English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Gépészeti elemek hőszigetelése
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-07-15
08:01:59
Előzmény: robert #15894#15927
Robert!

Remek ötlet a szivacs, sokat szenvedtem a különböző szerelvények szigetelésével annak idején. Nálam kimaradt egy fél tekercs hővisszaverő fólia és tejfölösdoboz záró alufólia tekercs, ezekkel tekertem be a csőszigetelést vigyázva, hogy ne érjen a csövekhez vagy a szerelvényekhez. Jól véd a portól és a mechanikai sérülésektől.
2011-07-14
10:57:52
Előzmény: DeJoe #15891#15898
A kozetgyapot nalam kizart, azt csak olyan helyre vagyok hajlando tenni, ahol soha tobbet nem talalkozok vele:)

a szivacsos megoldas valoban nem tul elegans, de nagyon jo otletet adott..
van itt a kozelben szivacsbolt, es lehet, hogy tudnek vekony csikokat szerezni onnan, azzal pl megoldhato a korbetekeres!
2011-07-14
10:01:42
Előzmény: zsezse #15878#15894
zsezse,

A csövek jelentős mennyiségű hőt képesek disszipálni.

Gondolatébresztőnek néhány képet küldök a kazánházból. A szivacs lehet, hogy nem a legelegánsabb kezelése a problémának, de a régi párnák és matracok újrahasznosításának egy remek módja.

2011-07-14
09:37:06
Előzmény: zsezse #15878#15891
"A sok csatlakozás, T elem, hőmérők, hőcserélők kikerülése idegörlő feladat lehet sima csőhéj szigeteléssel.
Ki hogyan oldja meg?"

Én a csövekre PAROC alukasírozott kőzetgyapotot használtam.
www.azflex.shp.hu/hpc/web.php?a=azflex&o=szalas_szigeteloanyagok_YDL

Ha a "csatlakozásokat,Telemeket,hőmérőket" úgy szigeteled, hogy a "gyári" bevágást mindig arra fordítod amerre a kivágást/kivezetést kell csinálnod nem olyan nehéz.
Én levittem a 30cm-es recés kenyérvágót, azzal gyönyörűen lehet vágni a kőzetgyapotot, még ívben is (T csatlakozás miatt, hogy felfeküdjön)

De amúgy bonyolultabb helyekre - csapok,ESBE,szivattyú mögött és csatlakozóinál, úgy csináltam, hogy:
Nem messze egy építkezésnél- ahol vakolható kőzetgyapottal hőszigeteltek >10cm), a konténerbe kidobálták a "hulladékot".
Volt benne 1/2 tábla is jónéhány, és olyan 20cm széles x táblaméret is.
A vakolható kőzetgyapot sokkal tömörebb mint a sima.
Pl ESBE-t úgy szigeteltem, hogy:
- a megfelelő méretet levágtam
- kettévágtam a késsel
- belül az esbe-nek megfelelő lyukat kivégtam/kikapartam
- és a 2 fél darabbal, 2 oldalról körbeszigeteltem .
- összedrótoztam

2011-07-13
23:15:16
Sziaszok

Ki milyen módon szigeteli a gépészeti elemeket, csöveket?

A legtöbbünknél általában ez a hulladékhő hasznosul a helyiségben télen, de mi van pl. nyáron a szolár rendszereknél? Felesleges hőveszteség? Vagy annyira nem is sok veszik el ezen a par méteren?

A sok csatlakozás, T elem, hőmérők, hőcserélők kikerülése idegörlő feladat lehet sima csőhéj szigeteléssel.
Ki hogyan oldja meg?

Én most valamilyen a csőre tekerhető höszigetelő szalagot keresek, amivel talán egyszerűbb ezt megtenni.
a Hőcserlékre pedig valamilyen hungarocellbol kivagott szigetelest gondoltam.
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Gépészeti elemek hőszigetelése
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva