English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  ENERGIATAKARÉKOS KÉSZÜLÉKEK  =>  Hűtődoboz
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-08-12
14:23:50
Egy mikróbusz ülése alatt ez a módosított-színusz inverter több elektromos berendezés, köztük egy kb 100 literes Hansmark hűtőszekrény áramellátását biztosítja.

2011-07-20
14:58:50
Előzmény: v_gy #16089#16092
v_gy,
Mikor vetted és hol?
Szerintem sokat segít, ha feljavítja az ember a hőszigetelést.
A jegesedés sokat ronthat a hatásfokon, a hőmérséklet-szabályozó jó ötlet.
2011-07-20
14:41:23
Üdv
Én is Peltiereset használok otthon de nekem bevált.
Olyanyira hütött, hogy a hüvösebb időben jeges volt a belseje, úgyhogy tettem bele egy hőfokszabályzót is.
Áramfelvétele olyan 3.5 A körüli a 13 V on.
A pontos tipusát nem tudom most, Pininfarina felirat van rajta

2011-07-20
14:26:48
Jesu,

Ha rendszeresen és nagyobb létszámmal járnánk kempingezni, akkor én is gázosat vennék. Most kifejezetten ilyen kicsi és olcsó elektromos készüléket keresetem.
Tudom, hogy ezek mind Peltier elemmel működnek, azért is gondoltam, hogy nem lehet nagy különbség egy márkás és egy no-name típus között. Tévedtem!
2011-07-20
13:47:40
Előzmény: kovyhun #16081#16087
Hűtődobozokról:

Ezek az olcsóbb típusok mind peltier elemmel készülnek. Erről azt kell tudni, hogy mocskosul tud fűteni a meleg oldalon a nem túl jó hatásfok miatt, így pl. kocsiban, menet közben, nem igazán ajánlott.

Ha komolyabbat szeretnél, akkor érdemes venni egy abszorpciósat, amiből 40-50E környékén már kapható szintén Camping Gas is, ami 230V/12V és mini gázpalackkal is megy. Hatásfokban ez sem a csúcs, de ez már képes fagyasztani is, jégkockát készíteni, komolyabb darab.

Újban sajnos ez elég borsos ár, de ki lehet fogni régi kis hűtőket olcsón, ami igaz nem a leghordozhatóbb kivitel, de tökéletesen működik, akár 20-30 év után is, mozgó alkatrész hiányában. Abszolút csendes is, így akár az ágy mellé is berakható.
2011-07-20
09:21:35
Előzmény: robert #16023#16081

Köszönöm Róbert, ez hasznos mérés volt.
Én is gondolkodom ilyen hűtődoboz beszerzésén.
Sajnos mostanában az ember gyakran zsákbamacskát vesz még a márkás cuccokból is :(.

2011-07-18
19:50:25
Vettem egy 9000 forintos tesco gazdaságos 24 literes autós hőtődobozt (12/230V).
A lila ócska műanyagból készült doboz kivitelezéséről nem ejtek szót, mert nem szeretném a virágba szökkent magyar-kínai kapcsolatokat lehervasztani.
Kapcsoló sincs rajta (igaz, hogy így nem is romolhat el).

Próbaképpen 2 db 1.5 literes flakonban 28C fokos vizet töltöttem és elkezdtem a napelemes aksiról hűteni. Kíváncsiságból beletettem egy szenzort (piros), egyet a doboz mellett helyeztem el (zöld), és a rel páratartalmat is mértem (kék).
Egyszer kinyitottam, hogy megnézzem mi zúg annyira. Köptem egyet, és visszacsuktam.
19 óra után leállítottam, de a fedelet nem vettem le.

Íme az eredmény:

Ma pedig egy nagy levegőt vettem, és visszavittem a Grate Wall gazdaságos dobozt, vettem helyette 12 ezerért egy Camping Gaz típust, ami sajna csak 12 Volttal működik, ezért egy régi ATX tápot raktam mellé. Megjegyzem ezen sincs kapcsoló.
A grafikonon látszik (kék vonal után), hogy ez a doboz nem csak zúg, hanem hűt is. 50Wattos (mint az előző), és most 3 liter 31 fokos vízzel teszteltem. Éjfélkor sajnos a villámláskor kifeküdt a switch, amire a mérőt kötöttem, de a lényeg így is látszik, a specifikáció szerinti deltaT=16C bőven teljesül.
Ez a grafikon ott folytatódik, ahol az előző abbamaradt.

Biosolar Forum  =>  ENERGIATAKARÉKOS KÉSZÜLÉKEK  =>  Hűtődoboz
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva