemelő kiment, megnézte, próbafűtöttek, lepecsételte garanciajegyet. Tehát garanciát vállalt ezek szerint.

És az, hogy olyan dolgokon mint "kettős pont", "dupla kérdőjel" és "csakazértis" szócska - amiknek tulképpen semmi jelentősége ,más lehet észre sem vesz - így felhúzod magad !

Mindig is nagyrabecsültem, és még most is nagyrabecsülöm, műszaki tudásod.
De a pszicológiai távanalízised nem talált!
Azon még van mit fejleszteni.
Sem kisebbségi érzés , sem nagyképüség nem "motivált" hozzászólásaim megírásakor.
Viszont tükrünk az van :-))

Hát akkor mivel úgygondolod:
A viszontnemírásra.

2011-07-01
11:57:05
Előzmény: sándor #15378#15563
Sándor

">Most már csakazért is, De majd kiderül<

Kiderült?"

Igen kiderült.
Ma -végre- beszéltem Szakonyi Úrral.
Nem zárt tágulási tartályra gondolnak amikor a kezelési/használatiban és a műszaki adatok táblázatban "kiegyenlítő tartályról" írnak, beszélnek, hanem amit írtam korábban:
http://biosolar.hu/forum/show/15328#15328

"Ők a kicsi puffert -500-1000 liter- KIEGYENLÍTŐ TARTÁLYNAK
a megfelelő méretűt -1000-5000liter- GYÜJTŐTARTÁLYNAK hívják."

Ugyan ezt mondta Ő is.
1000 literes pufferhez 150 literes zárt tágulásit ajánlott.

Csak a tisztánlátás miatt .
PÍSZ
UFF

2011-06-24
18:30:15
Előzmény: sándor #15424#15425
Akkor megvan a 1/2-re értés oka !

Netikettből 1-es NEKEM .
Nem tudtam, hogy :
"Ha a megszólítás után három pontot tesznek, akkor az a szándékos sértés kifejezése.
Ha valami után két (kettő) kérdőjelet tesznek, akkor az nem kérdés, hanem kétségbevonás."

megint tanultam valamit.

Ps: a szakszert (szakonyi) azért felhívom valamikor. :-))))

2011-06-24
16:12:44
Előzmény: sándor #15378#15421
Még mindig nem találom, hogy hol vontam kétségbe az atmos szintezésének fontosságát !
Kérdeztem
mondtad
megnéztem vegyesünk nem "emelkedett"hátrafele ,
beállítottam, volt benne levegő
ennyi
(de utánna is volt "rejtéjes" levegősödés!, nem tünt el teljesen)

"SZERINTEM 550-625 literes KIEGYENLÍTŐTARTÁLY TÉRFOGAT JÖN KI. SZERINTED?"
De ha zárt a rendszer, akkor ez ZÁRT kiegyenlítő szerinted ??

de különben nem ér ez ennyit......
UFF
2011-06-24
16:03:54
Előzmény: sándor #15378#15420
sportnap volt a cégnél
Kalandparkban "mászkáltam" egyész nap...
Fáradt vagyok
tudom az én bajom, de nem értem mikor írsz nyitott tágulásiról és mikor zárt tágulásiról.
Este pihenten átolvasom még1x...

De tulképpen lehet nem is olyan fontos....
Főleg ha felidegesíted magad és KIABÁLSZ....
Csak kiváncsi lettem volna , hogy hogyan van (kéne) lennie

2011-06-24
14:22:16
Előzmény: sándor #15394#15408
Sándor

Kaptam a szakszertől annak idején ajánlatot 1000 és 1500 literes pufferal szerelt Atmos kazánra.Az ajánlatban a tágulási tartály mérete az első esetben 150 l a másodikban pedig 250 l volt.

2011-06-24
04:08:41
Előzmény: sándor #15379#15385
Sándor

Én nem vásároltam kisebbet , leírtam többször,hogy 2500 litereset vásároltam.

Én erre gondoltam azzal kapcsolatban amit az előbb beírtál:

7. Ha a kazant nem kotheti gyűjtőtartalyhoz, javasoljuk, hogy a kazanhoz
legalabb egy kiegyenlítőtartályt szereljen fel, melynek terfogata kb.
25 l legyen a kazán 1 kW teljesítményére.

Mivel én köthetem ,kötöm is (2500 l), szerintem a 7-es pont nem vonatkozik rám....

2011-06-23
16:04:42
Előzmény: sándor #15336#15373
Sándor

Rosszul emlékszel, én nem vontam soha kétségbe az atmos kazán szintezésének fontosságát. Mint írtad:
"emlékeztetnélek a pont általad kétségbe vont Atmos kazán szintezés fontosságának, betartásának az esetére!),

Én csak kérdeztem:
http://biosolar.hu/forum/show/12156#12156

Te válaszoltál:
http://biosolar.hu/forum/show/12193#12193

A "tartálymizériával" kapcsolatban

Minden tiszteletem a tiéd !
Nem tiszteletlenségből, de még mindig azt kell mondanom, hogy nincs igazad.
Szerintem....

Most már csakazért is, beszélni fogok "személyesen" Szakonyi úrral !
Nagyon érdekel a válasza.
Majd beszámolok róla.

De amúgy másnak is ugyan az a véleménye a műszaki adatos "kiegyenlítő tartály térfogatáról"
"Ez a kiegyenlítő tartály "Atmosos" terminológia.
Azt jelenti: ha a tartály < 1000 liter = az csak (hő) KIEGYENLÍTŐ tartály.
Ha > 1000 liter, akkor PUFFER (accumulating vessel)

De majd kiderül

2011-06-23
15:41:12
Előzmény: sándor #15354#15372
sándor

"Az pedig, hogy votinka honnan veszi, hogy ez a kazán működtethető tároló nélkül is, csak azt bizonyítja, hogy nem nézte végig még a Szakszer beépítési javaslatait sem. Ha mégis, akkor megint ott az értelmezési hiányosság a tároló és a tágulási között. Ha így van, akkor nincs jelentősége, hogy hova mit és mekkorát akar."

Ezt te hol olvastad?

Annak idején többek között ha jól emlékszem, te is ezt a bekötést ajánlottad kiindulási alapnak.
Ehhez próbálok közelíteni...
Ebben van egy gyűjtőtartály ami nálam 2500 l (ezt már megvettem,jelenleg a felújítás alatt van,nagyon köszönöm a segítséget amiket adtál vele kapcsolatban...)és van egy nagy nyomású tágulási tartály(amit még nem vettem) amire többet azt mondták 300 l az már megfelelő méretű.
Én itt a fórumon rákérdeztem,egy használtra ,hogy azt esetleg érdemes lenne e megvenni ,mert harmada az ára a gyári újnak.
Erre mondta villam ,hogy elvileg beválhat.
Ennyi az egész dolog.
Mi ezzel a probléma szerinted?
Kicsi a tartály, esetleg,hogy használt?(gumiballont cserélnék benne)
Nem ragaszkodom hozzá,ha nem tuti,veszek újat...

2011-06-22
20:52:48
Előzmény: villam64 #15348#15350
Sziasztok!
Igen,én úgy gondoltam ahogy villam64 írta.Köszönöm! A puffer már megvan,2500 literes,ehhez szeretnék 300-as tágulásit,mert zárt rendszer lesz.
Nem akartam ezzel a dologgal ilyen nagy port kavarni.:)
Én is úgy értelmeztem,hogy ha nincs lehetőség puffer beépítésére akkor egy kissebb (500l) tartály beépítését ajánlják.
Biosolar Forum  =>  Hőtárolás  =>  Pufferlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva