English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés - Magastető  =>  Tetőtéri hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2009-10-31
16:06:13
Tanácsot kérnék!
Tetőteret szeretnék beépíteni.
A cserepek alatt nem páraáteresztő fólia van,szürke zsákszerű fólia.
20cm Nobasil MPN kőzetgyapotot szeretnék beépíteni.
kiszellőztetett légrésre gondolom szükség lesz.
Hogyan oldjam meg? Párazáró fóliát(reflex hőtükrös tél) hogyan, mivel rakjam fel,ha gipszkartont lemezprofilra akarom szerelni.
Kérem adjon tanácsot.Köszönettel!

2009-10-30
11:47:13
Talpfa,

Amit most megvettél talán elég lesz a javításra (a szarufák közé, ha van plafon, akkor a hőszigetelésére lehet fektetni a maradékot). A további munkákhoz pedig vegyél megfelelő anyagot. Az első réteg hosszú távra történő megbízható megerősítése nélkül nem érdemes tovább haladni. Most még -ha eddig nem kalkulált plusz munkákkal és anyaggal is- olcsóbban orvosolható az előre látható hibaforrások javítása , a később sokkal többe fog kerülni.

2009-10-30
11:01:50
Szia Robert!

Valóban a paplan összecsúszott, több helyen már kiigazítottam, és még kell is. Pótolnom is kell kisebb darabokat, mert több helyütt rés van a szarufa és a paplan között.
Az 5cm vatsag üveggyapotot már megvettük, most már ezt kellene valahogy felraknom.
Mit javasolsz, hogy csináljam, hogy ne esen ki a lécezés közül????

2009-10-30
10:41:06
Talpfa,

Úgy érzem puha üveggyapot paplant akarsz feltenni. Talán a szarufák közé is az került, amit a dróthálóval fogtál meg.
Valószínűleg az eddigi szigetelővel is lesznek gondok, amikor összecsúszik a szarufák között. Ezért nagyon alaposan ellenőrizd az állékonyságát, és javítsd ki mielőtt tovább haladsz.
A puha üveggyapot paplant felejts el, használj tömörebb táblásított anyagot. Én inkább kőzetgyapotot építenék be. A táblákat be lehet szorítani a lécezés közé, nem esik ki. Az anyagtól függően 0.5-2 centiméterrel kell nagyobbra vágni a közöknél.

A tűzőgép ok, de a rögzítési pontokat és a fóliák találkozását ragaszd végig a fóliához kapható szalaggal.

Aztán jöhet a gipszkarton.

Én a cserépléccel nem kísérleteznék, sokkal gyorsabban és pontosabban lehet dolgozni a lemezprofilokkal.
2009-10-30
10:10:42
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Van egy félig elkészült tetőtér szigetelésünk, ezt szeretnénk mi magunk befejezni.
15 cm szarufák, solflex nyár tetőfólia, alatta 5cm légrés, majd 10cm-es kanuf üveggyapot(be van dróthálózva a szarufaköz).
Most jön a kérdésem! Erre szeretnénk a maradék 5cm vastag üveggyapotot feltenni. Ezt hogyan kell????
Ami információm van, hogy 85cm szarufaközig 50X30 mm bramakléc keresztben(fa lécezést szeretnénk), 40 cm-ként kell rakni.
Tehát felrakom a kereszt lécezést 40cm-ként, ez idáig rendben.
De ide hogyan rakom be az utolsó réteg 5cm vastag üveggyapotot, annélkül, hogy az egész kiesne????
A belő oldali párazáró fólia Solflex tél lenne.
Ha elkészült a utolsó réteg szigetelés is, akkor a párazáró fóliát, szögeléssel vagy tűzőgéppel kell felrakni???
És erre közvetlenül mehet rá a gipszkarton???

Előre is Köszönöm a segítséget!

üdv: Talpfa
2009-10-24
10:41:14
balfi:

Ha a szövött agrofóliára gondoltál az mehet rá, a por és hó ellen megfelel. Esőt, párát átengedi.

Ha a nejlonfóliára gondoltál, az felejtős.
2009-10-23
23:55:15
balfi,

Csak az egyik oldalra, mégpedig alulra kell fólia. Fölé átszellőző anyag dukál, amin át ki tud száradni.

2009-10-23
21:38:25
ebben az esetben a padláson leterített üveg- vagy kőzetgyapotra

http://biosolar.hu/forum/show/2577#2577

mind alá illetve rá is, a geotextília helyett kerülhet agrofólia ?

az 100%-osan kizárná a por bejutását a hőszigetelő anyagba
2009-09-18
10:48:50
Sziasztok Tetőtér Szigetelők!
2004-ben egy tervező építetett magának egy házat, minden lépést rögzített a Netre. Mellékelem az elérhetőségét, ahol a tetőt készítették: - www.zeblog.mds-epitesziroda.hu/zeblog_0408.html . A többi építési fázist is érdemes tanulmányozni. Jó böngészést!!! Nagyon tanulságos.
2009-09-17
14:26:13
kiezafiu,

Véleményem szerintem a helyes rétegrend:
lambéria
párazáró fólia (ez feltétlenül kell, lásd a fórum hozzászólásait)
szálas hőszigetelés a szarufák között (10 cm hőszigetelő kevés)
5 cm kiszellőztetett légrés
tetőfólia a csapadék elvezetésére
cserépléc (ellenlécezéssel egyben légrés)
cserép

Olyan szigetelőanyagot kell választani, aminek van tartása. A könnyű paplanok erre nem alkalmasak, a táblás szálas hőszigetelés - pl. Deltarock)

Hungarocellt nem ajánlok, mert tűzveszélyes.

A kiszellőztetés nagyon fontos.

2009-09-15
15:25:41
D_Via,

Átraktam ide a kérdésed, mert ebbe a témába illik. Ha elolvasod az utolsó hozzászólásokat, akkor részben választ kapsz a kérdéseidre, persze kérdezhetsz még, és megpróbálunk válaszolni.

Én a kőzetgyapot szigetelést preferálom.

2009-09-15
15:15:48
Kedves Róbert,

már egyszer érdeklődtem és választ is kaptam, de most igazán aktuális lett a padlásunk födém szigetelése. Eddig anyagi okok miatt nem volt megoldható.
Stukatúr van csak fent, azt ha letisztítjuk, először fólia kerül vagy először a gyapot? És melyik a jobb (gyapot)? Annak tetejére mehet az osb?
Üdv és köszi:

Lívia
2009-08-21
09:55:52
Anulututlu,

Ablakcsere után sokaknak van ilyen problémájuk. A régi ablakok "gondoskodtak" a folyamatos szellőzésről, az új ablakok jól zárnak és a útját állják a levegővel együtt a párának is. A szoba relatív páratartalma ezért jelentősen megnő, evvel együtt a harmatponti hőmérséklet is. A szoba levegőjéhez képest csak néhány fokkal hidegebb falrészeken (főleg falsarkok) kicsapódik a pára, ami jó talaj a penésznek. Ha a "Keresés"-re kattintasz és beírod "penész", akkor egy csomó hozzászólást kilistáz a fórumról. Ezeket a hozzászólásokat érdemes olvasgatni.

Az első tanács a gyakori, intenzív szellőztetés. Persze jogos a felvetés, hogy pont azért csináljuk az ablakcserét, hogy ne szeleljen.

A belső szigetelés - pl az általad leírt és korrekt módon kivitelezett - után a leszigetelt részen megszűnik a penészesedés, de alatta és fölötte (padló, plafon) nem. Belső szigetelés esetén a fal hőmozgása is megváltozik. A szigetelés mögött télen áthűl a fala, máshol belülről melegszik, és jobban tágul.

A belső szigetelés teret vesz el.

A ház külső szigetelése lenne az igazi megoldás, amit az ablakcserével egy időben "illik" elvégezni. Ha családi házban laksz, akkor csak a saját lehetőségeiddel kell számolni, társasház esetén a szomszédokkal is, városban pedig a homlokzat szigeteléséhez az építésügyi hatóság véleményét is ki kell kérni.

A penész nem szereti a meszet. A régi festékréteg eltávolítása után a mészfestésen ritkábban jelenik meg a penész. Talán azért is, mert a meszelésen kicsapódó párát, az mészfestés hagyja a vakolatba távozni, míg a diszperziten harmatcseppek formájában csillog.

A penész nem szereti a légmozgást sem. A levegő mozgásával együtt a fal is jobban átmelegszik, és szárazabb lesz. Egy penészedő falsarokban tavaly télen a úgy állítottam be egy teljesen halk 5 volton működő számítógépből származó ventillátort, hogy a sarok teljes hosszában megmozgatta a levegőt. Úgy tűnik, hogy az eddig makacs penészfolt megadja magát.

AnulututluVálasz erre
2009-08-20
18:33:49
Sziasztok

A szobám szigetelését szeretném megoldani, sajnos az egyik sarka (külső fal) bepenészesedett. Az ablakokat most cseréltük ki, és gondoltam hogy szigetelés gyanánt a 2cm vastag hugarocell, rá páravisszaverő fólia és utána egy gipszkarton réteget kapna a fal. Ha ezt igy megcsinálom a penészesedés elerülhető a jövöben??, vagy esetleg mi lehet még a megoldás???

Válaszokat elöre is köszönöm.
2009-08-19
08:11:26
dancuska,

Ha nem kivitelezhető a külső szigetelés, akkor a egy előtétfal tényleg megoldást jelenthet.
Tehát a pince belső falára 5cm vastag eps szigetelés, és 6-os válaszfal téglából előtétfal (vakolni sem kell). A plafonra az egyszerűség kedvéért szintén 5cm-es eps. Először az összes szigetelést feltenném (teljesen becsomagolva a helységet), és csak az előtétfal rögzítési pontjain (sarkoknál) bontanám meg a habot. Igy a hőhid a minimumra csökkenthető. A pince mérete kb 12 cm-re csökken a falak mentén, tehát a hossz és a szélességi méretek 24cm-el csökkennek.
Még mindig nem tudom, hogy jól képzelem-e el az alaprajzot (azt sem tudom, hol van a bejárat). Ez a szigetelés fagymentesítheti a pincét, mert a talaj felől érkező meleg ellensúlyozhatja a téli kihűlést.
A válaszfal csak stabil talajra rakható. A pince talaj betonozva van? És száraz a helység?

A rajzon:
szürke - garázs fal
vastag barna - pince fal
sárga - hőszigetelő
belső barna - előtétfal

Az épület pontosabb ismerete nélkül nehéz tanácsot adni.

dancuskaVálasz erre
2009-08-18
22:28:48
Robert!
Igen ,a pince 3m hosszú-2.50m széles keresztben helyezkedik el a garázs rajt ami 3m széles s 6m hosszú igy csak a pince hátsó fala van sikban a garázs falával,igy csak a hátso fal mellett tudnék leásni,de mivel az egész pince s garázs s minden csupa vasbeton igy a külsö szigetelés szerintem semmit nem érne mert a falak viszik le a hideget!S ha belülröl kifalaznám téglával a pinyot?
2009-08-18
21:28:56
Andyka,

Ha visszaolvasod ezt a témát, akkor biztosan választ kapsz a tetőtér hőszigetelésére. Elég sokszor, elég részletesen leírtuk már, és szerkezeti rajzokat is találsz (például itt Előzetesen csak annyit, hogy a szükséges szellőzőhézagokat semmiféleképpen ne tömködjétek be.

Nyílászárókból én a fából készülteket preferálom, a hőszigetelés anyagául pedig szálas hőszigetelőt választanék (az isover is az).
2009-08-18
21:10:09
Kedves Róbert!

Most épülünk egy tetőteret, és minden okos ötletet szívesen vennék. Pl.: mire kell figyelni a szigetelésnél? 18 cm- es szalufák vannak, felette páraáteresztő fólia, és Leier cserép. Érdemes "megtömni" szigeteléssel az összes helyet, vagy inkább csk 15 cm-t kellene beletenni? Üveggyapottal, kőzetgyapottal, vagy egyáltalán mivel érdemes szigetelni? Van aki azt mondja, alul tükrös fólia kell, van, aki azt mondja, azt aztán be ne tegyük.

Tudom, nem ide tartozik igazán, de műanyag, vagy inkább fa nyílászárót javasolsz? Hatalmas tető van a bejárat fölött is, ugyhogy nem ázna, és a nap sem sütné. Külső homlokzati hőszigetelést is most csináljuk. Mi a véleményed a 8 cm- es Isover szigetelőanyagokról?

Válaszodat köszönöm, üdv: Andi
2009-08-18
16:41:52
dancuska,

Nem értem, a pince köré épült a garázs? Akkor a garázs falát kellene szigetelni. Ne már, párátlanítót és klímát egy pincébe?!
Ha tennél fel képet, az segítene.
dancuskaVálasz erre
2009-08-17
22:17:42
Zsezse
Palackozott borgyöjteményröl van szó nem hordos borrol ami párát csinál,de van lent párátlanito berendezés!

Robert
a kiásás nem lehetséges ,nem férek hozzá a pince falaihoz,mint emlitettem garázs van felette s a falai tulnyulnak a pince falain!
Azt tudom hogy közetgyapottal kell csinálni,s van hozzá egy ragasztó habarcs is ,felragasztás után be kell dübelezni a gyapotot s utána hálóval s ezzel a habarcsal áthúzni.
Gondolkodtam azon is hogy csak a plafont szigetelem de a beto vezeti a hideget igy a falak is árasszák a hideget télen,nyáron a meleget megoldom egy klimaberendezéssel állandositani lehet a hömérsékletet.
Lehet hogy a két oldalso falat ne szigeteljem le,?csak a leghátsot a plafont az befalazottablakfalrészt,a frésházfelöli falat s a présházat?nem tom??!!

Köszi Isti
2009-08-17
17:35:04
Robert:

a lenn alvas ma meg megy, de a jovore gondolva mar nem fog mindenki elferni lent;)

dancuska:
beton pinceben bort?;) a pince paras levegojet nem tudom, hogy szereti majd a kozetgyapot!

2009-08-17
13:17:28
dancuska,

A belső szigetelések nem szoktak jól működni. A probléma az, hogy a hőtehetetlenséget biztosító tömeg a helység levegőjétől el van szigetelve. A hőingadozások nagyok lesznek, nyáron túlmelegszik a pince, a szigetelés pedig gátolja a fal szellőzését, ami egy pince estében penészedéshez vezethet.
Ha mindenáron a helység belsejében szeretnél szigetelni, akkor ezt a plafonon követném el, így a garázs felé már nem hűlhet a pince. A szigetelés anyagául kőzetgyapotot ajánlok, ami az egyenetlen felületre is jól illeszthető.
Amennyiben a következő télen úgy tűnik, hogy ez nem elég, akkor a pince külső fala mellett leásnék és EPS szigetelést tennék a falra, majd visszatemetném, esetleg meg is magasítanám a földtakarást.
dancuskaVálasz erre
2009-08-17
12:41:32
Robert

Tanácsot szeretnék kérni!
Betonbol van egy szuterén szerü pince ,elötte egy présház s felette egy garázs,amik szintén betonbol vannak!Bortárolásra használom a pincét de télen eléggé lehül!Szeretném belülröl leszigetelni közetgyapottal!!
Tanácsot szeretnék hogy miként csináljam!
Köszönettel István
2009-08-13
10:39:26
zsezse,

Miért nem alszotok nyáron a földszinten?
2009-08-13
10:19:16
Robert,

a split klimak mar fenn vannak par eve, de a huzat (es persze az aramszamla) miatt csak akkor hasznaljuk, ha nagyon muszaj (altalaban este, alvas elott; napkozben nem tartozkodunk itt)

sajnos norbi kutklimaja a huzatot nem kuszoboli ki, ezmiatt valami huzatmentes megoldast keresek.

Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés - Magastető  =>  Tetőtéri hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva