English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Villamosenergia előállítás (NEM PV)  =>  Agregátorlapozz: 1, 2   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2014-01-24
14:08:14
Előzmény: sándor #45280#45282
sándor,

"""
Üres PV akksik esetén az önindítós aggregátor miről indulna?
Annak is kell egy külön akku, amit az aggregátor tölt fel.
Ha az aggregátorról működő szivattyúd csak percekig dolgozik, akkor három indítás után lemerül az indító akku is.
Tehát vagy aggregátról járatod a házat is felhős időben amikor villamosenergiára van szükségetek, vagy ha már feljött a szükséges vízmennyiség, akkor csak az indító akku töltése miatt olyan 20 perceket üresen kell járatnod az aggregátort.
Ha esetleg lelevegősödik a rendszer, akkor a szivattyút és az az aggregátort is az indítás után azonnal le kell állítanod, különben a szivattyúnak párc perc alatt vége. Ezt egy külön rendszerrel kell figyeltetned.
Kicsit drága megoldásnak ígérkezik, nem gondolod?
"""
ennél olcsóbban nem tudom megoldani. Egyébként nem perceket dolgozna a feltöltéskor, hanem kb. fél órát. Amúgy meg mindig jól jön egy aggregátor. Vagy azt mondod, hogy csak az önindítással van baj? Jobb lenne a berántós? Ezt a levegősödési dolgot mivel lehetne figyeltetni?
2014-01-24
12:37:06
Előzmény: falusi #45273#45278
Ha már a hidrofor aggregátorról menne, akkor úgy lenne kényelmes megoldani, hogy automatikus legyen az egész vízellátó rendszer. Tehát önindítós aggregátor kell.

Egyébként igazad van, a 6.5LE sehogy sem lehet 8.5kW, de még 6 sem... Rá is kérdeztem már tőlük, hogy hogy is van ez.
2014-01-24
11:40:30
Előzmény: szityi #45261#45272
Biztosan nem műszaki az eladó, mert 6,5LE-s benzinmotor az max. 4,8kW (1,36 az osztó), ő meg 6000W tartós, 8500W max teljesítményt ír.
2014-01-24
11:16:23
Előzmény: Égboltos #45269#45271
Fele teljesítményű eltudná indítani a 1.5kW-os hidrofort? Igen, már nézegettem hűtőket, és nem olcsók sajnos. :/
ÉgboltosVálasz erre
2014-01-24
10:53:17
Előzmény: szityi #45261#45269
A kínált szerkezet ár-teljesítmény aránya valóban lenyűgöző és egyben gyanús is, de a fényképeken ezer egyéb cikket kínálnak így talán nem egy holnap eltűnő cég.
Valójában a fele is bőven elég lenne, van olyan is. Igen, a hűtő is energiafaló tud lenni, vannak 12-ra is, nem olcsók. Abban az a menekülés, hogy pont akkor van rá kevésbé szükség amikor a hosszú borús idők vannak.
2014-01-24
09:01:18
Hát igen, ilyen időben elég gyatra a teljesítmény. :/

Mi a véleményetek erről az aggregátorról?
Nekem gyanúsan olcsónak tűnik.
2011-09-14
18:05:49
Kedves PLászló és Bous83!
Szuper válaszokat kaptam. Átnézem. A kérdés már csak az marad, hogy a sunnyboy 3000 TL, hogy ne krepáljon be, az áramerővel mit csináljak, hogy nehogy túl sokat kapjon. Persze ampermérők, fordulat, és a gerjesztés egyszerű szabályozása. Még kell egy kis idő, de nem sok, hogy az invertert meg tudjam venni. Akkor az elemeket, majd csak ez után. Egyenlőre nagyon köszönöm NEKTEK. Agyalok tovább.
2011-09-14
17:15:12
Előzmény: Koncsar #17764#17780
Berajzoltam mire gondolok:

Végeztem szimulációkat is. A frekvencia 25Hz (750ford/perc), egy tekercs feszültségét pedig 150V (csúcs:150V*SQRT2=212V) -nak vettem. Arányosan átszámolhatod más feszültségre.

Az egyenirányítók pl lehetnek 35A-es hűtőbordára csavarozható kockák.

A kondikat pl.: Lomexben megkapod. 2200uF 500V kondikat javaslok. Ebből 3 db egy kicsivel több, mint 1% feszhullámosságot eredményez, ez véleményem szerint már elfogadható egy inverter bemenetén.

Felül láthatod az egyik kondi áramát, valamint az egyik fázis áramát ilyen egyenirányítás esetén.
Alul láthatod a kimeneti feszültséget, valamint az ellenállással szimulált kimeneti terhelés teljesítményét.

Végeredmény: 150V vonali feszből 423V DC keletkezik. Tehát a "szorzó": 2,7533

2011-09-14
10:26:59
Előzmény: Koncsar #17764#17773
Háromfázisú egyenirányító híd kapcsolási rajza. Az oldalánál a generátortól jövő 3 fázis. Ha 6 vezeték jön ki, akkor a tekercsek mindkét vezetékét kihozták, így lehet csillagba, vagy deltába kötni attól függően milyen feszültséget akarsz előállítani. Ha csillagba kötöd, akkor 3x220/380 V-ot, ha deltába akkor 3x380 V-ot tudsz levenni róla.

2011-09-13
20:26:19
Előzmény: Bous83 #17711#17764
sziasztok! Kedves Bous83!
A generátoromból 6 vezeték jön ki+2 a gerjesztés. Ha segítenél felrajzolni a 6 db dióda irányát megköszönöm. Hasonló hidat kell csinálnom mint az autó generátorban ami van? Ez egy 4 pólusú forgorészes generátor ami 1500 kéne a szinkron miatt forognia, de én nekem nem kell szinkron. 3 -4 KW -nál sem kell több. Ennyit meg csak lelehet szedni egy 52 LE motorbon alacsony fordulaton. Kérdés a 3 fázis egyenirányítva, a lejövő fesz az 400 Volt körül lesz?
Kösz:. Gyuri
2011-09-12
18:01:50
Előzmény: takyka #17715#17720
Szia! Alapvetően én is fagázra gondolok, mivel nincs is gáz bekötve nálam, ugyanakkor a kerti hulladékok keletkezése elég jelentős. A csicsóka is azért irány, mert ott is jelentős szár hozadék van, ami felhasználható évről évre. Ugyanakkor egy alkalmas 4 ütemű motor simán lehet kettős üzemű, ami számomra ideális: fagáz/alkohol.

Én már kísérleteztem fagáz generátorral, túl vagyok már 2 prototípuson.
Egy kedves barátom pedig összehozott már komplett működő rendszert, igaz csak egy kapálógép motorral, de a tapasztalatai sokat segítettek nekem is.
Jelenleg alapanyag gyűjtésben vagyok, itt akadt el a történet: keresem a megfelelő motort a feladatra!

A Suzuki nagyon olcsó és megbízható motor, bagóért megvehető!
Az igaz, hogy egy boxer jobb lenne, fűzöm is egy barátomat, hogy a Subaru motorját "hagyja rám". ;)

2011-09-12
16:46:05
Előzmény: Jesu #17710#17716
Itt csak az nem mindegy, hogy milyen motort választasz. A Suzuki motorok elég pörgősek, 3000 fordulattól kezd jó hatásfokon üzemelni. Ha nagyon alacsony fordulaton járatod, látszólag kevesebbet fogyaszt, de jóval kisebb teljesítményt ad le, összességében rosszabb lesz a hatásfoka. Gondolom a gázmotorok olyan fordulatszámon üzemelnek gazdaságosan, ami a generátornak is ideális. Ide egy alacsonyabb fordulatszámú, de nagy nyomatékú, hosszú löketű V vagy boxer motort tudnék elképzelni, ha autómotorból indulunk ki.

2011-09-12
16:44:36
Gondolataimmal megint nem vagyok itt egyedül és ez jó!

Egy ideje már én is gondolkozom gázmotor készítésén, de a meghajtására én fagázt tervezek használni. A komplett rendszerem így nézne ki:
Energiafűz ültetvény 3-5 éves vágásfordulóval, a learatott faanyagból faapríték készülne, ezt tölteném a fagáz generátorba. A keletkezett fagázt elégetném a gázmotorban, ami generátort hajtana, ill. melegvizet szolgáltatna.
A motor egy két hengeres, kb. 300ccm-es vízhűtéses 4üt. motor lenne, ez kb. 10LE csúcsteljesítményre képes, ami a fagáz üzem miatt eleve lecsökkenne 6-7 LE-re (4-5kW).
Az alkalmazott generátor ehhez illeszkedne. A megtermelt villamos energiát vagy visszatáplálnám, vagy akkukban tárolnám. Úgy, hogy a motor üzemidejét a nagy villamos fogyasztók üzemeltetéséhez igazítanám. A veszteség, ami nagyságrendileg 7kW(hűtés+kipufogó) teljes terhelésen a HMV-t és a fűtést (pufferrel)látná el.
Az össz. hatásfokot (villany+hő) szerintem 70% fölött lehetne tartani, ami versenyképes a vegyes kazánokkal, de itt előállna a villany is!
Nyáron csak annyit menne a rendszer, hogy a HMV-t elő tudja állítani.

Az egyetlen probléma az üzemidő. Napi éves átlag 2 óra üzemidővel számolva évente 7-8 alkalommal kellene olajcserét és karbantartást végezni. (télen 2-3 hetente).

Nos?
T.
2011-09-12
16:01:17
Előzmény: Bous83 #17711#17714
Pont így van ahogy mondod. Mentem.
2011-09-12
15:59:59
Előzmény: Plaszlo #17709#17713
Plászló!
Amikor megépítettem és kipróbáltam akkor a motorom vizhütő korét belevezettem a kipufogóra épített hőcserélőbe, már így is több hőenergiát kaptam, mint a kondenzációs kazánom amit tud. És a forgó mozgás meg áramot produkál. vagy fűtőbetéteknek az áramot. Ha az árammal termelt hőt is benyomom a fűtési körömbe akkor már nagyon jó a hatásfok. A kérdés, hogy nyáron mit csinálok ezzel a rengeteg melegvizzel? Ezért gondoltam a valamennyi visszatáplálásra. A motort kimondott földgáz reduktor hajtja. A fütés is sokkal hatékonyabb, illetve a kipufogó hője joval magassabb ha valamennyire meg van terhel ve a motor. Most rohanok. Késöbb leszek. Sziasztok.
2011-09-12
15:38:24
Előzmény: Plaszlo #17709#17711

Szerintem a keletkezett villamos energia mennyiséget fölé becsülted. Szerintem maximum 33% lehet, és házi körülmények között ennél is kevesebb.

Na de:
A gáz fajlagos energiája harmad annyiba kerül. Ha a motor hőjével (amiben a kipufogó hő visszanyerése is benne van) a lakást fűti, egészen más a helyzet. Akkor jelentős a pénznyereség, ugyanis a 30% -al termelt villany kifizeti az elfogyasztott gáz, a hő pedig ingyen van...

Ha valaha lesz saját házam, valószínű én is csinálok majd ilyesmit is...
2011-09-12
15:37:30
Előzmény: Plaszlo #17709#17710
Hát én nézegettem ilyen "speckó" gázmotorokat. Gyakorlatilag csak az volt benne a más, hogy külső olajtartály volt, durvább szűrőkkel a hosszabb gondtalan üzemidő miatt + az égésgázokból is egy speckó hőcserélő fogta meg a "veszteséget".
Gondolom az áttételezése vagy maga a motor úgy van megkreálva, hogy állandó ideális fordulat tartományban menjen az üzem. Szerintem ezt bármilyen motornál meg lehet tenni, legfeljebb le kell írni valamekkora veszteséget a váltó miatt.

Ha valaki tud más különbségekről, üdvözölném a beírását, mert nekem sem távoli a gondolat, hogy építek egy ilyet egy Suzuki motorból. (hőszipkával kombinálva!)
2011-09-12
15:27:27
Koncsar,
szerinted megéri fölgázból áramot előállítani házi módszerrel? A villamos részét fejtegetitek, de milyen hatásfokon megy egy robbanómotor alapjárat körüli fordulaton? A motor karakterisztikája itt a legrosszabb, a szinkronhoz szükséges 3000-es fordulaton sem a leggazdaságosabb.
Nem leszólni akarom az ötletedet, de az ilyen rendszerekhez speciálisan átalakított gázmotorok szükségesek a jó hatásfok eléréséhez és még így is az előállított energia 86%-ban hasznosítható, amiből csak 37% körül van a villamos energia, a többi hőenergia.

2011-09-12
15:02:05
Előzmény: mediterro #17703#17706
Amerikában nagyipari módon begyűjtik az elhasznált sütőolajat és bonyolult tisztítási és rekreációs folyamatok után biodizel lesz belőle.
2011-09-12
14:50:02
Előzmény: mediterro #17703#17704
Megy, megy. A gond nem azzal van, hanem azzal, hogy ha használod, gyakorlatilag egy komoly dioxin forrást telepítesz a környezetedbe.

Én ezért gondolkodom inkább szeszgyártáson (nyári napenergiával!) és annak a felhasználásán akár:
- OFF: direktben a fűtésre: katalitikus kályhában
- ON: ko-generációs módon: generátorban. (inkább ennek lenne értelme)

Most ősszel "élelmezési" célból komoly méretű csicsóka ültetésbe fogok, a nem használt területeinken. De a hasznosítás többrétűsége adott, ha már megtelepszik.

/habár az éves ~50 liter adó mentességi lefőzési határ kevés ehhez a fajta felhasználáshoz, így a illegalitást erősen súrolná ez irányban gondolkodni/

UPDATE: eltűnt az előzmény, mire +írtam!...UPDTE2: megkerült :)
mediterroVálasz erre
2011-09-12
14:29:28
a növényolaj motorokra még nem gondoltatok?

van a környékbe elég használt sütőolaj forrás, gondolom...
vagy a használttal nem megy?
2011-09-11
15:48:19
Előzmény: Koncsar #17617#17666
Gondolom a motorod állórész tekercselésének mind a 6 vége ki van hozva. Ez esetben lehet trükkösen egyenirányítani, azaz fázisonként, és azt kötöd sorba. A kondikat a kimenetre tegyed. Ezzel a módszerrel kapod a legnagyobb kimeneti feszt. És akkor még agyongerjesztened sem kell, ergó így a legjobb a hatásfokod, még annak ellenére is, hogy minden időpillanatban 2 dióda helyett 6 fog vezetni, azaz 3szoros lesz az egyenirányítási veszteséged. De ezt bőven megnyered a gerjesztés kb felére csökkentésével...

2011-09-11
08:59:57
Koncsar!

Engem a motoros része érdekelne,hogy oldottad meg a földgáz üzemet?

Üdv!
2011-09-10
19:34:12
Köszi Bous! Valóban igaz amit irtál. A fesz szab nem jó, az külső szabályozható egyen tápról küldeném. A 6-7-8 százas fordulaton már ott volt a 160-170-180 körüli feszültség is. A drága fesz szabályozom az sajna a frekire ill. a feszültségre figyel nagyon, ezért én is félre tenném. A kondit simogatásra tennéd, ugye? Persze lehetne egyszerűsíteni a dolgot, miért nem kötök rá cekászokat, azoknak úgy is mindegy a freki a volt is. És mehet a fűtésbe, vagy vizes tárolóba. Csak amikor jön a nyár, akkor kéne esetleg hálóba küldeni. Persze a szolgáltató lehet, hogy fejbelőne. Hi.
2011-09-10
19:18:24
Előzmény: Koncsar #17600#17613
Ez esetben valóban az a legjobb megoldás, ha egyenirányítasz (ha lehet kondikkal is), és aztán egy nyakkendősre kötöd. Mivel az inverter max munkapontra szabályoz, valószínűleg a saját felső áramkorlátja fogja majd meg a kimeneti teljesítményt. Tehát javaslom akkora invertert szerezz, amekkora teljesítményt ki szeretnél szedni a motorból. A fesszabályzód lehet nem lesz alkalmas erre a feladatra, de ezt csak tesztekkel lehet kideríteni. Esetleg inverter vásárlása előtt javaslok egy tesztet. Gondolom már mérted, hogy alapjáraton mekkora feszt ad le a motor. Ezt az adatot, valamint az ekkor mért gerjesztő feszültséget, továbbá a motor névleges fordulatszámon történő tesztelés alatt mért gerejsztő, valamint kimeneti feszültséget is mérd le kérlek. Utána tovább léphetünk... :-)

Robert, lenne egy kérésem. Ennek a témakörnek hozol létre egy új témát, és átdobod oda ezeket? Előre is köszönöm!

Biosolar Forum  =>  Villamosenergia előállítás (NEM PV)  =>  Agregátorlapozz: 1, 2   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva