English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Hőleadók  =>  Falfűtéslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-11-05
17:59:57
zsezs kartars

Probakeppen alu szunyoghalot ratenni a csore atmero+ falsikra rahajtana 40 mm-
50 mm tuzogeppel ratuzni a falra lenyegesen jobb hovezetes erheto el, utana ugyis lehalozod.Csinalj 1 probat!
2012-11-05
14:15:30
Előzmény: takyka #35123#35125
kb 105 meter csovet kell befektetni, ha ezt 3 maroval tudom lemarni, akkor is 3000Ft az anyagkoltsegem, es nem kell vakolni, leverni a vakolatot, stb

ha pedig flex horonymaroval megcsinalom az egyenes reszeket, az ivek meg kevesebbet adnak ki.

elvileg holnap ki tudom mar probalni, mit szol hozza a maro!

2012-11-05
13:25:07
Előzmény: zsezse #35113#35123
Na de milyen maró fogja bírni a vakolatban lévő homokot?
Az egyenesekkel még nem lesz nagy gond, mert egy falhoronymaróval, gyémánttárcsával kitolod. De az ívek???

T.
2012-11-05
08:02:21
sziasztok

Falfűtés - kicsit másképp!

Csinált-e már valaki olyat, hogy meglévő vakolatba marta bele a falfűtés csöveket?
Semmi kedvem leverni a 4 éves vakolatot, valahol pedig olvastam, hogy igy is megoldhato.

Arra gondoltam, hogy bemaras utan kiportalanitom a vályatot, lemélyalapozom, EPS ragasztoval vagy flex ragasztoval kinyomom a hornyot, majd belefektetjuk a csövet.
ha megvan, akkor pedig az egészet lehálózom dryvittal - ezt egyébként is megtenném.
vélemény?
2012-10-17
06:56:47
elkeszult a mu!
fenn vannak a panelok, osszekotve tichelmann elv szerint

a mennyezet resz kicsit trukkos volt, itt kokanyolni kellett, hogy aterjen a gerincig a falfutes cso.

biztos, ami biztos kapott egy dryvit halot is a felulet.

szaradas kozben nagyon szepen kirajzolodnak a csovek

Takyka:

szeretnem meg egyszer megkoszonni a szakmai tanacsokat, ha nem jarsz elottem, nem biztos, hogy bele merek fogni ebbe a projektbe:)
2012-10-02
20:50:13
Előzmény: Jesu #33767#33768
meg adhatsz:) ezeket a maradekbol raktam fel
10es cso

de akkor gyorsan gyorsan:) mert jovo hetre rendeltem a meg szukseges mennyiseget

kb 30-35 darab kellene, 80 cm hosszuak.

2012-10-02
19:50:56
Előzmény: zsezse #33761#33767
Mé nem szóltál, adtam volna rögzítősínt. Van egy rakat. Mekkora csővel mentetek a vakolat alá?
2012-10-02
17:37:39
"újra szól a hatlövetű".. akarom mondani a felsőmaró:)
nekiláttunk az utolso tetőteri helyisegnek is

automatizaltam a gyartast egy "biodroiddal" .)

ekozben az also szinten vegulis megis a vakolhato fal mellett dontottem a gipszkartonos mennyezettel szemben.

2012-07-25
10:54:30
Előzmény: takyka #31900#31902
Szerintem nem mindegy a hullámhossz. Vegyünk alapul két féle hősugárzót:
Egy hagyományos fűtőszálast és egy infra csövest. Ég és föld a kettő érzetre!!!

Megvan a helyi forgalmazó elérhetősége. Már beszéltem is vele. Máris ~10-20%-al lejjebb vannak az árak, mint az árverős oldalon.
2012-07-25
08:53:38
Előzmény: zsezse #31886#31891
"csak legy humanus"
Lőjem le a végén? ;)

Köszi a választ!
Nem (csak) a meló miatt nem lesz vizes, pénzkérdés nagyrészt, leírtam lejjebb az okokat amik ehhez a döntéshez vezettek.

- A csupasz fan-coilok megvannak már (burkolatot majd gyártok rá hossz-toldott fenyő táblából+ vmi rács), 4 csövesek alapból, tovább egyszerűsíti a passzív hűtés+ fűtés bekötését!
- A kötéshez való csövezés+szigetelés megvan (16-os, 18-as csövek).
- A klíma beltérik megvannak, amúgy is kezdenem kell már valamit vele (kell belőle kibontva a sok jóság más projektekhez).

Ezek mind szinte semmibe nem kerültek, pont ezért vettem meg őket, most meg adja magát. Nem mellékes, hogy pillanatok alatt megvan minden: behúzok 2 csövet, elhelyezek egy 3-as osztót, vagy összedobom s.rézből és kész is. Ha meg nagyon megbánom, majd kitalálok valamit.

Leskubiztam azért pár helyet előtte, ahol FC megy, hasonló módon van megoldva: nem igen lesz probléma. 150-400 köbméteres légmozgással bármilyen esetben megbirkózik a feladattal a 2 féle cucc, ezen a forulaton meg semmi hangja, nem zavaró a mozgás, elvégre a gyári légtömegük 700-900köb! A csökkentés miatt a villamos fogyasztás is bagatel, 15-20Wh/db
2012-07-25
06:30:23
Előzmény: Jesu #31885#31886
jesu

a csovezett kartonok belso felen is meg van jelolve a csokigyo, igy latod, hova ne furj!
nem akarom elkiabalni, de eddig meg a 4 szoba kartonozasa kozben nem furtunk el egy csovet sem! hatra van meg 1, remelem mar itt sem fogunk

hutes szempontjabol ezen a nyaron pl kb 2 het volt necces, amikor ezek a kanikulak voltak. elotte sem azota sem hasznaltuk a falhutest.
nekem 35 cm van a karton felett, kb 25 cm a ferde reszen. eszreveteleim szerint inkabb a hazBOL feltodulo meleg okoz problemat a tetoterben (nalunk nincs zart lepcsohaz a foldszintrol)
ezt onnan gondolom, hogy ha napkozben becsukom az ajtokat fenn, akkor a lepcsohazban nagyon meleg jon ossze a szobak viszont huvosebbek maradnak.

ezzel nem lebeszelni akarlak a vizes kartonokrol, szerintem aludj meg ra egyet.
az teny, hogy a fancoil eleve megoldja mar a paratartalmat is, de a huzatmentes hutes sem utolso dolog! mondanam, hogy hozd at hozzam, megcsinaljuk, de nekem sajnos nincs CNCm, mint takykanak, csak kezzel tudnank kimarni, ahhoz meg felesleges athoznod.
vegyel egy TG felsomarot, allits ra egy kicsit ertelmesebb droidot 400Ft/oraert es mutasd meg neki, hogy kell megcsinalni. napi 2-3 panelt le tud gyartani.
csak legy humanus es adj neki egy jo porszurot:)
2012-07-24
11:19:14
Egy érdekes cikk:
www.e-gepesz.hu/?action=show&id=3052

Az eredetit olvasva nem olyan zavaró az elvi fordítási hibák tömege (sajnos regisztrálni kell az eléréshez).

2012-07-24
11:12:13
Előzmény: takyka #31850#31853
Tervezem a födémbe betekert 18-as csöveket a hűtésen túl a fűtésre is rákötni. Ha hideg idő jön, elkezdem azt is tolni 30-35 fokkal (2-3 nappal előtte! 18cm vastag, 12 köbméter beton, igaz csak a 2/3-a van csövezve, az is az alsó 4cm-ben) Csak elég lesz. Alapból is kap majd 24-25 fokot.
2012-07-24
10:30:45
Előzmény: Jesu #31849#31850
Semmi gond. Egy cimbi úgyis le akarja nyúlni a gépemet, így már nem kell ellenálnom neki.

Szerintem 30-35 fokos előremenő elég lesz a fancoilos (klímabeltéris) fűtéshez is. Max azon a néhány nagyon hideg napon feljebb kattintod rajta a ventit, vagy raksz az előremenőbe egy 2kW-os fűtőpatront.

T.
2012-07-24
10:10:55
Előzmény: takyka #31847#31849
Üveghálóval, gipsszel, apróságokkal nem is számoltam, marófejjel, szerszámmal se. Jogos.
Ha nem lennél ilyen bazi messze... Iszonyat drága az üzemanyag. :(
Most megtámadom ezt az irányt és meglátom mi jön össze. Szipka miatt jobb lenne a felületfűtés, de félek, hogy igen sokára térülne meg és most eléggé be vagyok szorítva anyagilag.
Egy kolléga most ajánlotta a vékony csövezést (6-os). Elvileg van belőle oxi.diff védett is. Nem tudom, csempe alá hogy lehetne betenni (fürdő miatt). Utána olvasok.
2012-07-24
09:34:29
Előzmény: Jesu #31837#31847
Ezek szerint elmarad a gipszkarton marós bulink? Pedig már peregtek a $ jelek a szemem elött. :-))
Mellesleg 50-60 -la többe lenne a cucc hevenyészett számításaim alapján, mint amit leírtál!
(16 tábla, 480m cső, 12db kisosztó, gipsz, üvegháló, porszűrő, marófej, "kóla")
T.
2012-07-23
23:10:11
Osztottam, szoroztam, és arra a megállapításra jutottam, hogy mégsem csövezem be a mennyezetet az emeleti gipszkartonban. Nehéz szülés volt!!!

Szolid számítás alapján is benne lenne csak az anyag vagy ~120-140E-ben, ha homogén módon szeretném megoldani, már pedig csak úgy lenne értelme. (8-10cm-es osztás, ~350m cső, összesen vagy 14-16 panel)

Erre most nem kívánok költeni, három okból sem:
- Lehet, hogy "túllihegés lenne" az egész. Télen nem ment 16-17 fok alá a fenti hőmérséklet, amikor nem volt terítve semmivel a födém. Mindez úgy, hogy a födémben lévő alsó szint mennyezeti csövezés nem volt fűtve még. (szerény lépéshang szigetelés lesz csak) és semmi fűtés nem volt fent, csak a monolit födémből a lenti veszteség, meg kicsi filtrációs lentről, ráadásul a tető felé sem végleges a szigetelés, vagy duplája a légtér és sok még a veszteség!
- A PV elsőbbséget élvez: legnagyobb éves kiadásunk a villany (igen, a fűtést lehagyta rég).
- Nem kis pénz lesz a többi sem (burkolások, szaniter, padlózás) Kéne venni/csinálni pár normális bútort is (asszonyi sugallatra), de jogos, sokszorosan "mások által levetett" bútoraink vannak. Nem gondoltam, hogy valaha eljutok idáig, de örömtáncot járok majd, mikor elégetem végre őket. ;)

Csövezés helyett az a terv, hogy kap egy sima egyszeres gipszkarton burkolást, (merthogy mennyezetet kell kialakítani) korrekt, végső szigeteléssel, légzárással felette.

Fűtésnek, hűtésnek pedig ez:
- Egy vagy kettő talpon álló Fan-coil(5-6kW/db) kerül a közös helyiségbe, ami ~35nm
- A 2 déli szobába (12+15nm) pedig 1-1db fali klímát átalakítok szintén fan-coil-nak, alacsony fordulatra, mennyezet alá. Így hűtésre ideális lesz, és mivel túl van méretezve (4-5kW/db!) ezért a legkisebb fordulaton, szinte némán, gond nélkül menni fog a fűtés is, még ha nem is ideális pozícióban lesz télen. Annyi, hogy olyankor átrakom alsó lefúvásra. A szellőző befúvó pontjait a beltérikben/ FC-ban alakítom ki, így tud forgatni és friss levegőt helyben előmelegíteni/hűteni is, akár passzív, néma módon, lokális venti nélkül. (éjjel pl.)

Azt remélem, hogy ekkora hőcserélő túlméretezés mellett alacsony hőfokkal is ki tudom fűteni(30-34C) / hűteni (16-18C a kondenzáció miatt) az emeletet. Szépen egymás után fogom beállítani az egységeket, hogy ne essek túlzásba.

Ha megszabadulok a villanytól, de befuccsolna időközben ez az elképzelés (amit kétlek jelenleg), akár utólag is, még egy réteg gipszkartonban meg tudom oldani a csövezést. Egy polisztirol díszelemmel a széleinél elintézhető a vastagsága miatti kiemelkedés (akár kaphat LED szalag díszvilágítást is körben), így csak a paneleket kell feltolni utólag, ha mindez kevésnek bizonyulna. (csövek utólag bármikor behúzhatók, úgy van alakítva a ház, gyakorlatilag csak a dupla kartont+ koszolást bukom a történeten).

Egyedül az emeleti zuhanyzóval vagyok gondban, de lehet oda behúzok telibe a padlóba, lap alá csövezést (közvetlenül a gépészeti akna mellett van, ~1 méter csővel beállok) a fal csempéi alá pedig valami olcsóbb infra-film, vagy fűtőszál szerűséget, csak a rögzítésével vagyok ott bajban. Egyedül ez nincs meg, minden más anyagom megvan (16/18-as csövek, FC, klíma beltérik, apróságok), tehát ez számomra a legtakarékosabb megoldás.

Mit szóltok hozzá?
szocsmarciVálasz erre
2012-04-14
13:36:06
Előzmény: hAnd #28388#28398
Szerintem Takyka arra gondolt, hogy a tégla falat eldilatálod, nem csak a vakolatot. A falat nem szabad eldilatálni, a vakolatot nem kell, mert nagyon csúnya lesz a sarokvonal, el fog válni egymástól a festés, repedezett lesz.

"Szerintem rakj a sarokba gipszkartonnál használt hézagerősítő üveghálót és gletteld le." - Nem tudom pontosan mire gondolt Takyka; a külső hőszigeteléshez használt 0,5cm-es osztásközű üvegszál hálóra, vagy a gletteléshez használt, 5-10 cm széles üvegszövet csíkokra. Én a 0,5cm-es osztásközű üvegszál hálót javaslom, belesimítva a vakolatba 10+10cm szélességben. Ad egy kis tartást a vakolatnak, "rugalmassabbá" válik, és talán kevésbé repedezik meg.
2012-04-14
09:18:57
Előzmény: hAnd #28388#28389
Nem hinném, hogy statikai szempontból jó ötlet lenne elválasztani a falat a merőleges faltól. Ha raksz dilatációs hézagot, az biztos, hogy a vakolat-festés mindig csúnyán el fog repedni a találkozáskor. Jobban belegondolva nem valószínű, hogy bármi problémád lenne, hiszen falfűtéssel sem lesz a falad 28 foknál melegebb, annyi meg nyáron is lehet, ha olyan a benapozás.

T.
2012-04-14
08:06:55
Előzmény: takyka #28387#28388
Most még nincs vakolva sem, tehát még lehetne tenni dilatációs hézagot a teljes keresztmetszetben. A jelenlegi helyzet csak abban különbözik a képen láthatótól, hogy be vannak kötve a körök, és a padló hőszigetelés meg van építve, ebben rejtettük el a (hőszigetelt) gerincet és a kötéseket.
Kérdés, hogy a dilatációs hézeg segít-e, vagy csak ártana.

2012-04-14
07:38:55
Előzmény: hAnd #28386#28387
Nem hinném, hogy amiatt, hogy a sarokban sűrübb a csövezés, jelentősen nagyobb lesz a hőtágulás. A fal hosszának növekedése a fal teljes hosszán történő fűtés miatt nagyobb, mint azon a 20cm történő túlfűtés miatt. Szerintem rakj a sarokba gipszkartonnál használt hézagerősítő üveghálót és gletteld le. Többet nem nagyon tehetsz. Dilatációs hézagnak a fal teljes keresztmetszetében kellene lennie ahhoz, hogy működjön. SZVSZ.

T.
2012-04-14
07:03:04
Előzmény: takyka #28385#28386
Oké, hogy penészes lesz-e, de repedezni fog-e amiatt, mert sűrű a csövezés a fűtött "panel" szélén? Ha igen, hogyan lehetne csökkenteni a kockázatot? Tegyek dilatációs hézagot a sarokba? Vagy azzal csak tovább rontok a helyzeten, mert akkor a vakolat nem tud tapadni a merőleges falhoz, és még könnyebben leválhat?
2012-04-14
06:36:15
Előzmény: hAnd #28377#28385
Szerintem ez így nem a legjobb. De legalább penészes nem lesz a sarok. :-) B.
2012-04-14
00:10:02
Előzmény: hAnd #24483#28383
Most nézem csak ezt a kérdést! Remélem szigetelted a gerincet a padlóban. :(

Nekem egyetlen falfűtés megy padlóban előre, és az akkori segítségem, a "mester" ragaszkodott, hogy simán menjen.

Hát oltári nagy baromság volt...

Az a szoba sokkal lomhább. A padlónak sem jó az az esetenként 45-50C előremenő, nem beszélve az irtózatos veszteségről, amit ez okoz.

Ha megtehetném kiváltanám, de sajnos már nem lehet, komoly rombolással járna.
2012-04-13
20:32:24
Sziasztok,
A fal szélére, a sarokba, kicsit sűrűn kerültek a csövek. Nem lesz ebből probléma? (Repedésre gondolok). Ne tegyek ide a vakolás előtt egy dilatációs hézagot? Hogy ne "feszüljön" bele a táguló fal a válaszfalba.
Sajnos azóta már elkészültek a kötések és a padló is, tehát visszabontani nem tudom.

Biosolar Forum  =>  Fűtés - Hőleadók  =>  Falfűtéslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva