English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  ENERGIAPOLITIKA  =>  Kesergőlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-03-12
11:08:37
Előzmény: Jesu #26982#27050
Most is kapsz engedélyt biológiai tisztítóra a jegyzőtől (hacsak nem vízmű védőterületen, vagy felszín alatti víz szempontjából fokozottan érzékeny területen laksz)
Az ivóvízből kertet locsolni szerintem pocsékolás, még akkor is, ha megengedett...
2012-03-11
12:05:18
Előzmény: robert #26991#26994
...vezető közgazdászként ilyet nem mer leírni. Már ez is meredek!
2012-03-11
11:59:52
Előzmény: Jesu #26988#26991
Jesu,

"... Egy fogyasztás alapra helyezett gazdaság alól kirántod a fogyasztókat..."

Igen. Ha rosszak az alapok, akkor összedől a felépítmény.

"... Ha csökkented a fogyasztásod, azzal csak átmenetileg spórolsz, mert máris nyomják a nyakadba a terheket a "kreatívok"..."

A kreatívokat mi (a többség) delegáltuk, és csak mi mozdíthatjuk el őket (vagy egy hatalmas felfordulás).

A cikkben leírt egy-két százalékos "ideális" gazdasági növekedés? Talán egy-két százalékos csökkenés... úgy 20 éven keresztül.

Szerintem.

2012-03-11
11:39:54
Előzmény: robert #26985#26988
Robert: nem veszed észre mi történik?

- Kevesebb fogyasztás miatt kevesebb profit, adóbevétel, adó.
- Az "ingyenélők" száma nem változik.
- A profitnak meg kell lennie!!!!!!!!!!!!!!!!

Ha csökkented a fogyasztásod, azzal csak átmenetileg spórolsz, mert máris nyomják a nyakadba a terheket a "kreatívok".

Pont ezért tartok a napenergia széles körű terjedésétől is. Hivatkoztál minap egy tanulmányra, mármint hogy az energiafogyasztásunk 1/3-a megfogható lenne, csak kellene állami segítség. Hülye lenne az állam ebben segíteni, mert elmélyítené a napi válságot! A kieső bevételeket pótolnia kéne, további népszerűtlen intézkedésekkel, amivel politikai hatalmát veszélyeztetné.
A gondot abban látom, hogy végbe fog menni nélkülük is. TEÁT megkerülhetetlen a konfliktus! Egy fogyasztás alapra helyezett gazdaság alól kirántod a fogyasztókat!!!

Lehet nagyon negatívan látom, de szerintem hatalmas felfordulás jön!

Érdemes elgondolkodni ezen, a fószer okosan látja:
www.index.hu/gazdasag/vilag/2012/03/10/sedlacek/
A hitelb?l finanszírozott, túlzottan növekedésorientált kapitalizmus helyett be kellene érnünk évi egy-két százalékos b?vüléssel – mondja Tomáš Sedlá?ek cseh közgazdász, aki a napokban tartott budapesti el?adása után adott interjút lapunknak. Ennek azonban szerinte csak akkor lehet politikai realitása, ha komoly lépéseket teszünk a fiskális unió irányába. Az államadósság szintjének rögzítése rossz megoldás, a felosztó-kirovó nyugdíjrendszer pedig az európai hagyományainkból is következik.

2012-03-11
11:27:32
Előzmény: Jesu #26982#26985
Jesu,

Ha kevesebb a fogyasztás, kevesebbet kell fizetni. Ergo: csökkenteni kell a fogyasztást, kisebb házba költözni, kevesebbet közlekedni, stb...

2012-03-11
11:12:25
Előzmény: robert #26980#26982
Eddig értem, nem is ez a probléma, hanem az, ha valaki nem köt rá, mert pl. biológiai tisztítóval oldja meg (amire nemsokára már itt is kötelesek engedélyt adni) arra SIMÁN rá fogják vágni ezt a díjat.
Számolj: 60 köb éves vízfogyasztásnál ez +230E Ft!

A másik a locsolási mérő: ha locsolni mersz, akkor neked az simán 1520Ft+vízdíjba kerül köbméterenként!

Hacsak nem veszel a hálózatból vizet "szinte" semmihez! (erre készülök!) No de akkor mi a francért fizettem/fizetünk kötelezően ki ennyi pénzt a "nem használható" közműre?

Körbe van ez már bástyázva! Ez lesz az új kasza, a többi közt:
+ ingatlanadó
+ kutyaadó
+ kötelező bérlet vagy útadó
+ még ki tudja mi, de ne legyenek illúzióink... (ötleteket inkább nem adnék)

A világ a feje tetejére fog állni, mert a fenntarthatatlanságot nem megszüntetni akarják az alapjainál, hanem megfinanszíroztatni velünk!

2012-03-11
10:56:06
Előzmény: Jesu #26976#26980
Jesu,

Ha nem úgy van "ösztönözve" a lakosság, hogy ne érje meg nekik NEM RÁKÖTNI A HÁLÓZATRA, hanem szabadon dönthetnének, akkor hogy akadályoznád meg, hogy ne vezessék a trutyit tisztítás nélkül a kutakba? Mert a csatornadíj fizetése helyett nyilván ezt választaná a 90% !

2012-03-11
10:55:44
Előzmény: zsbalazs #26969#26979
A csatlakozó tartály a csatornaművek tulajdona, de mivel kerten belül van az épségéért te felelsz. Föld alatt mi baja lehet, vakond megtámadja?
Nálunk is ezt még a csatornaépítők fogják elhelyezni, a rákötés már a tulaj dolga.
2012-03-11
10:53:14
Előzmény: Jesu #26977#26978
Jesu,

Részletekben fizeted a csatornásítást?

2012-03-11
10:51:02
Előzmény: robert #26972#26977
Soron következő csekk: sok éves részlet egyike, az irreális közművesítési díjért.
2012-03-11
10:50:01
Előzmény: zsbalazs #26969#26976
Már most az!!! Itt megemelték a talajterhelési díjat 10*esére! Ezt az fizeti, aki nem köt rá a szennyvízre, amikor az rendelkezésére áll a környéken (mert pl. nem tudja kifizetni a 600E-es hozzájárulási díjat). Pillanatok alatt fogják módosítani, ha veszélyt éreznek, hogy a biológiai tisztítóval is szopjon az ember, még ha most pont az felé megy a törvény, hogy engedékenyebb lesz.

A talajterhelési díjat az után fizeted, amit nem tudsz papírral igazolni, hogy elszállíttattad (persze csak egyetlen cég viheti el, "óriási a verseny", a többieket helyi rendelettel tették tönkre, képzelhetitek a viteldíjat!). No de visszatérve a díjra: 3800Ft/köbméter!
Idézek:
"A vízórán mért mennyiségből levonódik a szippantott víz mennyisége, a kettő különbözete a díj alapja."
Eddig még akár ok is: DE nézzük csak tovább:
"Ez tovább csökkenthető a locsolási mérő által mutatott köbméterek (!!!) 60%-ával is."

Kérdem én: hogy a f@szban van köze a locsolásnak a talaj terheléséhez és a szennyvízhálózat fenntartásának gazdaságosságához, amire hivatkoznak a díj kapcsán???

Persze megy a sírás, mennyire ráfizetés nekik az egész, mert nem tudnak kigazdálkodni semmit. Erről talán korábban írtam: ~40E új fogyasztó lett bekötve, (amit a fogyasztók finanszíroztak meg, ezt fizetem én is most!) mindezt egy kiépült, bejáratott ügymenettel rendelkező cégnél (sima extraprofit!)

Kissé ellentmond ennek a finanszírozási problémának, hogy most a város bekért egy "kevéske" pénzt a külföldi multitól visszaerőszakolt cégtől a költségvetésbe, mert van neki bőven, merthogy VASTAGON NYERESÉGES. Hogy a 3.14csába ne lenne az, amikor ~850Ft 1 köbméter víz+szennyvíz díja, a közműveket a fogyasztó fizeti ki, a vízmű összes cucca pedig már rég elkészült 30 éve, ők csak beleültek a jóba.

Szerintem ez az egész közműtársulásos törvény elhibázott. Amit az ember kifizet, maradjon a saját tulajdonában, amolyan Rt-ként. Igenis mehessek el és szavazhassak a dologról, hiszen engem érint. Legyen ráhatásom és ellenőrzésem az adott cég tevékenységére. Most mi van? Amint elkészül le kell mondjak róla, pedig ÉN FIZETTEM KI!!!
Birkák vagyunk, mert ezt tűrjük.
2012-03-11
09:19:39
Előzmény: Jesu #26948#26972
Jesu,

Közmű-hozzájárulást akkor szoktak kérni, ha egy ellátatlan területet közművesítenek, vagy valaki extra teljesítményigénnyel lép fel.
Mi az, hogy soron következő csekk?

zsbalazsVálasz erre
2012-03-11
08:29:20
A szennyvízben mi is benne vagyunk havi 1600 8 éven át. Ha jól emlékszem a csatlakozó tartály benne van amit telken belülre tettek. De kérdés az kié lehet? Csak azért hogy az épségéért ki felel, nehogy úgy járjak mint a gázóránál, hogy feltették valahogy aztán jól megkötbéreztek.
Egyébként van vagy 600 ft a szennyvíz köbmétere, így mindenképpen alternatív megoldás kellene, legalábbis addig amíg csak az ivóvíz fogyasztás alapján számolják. A jövőt szerintem a víztakarékosság jelentené, de erre meg azt mondják hogy kell a víz hogy gravitációsan lejusson a tisztítóba.
A lényeg hogy lehet ez lesz a jövőben a lenyúlás terepe.

Balázs
2012-03-10
23:06:55
Mi is benne vagyunk a csatorna projektben. Szerencsére itt lehetett részletfizetést kérni, így nem 300 eFt.
2012-03-10
19:56:17
Előzmény: payagyerek #26945#26948
Ne is mond. Most jöttek meg a soron következő közmű hozzájárulás csekkjei. -100E. :(

Mindezt arra fizetem, aminek a tulajdonjogát az elkészülés pillanatában "önként és dalolva" kénytelen átadni az egész társaság egy olyan cégnek, ahonnét most lapátolják ki a milliókat, milliárdokat, közben meg arra hivatkoznak, hogy fenntarthatatlan a rendszer. Mi ez ha nem rablás?

Robi, majd dobd át a kesergőbe...
2012-02-29
09:43:07
Előzmény: Jesu #26318#26340
Ez nagyon kezd hasonlítani a kárpótlási jegyre.
Nagy szöveg, hogy milyen jó lesz akkor is ha nem veszel belőle földet, a végén meg majdnem nekem kellett fizetni érte hogy beváltsák.
2012-02-28
19:33:54
Előzmény: villam64 #26315#26318
Az fsza. Eddig is mindent elkövettek, hogy ne kapd vissza a jogosan járó pénzedet. Majd most kapsz egy db papírt, amivel lehetséges, hogy ki is törölheted nemsoká, szépen tovább húzva a pénzedhez jutás esélyét.
2012-02-25
18:31:21
Előzmény: mediterro #26173#26176
Ha már nem fogy a tablettás se, falun...
Megboldogult nagyapám mondta, mindig: "fiam, ha már a kocsmáros és a kurvák is éheznek, ott a vég!" Igaza volt!

Legutóbb egy társaságban egy játékgép üzemeltető ott sírt, hogy mennyire kibabrált vele az állam az új, még nagyobb adóval, kukára kellett vetni a sok 2-3 milliós gépet. Hát komolyan, majdnem megkönnyeztem én is ;'-)
Egyre csak azt magyarázta, hogy ezzel mennyi pénzt veszt az állam, "mert ő előtte is mennyi adót fizetett már." Talán még van is benne igazság, de milyen pénzt? Többnyire segélyt, meg a gyerekek csp-jét. Hát szinte zokogtam, úgy megsajnáltam szegényt! Mivé lesz a világ! Még a végén dolgozni fognak az emberek, csak már nem lesz mit és hol!
antiszalkaVálasz erre
2012-02-25
13:19:54
Előzmény: villam64 #26162#26166
Az, hogy megéri támogatás nélkül már - az előzőkben leírt feltételekkel - otthoni napelemes energiatermelő rendszert építeni, nem a politikusaink, vagy döntéshozóink érdeme, ez szigorúan piac. Az egy dolog, hogy szerintem igen-igen rossz hatásfokkal, rossz hangsúlyokkal ( 85%-os támogatás: ilyen nincs sehol másutt! támogatják a napelemes nagyrendszereket , nem egyszer szakmailag rosszul megépítve, ahelyett, mint írtad, hogy a privát szférából, 2-10 kilowattos rendszrekkel, mondjuk 40 % támogatással, ha már támogatnak - szednék ki a pénzt. Szerintem igen sokan építenének így , de nem ám 2 napig tartó pályázattal.
Azt azért tudomásul kell venni, hogy nincs a magyar hálózatirányítás arra felkészülve hogy sokezer ilyen renszer fogadjon - ezt azonban nem kerülheti el, tuti, hogy a decentralizált és jól szbályozott irányba halad a világ - nem a kétatomerőműves központi ellátás felé.
Igy marad a sajáterős, általam, áltad jól kontrollálható beruházás, és arra akarok kilyukadni, hogy ezt egyelőre nem tiltják, és ez egy olyan piaci szegmens, amit egyre jobban ki lehet használni, ha valaki utánaszámol és belegondol a jövőbe.
Pont ezért nem fogják bevezetni a KÁT-ot: ott hogyan kivételeznek? Az tiszta sor lehetne: aki oda beruház, kapja a magasabb átvételi árat - Dzsóbácsi segítsége nélkül, automatice.
villam64Válasz erre
2012-02-25
12:59:01
Előzmény: antiszalka #26159#26162
A német visszatáplálási ár nem rossz. Nekik már megtérült, ha nem égett le a házuk. A nullszaldós, és a felesleg 28 Ft is megfelelő lenne, ha nem lennének a kivételezett gazdagok, akik többet kapnak értek. Utána azt mondják, hogy a megújulók miatt emelkedik az ár. Ami nem igaz. Pontosan úgy hangzik, hogy az 50 kW teljesítményű megújuló napelem mezők miatt. De ugyebár azok nem a nullszaldós környéki családi házas terület. Hanem a pénzes tolvaj kaszt. Az a kisebbség, akik irányítják az országot és hazudoznak. 30-50 család építhetne ilyet. Összefogva egy mezőnek nevezve. Egy közösségi rendszerben, és máris nagyobb átvételi árral számolhatnának.
2012-01-05
15:29:55
Előzmény: Plaszlo #22764#22765
Plaszlo,

"... a közüzemi díjak és energiaárak az európai szintre emelkednek..."
A gáz víz és csatorna kivételével.

"... mikor lesznek nálunk európai fizetések..."
Ez is Európa... Kelet-Európa... de a kérdésre válaszolva: nem tudom. Azt sem tudom, hogy Nyugat-Európában meddig lesznek egyáltalán fizetések :)

2012-01-05
15:24:20
Előzmény: robert #22760#22764
Robert,
Hol élsz??? Lehet a közüzemi díjak és energiaárak az európai szintre emelkednek, de a fizetések maradnak albán kategóriában. Most amikor egy rakás embert újra kirúgnak, mert emelkedett a minimálbér, akkor szerinted mikor lesznek nálunk európai fizetések?? Talán az unokáink még megérik.
2012-01-05
14:50:14
Előzmény: Plaszlo #22751#22760
Plaszlo,

Mivel az "aranykorban" minden a hitelekre, a kamattámogatásokra, a kompenzációra, a vállalkozás-fejlesztésre és az EU pályázatokra támaszkodott, ezért nem kellett a tényleges költségeket érvényesíteni.

De ennek vége. Vége a környezet felelőtlen kizsákmányolásának is.
Ezért a földgáz hamarosan 300 Ft/m3-be, a benzin 1000Ft/l-be, az áram ... a csatorna... fog kerülni...

Ha a helyére kerülnek az árak... és a bérek, attól majd a közüzemi díjak ugyan nem lesznek alacsonyabbak, mint ahogy azt fent említettem, de majd a tanárok fizetése magasabb lesz, mint a bankároké... az orvosoké magasabb lesz, mint a kommunikációs szakértőké, .. stb... és akkor a tényleges költségek megfizetése nem fog gondot jelenteni azoknak, akik most rettegnek attól, hogy mit hoz a holnap.

Remélem.

2011-11-01
21:28:41
A magyar helyzet kep katasztrofalis minden szinte, nehany hete nagyon kozelkerultem 1 nagy kozossegi szolar rendszer kivitelezo kivalasztasahoz, persze nem az nyert aki valojaban minden tekintetben hozta az elvart szintet
elore levolt vajazva minden, szoval undorito ami megy.
2011-11-01
13:37:54
Előzmény: Jesu #20592#20601
Jesu,

Itt írtam a hazánkban járványszerűen terjedő energiatudatosságról és a gombamód szaporodó szövetségekről: http://biosolar.hu/forum/show/17889#17889

A piac és a kereslet csökkenésével (élettér szűkülése) párhuzamosan a vállalkozások érdekközösségekbe (szövetségekbe) tömörüléssel próbálják kiszorítani a szövetségen kívülieket. Teljesen jól látod, hogy az egyik fő vádpont mindig az a gyakorlat, amit ők is folytattak/folytatnak, csak felbukkannak olyan új szereplők, akik még náluk is gátlástalanabbak (micsoda arcátlanság!). És jól látják, a vevők hajlamosak azt választani, aki a legnagyobbat hazudja (lást országgyűlési választások).

A szakmainak mondott, de lényegében gazdasági alapon szerveződő szövetségek egyik legfőbb célja az közpénzek lenyúlása, amihez a ő feddhetetlenségük és a társadalmi hasznosságuk bizonygatása, valamint a bűnösök (versenytársak) megnevezése és elítélése elengedhetetlen.

Azt hiszem, hogy ez a terület több szociológiai PhD értekezés témája lehetne, a példák sora ugyanis kifogyhatatlan.
Talán mi is nyithatnánk egy topikot a témának "Kiszorítósdi" vagy "Ki a f.asza gyerek?" címmel :)

Biosolar Forum  =>  ENERGIAPOLITIKA  =>  Kesergőlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva