English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Passzív ház  =>  Fészekrakók - film
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-06-20
10:05:54
Előzmény: robert #15252#15256
Sziasztok!

Személyesen ismerem mind a házat, mind a tulajdonost, de még a kivitelezőket is.
A ház a végére kicsit kövér lúd lett. :) Ez (tudtommal) leginkább azért alakult így, mert a film, mint reklámérték sok mindenkit "oda vonzott".
A tulajdonos maga igen normális emberke, komoly életmódváltás után ez a színvonal, ami a házban megvalósult számára "megszokott", míg másnak talán vérlázító luxus. Persze lehet máshogy is. Nekik ez ott és akkor belefért.

Az sem igaz, hogy nem csináltak semmit. Szinte mindent megcsináltak maguk, ami szakmunka nélkül elvégezhető.

Üdv
Jesu
2011-06-20
07:58:50
Előzmény: zsezse #15251#15252
zsezse,

Ez egy reklám film, a ház tulajdonosának a filmes cége készítette. Gondolatébresztőnek tényleg jó, de utána kell számolni, hogy valójában mennyibe került megépíteni az épületet, a domboldal lebontásakor a több ezer köbméter föld megmozgatása mivel jár, a rengeteg drága segédanyag és energiaigényes berendezés üzemeltetése mibe van.

Nekem az már az "intenzív energiatakarékosság" kategóriájába tartozik. Olyan, mint 30 kilométert autózni oda-vissza, mert 5 forinttal olcsóbb a benzin literje, vagy napelemmel fűteni a szaunát. (Lehet, hogy csak irigykedek?)

2011-06-20
07:44:51
Sziasztok

tegnap volt szerencsem megnezni a Feszekrakok c. dokumentumfilmet, amiben egy passzivhaz epiteset kovethetjuk nyomon.
elozetes: www.youtube.com/watch?v=r_boJkta7uM

Nem tudom, latta-e valaki, a szemelyes velemenyemet szeretnem leirni:
Maga az alapotlet nagyon jo, tenyleg otletes megoldasokat tartalmaz a film, hasznos tippeket lehet ellesni.

Ami nekem feltunt, hogy a film szerint a tulaj szinte semmihez nem nyult hozza az epitkezes alatt (legalabbis nagyon nem koszolta ossze magat:)), szo szerint mindent mesterek csinaltak. (Amivel nincs bajom, hiszen nem mindenki szeret barkacsolni), de felteszem a kerdest, hogy ez igy mennyibe kerult?
Energiatakarekossagrol beszelunk, de meg a melegvizet is egy keringeto szivattyuval veszi ki egy hocserelon keresztul, amit a hoszivattyu termel meg.
Annyi elektromos berendezes lett beepitve a hazba, hogy nem csodalom, ha ez a hulladekho felmelegiti a hazat:)
Vizkotlenito, szurkeviz felhasznalo vezerlo(!), esoviz ciszterna, szennyviz tisztito, jakuzzi, infraszauna, elektromos kenyervago a konyhapultba epitve, stb stb stb.
NA meg nekem a plafonba epitett 30db spotlampa sem az energiatakarekossagot hirdeti.
Azt irja, az epitkezes soran minimum 100.000liter vizet vittek be csak a betonnal!! 3 meteres alapot csinaltak neki a talaj miatt.
Kivancsi lennek a haz teljes koltsegvetesere is, foleg a nemtom milyen tropusi fa padlok utan meg a 3 furdoszoba utan. Na meg a villanyszamlara:)

Bocs, nem akartam lehuzni a filmet, de ezek a kerdesek hamar megszulettek tegnap este a fejemben:)
Amugy mindenkinek ajanlom, nezze meg!!
Biosolar Forum  =>  Passzív ház  =>  Fészekrakók - film
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva