English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Hőszivattyú  =>  Abszorpciós hőszivattyú
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-04-20
07:13:44
Sokféle napkollektoros hűtő: - www.limsi.fr/Individu/mpons/solaradsor.htm
, www.greendiary.com/entry/msu-team-creates-solar-vaccine-refrigerator-for-ailing-africans/ . A legelső 1981-ben készült.
durkonorbiVálasz erre
2011-04-19
19:38:47
Halihó,

Békéscsabán az "elektronikai átvevős méhtelepen" tömegével van absz. hűtőgép ami nem ilyen szép állapotú, de működőképes - jó eséllyel... én is sokat gondolkodtam rajta, de az a helyzet, hogy ezek elég kis teljesítményűek ahhoz, hogy bármire is elég legyen ... :( Én legalábbis nem láttam nagyobbacskát még - máshol sem... :( Persze barkács célra, mert egyébként gugli aztán mutat mindent mi szem-szájnak ingere... :)

Viszont lehet gyártani házilag sokkal egyszerűbbet ... a kulcsszó, a "solar ice maker" ... nagyon jó és ötletes, és méretezhető is...
payagyerekVálasz erre
2011-04-15
10:41:12
Előzmény: takyka #13737#13762
Ihol ni! :-)

Bevallom, nem nagyon konyítok az abszorbciós gépekhez. Max csak annyit, hogy láttam már. Akartam is bohóckodni vele.
Hoztam annó a MÉHészetből 1 vadi új, kis abszorbciós gépet, ami épp illeszkedő teljesítményű lett volna, hogy bohóckodjak vele 1 vákuumcső bedugási kísérlettel.
Ez meghiúsult sajna. 1 komám elkunyizta (igen jó árat kínált érte) mondván, hogy neki épp pöpec lenne a lakókocsijába. Méretre is, meg teljesítményben is.
Én meg azért a lóvéért, nem tudtam NEM-et mondani. :-) Ígyhát azóta is várok 1 hasonlóra. :-(

Képek róla:

2011-04-15
07:30:19
Előzmény: villam64 #13712#13737
Payagyerek, ugorj, feladat van! :-)

T.
villam64Válasz erre
2011-04-14
09:38:16
Előzmény: takyka #13708#13712
Pontosan. A gázégőt lejjebb kell csavarni, ugyanakkora teljesítményhez. Csak itt nem mágnest, hanem drágább hőszivattyút használunk a 160% eléréséhez. A visszatérőt először a kondenzációs kazán kapja meg, majd onnan a hőszivattyú. Vagy fordítva. Ki kell kísérletezni. A puffer meg azért kellhet, hogy mindig megfelelő hőmérsékletű visszatérőt kapjon a kondenzációs kazán. Meg a pufferből kinyerhető a hmv-hez szükséges meleg víz is. Kétrétegű puffer, felül belső hmv tartállyal. A kondenzációs kazán sosem működne magas lángon, rossz hatásfokkal. Nem is lenne szükséges modulációs lángra, csak egy fokozatra. 24 kW helyett 9 kW-ra.
Bocs, én nem a cikkre reagáltam, te pedig igen. A cikk értelmezése payagyerek feladata.
2011-04-14
07:51:13
Jó elgondolásnak tűnik, csak egy problémát látok.
A leírás szerint, a "kazánból" kilépő meleg víz tovább melegszik az abszorpció során és így jut vissza a kazánba. tehát a 3. pontnál (és így az 1.-nél is) melegebb lesz a víz, mint a 2. pontnál. Hogy is van ez?

T.
villam64Válasz erre
2011-04-14
07:44:52
A gázban még sok az energia. Javaslatom: A kondenzációs kazán füstgáz hőjére tervezni hőszivattyút. A levegő-víz hőszivattyú kinyerné a füstgáz hőjét. A szabadba már csak 0-5 °C-ú füst távozna. Pufferrel kell megoldani a tárolást a megtermelt energiának, így a megújuló áramtermelő egység idejére időzíthető a működése. -20 °C-ban is működik.
2011-04-14
07:00:32
Megpróbálom megkeresni azt a tanulmányt, amiben azt vizsgálják, hogy nem csak egy család ellátására már ma is gazdaságosabb hosszú távon az abszorbciós technológia.

Biosolar Forum  =>  Hőszivattyú  =>  Abszorpciós hőszivattyú
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva