English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Mérésadatgyűjtés  =>  Időjárás állomás (Weather Station)
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2016-02-02
17:51:29
Előzmény: Maxin #47715#49796
Szerintem sok olyan megbízható adat elérhető, amely feleslegessé teszi az elérhető adatok párhuzamos gyűjtését.

Mondom ezt akkor, amikor én is gyűjtöm az időjárási adatokat :) Mentségemre azt hozom fel, hogy a külső hőmérséklet mellett még sok mást is mérek.

2014-11-11
12:29:19
Előzmény: robert #47681#47715
Robert, köszönöm a segítséget,nekem olyan kell, ami képes adatgyűjtésre is és számítógépes kapcsolatra. Konkrétan sztem ez a tipus, amit találtam jó lehet, ezért is kérdeztem, hátha valakinek van, vagy ismeri.

Köszi szép napot!
2014-11-07
15:58:22
Előzmény: Maxin #47677#47681
Maxin,

Nekem nincs ilyen, de most láttam az ALDI-ban (tegnaptól van akcióban), ára 6000Ft.
Ez adatgyűjtésre nem, számítógépes kapcsolatra nem, de kijelzésre megfelelő lehet.

SEMPRE Rádióvezérelt időjárásjelző állomás
• belső és külső hőmérséklet, páratartalom és légnyomás mérésére
• 433 MHz-es rádiójel vezérlés
• rádióvezérelt óra idő- és dátumszinkronizálással
• időjárás-előrejelzés animált szimbólumokkal
• hőmérséklet és légnyomás előrejelzés
• hőmérséklet memória a maximum és minimum hőmérséklet méréséhez
• rádióvezérelt óra-, nap- és dátumkijelzés holdfázisokkal együtt
• ébresztőfunkció ismétléssel
• elemekkel együtt
• fekete vagy fehér színben, álló vagy fekvő kivitelben
2014-11-07
07:38:13

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, szeretnék vásárolni egy időjárás állomást otthonra a páromnak karácsonyra.Én nem értek ezekhez, ő mezőgazdasággal foglalkozik, és ez nagyon fontos és hasznos lenne számára.Komolyabbat szeretnék, most ezt találtam, ami jónak tűnik:

DV928 VEZETÉK NÉLKÜLI USB-S DIGITÁLIS IDŐJÁRÁS ELŐREJELZŐ ÁLLOMÁS

Van esetleg valakinek?Ez jó lehet?Tudtok esetleg mást ajánlani?

Köszönöm előre is a véleményetek és a javaslatokat.
szocsmarciVálasz erre
2014-06-08
10:52:54
Előzmény: PetiG #46565#46567
Próbáld így: www.api.openweathermap.org/data/2.5/weather?lat=47.28&lon=19.83&units=metric

&units=metric - ennyi a különbség.
2014-06-08
09:30:12
Előzmény: medig #46349#46565
Nem rossz ugyanis koordinátára is lehet keresni:
"www.api.openweathermap.org/data/2.5/weather?lat=47.28&lon=19.83"

Ezt adja vissza:

{"coord":{"lon":19.83,"lat":47.28},"sys":{"message":0.0442,"country":"HU","sunrise":1402195487,"sunset":1402252490},"weather":[{"id":800,"main":"Clear","description":"Sky is Clear","icon":"01d"}],"base":"cmc stations","main":{"temp":299.15,"pressure":1020,"humidity":54,"temp_min":299.15,"temp_max":299.15},"wind":{"speed":3,"deg":50},"clouds":{"all":0},"dt":1402213500,"id":3044147,"name":"Tapioszolos","cod":200}

Van amit nem tudok értelmezni pl: "temp":299.15
2014-05-05
10:01:34
Előzmény: PetiG #46338#46349
PetiG,

Ha jól vettem ki, akkor Marci pont arról írt, ami Neked is kellene.

Én ezt fogom kipróbálni, ha eljutok odáig... addig "átengedem" másoknak a lehetőséget! :)

www.openweathermap.org/API

api.openweathermap.org/data/2.5/forecast/daily?q=Budapest&units=metric&cnt=7

medig
2014-05-04
14:16:55
Előzmény: szocsmarci #46334#46338
Köszi az infót!
Esetleg az időképet nem lehetne megnyerni hogy készítene egy előre jelző oldalt automaták, számítógépek részére csak szöveges egyszerűen kihámozható felülettel, mivel most keresgéltem a neten sok ilyen igényt találtam.

Közben az ötletemet megírtam az Időkép-nek is, remélem látnak benne fantáziát.

szocsmarciVálasz erre
2014-05-04
12:51:50
Előzmény: PetiG #46328#46334
"Tudtok valami algoritmust amely a légnyomás páratartalom értékből, ennek változtatásából megoldható a dolog?"
Szerintem nincs ilyen algoritmus. Ha lenne, akkor egy csomó meteorológusnak nem lenne munkája :) .

".. sajnos egy olyan oldalt sem találtam amivel ez könnyen megvalósítható legyen, "
Van ilyen oldal: www.worldweatheronline.com/free-weather-feed.aspx . Az ingyenes fiókkal csak 5 napos előrejelzés érhető el, és havonta is van adatszolgáltatási korlát. Ha jól emlékszem, napi 1-2 kiolvasásra van lehetőség.
Van egy norvég oldal is: www.yr.no/verdata/1.6810075 Csak három órás adatokat ad XML-ben. Online fordító kell az első lépésekhez, mert nem adják meg angolul a lírást. Amúgy egyszerű, nem kell megijedni. Ez talán egy kicsit pontosabb előrejelzést ad véleményem szerint. Mintha a WWO a Pécs városon kívülre tenné a pontot, emiatt pár fokkal hidegebbet szokott jósolni.
Ez is jó oldal, csak táblázatból kell kihámozni: www.foreca.com/Hungary/Pecs? - PHP script kell.
Utoljára mondom az OMSZ-t, ha van sok pénzed (évi pár százezer), ők is szívesen hozzáférést adnak az adatbázisukhoz. www.met.hu/omsz/kozerdeku_dokumentumok/tevekenyseg/index.php?tid=5&doc=Szolgaltatasi_dijak - eléggé nehéz kihámozni, mennyi is egy helyre az előrejelzési díj.

Ez az automata előrejelzés jó dolog, fűtésnél is lehetne alkalmazni kiegészítendő a külső hőmérsékletfüggő szabályzást. Biztos, hogy előbb utóbb előtérbe kerül majd ez is.
2014-05-04
09:29:40
Szeretnék összehozni egy időjárás előre jelzőt amely megjósolja hogy a következő nap napos lesz vagy borult, nekem van ilyen állomásom csakhogy nem tudom belőle kinyerni az adatot csak LCD-re ír ki nekem vezérlési feladatra kell az információ.
Tudtok valami algoritmust amely a légnyomás páratartalom értékből, ennek változtatásából megoldható a dolog?
Másik módszeren is gondolkodom hogy php scirpt segítségével egy időjárás web oldal tartalmát kiolvasom majd megkeresem a lényeges tartalmat, ezt fájba mentem a webtárhelyre majd kiolvasom a fájl tartalmát Arduino és ethernet shield-del, sajnos egy olyan oldalt sem találtam amivel ez könnyen megvalósítható legyen, megpróbálom felvenni a kapcsolatot hogy készítsenek egy olyan oldalt ami szöveges formában automata által is könnyen kiolvasható előre jelzést tartalmazna, szerintem lenne rá igény.
Az ok az hogy van napkollektorom és amikor van elég meleg víz ÉS a következő nap napos idő várható akkor az éjszakai áramot vegye el, ugyanis a boyler alap napi fogyasztása 2,5kWh.
Persze mindezt meg tudom csinálni, már készen van a napkollektor hőmérséklet adatainak gyűjtése, mindezt egy arduinouno ethernet shield és DS18B20 szenzorok végzik ami a neten is látható.
gpeti1977.uw.hu

2014-01-09
11:20:46
Kaptam egy Millenium mn9313 típusú időjárás állomást. Csak tájékoztatásképp írom le a 2 heti tapasztalatot. A külső szenzor kb. 18 méterre tettem a gyerek mászókájának eresze alá, 180cm magasra. A jelet rögtön megtalálta a beltéri. Olyan 50 másodpercenként frissít a kültéri. Szépen rendben működik. A kültéri hőmérsékletmérő csalása 1 fokon belül van(régi higanyossal összehasonlítva), de mivel nem profi meteorológus vagyok nekem jó. A páratartalom is reális, bár száraz levegőt még nem volt szerencsém mérni, de 90 % körüli páratartalomnál mérve nem tapasztaltam többet 3%-os eltérésnél. Még most tákolok egy házi széliránymérőt, így majdnem egy kis mérőállomás lesz a kerti játékon. Sajnos a meteorológiai mérőházikó piszok drága így ejtettem a dolgot. Bár biztosan dobtak ki iskolák gyakorlókertjeiből többet is.

SZERKESZTVE 2016.02.01.

Nos ennyit bírt az első elemekkel a belső vevőegység. Nem rossz teljesítmény. És még mindig megy.

Szerkesztve 2017.02.27.

Tegnap reggel lemerült a külső érzékelőben az elem. Még gyári volt benne, szinte egy kis atomerőmű. :)
2013-12-02
11:18:37
Előzmény: robert #43919#43920
Mikor leírtam pontosan erre gondoltam. Lehet bezavar valami. Rengeteg elektromos kapu, garázskapu, riasztó, infrasorompó stb. Na estére próba. Köszönöm
2013-12-02
11:09:15
Előzmény: Ferke #43916#43919
Ferke,

Próbáld ki a kültéri többi csatornáit is.
Lehet, hogy az 1-es csatorna frekijén valami bezavar.

Én nem tudom, hogy nálam melyik csatorna van a kültérin beállítva. Ezzel megy jó ideje.
Ezért nyomkodom a beltérin addig a csatorna váltót, amíg meg nem találja.
2013-12-02
08:45:01
Előzmény: sándor #43904#43916
És azt nekem miért csinálja, hogy a kültéri jelét nem veszi? Kb. 4 méterre van kint a teraszon. Ha újrainditom a kültérit megint jó 3-4 napig.
Megpróbálom áthelyezni a kis görényt. Már most én is azt mondom hogy szívat a szemétje. A kültéri az 1. csatornán van, a belső is ezt írja. Meg is találja rögtön, csak elveszíti a fonalat néha. Na de helyezgetem ide-oda, hátha beáll a sorba. Köszönöm a tanácsot, azt hittem csak én fogtam ki egy gyárihibás ketyerét.
fusimisiVálasz erre
2013-11-14
12:57:55
A Bosch BMP180 vagy a régi BMP085 Digital Barometric Pressure Sensor lenne a nyerő egy időjós szerkezet építéséhez.
fusimisiVálasz erre
2013-11-13
18:25:34
"""
Nekem egyetlen megfogható kontaktus kellett volna arról, hogy holnap lesz e legalább 2 óra minőségi napsütés.
A napkollektor a házbeli villanybojlereket fűti, amelyek éjszakai árammal működnek. Ha éjjel hagyom a fizetősről felfűteni, akkor másnap feleslegesek a kollektorok. Ha viszont éjjel nem fűtöm fel és másnap nincs napsütés, akkor másnap nincs hmv.
Ilyen előrejelző szerkezetet nem sikerült szereznem.
Javasolták, hogy fogjuk meg a kijelző szimbólum meghajtását.
Ez jónak látszott, csak a 4-10 órás előrejelzés és az éjszakai áram kiadása a szolgáltató részéről sehogyan sem volt szinkronizálható.
Így maradt a megérzés és a tapasztalat, meg a kollektorok túlméretezése.
Algoritmusokból nincs hiány. De adatforrás hiányában értelmetlen lenne bármelyiket visszafejteni. Ilyenre nem nagyon akad vállalkozó sem.
Mindössze iszonyatos mennyiségű tárolt adatra, folyamatos online összeköttetésre több távoli meteorológussal, illetve az ehhez szükséges pénzre lett volna szükség.
"""

Kicsit tovább gondoltam az időjárás előrejelzés automatizálását - és volna is 2 5letem.
Az egyik, kinyerni az adatokat a rádiós jeladóból és megfejteni a forecastolási algoritmust.
A másik egy google tudományból merített lehetséges út időjárás előrejelző szerverről kinyerni az adatokat egy arduinoval.
Van is egy félkész megoldás rá - a weboldal Fahrenheitbe dolgozik, de az átszámolható vagy valami más oldal adatait is ki lehetne ezzel a módszerrel nyerni.
www.forum.arduino.cc/index.php/topic,167066.0.html

2013-11-12
11:48:34
Régóta töröm a fejem állomás vásárláson. Végigolvastam az itt leírt dolgokat. Jól értem akkor hogy egy olcsó kínai cucc is érhet valamit? Vagy esetleg van olyan aki használ ilyesmit, és tudna támpontot adni milyet vegyek?
2011-07-22
07:00:07
Ha a barométer a légnyomás emelkedését mutatja, akkor általában jobb idő várható, ha a csökkenését, akkor rossz lesz az idő. A gyors légnyomásváltozás átmeneti időjárás-változást, a lassú tartósabbat jelez.
Ez persze a dolgok nagyfokú leegyszerűsítése. Mégis nagyjából működik, mert Európában a legfontosabb időjárási események elsősorban a hideg és meleg légtömegek mozgó határvonalaihoz, az időjárási frontokhoz köthetők. A frontok előtt a légnyomás csökken. Melegfront esetén a front alatt is folytatódik a csökkenés, sőt bizonyos körülmények között még utána is. Hidegfrontok alatt és után emelkedik, néha egészen látványos gyorsasággal. Mindkét esemény felhőképződéssel és rendszerint csapadékkal jár. A hidegfrontokat keskeny csapadékzóna kíséri, viharos időjárással, zivatarokkal. A melegfrontokra inkább az elhúzódó, akár többnapos országos esőzés jellemző.

A mi Göthe-féle viharjelzőnkön sincs semmilyen intarface, mégis meg lehet benne bízni :)

A napokban tapasztalható meredeken csökkenő légnyomásértékek idején "túlcsordult" a barométer.

2011-07-21
11:16:24
Előzmény: sándor #16123#16126
sandor

en ugy latom, hogy ezek nem elsosorban elorejelzo keszulekek, hanem az aktualis adatokat merik csak.. Nekem erre lenne szuksegem, nem az elorejelzesre.

2011-07-21
11:08:51
Előzmény: sándor #16123#16125
" Sok kört futottam, hogy megtudjam, hogy "holnap" lesz e elegendő napsütés a hmv gyártáshoz.
Az amatőr meteorológusoknak vannak használt, de pontos és jól működő eladó állomásai. Az Időképnél is elérhetők. Ezek nekem már nem érték volna meg, olyan drágák. Ráadásul nekem csak egy kimenet kellett volna, ami a kollektort átkapcsolja.
Végül kb. 4 ezerért találtam a LIDL-ben egy konténeres minőségű kínai előrejelző állomást. Nem hittem benne, de próbára megvettem. Azóta egyszer sem kellett potyára bekapcsolnom az éjszakai áramot a bojlerhez. Csak bízni kell a szerkezetben (ami első ránézésre elég nehéz).
Meglepően pontosan működik. Csak nem szabad elfeledkezni róla, hogy az "aktuális időjárás"-nak látszó fő kijelzője is előrejelzést ad. Pár órától 10-12 órára.
A segéd előrejelzők négy napra előre eddig pontosabbnak bizonyultak, mint az OMSZ listái. Persze nem a részletekben, hanem csak a durva előre jelzésben.
Ez a durva előre jelzés 4-5 fokozatú. A szép időtől a felhőátvonuláson át a sötét esős időig. Nekem ennyi elegendő.
Miből állítják össze ezek a bóvli szerkezetek az előrejelzésüket?
A meteorológiai alapokkal tisztában vagyok, de valamilyen gyakorisági, tendencia összefüggéseket foglaltak egyszerűen egy kijelző vezérlő programba?
Mert, hogy a szerkezet "észhez" térjen, kell legalább 12 óra, de inkább 2-3 nap.
Most például zárt felhőzetünk van. Az előbb még lógott az eső lába, de a szerkezet félórája váltott ragyogó napsütésre.
Már sokszor leellenőriztem (még jó, hogy elsőre ki nem dobtam), hogy ilyenkor estére kitisztul és csillagos lesz az ég. Holnap reggel napsütéssel kezdünk. De akkorra lehet, hogy a szerkezet megint dörgést, villámlást jelez majd.
"

A meteorológiához nem sokat konyítok. Négy bemen paramétert tudok elképzelni, hmérséklet, rel. Páratartálom, nyomás, idbélyeg. Ezek abszolút értékei, a változásaik irányvektorai azok amik szerintem kijelölnek egy sokdimenziós tömbben egy elrejelzési képet. Ennél többet én nem nézek ki bellük. Egy ilyen tömb feltöltése egy adott térségre jellemz adatokkal, elég hosszadalmas meló lehet, hacsak nincs valami meteorológiai modell rá. T.
2011-07-21
10:28:04
Előzmény: zsezse #16075#16120
anno én is észlel voltam, a küls hmérm adatait töltöttem fel shellscriptbl.
T.
2011-07-20
07:15:12
Sziasztok

hasznal-e valaki valamilyen idojaras alallomast?
Az idokep.hu -ra fel lehet tolteni a sajat adatokat is.

Biosolar Forum  =>  Mérésadatgyűjtés  =>  Időjárás állomás (Weather Station)
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva