English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Kazánok  =>  Kondenzációs kazánlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-08-17
08:38:13
Előzmény: bacizone #32272#32322
bacizone:
újra átnézve a kérdéseidet én egy teljesen más javaslatot tennék Neked.
A teljes felújítás terveit nézesd át szakemberrel. Nem, nem fűtés szerelőt, vagy építőanyag kereskedőt mondtam. Energetikust, vagy mondjuk olyat aki sok tanúsítványt csinált. Ha Te is meg tudod csinálni a zöldkártyát az jó, de ha nem akkor inkább költs rá 30-50e pénzt, mert hidd el megéri.
Önmagában se a 10 centi szigetelés, se a 3 rétegű üveg, se a kazáncsere nem ad megoldást.
Ha felméreted legalább látod, hogy hol tudsz a leghatékonyabban spórolni. Lehet, hogy most nem is éri meg egy kazános beruházás.
Komoly pénzt akarsz beleölni, de hogy mibe azt csak az "úgy hallottam" alapján döntöd el. Ne tedd.
szocsmarciVálasz erre
2012-08-16
21:13:58
Előzmény: dejoe #32311#32315
A külső hőmérséklet alapú szabályzásnak 2 előnye van.
1. A radiátorok hőmérséklete egyenletesebb lesz, ezáltal a radiátor sugárzása is, tehát alacsonyabb belső hőmérsékletet lehet tartani. Erről azok tudnak beszámolni, akik laktak olyan lakásban, ahol sima ki-be kapcsolós termosztátos kazán volt, rossz hőszigetelésű fallal. Ha ment a kazán melegük volt, ha nem ment, akkor fáztak. Minél kisebb a hőveszteség, annál kisebb a százalékos megtakarítás is (nem csak az abszolút), mert a sugárzásos hőleadás a hőmérsékletek negyedik hatványának különbségével arányos. Magyarul ha egy test forróbb, akkor arányaiban több hőt ad le sugárzással, mint konvekcióval.
2. Alacsonyabb vízzel üzemel a kazán. Ha kondenzációs, vagy turbós kazán van, akkor egyértelmű a megtakartítás mikéntje, ha kéményes, akkor kicsit bonyolultabb a téma. A kéményes kazánt szerintem ne firtassuk, úgyis olyan, mint a fakerék. A történelem adott pillanatában a lehető legmodernebb "találmány" volt. :)
Szerintem nem kellene %-okat említeni, mert sok tényezőtől függ a megtakarítás, számolni sem lehet pontosan. De egy 15.000 Ft-os tétel + 5.000 Ft-os felszerelési költséget biztos megér a külső hőmérsékletfüggő szabályzás, ez nem lehet kérdés (ha a kazán tudja fogadni az érzékelőt).
2012-08-16
17:42:42
Előzmény: dejoe #32311#32312
dejoe,

Úgy értettem, hogy mindig a lehetőségekhez (hőigény, radiátor teljesítmény, stb) képest legalacsonyabb fűtővíz hőmérséklet.

Ezt nem értem: "Az előremenő hőmérséklete 44 fok. Állandóan.", akkor a 44 fokos hőmérsékletből miért lehet "nagyon nagy hidegekben még visszavenni", mert az lenne a logikus, hogy feljebb kell venni.

Nem állíthatom, hogy minden esetben 10%-ot hoz a külső érzékelő, lehet többet vagy kevesebbet, de nagyjából ennyit várnék a kazán hatásfokának javulása okán.

2012-08-16
14:02:54
Előzmény: robert #32309#32311
palinál radiátorok vannak.
"kazán minimális kapcsolgatása, valamint a legalacsonyabb fűtővíz-hőmérséklet is így érhető el."
Ez a kettő eléggé üti egymást ! Főleg ha nem annyira túlméretezettek a radiátorok.
Ha csökkented az előremenő hőmérsékletét, akkor nagy valószínűséggel kapcsolgatni fog a kazán.
Ami nem fogyasztáscsökkentés hatású !

Nálunk is csak radiátorok vannak.
Az előremenő hőmérséklete 44 fok.
Állandóan.
Ekkor még nem kapcsolgat a kazán. A legenyhébb időben sem.
Esetleg nagyon nagy hidegekben ebből még vissza lehet venni és nem kapcsolgat a kazán. DE a külhőm érzékelőnek pont az a lényege, hogy akkor emeljen az előrén ! :-))

Amúgy azért furcsa ez a - 10%, mert a korábbi 2 őrlángos ZV4+ÉTI25+radal radiátorhoz képest az új SD ecosy+indirekt+nagyobb radiátorok kombó -30-35% fogyasztás csökkenést eredményezettszummában .
Nehogymá ha külhőm érzékelő lenne, az annyit jelentene.

2012-08-16
13:36:35
Előzmény: dejoe #32307#32309
dejoe,

Abban egyetértek veled, hogy két egymást követő napon nem szabad a fogyasztás alakulásából következtetést levonni.
Abban egyetértek Palival, hogy 10%-ot simán hozhat a külső hőmérséklethez igazodó szabályozás. A ház hőszigetelése állandó, plusz nyugodt életritmus mellett a hőigény szinte csak a külső hőmérséklet függvénye, és a kazán minimális kapcsolgatása, valamint a legalacsonyabb fűtővíz-hőmérséklet is így érhető el. Ez pedig egyértelműen fogyasztás-csökkentést okoz.

2012-08-16
13:26:00
Előzmény: Szepy #32284#32307
"azonos körülmények között"
Ezt azért erősen kétlem !!
mindkét időpontban azonos volt a 2 nap azonos pillanataiban:
- külső/belső hőmérséklet
- légmozgás
- benapozás
- légcsere
- HMV készítés ??? belejátszott
- gáz fűtőértéke
- stb...

"jelentős (10% körüli) eltérés volt fogyasztásban."
ezt a 10%-ot - belegondolva milyen "laborkörülményeket" teremtettél - statisztikai hibaszázaléknak is tekinthetjük !! :-))
2012-08-16
07:56:27
Előzmény: grano #32285#32298
27 év fűtési tapasztalata van a 0,1-es beállításban. A szobahőmérő nem szokott magasabbat mérni fűtéskor, max amikor főzünk, vagy nagyon erősen besüt a nap.
A ház nagy tömege miatt nehezen hűl le. Vasbeton falazat +2 szint 20cm-es aljzata az jó-pár tonnát tesz ki. A termosztát helyét próbáltuk változtatni (van egy eladó Q7-esem), de maradt az eredeti, nappalit figyelő helyén.

Pali
2012-08-16
07:37:40
Előzmény: robert #32282#32297
robert!

A radiátorokhoz úgyis kellenek elzáró szelepek. Egyedül a termofej volt plusz kiadás, ami 1800Ft volt. Nem egy nagy tétel.

3 szintes a házunk és a középsőnél van a szobatermosztát. 27 éve lakunk itt és a tapasztalatok alapján nem nyithatom ki teljesen a itt a szelepeket. A 3 radiátorból kettőn működik a termofej és a 3.-on nincs semmi, de az alsó elzárón kicsit fojtottam rajta (sok éves tapasztalat).

Ezekkel a beállítással a feleségem sem fázik, bármilyen átmeneti időszak is van.
A kazán előremenője 45°C-ra van állítva.

Pali
2012-08-15
17:45:57
Előzmény: pali #32274#32285
én sem hiszek a 0,1-es hőfokszabályozásban.
Mekkora hiszterézist használsz hozzá? 0,4-et? Akkor meg állandóan ki-be kapcsol.
Én Q7 RF-et használok. És nem bántam meg, mert oda rakom ahova kell, mindenféle madzagozás nélkül. Sajnos az a tapasztalatom, hogy sokan a régi helyére rakják ami régen jó lehetett, de ma már nem az.
A kábelfektetés a kazántól majdnem annyi mint a Q7RF tokkal vonóval. Most is egy tizesből megvan.
2012-08-15
16:24:16
Előzmény: szocsmarci #32275#32284
+1, egy korábbi témában írtam is, hogy leteszteltem és azonos körülmények között, kondenzációs kazánnal és szigetelt épülettel a belső, termosztát alapú és a külső hőmérséklet érzékelő alapú szabályzás között reprodukálható módon jelentős (10% körüli) eltérés volt fogyasztásban. Lehet, hogy ez egyedi és nagyon függ az épülettől a különbség, de szerintem max. 2-3 szezon alatt simán megtérülne máshol is.
2012-08-15
14:43:08
Előzmény: pali #32274#32282
pali,

"Nálunk minden radiátoron van termofej és fojtó, még a szobatermosztátos helységben is. "

Jó esetben fölösleges költséget jelent, rosszabb esetben hibát okoz egy kör két önálló szabályozással történő ellátása. Abban a helységben, ahol a termosztát működik célszerű leszerelni (vagy maxra tekerni) a szelepeket.

2012-08-15
14:35:01
Előzmény: pali #32274#32280
Nekem telepített Q7-esem van, de az tud +0/-0,2 C°-os szabályzást is, csak be kell állítani (újabb gyártásúak). Én nem a 0,1 C°-os szabályzásban látom a lényeget, hanem az öntanuló termosztátban, ami figyelembe veszi a ház felfűtési karakterisztikáját. Hiába a pontos szabályzás, ha az átmeneti időszakban a radiátorokban lévő melegvíz jóval a beállított érték fölé fűti a helyiséget. Az öntanulós hőfokszabályozó ezt képes megtanulni és jóval a beállított hőfok alatt lekapcsolni a fűtést, így sokkal kiegyenlítettebb a belső hőmérséklet.
A Q7-es az átmeneti időszakban akár 1 fokkal magasabbra is felfűtötte a házat, mert nem tud számolni a radiátorban lévő hőmennyiséggel. Amint jöttek a hidegek, már pontosan szabályzott. Öntanulós termosztátot láttam a Siemens kínálatában és van egy magyar fejlesztésű Beryl, ami a felfűtési meredekséget figyeli és az alapján szabályoz.
Megjegyzem, a termosztátos radiátorszelep is hajlamos túlfűtésre az átmeneti időszakban. Egy ideig azt hittem elromlott, de ahogy a hideggel együtt nőtt a házam hővesztesége, szépen beállt a beállított hőfokra. Az átmeneti időszakban elzártam a tetőtéri radiátorokat, az alsó szintről elég meleg ment fel fűtéshez.
szocsmarciVálasz erre
2012-08-15
11:58:25
Előzmény: bacizone #32272#32275
1. Van értelme a külső hőmérséklet érzékelőnek. Azzal segít, hogy alacsonyabb hőmérséklettel tud vele üzemelni a kazán, ezért jobb lesz a kazán hatásfoka. Ez arányaiban tekintve kis költség, érdemes megcsináltatni. A hőszigetelés annyiban befolyásolja az üzemelését, hogy alacsonyabb jelleggörbét kell beállítani.
2. A kazán beépített hőmérséklet szabályzója egy maximális érték fölé nem engedi menni a kazánt, ez kell a kazán modulációhoz, és a biztonságos üzemeléshez. A szobatermosztát a szoba hőmérsékletét nézi, azt "korlátozza be". A külső hőmérsékletfüggő szabályzó elvileg a kettő funkcióját veszi át. Ha jól van beállítva a jelleggörbe, akkor a kazán a külső hőmérséklet függvényében szabályozza a lángmagasságot, úgy, hogy a helységben a kívánt hőmérséklet lesz. Ennek ellenére nem hagyható el sem a moduláció (kazán tartozéka), sem a szobatermosztát (egyedi igények, nyújtott időprogramok, belső hőfejlődés, stb miatt). Tehát a gerinc a külső hőmérséklet függvényében vezérelt előremenő szabályzás.
3. Ha megváltozik a szoba funkciója, akkor könnyen át lehet vinni a másik szobába. Vagy ha nem lehet pontosan tudni, melyik lesz a leghidegebb szoba, akkor is korrigálható útolag ez a dolog. Vagy ha idegen ingatlanon (társasház) kellene keresztül vezetni a 230V-ot, akkor ez megoldás lehet (idegen ingatlanon nem vezethető keresztül áram).
4. radiátorokra termófej! és
Valahogy nem tűnik összhangba a 3 rétegű üveg, és a 10cm hőszigetelés. Lehet jobban járnál a vastagabb hőszigeteléssel, és az olcsóbb 2 rétegű üvegezéssel, de ezt számolni kell. Födém szigetelésről nem írtál, az is "szokott kellenni".
2012-08-15
11:44:42
Előzmény: bacizone #32272#32274
Szia bacizone!

A termosztátos részhez szólnák hozzá.
Nem érdemes hordozhatót venni, főleg nem a Q7-et. Nekem is az volt használatban ( jelenleg eladó, ha valakit érdekel), de lecseréltem olyanra, amelyik 0,1°C pontossággal kapcsolgat. Nagyon sok a dT0,4°C, amit a Q7 tud.
Minden helységbe vegyél az EBAY-on tizedes hőmérőt és ehhez lőd be a radiátor termofelyet ( nem írtad, hogy lesz ). 2-3 fűtési idény mire kitalálod a helyes beállítást. Utána már soha sem kell hozzányúlni. A radiátoroknál még a fojtással is kell játszadozni, nem csak a termosztát értékének kitalálásával.

Nálunk minden radiátoron van termofej és fojtó, még a szobatermosztátos helységben is.

Javaslom, hogy a kazánvezérlő termosztátot abba a helységbe rakjátok, ahol a legtöbbet tartózkodtok.

Üdv: Pali
bacizoneVálasz erre
2012-08-15
11:26:18
Üdv,

tanácsot szeretnék kérni néhány kondenzációs kazánnal kapcsolatos kérdésben.

Szóval:
Egy 1972-ben épült, gázkonvektoros fűtésű, régi nyílászárókkal és szigetelés nélküli 67m2-es családi házat újítunk éppen fel.

A felújítás ezeket érinti főleg:
1. az összes nyílászáró komplett cseréje (3 rétegű üveg, Ug=0,6 W/m2K )
2. a ház falazatának és lábazatának teljes szigetelése 10 cm-es szigetelőanyaggal
3. kondenzációs kombi kazán beépítése a teljes fűtési és használati melegvíz rendszer cseréjével.

Kombi kazánból az Ariston Clas Premium 24-re (tudom van megbízhatóbb márka, erre van most pénz plusz ebben a kategóriában ez tud 5kW-al is működni), termosztátból a Computherm Q7. 5 db radiátor lesz a helységekben, kissé túlméretezve, ahogy kondenzációshoz érdemes.

Mivel a házban dolgozunk és lakunk is egyszerre, tehát egész nap itt vagyunk (kisbabával), ezért a cél egyértelműen a lehetőleg minél kisebb gázszámla.

Szóval a kérdéseim:
1. A ház szigetelését és nyílászárócseréjét követően van értelme még beruházni külső hőmérséklet érzékelőbe a kazánhoz? A szigetelés miatt nem csak jóval később érvényesül a lehűlés / felmelegedés hatása, ami így nem felesleges működésre bírhatja a kazánt?
2. Hogyan függ össze a kazán beépített hőmérséklet szabályozója és a termosztát vezérlése között?
3. Miért jó az ha hordozható a termosztát?
4. Bármi okosság, amire még a cucok beszerzése előtt érdemes lenne figyelni?

Köszi a válaszokat előre is.
2012-08-04
23:45:23
Előzmény: szocsmarci #32108#32113
szocsmarci,

bevallom, nem szedtem szét és néztem át alkatrészenként, valamint tesztparkom sincs ezekhez. :)

Amiket írtam, az mind csak annyi, amennyit neten össze lehet vadászni. Fórumok, adatlapok. De a hőcserélőt több fórumon is írták, persze attól még lehet tévedés. A legkisebb teljesítményt a gyár adta meg, lehet kamu, de akkor bármelyik kazánnak lehet kamu bármelyik adata, hisz nem tudod ellenőrizni mindet..

Egyébként, ha meg működik 10+ évig hiba nélkül, az már nekünk elég.. Ami kazánt lecserélt, annál tuti jobb. Amúgy BOSCH olcsóbbik modelljeiről meg lebeszéltek, pont az alumínium hőcserélője miatt.

Amúgy meg már tök mindegy, fel van szerelve, működik, csendes, szépen modulál, reméljük jóó sokáig hibamentesen.
2012-08-04
18:19:24
Előzmény: szocsmarci #32108#32109
Szerintem a nemes kazánok sem tudják tartatni a hatásfokot.
Nekem Baxi Luna System HT van és hát elég érzékeny a gáz összetevőkre, elmászik a keverék és egy furcsa remegő hangot hallat.
Tavaly takarították belülről. Sajnos azok alapján amit akkor láttam minden évben kell takaríttatni. Nagyon finom füstjáratok biztosítják a hőátadást és hiába metán a fűtőanyag ami ugye elvileg nem kormol , de csak elvileg mert bizony kormos volt rendesen. A hőcserélő meg egy százas gazdagon ha cserélni kell.
Szóval gari alatt szervíz utána meg vagy sk vagy továbbra is szerviz.
Megjegyzem volt Vailant gázkészülékem, de soha többet nem lesz.
Amilyen drága volt annyira szar volt és olyan sokszor kellett javíttatni.
szocsmarciVálasz erre
2012-08-04
17:40:22
Előzmény: tthom #32099#32108
Ne haragudj, de ez az Immergas kazán nekem kicsit sántít. Az rendben van, hogy olcsó, meg kicsi, de hogy vissza tud modulálni, és a hatásfokai is bőven 100% felett van már nem. A nevesebb kazángyártóknál sem megy nagyon megy az 5 feletti modulációs átfogás (tehát pl már 4,8-24kW) sem, akkor egy "névtelen" gyártótól hogyan van ez? Én a "neves" gyártók közé sorolom a német vagy holland kazánokat, az olaszokat már nem. Az olaszok között is van jó, de ami tényleg jó, az már drága (pl Baxi). Az olcsó Ariston pedig 5,5 kW-ot mond a Clas Premium EVO 24-re. Valószínűleg tartom, hogy az olcsó kazánok pár év után már nem fogják tudni a prospektusban leírt hatásfokot produkálni, de még az is elképzelhető, hogy csak a laborban tudja az egy szem prototípus azt, ami a műszaki leírásban szerepel.
Ui.: az is furcsa, hogy az Immergasnak rozsdamentes (nemesacél) hőcserélője van. Én csak a Viessmannt ismerem, akinek szintén nemesacélból készült hőcserélője van. Az egyik előadáson azt mondták, hogy az ilyen hőcserélőre nem rakodik rá semmi (főleg az a fehér porszerű valami, ami az aluminium ötvezetekre igen), azonfelül az alkalmazott ötvözet titániumot tartalmaz, ami drágább az aranynál.
2012-08-03
13:12:57
Előzmény: tthom #32099#32101
Köszi,

Néztem, jó paraméterekkel rendelkezik. Felveszem a listámra.

T.
2012-08-03
11:50:13
Előzmény: takyka #32098#32099
takyka,

ja igen, a harmadik szempont az volt még, hogy ez az Immergas 3kW-ig le tudod modulálni..
2012-08-03
11:00:45
Köszi a hozzászólásokat.

Az a helyzet, hogy jelenleg is van egy kis fatüzeléses kályhánk a nappaliban, ami kisebb kompromisszumokkal a múlt télen is kifűtötte a házat a leghidegebb napokon is. Viszont, annak ellenére, hogy hulladék fával tüzeltünk benne, nem használtunk el két tél alatt 3m3 fát. A vele járó nyűg, kosz, komforthiány az ami miatt csak hobbi-kiegészítő-tartalék fűtésre alkalmas nálunk.

Persze, egy vízteres kandalló jobb lenne, nem maradna fűtetlen helyiség, de mellé még kellene puffer is, így a beruházási költség nagyon hamar elkerülné a kondenzációs kazán árát is. A régebbi számítások alapján nem vagyok róla meggyőződve, hogy annyival olcsóbb lenne az üzemeltetés vásárolt tüzelővel hogy a feldolgozáshoz szükséges munkáért kárpótoljon. Ha egyáltalán olcsóbb lenne! A pellet kandalló, ha jól sejtem, még emelné a beruházási és üzemeltetési költségeket.

Jesu említette a használt kéményes kazánt (Az új FÉG helyett), azokkal az a baj, hogy nem megfelelőek az én rendszeremhez. legalább 18-20kW-osak és nem modulálhatók. Nálam a max. előremenő vízhőfok 35C fűtéskor. Ekkora hőmérsékleten a falfűtés max. 4-5kW teljesítményt tud lesugározni.
Viszont melegvíz készítéskor 70° kell. Az előremenő hőmérséklet változtatást is meg kell oldani valahogy. Keverőszelep/hőcserélő, szivattyú, egyéb cullangok és máris ott vagyunk árban, mint az új atmoszférikus kazán...
Láttam egy használt SanierDuval renovasztárt, ami elvileg jó is lehetne, de azzal meg személyes (nagyon rosz) tapasztalatom van.

Ami még jobban összekeveri a dolgokat, hogy közép-hosszútávú terveim között szerepel visszatáplálós napelem, höszivattyú kombóval kinullázni az energia költségemet, de ez biztos, hogy nem jön össze az idei fűtésszezonra...

T.

2012-08-03
09:34:29
Előzmény: zsbalazs #32094#32097
Én nem vagyok a gáz híve, tudjátok. Brutális lehúzás, és látszik, hogy szabadulni egyre nehezebb, ezt mutatja az alap/ rendelkezésre állási díj brutál emelése. Egyre inkább ez lesz! Ha a lakosság hatékonyság/spórolás miatt kevesebbet fogyaszt, átsúlyozzák az árazást.

Faelgázosítót akkor javaslom, ha komolyabb hőigény van. Minél kisebb a hőigény, úgy jön be a képbe egyre jobban a vízteres, még lejjebb a levegős kandalló (akár pellet is a nagyobb kényelem miatt). Igaz, hogy a faelgázosító hatékonyabb, de összességében, kis fogyasztásnál ez az előny annyira jelentéktelenné tud válni, hogy nincs értelme miatta többet beruházni.

A cserépkályhát/ cserép kandallót kell újra építeni 10 évente, az azért nem ugyanaz, mint egy modern tűztér. Én cserépkályhát modern épületbe nem tennék már. Aki érezte már a lefojtott fűtés miatti kátrány kirakódás eltüntethetetlen szagát, az szintén nem rak. ;)

OFF, (és elnézést): Ebben a hónapban még van két VIG@S 25-ös nálam készleten most a listaárnál alacsonyabb áron, ha valaki ez felé kacsingat, de kandallóban is tudok segíteni a kedvezőbb beszerzésben!

De ha megfogadod a tanácsomat Balázs, akkor szigetelsz! (persze én örülök, ha veszik a portékát a népek, de a korrektség mindenek előtt, nem tukmálok senkire semmit, ha van ésszerűbb megoldás is)
zsbalazsVálasz erre
2012-08-03
07:27:08
Egyértelműen a fafűtés mellett voksolok, persze a beszerzés fontos. Nekem van a környezetemben kétkezi erdei munkás, ha valaki ilyen forrásból vesz még munkát is ad másoknak, ami a mai világban fontos dolog. Elméletileg az erdőket újratelepítik.

Az lenne a nagy kérdésem hogy faelgázosító (pincében) vagy kandalló e a jobb megoldás.
A kandalló ellen szól a piszkon túl hogy "időnként" újjá kell építeni, egyébként csak vízteresre voksolok.
Évek óta kandallóval fűtök, de egy idő után váltanék faelgázosítóra (pénz kérdés is) ha megtérülne a befektetés.
2012-08-02
23:29:04
A kandalló tényleg jó dolog de van némi hátránya is.
Ha fát veszel be kell pakolni legalább is erre felé csak leöntik a kapu elé. Fát általában Erdélyből lehet olcsón venni, legalább is itt Debrecenben, de nem mindenkinek van ilyen kapcsolata.
A tároláshoz fedett tároló kell ami helyet foglal a kertben. Folyamatosan hordanod kell a fát be ami egyrészt folyamatos odafigyelést igényel, másrészt elég sok kosz forrása a lakásban. Ha el akarsz menni fűtési szezonban nem használható.
A kandalló körül nagyon meleg van míg a szélső, félreeső lakrészekben lényegesen hidegebb van.
Nyilván érzelmi alapon más a megítélés...
Egy jól szigetelt lakásban egy kondenzációs kazán+hőszipka kombinációval már nincs pénzügyi racionalitása sem (még ha olcsón veszed a fát akkor sem).
2012-08-02
23:17:34
Előzmény: takyka #32069#32092
takyka,

apósoméknak kb. két hete lett beszerelve Immergas Victrix kondenzációs kazán.

www.immergas.hu/victrix26kw_uj

Meglepődtem, hogy milyen kicsi, mármint méretre.
Amikor mi szereltettük az Immergas Eolo Mini-ket, akkor szinte az volt a legkisebb kombikazán, ez meg szerintem még kisebb.

Két dolog miatt lett ez nekik:

1. a mienk komolyabb meghibásodások nélkül üzemel 7 éve. Volt egy keringető csere, mert épp kifogtunk egy olyan szériát, amiben nem Grundfos volt, hanem valami dzsunka, azóta állítólag nem variálnak. Valamint a vízátfolyás érzékelő mikrokapcsoló adta meg magát, amit egy gyárira csere után, ami szintén tönkrement, kicseréltem egy alap 200 Ft-os mikrokapcsolóra, azóta nincs vele gond.

2. a most kapható kondikazánok közül ebben nemesacél hőcserélő van, míg pl. a Boschban, meg jópárban alumínium, alumínium ötvözet, ami állítólag nem olyan hosszú élettartamú. Ezt több helyen is írták neten, lehet, hogy sok üzemel gond nélkül, de nem akartunk kísérletezni.
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Kazánok  =>  Kondenzációs kazánlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva