English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés - Magastető  =>  Tetőtéri hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2009-02-26
13:21:16
Sándor!

"""
A rögzítésre, direkt lambéria alá láttam egy jó ötletet. A lambériát tartó léckeret közé folymatosan rakták a hőszigetelést alulról felfelé haladva. A rögzítését a vakolás megerősítésére használt üvegszálas hálóval oldották meg. Folyamatosan gördítették alulról felfelé a hálót és közben a két oldalon a tartó lécekhez kifeszitve rögzítették tűzőgéppel.
Még csak be sem hajlott középen. A lambériát közvetlenül rászegezték, mert egyenletesen síma maradt a tartólécek felülete.
"""

Köszönöm az ötletedet sokat segítettél vele!A jelenlegi rétegrendről annyit tudok hogy pala tető->lécezés->kb. 10cm üveggyapot a szarufák között->bedeszkázva/náddal borítva/bevakolva.
Anyósom(aki jelen volt az építkezésen kb. 25-28 éve) emlékei szerint sehol sincs fólia :(
Lehet ebből gond?Igazából az izgat hogy ha az alulkasírozott gyapotot felrakom be fog-e párásodni alatta, de olvasom tovább e remek fórumot!

Nagy-nagy köszönettel!
akidur
2009-02-25
12:51:13
Sziasztok!
Tetőterünket lambériával szeretnénk burkolni, gondoltam arra hogy ha úgyis lécvázat kell csinálni a lécek közé raknék valamilyen alulkasírozott gyapotot.
Hogy ne vegyen el túl sok helyet 5cm szigetelésre gondoltam a lécek közé amire menne a lambéria.Ennek így lenne valamilyen értelme vagy csak pénzt dobnék ki
és párásodást kapnék cserébe? Ha az ötlet nem elvetendő hogyan rögzítsem a szigetelést a lécek közé?
Válaszotokat, tanácsotokat előre is nagyon köszönöm!
2009-02-06
21:50:37
Sziasztok
A következő problémám van,lapostetőt fogok építeni-tetni(betongerenda+kefni)de hogyan hőszigeteljem,úgy hogy a gatyám is megmaradjon?
Ehez kérem segítségeteket.Köszi.

2009-02-02
08:03:22
tarnokig,

A fólia legfontosabb szerepe a szerkezet és a szigetelés szárazon tartása. Nedvességet az erős csapóeső, valamint a minden kis résen bejutó porhó okozhat. A hőtükrös fólia a cserép felőli oldalon a nyári túlmelegedés ellen is véd, de csak akkor, ha a héjaláson megfelelő szellőzők beépítésre kerülnek (szellőzőcserép).
Ha a tető nagyrészt délre néz, akkor biztosan előnyös a hőtükrös (nyári) fólia.
tarnokigVálasz erre
2009-02-02
06:29:59
Előző hozzászólásomra valaki esetleg?
tarnokigVálasz erre
2009-01-22
07:31:46
Szia!

Kérdésem az lenne hogy tavasszal le szeretnénk cserélni a tetőt, aminek egy részét (kb harmadát) később majd be szeretnénk építeni, és kell-e a beépítendő területen valamit másképpen csinálnunk mint a többi részen?
Milyen fóliát rakjak a cserép alá a beépítendő, és a nem beépített területen?
Sok hozzászólást végigolvastam, de a végén úgy belekeveredtem a áteresztő nemeresztő, hőtükrös nemhőtükrös fóliába, hogy kérlek csak nekem -gondolom már századszod- írd meg, hogy ide ilyen, oda olyan tipusút érdemes felrakni!
2009-01-16
14:27:17
rperei,

Jó lenne, ha egy létrán felmásznál és közelebbről alaposan szemügyre vennéd, hogy honnan jön a víz.

Ha jól értem, azt gyanítod, hogy a szigetelésben lecsapódik a gerendára, ami kivezeti a kültérbe, és a falat átáztatja.

Azt már én is észrevettem, hogy a cserép alatt a fólia belső oldalán kicsapódik a pára. A fóliát ezért túllógattam a faszerkezeten, hogy ne vezesse rá a vizet. Lehet, hogy nálad is a fólián csapódik ki a pára.

Ha a gipszkarton alól kihagyták párazáró fóliát, akkor ezt egy újabb réteg felszerelésével pótolni lehet, ami megakadályozná, hogy a lakásból a pára a szigetelésbe kerüljön.

Valószínűleg a szigetelés és cserép-fólia között nincs rendesen kiszellőztetve a tér. A levegőnek szabad utat kell hagyni az eresz alatt és a gerinc közelében is. Lehet, hogy a réseket egyszerűen bedeszkázták/vakolták, hogy ne költözzenek be a madarak, de evvel a levegő útját is elzárták.

2009-01-16
12:34:38
Szia!
Ez egy tetőtéri beépítés. A szarufák kívül a falon és a szarufák közelében a fal. (ahogy felnézek a járdáról, jégcsapok lógnak)
2009-01-16
11:08:03
rperei,

Nem értem, hogy hol van az a fal és szarufa, ami vizesedik. A padláson?
2009-01-16
10:33:20
Sziasztok!

Nekem is lenne egy olyan problémám, hogy a párazáró fóliát kihagyták a gipszkarton alól és kint a szarufáim és a fal is vizesedik. Van esetleg valakinek erre ötlete, hogy utólagosan nem lehet-e ezt valahogy kiküszöbölni?

Üdv: Rics
2009-01-08
21:03:48
Szia

lehet, hogy majd az okosok kijavitanak, de:
en ketlem, hogy a parazaro folian es a gipszkartonon keresztul annyi para feljutna a padlasterbe, hogy ez ilyen merteku parasodast okozna. en a "tokeletes" szigetelesre gyanakodnek, ahogy a tobbiek is mondjak, plusz esetleg mashol feljuto para?

de ha igy is lenne, akkor a hungarocell mennyezetboritassal szerintem csak artasz, mert a para akkor azon csapodna ki, es jo esellyel peneszesedne is.

mi pontosan igy jartunk, ezert mi iden a hungarocell ala tettunk gipszkartont.

ha mindenkeppen alulrol gyanitod a parasodast, en a mostani gipszkarton mennyezetre tennek egy 100% zaro foliat, es arra meg egy reteg gipszkartont. ez magaba szivja a parat valamelyest, es nem fog peneszedni a mennyezeted. ha a mostani gipszkartonozas szep, meg lecezni sem kell talan, csak hosszabb csavarokkal felfogatni.

de szerintem a teto szellozteteset oldd meg hatekonyabban.

robert pedig jol irta, a tetoteri szigetelest felulrol nem szokas parazaro foliaval ellatni, legfeljebb para atereszto foliaval vagy pl hullampapirral, hogy az esetlegesen raeso viz (porho, bevert eso) ne aztassa el a szigetelest, mert az nem tesz neki jot.

2009-01-08
10:10:15
Kedves kollégák. Én vagyok az, aki a vizes-párás padlástér miatt irogatott. Közben eszembe jutott, hogy az, hogy a padlás tiszta páralecsapódás, nem azt jelenti, hogy a meleg levegő a plafonon keresztül mégiscsak felszökik. Mert ebben az esetben az építő csapat technológiai hibát vétett a gipszkarton födém üveggyapotos szigetelésekor. Vajon javíthatnék-e ezen a dolgon azzal, hogy az amúgy is nagy belmagasságú szobákban a plafonra 5 cm-es nikecelleket plusz rájuk a díszlapokat teszek, és a falak és a plafon találkozásánál az éleket kiszilikonozom?
Ezt magam meg tudnám csinálni, mert csináltam már a lakásban, és nagyon szép lett. Később pedig a szobák padlóját törném fel és visszaásnék 40 cm-t és onnan is megcsinálnám a korrekt aljzatszigetelést. Így szerintem sikerülne sokkal jobb hőtartást elérnem.
Mit gondoltok?
2008-12-26
18:10:02
raszul,

Nehéz megmondani, hogy elég lenne-e egy szellőző. Ha legalább 1/4 négyzetméteres, akkor azt gondolom igen.
2008-12-01
13:36:41
Salap,

Keress rá "zsindely pontszellőző",
vagy a "csatornaszellőző" szavakra.
Biztosan találsz megfelelő darabot.
2008-12-01
12:48:27
Köszönöm, Róbert a tanácsot.
Megfogadnám, de bitumenes hullámlemezhez is vannak ilyen gyári szellőzőnyílások, amiket be lehet építeni? én még nem láttam (bárcsak tudatlan lennék, és létezne)

Üdv

péter
2008-12-01
10:22:31
Salap,

A héjalást (bitumenes zsindely) is át kell törni.
Lehet kapni olyan "galléros" szellőzőt, amin a gallért a zsindely alá kell behajtani, így az eső nem tud a padlástérbe jutni.
Tetőfedő szaküzletekben több hasonló termék is van. Érdemes egy szúnyoghálót házilag ráaplikálni, hogy a darazsak se tudjanak bejárni rajta.

A szigetelésre ne tegyél fóliát, mert akkor nem tud kiszáradni, esetleg egy geotextíliát teríts rá, az a felporzást gátolja.

2008-12-01
09:31:35
Kedves szepygab!

Köszönöm a tanácsot. Meg is fogadnám :-) A fólia valóban a szarufák és a bithumen között van. A baj azonban, hogy nem nyeregtetős az épület, hanem római tetős, vagyis nem tudok falat vésni, mivel minden oldalról a fa tetőváz és rajta a bithumen van fenn. Van ilyen esetre egyéb tipp.
Most a mestergerenda (azt hiszem így hívják azt a vízszintes gerendát, amihez csatlakozva minden szarufa a tető élén találkozik) alatt kb. fél méterrel mind a négy tetősíkon vágott a mester egy-egy nagy téglalap alakú nyílást, úgy vélte, ezeken keresztül ki tud szellőzni az épület. Ezt még csak fél hete csinálta, tegnap jártam fent, még érdemben nem tapasztaltam javulást. Azt mondta, majd két héttel a beavatkozás után nézzem meg.
Egyébként annyira korrekt lett a tető, remélem, megoldódik a probléma.
Amúgy szabad lenne az üveggyapotra a padlás felől fóliát tenni, hogy védjük a párától? (valahol ilyet olvastam. viszont úgy gondolom, hogy akkor ezzel a fóliával találkozna a feljutó pára először és ezen csapódna ki, ami még rosszabb lenne sejtésem szerint).

Köszönöm a gyors választ.
Ha valakit érdekel, megírom majd a fejleményeket.

Üdv!
szepygabVálasz erre
2008-11-30
15:18:05
Az ácsotok biztos nagyon kedves volt, de nem gondolkodott :-(
A bitumenes hullámlemez gyakorlatilag légementesen zár, azon át nem fog a pára kiszellőzni. Az a fólia, ami remélhetőleg nem alulról van a szarufákon, hanem a tejetük és a hullámlemez között, az a porhó, viharos szél által visszanyomott víz kivezetésére való.
Itt azt tapasztalod, hogy hiába van alulról párafékező fólia, valamennyi pára csak feljut a hőszigetelés fölé, ami természetes is. Ez a pára csapódik le, mivel nem tud kiszellőzni. Ez egyrészt jó, mert mutatja, hogy jól zár a tető :-)
Másrészről azonban sürgősen meg kell oldani a kiszellőztetését, épp a gerendák korhadásánek megakadályozására.
Ha megfigyeled a régi parasztházakat, azoknak a padlásterét átszellőztették. A homlokzaton készült valamilyen kisablak, rács, hézagosan rakott deszkaburkolat. Neked is hasonlót kell csinálnod. Két oromfalon - ha nyeregtetős az épület - vésned kell egy-egy nyílást, amit ráccsal lefedsz. Ezzel átszellőzteted a padlásteret, amivel nem vesztes energiát, hiszen az egész a hőszigetelés fölött van.
Ilyen 40x40 - 60x60 cm-es rácsokat légtechnikás cégeknél párezer forintért kapsz.

üdv

szepygab

2008-11-30
14:59:17
Üdvözlök minden Fórumozót!

Van egy komoly problémám, és remélem, hogy valaki tud segíteni.
Egy 50 éves házat örököltünk, és a nyáron kapott
új betonkoszorút, erre új fa födémgerendákat. A gerendákon a szobák felől párnafák, a párnafákon gipszkarton plafon. A gipszkartonon a padlás felől van fólia a gerendaközökben, a gerendák között 20 cm üveggyapot és még keresztben fektetve további 10 cm üveggyapot. Az üveggyapot szabadon van. A fa tetőszerkezet szarufái között lécezés és azokon bithumenes hullámlemez (erre futotta). A lécekre a padlás felől szürke párazáró tetőfóliát tettek.
A gondom: szeptember elsején költöztünk be, és november végén felnéztem a padlásra. A fólián mindenhol kicsapódott pára, a gerendák máris penészesek és vizesek. A szabadon lefektetett üveggyapot tetején a víz lecsepegésének kis nyomait látom, kis "krátereket" a gyapot felszínén.
Nagyon aggódom emiatt. Az ácsunk nagyon kedves, kijött, vágott kb 25x30 cm-es nyílásokat a fóliába, hogy azokon keresztül kiszellőzzön a pára.
Szerintetek ez elegendő, vagy valami technológiai problémáról van szó, amit meg kell oldani?

Köszönöm a válaszokat, tanácsokat.

Péter
2008-08-28
21:14:40
Hoppá, ez az egy része járható kőzetgyapot nem is rossz ötlet, majd összevetem az árát a pár pallót lefektetünk verzióval.

Sajnos palatető, méghozzá régi, így azt nem olyan egyszerű javítani, helyreállítani, mert egymás fölé vannak szögelve, törik, mint a ropi..
2008-08-28
18:55:21
Tomka,

A szigetelés anyaga könnyebben feltermelhető, ha két szarufa között leszeded a cserepet és kifűrészeled a cserépléceket. Kötéllel, csigával gyorsan "felmegy minden", utána egy óra alatt helyre lehet állítani a tetőt.

Van olyan papír alapú szigetelés is, amit egy csövön felpumpálnak a padlásra. Erről a fórumon több helyen is olvashatsz. Ebben az esetben mindenképpen kell járófelületet építeni, mert az ilyen szigetelésnek semmilyen tartása sincsen.
Ha a járható kőzetgyapotot választod (legalább a közlekedési útvonalakra), akkor arra elég 12-es vagy 15-ös OSB lapokat szabni, esetleg kimustrált bútorlapokat fektetni.

2008-08-28
16:00:49
Hát, jó is lenne.. Csak sajnos ez olyan társasház, ahol senki nem akar költeni semmire, jó úgy, ahogy van.. De biztos ismersz te is ilyet.. Egyébként csak tőlünk van feljárat, amióta itt lakunk, egyedül én voltam fennt, néha ránézni a tetőre. kb. 60m2 felület amúgy, a járhatóság megcsinálásához meg elég sok anyag kellene. Mindehhez hozzájön a kb. 50x70es garázsfeljáró, szóval még az anyagot felvinni sem egyszerű. De még kutatok valami gazdaságos megoldás után, kényelmesebb lenne csak úgy járkálni, persze. /ja, úgy lehet feljutni, hogy felmászol egy létrán és négykézláb lehet csak kimászni, mert pont a tető alsó részénél ér fel az ember.. Ügyes tervezés./ - Tomka
2008-08-28
15:49:46
Tomka,

A padlásra feljutó gőz a leghidegebb tárgyakon fog kicsapódni, ha nincs teljesen lezárva a padlás akkor pedig kiszellőzik. Tehát szerintem ebből nem lesz gond.

A szomszéd is felszedné a szigetelőt, ha a padláson csámborog?
Szerintem próbáld meggyőzni őket, és szigeteljétek le az együtt az egész padlást. Mindenki jól járna, mert leginkább a padlás felé hűl a lakás, és a födémre rakott szigetelés a legolcsóbb.
2008-08-28
13:58:56
Helló!

Ah, köszönöm. Arra gondoltam, hogy mivel nagyon nagyon ritkán kell felmenni, ezért arra az időre, mivel úgyis táblákból van lerakva, felszedném sorban. Bár, ez az ötlet addig tartott, amíg nem derült ki, hogy kell fólia. :)

Annyi még, hogy ez egy társasház lenne, amiben 3 lakás van egymás mellett, közös födémmel. Ha a mi részünket megcsinálom, túlnyúlással a szomszéd fölé, akkor sem okoz gondot a fólia? Vagy bármi egyéb? Hiszen akkor oldalról relatív "nyitott".

Tomka
2008-08-28
13:25:12
Tomka,

A födémben a fólia hatására sem fog a pára "megszorulni", kialakul egy egyensúlyi állapot, ami nagyjából a lakás páratartalmával egyezik meg.
A fólia megakadályozza, hogy a pára a szigetelőbe kerüljön és ott kicsapódhasson. Nélküle leromolhat a szigetelés minősége.

A járhatóságot legalább annyira biztosítani kell, hogy a szigetelést és a tető karbantartást a szigetelő anyag sérülése nélkül el lehessen végezni.
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés - Magastető  =>  Tetőtéri hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva