English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  KÖZLEKEDÉS  =>  Elektromos autólapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-05-15
10:50:00
Előzmény: plaszlo #29509#29511
Közben találtam képet, le lehet vizsgáztatni E autót.

És a kispolszki:
www.youtube.com/watch?v=a6ii_QUhybA&feature=related

2012-05-15
10:33:57
Nekem egy kispolák is elég lenne villanyra alakítva. Láttam is ilyen autót a youtube-on, max 70 km/h és a hatótávja sem túl nagy, de nekem bőven elég lenne, mert csak helyi viszonylatban kellene. Egy ideje azt tervezzük, hogy veszünk egy műszakis kispolákot otthon-vonat, otthon-bolt/piac relációban. Egyre drágább az üzemanyag, lassan vonatozás marad mint munkába járás. Egy ilyen elektromos kisautó lenne az igazi, éjjel tölt, reggel meg hajrá a vonathoz, hétvégén piacra. Amióta felmerült a téma, folyamatosan ezen agyalok, de láttam a hozzávalók árát is, ami elég hosszú megtérülési időt sejtet.
Le lehet egy ilyet vizsgáztatni? Az egész hajtáslánc, fékek az eredetiek maradnak, csak a motor változik meg, de ami gondot okozhat az akkupak súlya. A videót nézve a hátsó ülések helyére és az első csomagtartóba ülnek be az akksik, így jelentősen megnövelve az autó önsúlyát. Talán 40-50 km-es hatótávra tervezve még elfogadható lenne a növekedés. Az eredeti motor (mínusz a villanymotor) és feltöltött tank súlyából 2-3-4 teherautó akksi jönne ki, ez talán elég lenne erre a távra. Nem néztem és számoltam utána, csak saccperkábé alapon.
2012-05-15
07:10:50
Előzmény: Jesu #29492#29494
Ez igy igaz, de látszik is a forgalmazók éves jövedelmén..
De ez jobb:
Állitólag azóta is használják. :-)

"Napenergiával és elektromos árammal működő gépkocsit készített két székelyudvarhelyi műszerész.
Nincs kipufogógáza, nem durrog, és nem is megy gyorsan: csak 80 kilométeres sebességet képes elérni, de vezetője ezzel elégedett is. Tulajdonosai régóta szerettek volna egy környezetkímélő és nem kőolajszármazékkal működő gépkocsit.
Mátéfi János elektronikai műszerész már tíz éve kísérletezett szél- és vízmeghajtású áramfejlesztőkkel, valamint napelemekkel. A gépjármű egyike saját technikai megvalósításainknak.
Ha azt vesszük alapul, hogy az akkumulátorok hatszázszor újratölthetők és egy töltéssel száz kilométert lehet menni, akkor ez hatvanezer kilométer. Ami – most nem tudom kiszámolni, de – körülbelül tíz kilowatt energiát kell beletölteni az akkumulátorokba, s ezt átszámolva az egységnyi energiaárral – magáért beszél, hogy milyen olcsó."

2012-03-02
22:41:26
Előzmény: villam64 #26425#26476
Villám,

A villamos energia közlekedésre használva nagyon kedvező, de az a fránya tárolás... Azonban van olyan akku, aminél garantálnak több 100 000 mikrociklust, és 3650 teljes (80-100%-os DOD) ciklust csupán 10% kapacitásvesztéssel! Akárhogy számolom, ez minden napi használatnál is több, mint 10 év! Igaz nem olcsó...
www.en.wikipedia.org/wiki/Zebra_battery
gyártó: www.fiamm.com/sodium-nickel-battery.php?s=2863
ár a gyártótól:
48TL80 - unit price 2800 euro per block (48V 80Ah)
48TL200 – unit price 6700 euro per block (48V 200Ah)
Delivery terms: ex-works Italy

Igen-igen, brutkó. Azonban a lényeg, hogy kezd terjedni, és az új cuccok ára általában a kezdetei időkben drasztikusan csökkenek... Kíváncsi leszek egy év múlva...

No meg az se mind1, ki mennyit közlekedik. Számolgattam kicsit, ha aksis járgánnyal járnék, kb 600eFt-ot/év spórolnék! A kérdés, hogy ha most megveszem, van-e esélye, hogy visszahozza az árát...

Lehet ("ha sikerül bankot rabolnom") következő télen átalakítok egy 4x4-es Qvadot, vagy egy Nívát aksisra...

A lényeg, hogy a technológia már megvan, már csak idő kérdése... :-) (az akku és az inverter (oda-vissza össz) vesztesége csak 15%, de egy autónál már fűteni akár elég is. Lengenek olyan tévhitek, hogy télen ennyi meg annyi villany fűteni...)

Ha lenne pénzem valószínűleg beruháznék egy ilyen gépre. Vennék egy akku nélküli elektromos autót, aztán "feltuningolnám" a fentebbi brutkó aksival... ;-) Csak menjen legalább 100-at (a 140 jobb lenne), és bírjon ki legalább 200km-t... :-)
2011-05-12
08:24:06
-a-leggazdagabb-magyar-cimre-palyazik-a-kitelepulo-autogyarto

Őszintén nem tudok mit kezdeni a sértett magyar feltalálós cikkekkel. Ezekben leírják a katasztrofális hazai közállapotokat, ami igaz, ezért mindenki azonosulni tud, de azután semmit sem ismerünk meg a project műszaki és gazdasági hátteréről (maximum annyit, hogy a zseniális feltalálok inkább tönkrementek, de akkor sem akarták a világmegváltoztató ötleteiket külföldre vinni).

Ez a cikk pedig éppen akkor jelenik meg, amikor a németek bejelentik, hogy az EU-t csődbevivő "éllovas" országok konszolidációjából megmaradt pénzecskéjüket villanyautóra költik.
Milliárdokkal pörgetné fel Németország a villanyautózást

Biosolar Forum  =>  KÖZLEKEDÉS  =>  Elektromos autólapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva