English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés - Magastető  =>  Tetőtéri hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-01-27
23:47:14
Előzmény: sándor #11113#11138

"A kérdés. Most akkor hőhidat képeznek, vagy szigetelnek a tetőszerkezet fa alkatrészei, a szarufák, riglifák, stb."

A felhasznált hőszigeteléshez képest hőhidat képeznek, ajánlják mostanában hogy a szarufákra is kerüljön hőszigetelés, pl. Polifoam csík.
2011-01-27
02:11:13
Robert!

Az egyik kedvenc témád. Már alig vártam, hogy összejöjjenek az ideális időjárási körülmények.

A kérdés. Most akkor hőhidat képeznek, vagy szigetelnek a tetőszerkezet fa alkatrészei, a szarufák, riglifák, stb.

Az egyik képen a kazánház tetejének északi oldala látható. Éjjel esett két centi hó. Reggeltől ragyogó napsütés, a levegő délben, amikor a fotók készültek -4fok volt.
Jól láthatóan eltünt a hó a padlásfeljáró fölül. Ki lehet venni a közvetlenül a tető alatt lévő tágulási tartály veszteségét is.

A déli oldalon a vákumcsövek eltérő vákumértékei tökéletesen láthatók. A cserép a kollektor mellett +17fokos volt! A dér estig sem tünt el teljesen a csövekről, de a kollektorok folyamatosan termelték az 55-60 fokos fűtésrásegítést az állandó, a gyári érték közelében lévő térfogatárammal.

2010-12-29
13:43:46
Előzmény: mylo #7104#10019
Itt egy EPS-táblákból készített hőszigetelt padlásfeljáró képe:

2010-11-17
09:10:28
Szia Plaszlo!

Köszi. Nem is azon a pár tízezer forinton múlik.
2010-11-16
12:05:28
Blue007,
emlékezz, nem is olyan régen gyulladt ki egy hűtőház és napokig égett, nem tudták eloltani. Biztos, hogy a szórható épületszigetelő purhab más, mint a régi, ami neked is van.
De tényleg ne kockáztass, menj biztosra. Esetleg melléképület szigetelésére még jó lehet.
2010-11-16
08:06:47
Még annyit róla, hogy ezek is építőipari panelok, mert nem csak hűtőkamrákat építenek belőle, hanem raktárépületeket is.
2010-11-16
08:05:43
Szia plaszlo!

Nincs róla nekem sem infóm, de utánanézek. Azt olvastam és a katasztrófa védelmis ismerőseim jelezték, hogy vannak gondok a panelokkal. Az elmúlt években volt pár tűzeset. Nem kockáztatok pár tízezer forintért.
2010-11-16
00:37:16
Blue007,
nem mondom, hogy az életemet tenném rá, de biztos vagyok benne, hogy a hűtőgépekből kiszedett habszigetelés és az építőiparban használt purhabos hőszigetelés nem ugyanaz az anyag. Bizonyára égéskésleltető, lángelfojtó tulajdonságokkal rendelkezik, különben egy tűz esetén krematórium lenne a házból.
2010-11-15
21:40:31
Szia robert.
Igazad van, nem teszem be. Ha nem is ég, de elhamvad.
Bár érdekes, hogy akkor miért alkalmazzák az építészetben.
2010-11-15
21:28:44
Szia robert!

Most a keresővel megtaláltam. Egy embernél jelentkezett ha jól vettem ki.
A neten más negatív tapasztalatot nem találtam, pedig már vagy 5-6 éve szerelnek vele.
Nincs ilyen irányú tapasztalatom (építkezés), de azért mert egy típus egy darabja problémás, az lehet még üzemeltetési gont is.
A lényeg most utána nézek, hogy másoknak, akiknek már évek óta van ilyen a lécek alatt, mit tapasztaltak. Az ácsok, akik feltették, azt mondták, még nem hívták őket vissza sehova.
Ettől eltekintve köszi az infót. A PUR lapokat meg ahogy nézem igen régen és nagyüzemben használják már tetőfedés alá hőszigetelésnek.
De megnézem, mennyire gyúlékony.
Köszi, átnézek másik topikokba is.
2010-11-15
19:25:21
Blue007,

Elkerülhette a figyelmedet az egyik topicban, hogy a solflex lélegző az egyik leggyengébb tulajdonságokkal rendelkező fólia. Ezért én nem ajánlanám szellőzés nélkül hagyni a szigetelést.

Egy darab habot gyújtsd meg mielőtt bármit is kezdenél vele. Valószínűleg tűzveszélyes, nagyon nem ajánlom (a polisztirolt sem), mérgező gázok szabadulnak fel az égésekor.

Ha esetleg, ne adj Isten, mégis úgy döntesz, hogy beépíted, akkor csakis a belső oldalra tenném.

A sorrend tehát így nézne ki:
A fólia alatt 5cm légrés jól kiszellőztetve.
Kőzetgyapot a szarufák belső szintjéig.
Lécezés.
A lécezés közé újabb szigetelőréteg. Ha ez a hab lesz, akkor nagyon ügyesen kell beszabni, utána a közöket kipurhabozni, a kitüremkedő habot szintbe vágni.
Erre egy jó párazárást csinálni a fólia átlapolásával + ragasztással.
Gipszkarton.

Minél nagyobb szigetelővastagságra törekedj, de minimum 15cm.

Remélem segítettem.
2010-11-15
16:01:24
Sziasztok.
Új vagyok, de becsülettel végigrágtam magam a topikon.
Egy régi háznak a tetőterét szeretném beépíteni.
Vannak meglévő anyagaim, amiket szeretnék felhasználni.
Ami idáig elkészült:
A cserepet újra rakták, cserép, léc, ellenléc, solflex lélegző hőtükrős tükörrel kifelé.
A kérdésem a következő lenne. Van nekem lecsupaszított hűtőkamrapanelom ami elég lene a szarufák közé (a lemez le van hántva róla). Ezt szeretném felhasználni, hiszen a hőszigetelése tudtommal nem rossz.
Hova tegyem ezt, és mivel dolgozzam be a szarufák közé? A lélegző fóliánál elvileg a gyár ajánlása szerint nem kell szellőző rést hagyni, tehát teljesen ki lehet tölteni a rendelkezésre álló teret a szarufák között.
Toljam be teljesen a PUR-t és erre tegyek kőzetgyapot táblát a tér kitöltésének, vagy tegyem be a kőzetgyapotot, és zárjam le a beltér felől a PUR táblákkal?
A szarufáimat gondolom le kell kezelnem (nem mai gyerekek).
A szarufákat a hőhíd miatt mekkora hőszigeteléssel érdemes lefedni bellül?

Köszi.
pireus78Válasz erre
2010-11-12
14:32:55
Robert, köszönöm a válaszodat és a jó tanácsot.megfogadom.
üdv István.
2010-11-12
13:35:00
pireus78,

Semmiféle anyagot ne tegyél a légrésbe, hagyd szabadon, ha nem akarsz penészedést, gombásodást.

Ha javítani akarsz a a szigetelésen, azt csak a lakótér rovására.

Szerintem a jelenlegi gipszkarton is csak akkor maradhat, ha az új borítás lécezése így is megfelelően rögzíthető. Ebben az esetben az új lécezéssel kell kezdeni (igazodva a szigetlőtáblák méretéhez), azután közé szorítani a kasírozatlan szigetelőt, erre az átlapolással és ragasztással folytonossá tett párazáró fóliát, majd az új gipszkarton borítást.

Remélem segítettem!
pireus78Válasz erre
2010-11-12
13:14:22
Sziasztok. A következő lenne a kérdésem,tetőterünk hőszigetelésén szeretnénk javítani,kasírozott 6cm kőzetgyapot szigetelés utólagos beépítésévél,jelenleg gipszkarton+ 12cm gyapot+ fólia+ 8cm légrés+ cseréprendszer van.A légrésbe szeretnék a padlástérből letolni szigetelést pluszba,kérdésem a következő,az alukasirozott szigetelés átereszti e a párát a helységekből?,és a plusz szigeteléstől nem fognak e penészedni vizesedni a falak?.Az alukasirozás nyáron hőtükörként szolgálna.
köszi.üdv István.
2010-11-11
21:55:12
ok, vettem.
tehát a mennyezetre fólia + karton.
a ferde sikokra meg 5/10 cm gyapot + fém távtartók + fólia + karton?
az nem baj ha ennyivel kisebbek lesznek a szobák, hely van elég.
köszi a sok jó tippet....
2010-11-11
21:12:59
s5vi,

Belső oldali szigetelés: elvileg működhet a dolog, de több gyakorlati problémát is látok.

1. A légrés a lambéria alatt nem szerencsés, de ha jó a párazárás, akkor nem oszt, nem szoroz.

2. Hogy ragasztod fel a fóliát, és utána a fóliára a polisztirolt úgy, hogy ne essen le?

3. Mit csinálsz a polisztirol felületével?

4. Én biztosan nem tennék a belső térbe polisztirol, már egy kisebb tűz is halálosan mérgező füstöt csinál, oltani pedig lehetetlen.

Nekem jobban tetszik a fólia és a plusz réteg gipszkarton, de ettől a szigetelés nem fog javulni, a szarufák helye ezután is meglátszik.

A csavaroknál olyan erővel szorul össze a két gipszkarton, hogy ott nem jut át a levegő.

2010-11-11
20:58:50
Robert, nagyon köszönöm válaszodat

Igen zsindelyfedés, deszkán, nem OSB-n, a légrések nyitottak az eresznél kb 3cm magas.
A tetőn Isola 44 szellőzők vannak ( asszem minden 2. szarufaközre esik 1)
www.isola.hu/hu/zsindely/d.html

Az oromfalba vágott nyilás tényleg jó ötlet, mindenképpen megcsinálom, ráadaásul a javasolt méret arra is elég hogy ott bemásszak, és nem kell belülről bontani a mennyezeti szigeteléshez, és ahhoz hogy ellenőrizzem a meglevő ásványgyapot nedvességét, plusz a ferde sikokba is benézhetek, hogy meg van-e rogyva.
( lámpa, notebook és webkamera )

Belülről a párazáró folia + 1 réteg gipszkarton: igy nem lesz kilyuggatva a folia a gipszkarton csavarokkal ?
Ha lesz párazáró fólia akkor a gipszkarton mögötti légrés (ami a lécezés miatt van) is jobban funkcionál?

Még azt a tippet kaptam, ha nem akarom lebontani a ferde sikokat:
a meglevő gipszkartonra tennék párazáró fóliát, és ráragasztani polisztirol lapokat, amit tapéta boritana.
Tudom nem szerencsés belülről szigetelni, de itt már egy meglevő szigetelést vastagitok belülról.
Ha ebben nem látsz gikszert, azért lenne jó, mert viszonylag egyszerű kivitelezni, és nem jár tul sok koszolással, ( lakjuk a tetőteret, macerás lenne mindent lebontani)

Amugy nem tul katasztrofális a helyzet, 95 m2 földszint + tetőtér, az elég sok légm3, és kb 2300-2500 m3 gáz fogy. Dehát egyre drágább lesz a gáz...

2010-11-05
00:57:41
s5vi,

Tehát zsindely fedésed van, talán osb lemezen.

Hány cm a szellőző légrés? A teljes keresztmetszetében nyitott lenn is? A gyenge szellőzés a hőszigetelés nedvesedéséhez vezet, a szigetelés hatásossága nagyon leromlik.

A hőszigetelő folytonosan kitölti a szarufák közét, nincs megrogyva, összegyűrve?

A gipszkarton fölötti légrés semmire sem jó, a fólia szerinted sem funkcionál.

Ehhez a munkához bontás szükséges.

A gipszkartont le kellene szedni, lehetőleg a lécezést is, meg a fóliát is. Így láthatóvá válik a szarufák közötti szigetlő állapota.

Az esetleges folytonossági hibákat ki kell javítani, a megfelelő légrést és a szükséges keresztmetszetű kiszellőzőket alul ki kell alakítani.

A lécezés helyett fém profilokra szerelném a gipszkartont, olyan hosszú távtartókra, hogy 10cm szigetelés beférjen.
Arra egy jó párazáró fóliát átlapolással ragasztva, végül a gipszkarton.

A mennyezeten is meg kell csinálni a párazárat, ami a gipszkartonra ragasztott fóliaréteggel, és egy újabb réteg gipszkartonnal letudható.

A padlástérben még 10cm hőszigetelést a régire kellene teríteni.

Legalább két nagy méretű (50x50cm) szellőző a padlás két végében elhelyezve szúnyoghálóval, a csapó esőtől védve elég lesz.

2010-11-04
22:18:54
T szakértők,

Jelenlegi tetőterünk szigetelésén szeretnék javitani.
Amikor deres a tető látszanak a szarufák helyei, és a padlástér felett is olvadt a dér. Összességében télen hidegebb nyáron melegebb, mint a földszint.

A rétegrend:
szellőző légrés
12 cm ásványgyapot a szarufaközökben ( ennyi hely van )
fólia (olcsó volt sztem nem párazáró)
lécezés ( itt van 1 kicsi levegő is )
gipszkarton

a mennyezet fölé tudok még tenni plusz réteget, kell oda vmilyen folia is?
de mit lehet csinálni a ferde tetősikokkal?
esetleg vmilyen folia és mégegy réteg gipszkarton?

A padlástér szellőztetve van, de csak zsindelyszellőzőkkel, a tűzfalba kellene réseket furnom, hogy jobb legyen a légmozgás?
2010-09-12
07:54:40
estike,

Nem hinném hogy a párazáró fólia használata egy parasztháznál ahol a nyílászárók nem zárnak tökéletesen problémát okozna. Ilyen értelemben a hajópadlós tetőtérnél sem lenne alkalmazható.

Valószínűsíthetően az illető a sártapasztás miatt gondolhatta ezt. Mivel a pára a hőszigetelt oldalon csapódik ki, emiatt ajánlott a fólia használata.

A rétegrend fólia, valamint kőzetgyapot,geotextília legyen. Amennyiben a porhó bejuthat a tetőtérbe, alkalmazható agrofólia is, a lényeg hogy a párát átengedje.

Alkalmazható lenne még a könnyű kivitelezhetőség miatt perlit, ill. hungarocellgyöngy terítés is, de azt a légmozgás elhordhatja. A gyapotot két rétegben terítsétek, a második réteget keresztben az elsőre, hogy a mikrohőhidak elkerülhetőek legyenek.
2010-08-28
16:16:15
mylo,

Igen, ha az "1-es mód" azt jelenti, hogy az eredeti szigetelőt visszabontod, és így teríted a fóliát:

a. Ha nem vagy benne biztos, hogy a faanyag gombamentesítve van, akkor kend le, ha már egyszer a felszínre került.
b. A toldás mentén ragaszd össze a fóliát.

A kereszt-gerendákat nem kell lerögzíteni, a deszkázat összetartja.

Tetőtéri hőszigetelés RECOMMENDED

2010-08-28
16:08:33
Elnézést, valamiért nem töltötte fel a képet...

2010-08-28
16:06:44
Kedves robert,

nagyon szépen köszönöm segítséget.
Egyetlen kérdésem maradt csak:
A fóliát ugye az 1-es módon kell leteríteni.
Szélen 2 szöggel megfogatom, és kiterítem.
A kereszt deszkákat pedig derékszögű lemezekkel lecsavarozom.
Gondolom, ha nem az egész padlást akarom használni az nem gond, hogy nagy részt csak geotextil megy rá, és csak 30-40 m2 lesz ledeszkázva.

Köszönöm!

2010-08-28
12:45:52
mylo,

Padlásfeljáró
A gerendák köze megnyitható, ha a képen látható módon két erősebb gerendát pl szeglemezekkel a meglévő gerendákhoz csavarozol.

Szigetelés
A jelenlegi szigetelést felszedve a gipszkartonra kellene a fóliát fektetni (iceraven-el egyetértek), a, szigetelő vissza, 10cm-es pallók fektetése a jelenlegi gerendázatra merőleges irányban majd újabb 10 cm szigetelés a pallók közé, geotextília porfogó, majd deszkázatból járófelület.

A legelegánsabb elrendezés a kereszt-gerendázat hozzáigazítása a kibúvónyíláshoz:

Tetőtéri hőszigetelés RECOMMENDED

Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés - Magastető  =>  Tetőtéri hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva